Malawi style curing

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
200
866
93
Evo pošto nema na forumu ništa o ovom nacinu curinga, pa da otvorimo diskusiju za ubucuće.
Radi se o fermentiranju cannabisa nakon berbe, čime se postiže abnormalna sazrjevanje trihoma.

Ukratko postupak :

1. Uberete biljku, normalno stavite na susenje, i u dok je još napola vlazno , zavakumirate budove.
2. Sada slijedi "znojenje" budova prilikom kojeg sokovi u biljci fermentiraju i još tko zna sto se dogadja, radi se tako da zavakumirane budove ubacimo u aparat za jogurt ili crockpot ( a mozete koristiti ubiti i bilokakav izvor topline). Toplina na kojoj se ovo radi moze biti od 20 stupnjeva do 50, a i više ovisno kakav proizvod zelite. A trajanje procesa je isto po vašoj volji od 12h do 48h.

3. otvorite zavakumirani paket , i ostaviti da se prosusi 24h, i nakon toga opet zavakumirati i ostaviti da stoji na mracnom mjestu na sobnoj temp.

4. Nakon mjesec dana mozete probati konzumirati.

Sorte za raditi ovo : malawi , panama , golden tiger, zamaldelica su vec provjerene za ovo, ali kazem mozete svasta fermentirati

Trihomi prijelaze iz prozirnih i mlijecnih u amber, doslovno sve sazrije kao da je biljka cvjetala još 2-3 tjedna dodatna

Uzeti 0.1-0.5 g proizvoda i dobro prožvakati 20ak min i progutati za jači rad. Djeluje oko 5-10h ovisno o kvaliteti i djelovanje je sasvim drugacije nego obicno skladisteni kanabis u tegli.

Takodjer se moze i normalno konzumirati pušenjem.
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=309172 - link rasprave na icmagu ukoliko netko zeli saznati više, Tema je opsirna i sastoji se od preko 200 stranica tako da se ima što za citati

Zanima me jel još netko probao raditi?
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Koliko sam razumio na toj stranici, budove se prije svega zamota u koru od kukuruza pa se takvo vakumira. Jel taj kukuruz bitan?
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Toplina na kojoj se ovo radi moze biti od 20 stupnjeva do 50, a i više ovisno kakav proizvod zelite.
ja sam slicno isprobao. susio sam sa suhim ledom i nakon smrzavanja hedova sam ih stavio na "znojenje" na 70-80 stupnjeva. Postupak sam ponovio dva puta. Doduse nisam zvakao vutru al sam je pusio i rad je bio vrhunski. radilo se o AK47
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Zanimljivo sigurno.imam 3 dana staru vutru i bas gitara 2 grane vakumirat..ako stvarno sazrijevaju trihinomi i Vutra se može pustiti..zasto ne probat..
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
A treba li se brinut za plijesan nakon vakumiranja?nisam siguran koliko dugo treba biti,ovo u mene je mokro kod,grane Ce pucati tek za 4-5dana cini mi se,a stavio bi bar 20-25g fino otrimiranog cvjeta pa ne bi volio pogreške u koracima
 

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
200
866
93
nisam s ovim sortama jer sadim out i ne dopusta mi klima saditi ista duze od 10tjedana cvjetanja. ali covjek koji je usavrsio ovaj nacin kjuranja upravo taj cija je tema na icmagu, radi vecinom s ovim sortama. ali naravno svaka sativa dominant sorta je kao stvorena za cob curing.

Bas mi je drago , samo pripremaj mora to biti super, samo dobro procitaj proces kako ide, jer ima jako puno varijacija i metoda.

Ja sam radio, ali nazalost saznao sam za to kad su mi vec hedovi bili suhi tako da nije bas uspijelo,ali ove godine planiram samo to raditi od berbe.
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
:Dbas upravo radi toga ne volim vidit amber trihome u vrijeme harvesta jer i samim obicnim kjuranjem u teglama trihomi sazrijevaju..
nakon 15-20 dana kjuranja u teglama, bacite oko na trihome sa mikroskopom, vidi se da su vecina mljecnih presla u amber a neki budu bas tamno smedi..sto meni ne pase..cak stovise te koje bi skinuo prije vremena radile su najbolje..kasnije sto deblji hedovi, trihomi tamniji-rad slabiji..
 

oOGreenWorldOo

Aktivan Član
23.04.2011
138
930
93
Pa vidim fotku al ne koristim se bas "posebnim" serpama pa pojma nemam kakva je to serpa tj. Po cemu je posebna,koja joj je funkcija
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
"...curing container is a wonder to keep the freshness and humidity in whatever you store in it to keep it aromatic and fresh as the day it was created. "

"Keeps your medical herb potent by blocking harmful UVB light which deteriorates potency - unlike glass or plastic baggies which will deteriorate potency by 10% over time.
Humidity control inside food grade stainless steel. Plant products stay fresh, moist and inviting. Restores moisture to dried out or stale herbs. Cures young immature flowers. Works in any climate,
Silicon ring and clamps keep stash airtight, waterproof and odor free."

ipak se moze naci po nesto preko googla :)
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
07.12.2018
73
18
8
moze li netko molim vas malo objasniti postupak ovog curinga nejasno mi je totalno. Dali se serpa mora zagrijavat ili samo tako kao u tegli curing. dali je ovo brzi i jednako kvalitetan postupak kao i curing u staklenci,