male a blesave

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.09.2006
34
4
0
pozdrav
Imam dve biljke koje gajim u kucnim uslovima. Ne rastu u visinu ali zato rastu u sirinu i listaju se.
Stare su oko mesec dana, i visoke oko 10 cm
Osvetljavam ih sa dve sijalice
zivina sijalica od 125w
stedna sijalica od 35 w zamena za neonku
sijalice sam postavio na oko 10 cm od biljki.

Moje pitanja su:
Da li je to normalno?
Kako da im ubrzam rast?
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Zivina sijalica od 125w dosta greje pa je treba drzati na minimum 30 cm od vrha biljke,stedna je ok na 10cm.
Dosta su male ako kazes da imaju mesec dana...pomoci biljkama u rastu mozes na razne nachine ali da ti sad ne pricham prichu razgledaj na forumu :wink:
 
03.09.2006
34
4
0
Poslusao sam te
Odvojio sam sijalicu od biljke i cini mi se da je jedna porasla za cm.
Cudno negde na forumu sam procitao da svetlo treba da bude sto blize biljki. :D
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa poželjno je ali ipak ne toliko,da sprži biljke- na to moraš biti pozoran uvek
 
03.09.2006
34
4
0
Biljka se nalazi u boxu. Nikako ne mogu da mu spustim temperaturu ispod 35 C, iako imam ogroman ventilator koji duva unutra. Kapiram da ce biti bolje kada dodje zima.Mozda ce tada moja zivina sijalica biti od koristi :D
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
važan je protok!!!
uzmi ti ventilator i stavi da puše vani topal zrak-to ti je važnoooo
 
03.09.2006
34
4
0
Ovo mi se jos nije desilo. Sejao sam biljke u basti i ni jedna se nije ovako ponasala. Jednu biljku sam izcupao jer sam se iznervirao. Druga je uz pomoc nekog djubriva(D12 a misstery for me)koje se prska uspela da izraste 1cm za dva dana i da se jos razlista, ali su se zato na listovima pojavile bele fleke. Sada je visoka 11 cm i ima 15 cm u sirinu. Dodavao sam joj gnojivo jedan dan, pa H2O + H2O2(5ml/3%) sledeci i tako deset dana. :?
// :!:
Imam neku zemlju za cvece na cijem pakovanju pise:
ZEMLJA ZA CVECE

Koristi se za djubrenje svih vrsta gajenih biljaka, za gajenje povrca, cveca, kod proizvodnje sampinjona

Sastav: azot, magnezijum, kalcijum, fosfor, kalijum...

// :!:
Mnogo je cudna. Cim je zalijem odmah upije, a visak propusti za pet sekundi.
 
03.09.2006
34
4
0
Znam da nije ok djubriti je tolko, ali sam se iznervirao. Hteo sam da vidim koliko joj treba da bi pocela da raste. umesto toga ona se samo lista. sad vise lici na kupus nego na travu.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
dr_biber je napisao(la):
Imam neku zemlju za cvece na cijem pakovanju pise:
ZEMLJA ZA CVECE

Koristi se za djubrenje svih vrsta gajenih biljaka, za gajenje povrca, cveca, kod proizvodnje sampinjona

Sastav: azot, magnezijum, kalcijum, fosfor, kalijum...

// :!:
Mnogo je cudna. Cim je zalijem odmah upije, a visak propusti za pet sekundi.
To je dobra zemlja, sa vec gnojivom u sebi, vidi ima li negdje neki omjer N-P-K (trebao bi biti na kesi od zemlje) inace to sto odmah upije vodu i visak izadje dole, to je super znak, znaci da je biljka u dobrom "krevetu" :) tj. drenaža joj je super !!!!
Ja da sam na tvom mjestu, TU zemlju ne bih gnojio na pocetku nikako, tek kasnije kad dodje cvjetanje (sad opet zavisi i taj omjer N-P-K), i naravno bez obzira na to, znaci koja god zemlja, nemoj je toliko gnojiti, jer previše gnojiva ubije biljku za sat vremena (bukvalno malte ne...) Gnoji svakih 10-tak dana, a ako je rjec o ovoj biljci sto imas tu zemlju, ja (opet kazem da sam na tvom mjestu) ne bih je gnojio sad na pocetku nikako, tek kasnije (ali opet to bih vidio o omjeru N-P-K u zemlji)
Sretno
lp
 
03.09.2006
34
4
0
Juce sam poceo da spremam ispit, i reko ajde prvo da ugasim malo svetlo i da isprskam biljku vodom, jer ono d12 djubrivo ostavlja bele tragove na listu, a listovi ne trpe bas najbolje svetlo kada su mokri. Mozete misliti koliko sam ucio :lol:. Reko ajde da vidim da li se biljka osusila pa da joj upalim svetlo. kad ono, biljka porasla za citavih 3 cm, a sto je najbolje spratovi su se razdvojili i sad napokon izgleda na travu. 8) Mozda ce ipak i da bude nesto od nje :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Vidiš haveru, tako je to sa našim Svetim Biljkama, u sekundi "skoèe" a i tako u sek. "sjebu" se ako ima ne odgovara nešto... Suština je u tome, da bilo šta da im daš, odmah nakon nekog vremena vidjeæe se promjene, (dal sad na bolje ili lošije u to ne ulazim) ali hoæu da kažem kako brzo reaguju na sve okolo njih...
Vjerujte moje imaju èak i muziku, prièam sa njima (isto ko sa ženom...:))

Drži ti tu biljèicu, kao što sam uvijek govorio meni je žao baciti bilo koju biljku, ma kakva da je.... :)
Sretno i
lp