Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.10.2016
11
15
3
26
Istina, ali svejedno nisi dobio vise wati svjetla iz te žarulje, nego si samo raširio to svjetlo koje imaš već.
Komentirao sam samo jer mi je bilo smiješno, uglavnom možemo i trebamo uciti jedni od drugih i di nam je kraj onda :D
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ja se godinama ne mogu pomiriti s tim da ako imaš scrog da ne možeš vaditi biljke iz boksa. Jos mi je gore kad mi kažu da trebam 2 mreze. Evo solucija. Dorada i pletenje mreze danas. Komplet ćete moći vidjeti u dnevniku kontam, medjutim kako napraviti neznam ima li smisla odvajati temu. Ono sto sigurno ne bi bilo loše je da se ovako sta može naručiti gotovo. I nema. Ima neka kombinacija iz US i to je to.
6D3239C0-D4EE-419D-A513-026E468D7641.jpeg 5ECCEE99-7BED-4CB5-A6A7-A0F50116A468.jpeg 3FB2CA65-59B7-4E1A-80C1-CE04A80587A1.jpeg 84E24E3A-9F81-484B-9CBB-16DD246BB870.jpeg 3D84A930-4A69-4621-ADA8-B71DBE4A06B7.jpeg 7D83A321-F7EE-4E10-8936-21958E6EE829.jpeg
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo nešto da spusti temperaturu boksa za 3-5C, ovisi o danu - ICE BOX na usisu u boks.
Ja sam svoj radio od materijala što sam imao doma, doslovno od otpada čisto da probam funkcionalnost.

Stiropor 2cm + 2 sloja vune od 7cm. Napravio običnu kutiju od te izolacije, na jednu stranu stavio kupaonski vent, na drugu samo rupa i komad pvc flaše da imam pravilni izlaz.

Sve to namjestio direktno ispred upuha, u kutiju stavim 6 zamrznutih flaša sa vodom i ta kutija glumata mini klima uređaj - izlazi hladan zrak i ulazi u boks.
Trenutno mi je sa jednim slojem vune držalo cca 6-8h, ali danas sam stavio 2 sloja vune i vidjet ću da li će išta duže držati smrznuto.

Internet kaže da bi trebalo staviti soli u vodu, da se tako led sporije otapa. S time da za vikend radim kutiju od pravog stiropora 15cm, da ima bolju funkcionalnost.

U boksu se osjeti hladan zrak, tj osjeti se da ventilator gura hladni zrak, tako da ne bi trebalo biti problema sa manjkom zraka u boksu.

IMG_20210623_063259.jpg
 
11.02.2014
5
7
3
Pozdrav ljudi, posle 700 strana procitanih o uzgoju 3x, krenuo sam sa test uzgojem (sve meni najprikladnije tehnike treninga sam isprobao na 15 "test" biljki i dve ostavio za finale, da zapravo cvetaju). Posto je prvi put da gajim bilo kakvu biljku i svestan sam da cu negde pogresiti, odlucio sam i da sve sto mogu napravim sam, od sijalice, filtera itd. Sve ovo sam vam ispricao da bi vam pokazao moj "izum" i biljke kao dokaz da izum radi :). Doduse sad sam napravio drugu lampu 2x50W COB full spectrum pasivno hladjenje za fazu cvetanja al otom potom.


A ovo je "stretch" faza u cvetanju:

"

Pritom i ove biljke su izmucene, topovane, savijana, prunovane ma sta im nisam sve radio i prezivese.

Sl. projekat Carbon filter DIY
 
Poslednja izmena:
11.02.2014
5
7
3
Izum nije u smislu tehnickog resenja, vec finansijskog. Spojio sam elemente koji rade dobar posao, a kosta me sve zajedno oko 8€. Za razliku od najjeftinijeg komercijalnog resenja (u Srbiji, gotov proizvod) od 55€ (*********** Sun Master Cob 50W).
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
@borkes vidim da si procitao 700 strana ali izgleda da nisi bas sve...to sto si ti spojio bi moglo da ide u ovu temu dole,i nije izum,barem nama starijim clanovima....
mislim da ti je i kolega @Herb Gardener to htio reci...
no hard feelings kolega,i svaka cast na trudu...:thumb:


evo i za DIY carbon filter,mozda ti pomogne oko neke ideje dodatno..

