mala MARE MANDALA velika PICA OD SKANDALA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
bio sam full zauzet pa sam sjemenke stavio kasno na klijanje ugl:

nakon 48h u vati sjemenke su se otvorile i bacile malu klicu,nisam više cekao nego ih odmah bacio u pitare,zalio sam za prvi put full dok nije "propišalo" e sad pitari su odmah 9litarski a nakon niti pola litre voda je propuštala na dnu,to bi kao trebalo biti da je drenaža ok ali me hvata panika kao i sve pocetnike da ne vodnim dovoljno pa se non stop lupam po prstima kad pomislim zaljevat. sjemenke su na par milimetara sa klicom odokativno prema dolje stavljene prije 30h u zemlju.

dali držim i dalje veliku vlažnost zemlje dok ne nikne?
svjetla palim tek kad nikne,sada nema smisla?
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Svijetlo nemoras palit dok ne niknu i nek ti zemlja bude samo vlazna a ne prevodnjena u svakom slucaju super ti je krenilo samo naprijed..Pratim ovo..
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....nemoj naglo zaljevat jer kad naglo zaljevas sve procuri i zemlja ne stigne upit vodu.....kod mene tegle od 5l i stane oko litra vode tako da kod tebe stane skoro duplo......al posto je nova zemlja ona je vlazna i nije potpuno suha pa je i to jedan razlog vise da ne stane bas puno vode.......polako zaljevaj u manjim vremenskim intervalima da zemlja uspije upit tu vodu......

....gornji sloj zemlje drzi vlaznim......ako si zalio mozes stavit preko tegle onu prozirnu foliju koja ce ti zadrzat vlaznost pa kad biljka izade maknes foliju......
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
GreenRyder je napisao(la):
.....nemoj naglo zaljevat jer kad naglo zaljevas sve procuri i zemlja ne stigne upit vodu.....kod mene tegle od 5l i stane oko litra vode tako da kod tebe stane skoro duplo......al posto je nova zemlja ona je vlazna i nije potpuno suha pa je i to jedan razlog vise da ne stane bas puno vode.......polako zaljevaj u manjim vremenskim intervalima da zemlja uspije upit tu vodu......

....gornji sloj zemlje drzi vlaznim......ako si zalio mozes stavit preko tegle onu prozirnu foliju koja ce ti zadrzat vlaznost pa kad biljka izade maknes foliju......

upravo indenticnu stvar i radim znaci logika je ispravna,puno hvala

btw.razmišljao sam dal u 3l pa u 9l pitare al zelen sam i nov i želim što manje stresa sebi i svojim bebama pa eto valjda bude ok,voda regulirana i spuštena sa 8.5 na 6 pa sa zemljom skupa sad je između 6.5-7
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......shvatit ces kasnije kad se ufuras da presadivanje nije nikakav problem i da se on odradi bez problema al i ovo je ok.......ja isto idem odmah u posudu u kojoj ce bit do kraja.......al gledaj da je sad velika posuda a mala biljka i to sad kad zalijes nemoras zaljevat iducih 10 dana.......
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Mozes i tako to tije dobro jer kad presadujes u vecu posudu korijen ti prodise samo moras pazit da ne pokidas korijen...Mozes cak malo lupkati po zemlji da korijen nastavi brze rasti nakon presadivanja..Ili kupi Bioroot to ti je bolesna stvar za korijen.Kod mene ti je isto voda smece pa sam smanjio na ph6.4.Ma nista se ne sekiraj tu je cijela ekipa koja ce ti pomoc
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
vlaga mi je na granici/donjem min. nekih 40% a kad bude pod lampama biti ce problema

osim raspršivaca i krpa na ventovima kako podici vlagu?

nisu normalni,ovaj komad plastike u emezzeti košta 60 eura:eek:hno:

8424f33d09ce4c9e1f30290ffe82a3a7_category_large.jpg

ultrazvučni ovlaživač zraka
regulacija jačine ovlaživanja
kapacitet 2l , trajanje 10h

dodatak:

u 12 h uz pomoc dvije posude sa vodom vlaga dignuta za 7%

vodu kojoj sam smanjio ph prije 48 sati danas prije namakanja provjerim ph kad ono 8.5 ponovo-frapirao se i sve u zahod pa ponovo-valjda ocat hlapi brzo-toliko o tome mada mi nije baš jasno što se događa nakon što apsorbira sa zemljom ako ima koji kemicar na forumu rado bi da objasni
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
PROKLIJALE 31.3. I STAVLJENE U ZEMLJU


