Majka Jamajka!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ArtifeX

Aktivan Član
01.10.2005
72
1
0
Upravo sam nesto razmisljao. Kako najlakse otici na Jamajku, da li je procedura oko dobijanja papira za tu zamlju komplikovana (da li je potrebna viza, das li je skupa i koliko sa ceka) i koliko bi para od prilike trebalo da se ode tamo. Da li je neko bio tamo i kakav je zivot tamo?
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
eh... jamajka... do skoro sam radio sa jamajcanima i uspjeo sam nauciti nesto o njihovom nacinu zivota. Sve koje sam ja upoznao su bili jako prijateljski raspolozeni - to je po meni glavana karakteristika. Nezive svi na plazama i nemju stalno zabave na istim, sa puno marihunane iliti marihuane. Zive ljudi i po selima (nisu kao nasa) u unutrasnjosti ostrva. Imaju u zadnje vrijme problema sa teskim drogama, stariji se zale da im je muzika propala (sto je i istina) i kazu da je sve vise mladih pod uticajem USA iliti MTVa i tako to... Ganza im nije nista spektakularno u zivotu, nego jedna normalnost. Ali nije legalno i zbog toga se moze otici u zatvor (vjerovali ili ne). Kada sam ja razgovarao sa jednim (inace jako smo se sprijateljili) i kada sam ga pitao da li on uzgaja za sebe, on mi je rekao "...da, ali ne mnogo..." a ja ga pitam pa koliko a on kaze "... pa malo oko kuce, nista vise.." :D velike plantaze se gaje u planinama. Kazu da se dogadja da avioni iz mrske mi USA dodju i poprskaju im sve, i zatim sva marihuana uvene... bastards!!! :evil:
eh da... zaista bi ti mogao jos svasta reci o njima ali jednostavno taj se narod mora doziviti... o da jos nesto ako znas engleski nemoj ni da pomislis da ces razumjeti jamajcanski (znam iz iskustva)
jos jedna cinjenica : ako ste homoseksualac iliti ***** NEIDITE NA JAMAJKU - moze se desiti da se neprobudite - bukvalno (krajnje su netolerantni na to)

o vizi i ostalim pocedurama neznam jos nista, mada cu u skorije vrijeme znati sve jer se spremam da napadnem jedno selo na Jamajci u kojem zivi jedan moj drug

toliko...
 

ArtifeX

Aktivan Član
01.10.2005
72
1
0
o vizi i ostalim pocedurama neznam jos nista, mada cu u skorije vrijeme znati sve jer se spremam da napadnem jedno selo na Jamajci u kojem zivi jedan moj drug
Ne razumem, kako ti to mislis da napadnes jedno selo?

Ako je istina to sto kazes javi cim saznas nesto vise hteo bi i ja da znam
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
oce da ih porobi i vrati ih u robovlasnicko drusto...
onda ce svi u selu da gaje cannabis za njega a od Fidela castra ce uzeti protivavionske topove zbog onih americkih aviona ....
ma verujem da ce uskoro postati i predsednik jamajke...

e loobi loobi ...sve cu da te ofiram u selu kod zena ...samo da znas :D
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
pod "napad" sam mislio na posjetu :D za vizu cu se raspitati cim budem konkretno znao kada cu da idem...

neznalice samo da znas da im zene i nisu nesto :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
nema veze sto nisu nesto...takvima koje nisu nesto necu ni pricati...biracu one koje su nesto ... :D :wink:
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Negde pre 10 godina je ovde bila popularna šema za odlazak na Džamajku, pevo Barcelona, pa onda Kanarska ostrava, pa odatle, nekim teretnim brodom za male pare - Džam. Možda to može i sada.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Niko to nije organizovao. Neki tipovi radili sredinom devedesetih na Kanarima, zaradili neku kintu tamo i uhvatili teretni brod za Džam. Proveli se tamo neko vreme pa se vratili ovde i isprièali ljudima. Posle su tako još neki otišli (i sa Madeire, takoðe), ali su imali papire za rad (fora sa azilom) pa se nisu ni vraæali ovde nego u Španiju, tj. Portugaliju.
 

ArtifeX

Aktivan Član
01.10.2005
72
1
0
Naisao sam na nesto vise informacija

Kao prilog prici o Jamajci dajem svoj doprinos. Izvinite sto je malo nabacano. Nije bilo puno vremena za pisanje.

Na Jamjci sam provela fantasticnih mesec dana pre dve i po godine. Zemlja je fenomenalna, vredi je videti i proputovati celu. Jamajka je inace vulkansko ostrvo na kome ima planina. Najvisi vrh je visok negde oko 2500 m.