[FONT=&amp]PRVA CURA ROĐENA 2.4. oko 11h
[/FONT]

[FONT=&amp]DRUGA CURA ROĐENA 2.4. oko 16h uz porođajne muke(zapela opna sjemenke)
[/FONT]

[FONT=&amp]Prvih 30 sati provele na svjetlu,cekao se razvoj sa curom br.2 koja se podigla i dobila normalnu boju te je pocela polako širiti svoje embrijske listice[/FONT]:sun2:


Prva cura nazvana je MONA-MI a druga DEJA-VU



Režim svjetla- 18/6


Voda- sa špine regulirana sa 8.5 na 6-7


Zaljevanje- prvog dana obilato pa svako nekoliko lagano


Temperatura-danju između 23-28 nocu 21-25 bez paljenja ventova-prirodno provjetravanje/regulacija


Vlaga-35-55%


Ventilacija-on hold ne i cancel jel dolaze vrucine


U pripremi-svašta nešto tipa HPS,filter a možda i ništa


Trenutno-u 23:42h pijem kavu sa kap mlika i necu zaspat bar do 3-4 sata ,sa zvucnika fazani ponovo lete od Azre koju nisam sluša godinama,nostalgija i polu-tuga

EDIT: nece da mi stavi slike ko i neki dan pa proradi za par sati/dana.....ova stranica je nadimljena non stop:sick:
......nema veze...bit ce kad bude.......
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
preletio sam pogledom samo da cirnem sta se sa Mandalom dogada i nekako precesto spominjes zaljevanje ,svrbe te prsti i tako to zna to zaljevanje zbuniti,evo mali trik kada nisi siguran dali joj treba vode.uzmes lijepo posudu sa biljkom u ruku,vagneš i vrlo brzo ces znati procjeniti dali joj treba vode ili ne.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
stoju od 5-6 do 8-10cm od rasvjete,neznam...cini li se da traže više svjetla?
drugi je dan tek....

ovo sa zaljevanjem,pa nakon što sam natopio pitare a to sam napravio dan prije nego su sađene nisam zaljevao 3 dana tako da...to je za pocetnika vec puno lol pa sam samo laganica sinoc



mona-mi

Image Upload !

deja-vu

Image Upload !





 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
probaj poljevati sa 2 do 3 dc vode nema potrebe da natapas citav kalj nema krositi od toga mala je nemoze to popiti ..ja sam svoje poljevao jedaput tjedno prva 3 tjedna vege....krenio sam sa 3 dc na tjedan sad sam na 1.5l svaka 3 do 4 dana ..skuzit ces brzo kad pocne traziti vise pa ces povecavati i kolicinu vode ...mora ti se spusti par puta dok nenaucis ,,,to je normalno svima na pocetku ...mislim da ce vise stete napraviti ako bude stalno u blatu nego ako presusi malo..samo opusteno i polako do raja ;) ..sretno maki .... i opis dnevnika mi je zakon :cow_yellow:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Creative je napisao(la):
probaj poljevati sa 2 do 3 dc vode nema potrebe da natapas citav kalj nema krositi od toga mala je nemoze to popiti ..ja sam svoje poljevao jedaput tjedno prva 3 tjedna vege....krenio sam sa 3 dc na tjedan sad sam na 1.5l svaka 3 do 4 dana ..skuzit ces brzo kad pocne traziti vise pa ces povecavati i kolicinu vode ...mora ti se spusti par puta dok nenaucis ,,,to je normalno svima na pocetku ...mislim da ce vise stete napraviti ako bude stalno u blatu nego ako presusi malo..samo opusteno i polako do raja ;) ..sretno maki .... i opis dnevnika mi je zakon :cow_yellow:

hvala,

ma sinoc i jesam zalio po možda 2-3 deca po pitaru nakon 3 dana cinilo se gore suho a na 3-4 cm tako tako....do kraja tjedna budem ušao u štos:icon_cool:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
maki druze, pogledaj ovu fotku i kazi mi sta mislis da je zajednicko za ovde dve biljke (koje inace nisu isti strain)

ako ti na prvi pogled deluje kao off u tvom dnevniku, veruj mi da nije, skroz je u kontekstu price ;)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
sad se logirah,zajednicko im je to da je zemlja na krajevima popucala od suše lol

p.s. zar mora bit baš tako,cini mi se too much suho?