Prema mom iskustvu u Jamajku je najbolje ici British Airways iz Londona. Mene je to zadovoljstvo tada kostalo nesto preko 800 evra, a poslednji put kada sam proveravala cenu povratne karte na relaciji Beograd-London-Kingston bila je oko 1200evra. U tom avionu sam prvi put osetila sta znaci biti manjina. Bilo nas je dvadesetak belaca i nije mi bilo neprijatno.Drustvo unaokolo je bilo veselo. Viza za ulazak na Jamjku je za nas potrebna. Ja sam je za svaki slucaj izvadila u britanskoj ambasadi (moze se tamo dobiti jer je Jamajka clanica Commonwealth-a) i kostala je 45 US dolara. Ukoliko je izvadite na areodromu kostace vas oko 20 dolara. Informacije oko viza za Jamajku uglavnom je bilo tesko dobiti. Zbog velike jamajsanske zajednice koja zivi u Londonu postoje cesci letovi koji idu ka glavnom gradu Kingstonu. Iz ostalih delova Evrope avioni lete uglavnom ka poznatom letovalistu Montague Bay.

Cweo text mozete pogledati na http://209.85.135.104/search?q=cach...01+viza+jamajku&hl=en&ct=clnk&cd=4&lr=lang_sr
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
jamajka je jeftina, viza se dobija na aerodromu na jamajci i nije skupa, a inace najbliza ambasada je u nemackoj i mislim da je i najjeftinij leteti iz nemacke :)


ana (ranking irie gal)
 

rAstA_girL #1

Banned
Banovan
02.03.2008
2
0
0
34
Nisam sigurna koliko je tema aktuelna s obzirom da nema novijih postova ali i mene takodje zanima ista stvar. . . Planiram da palim na Jamajku... Pocela sam da se raspitujem oko smestaja i puta i saznala sam par stwari...

Iako je Kingston glavni grad ako zelite da upozante pravi duh i zivot ljudi na Jamajci najbolje je da posetite neka druga mesta npr. Montego Bay, May Pen, Spanish Town, Port Antonio, Negril... Viza je oko 20 eura (na aerodromu)

Cene su povoljne osim puta koji se krece od 1000-2000 eura... Put je uglavnom naporan odakle god da idete jer ima dosta presedanja... npr. Beograd-London-Majami-Montego Bay... A smestaj je odprilike kao i swuda, ima par luksuznih hotela, onih srednje klase, zatim hotela sa 2-3 zvezdice i na kraju tu su (za avanturiste, mladje i one malo :) hrabrije) skromni jeftini hosteli kojih ima dosta i gde su cene odprilike 16, 17, 18... eura za 7 dana... mozete to proveriti na adresi www.hostels.com... Takodje tu su i kuce gde odredjene porodice mogu da vas ugoste ako se ne snadjete(ili nemate dovoljno kinte) za nesto drugo...

Ako ima jos neko ko je zainteresovan za ovu destinaciju ili zna jos neke informacije nek pise...
Mozemo da idemo zajedno :icon_smile::banana_rasta::icon_wink:
 

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
rAstA_girL #1 je napisao(la):
Takodje tu su i kuce gde odredjene porodice mogu da vas ugoste ako se ne snadjete(ili nemate dovoljno kinte) za nesto drugo...
jel si se raspitala u vezi bezbednoscu turista,s obzirom na zivotni standard i sl cuo sam da im je kriminal rasprostranjen,presretanje turista i sl
ne zelim da mracim i miniram temu,jer da se razumemo u startu to karisko podrucje mi je jedno od najprimamljivijih mesta o kojima mastam i gde bih otisao cim bih imao mogucnosti za to ali treba voditi racuna o svemu,zar ne??pozz..
 

KaraJack

Aktivan Član
SLO-Era je napisao(la):
jamajka je jeftina, viza se dobija na aerodromu na jamajci i nije skupa, a inace najbliza ambasada je u nemackoj i mislim da je i najjeftinij leteti iz nemacke :)


ana (ranking irie gal)

Da ali toliko jeftina nije cca. 950€ tamo i nazad, bo to je bilo prije 6god.


@Lobi

Imaš frenda jamankaca, iz kojeg sela ??? Ako je neko za Jamajku zivot etc. ja sam za :)))))
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
@KaraJack
Nije vise na selu, sad zivi i radi u gradu (montego bay)... Vjerovali ili ne i oni tamo moraju da rade da bi prehranili porodicu...

Sto se viza tice, PROVJERENO, se dobijaju na aerodromu, cak i za BiH pasose :) neznam sad tacnu cijenu... ali nista pre skupo...

E da i marihuana je opasno jeftina ;)