edit: druže shvatio sam poantu,nema do nedjelje vode a možda i duže lol,hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
eto maki, te dve nisu zalivane danas je sesti dan, a nisam ih zalio ni posle fotkanja, samo su vracene pod upaljen cfl :) budu verovatno veceras zalivene mada potpisujem da mogu izdrzati jos bez problema, cak se ni jasni znaci dehidracije nisu pojavil... ne mora biti bas tako too much suho, ali vidis da im nista nece biti, ja obicno ni ne zalivam dok se jasno ne vidi da je zemlja suva, a ne samo suva po povrsini... ovo je samo mali prakticni prilog diskusiji o zalivanju i eventualnom nepotrebnom "prezalivanju", i opet je upucen i drugima koj citaju a ne samo direktno tebi, peace
edit: sad videh jaksin post, pogledaj i zemlju kod njega, sve za 5
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9974-c99-hybrid-150w-hps.html#post201225
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Da,bas to,ja svoje zaljevam svaka tri četri dana.Zabij prste u zemlju al ne preduboko da ne zdrmas korijen,tako ćeš osjetit jel još zemlja vlažna.Moj moto je ne moj da biljke naviknu na vodu nek budu sretne kad ih zaliješ...Naravno ne pustit da se pate..
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ah jah joh!

nedostataka ko u prici...

prva stvar smantran sam totalno zadnjih dana,hodam po kuci ko mušica bez glave,južina me hebe tako da je cudo kako nema i gorih *****rija oko bebica da kucnem...:vb_smash:

timer mi je namješten za cjeli tjedan da pali u 22h a gasi u 16h...on pali a nece da gasi,stavljeno na automatik,upute su u otišle u papar a ja bi trebao sub i ned biti odsutan....ne mogu maknut dok to ne rješim

mjerac vlage i temperature mi je stavljen na dno pitara i ravnao sam se prema tome bezbrižno pa kad sam taj isti stavio na pitare temperatura je dosegla krasnih 34.5 stupnja gospodina celzija,bilo je pali pilu-pravi promaju uz par psovki rješilo se al poanta je da su curke od prvog dana u solariju na dobivanju boje,srecom nije im ništa škodilo

wc vent.ispuh mi je f100, 32db, 83m3/h i cuje se naravno pa sam danas bio u lagani šoping,kupio 3m flexi cjevi za 10eura i nekakav filtercic za 5 eura,stavio samo taj filter buka je upola manja al mi se cini i da u pola izbacuje zrak,sa flexi cjevi buka je zanemariva no koliko manje izbacuje neznam!?!?!?!?!?!?!?

jedan sloj knjiga sam izbacio dok sutra ne spojim još jedan vent,cini mi se da su dosta udaljene od svjetla al ne želim riskirati,uzet cu neki pc vent,možda dual spojim nemam pojma....
[FONT=&amp]
sad mi se cini i da gubim lumena dosta na prozracivanja i razne ludorije,sutra cu ugurat ventove i vrata napravit na magnete pa nek bude plinska komora,mislio sam zamjenit dvije sijalice od 23w sa dvije od po 45w al ima samo od 2700k pa neznam dal ima smisla!?

inace nije loše,uživam se motat oko boxa,nadgledat situaciju i razmišljati o nedostacima,popravcima i boljim rješenjima za dane koji dolazu....sa zvucnika trenutno children of the sea-black sabbath,becks od pola litre i horizontala[/FONT]:snupi:[FONT=&amp]

peace





[/FONT]
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
stari mislim da se puno opterećuješ,samo lagano i bez opterećivanja,pusti neka ide svojim tokom,ako zapne gdje ljudi će ti pomoći,samo lagano i bez sekiracije,što se tiče zaljevanja sam ćeš kasnije skužit koliko ti je potrebno..Svidja mi se izbor glazbe koju slušaš,živio rock and roll :D Pratim,pozz od ludog dima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.