 
Poslednja izmena:
11.02.2014
5
7
3
Ma ne ljutim se ja na kritiku nikad, bas naprotiv, svaku kritiku analiziram, izvucem meni bitno i gledam kako da to primenim na svojim resenjima. Naravno osim vredjanja u fazonu podsmevanja itd. Ljudi, ja koji sam od elektrike i agro znao samo da zamenim sijalicu i da trcim po livadi, sam prilicno odusevljen svime sto sam napravio i naucio i to za mesec dana. Ovo je prva biljka ikad koju gajim i nisam nijedan problem sa njom imao u smislu bolesti previse/premalo hrane, vode itd. Inace se bavim serverima i mrezama tako da svemu pristupam na inzenjerskom nivou pa i ovome (dobro istrazim, prihvatam kritike i veoma su pozeljne makar mi minut ustedele vrede).
Ovo radim iz hobija, sta da vam kazem kad cak i ne duvam :) mozda dva puta u zivotu probao. Ovo izucavam da lecim nervni sistem, zapravo kad budem isekao biljku, osusio, izlecio hedove, ja evo ne znam sta sa time da radim. Zapravo mi je neka ideja da razne vrste uzgojim i imam pune tegle sa razlicitim bojama, pa kad gost dodje ponudim hahahhaha :)

A sto se izuma tice nisam ni mislio da je neki uspeh paralelno vezati grla, vec nacin na koji sam testirao sijalice 7 proizvodjaca, isekao one plastike koje sluze kao socivo i direktno usmerio snopove ka listovima i dobio mnogo bolju penetraciju itd. Al dobro mozda sam previse u hajpu sto je sve uspelo.
Nego, evo jedna "fora" ako nekom pomogne bice mi drago. Naime, tice se COB cipova tacnije pravljenje resenja za COB sa pasivnim hladjenjem. I na kraju posle gomile varijanti problem sam resio ovako:

2 x 50W COB full spectrum driverless (AliExpress 2€)
Termalna pasta za procesore

I verovali ili ne, jedno rebro aluminijumskog radijatora za stan - 950 din u svakoj radnji za grejanje ga ima
Najbolja stvar kod ove varijante je da fakticki dodavanjem jos COB cipova na rebro, mozes da dogrevas GrowBox o istom trosku, naravno ako je potrebno.
Plus dodavanje izolacionog materijala (stiropor itd) oko boksa olaksava manipulaciju temperaturom, a samim tim i vlagom.

Evo necu vise pisati, najke mi.

NE CITIRAJ AKO ODGOVARAS NA POST IZNAD, CITAJ NOTIFIKACIJE !!!
NE PISI POST ZA POSTOM, KORISTI OPCIJU EDIT/UREDI !!!
PROCITAJ PRAVILNIK.


Ovo je mozda drugi forum u zivotu na koji sam se registrovao, pa zato mi treba malo vremena da pohvatam sta, kako i gde formatirate.
Sto se vise postova za redom tice, tu se vodim ovom novom praksom (short read, long read, separate topics) sto zahtevaju ovi "njuejdz" portali pa se izvinjavam zbog serijskog postovanja. :)
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443 and sone1
10.02.2020
86
53
18
28
Pozz ekipa mozda ne pitam na pravom mjestu ali evo ako moze mala pomoćć....znaci imam hps 600w full spectar...zelim napraviti od e27 18w zarulja nesto u toj snazi jer mi hps previse zagrijava...koliko zarulja kolikoo kelvina da bi dobio nesto iste snage..
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
Ako imaš HPS od 600W i hoćeš istu wattažu, onda izračunaj 18w × ?=600w
Kelvinaža nema s snagom ili wattažom, nikakve veze!
Kelvinaža ti je spektar boje
4000k je neutralna
Za vegetaciju trebaš preko 4000k(6400k,5000k itd.), a za cvat, ispod 4000k(3000k,2700k itd.)
znaci imam hps 600w full spectar...z
Nemaš!
Imaš, ili univerzalni HPS Screenshot_20210929_071926_com.android.chrome.jpg koji ne može biti za vegetaciju i cvat. Ili imaš dual spektar Screenshot_20210929_071953_com.android.chrome.jpg
Kako misliš spajat 40ak sijalica u paralelni spoj i napravit panel, kada ne znaš osnove?
Evo, čitaj, sve je objašnjeno, više puta!
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.318
6.965
258
Nervira vas bol u ledjima i kolenima? Dosadilo vam je da se saginjete svaki put kada zalivate svoje omiljeno cvece? Digni pot, izvuci tacnu, prospi, vrati sve nazad. . .Ma zaboravite na to jer imamo resenje za vas ! :D
Sve sto vam je potrebno su parce creva fi10 ili 12mm, bilo koji epoxy dvokomponentni lepak, tacna i malo alata busilica, burgije(glodalo?) i parce smirgle, i na kraju nesto da izdignete malo pot i tacnu

Uzmite svoju omiljenu tacnu i probusite rupu da crevo prodje, ali bez preterivanja, bolje da zapinje kako bi stojalo u polozaju tokom lepljenja
Ja sam koristio fi12 duzine par cm, onda ako hocu da produzim moze opet da se nabije tanko crevo od 10mm
Ili mozete koristiti konektore za creva, u mom slucaju L (90*) konektor 12mm ili ako imate npr 2 pota za jedan L za drugi T pa povezati sve jednim crevom u isti preliv

Komade gume sam lepio ispod da pokusam da napravim pad, radi za sada, al ipak moram smisliti nesto bolje :)
Sada da li ce van boxa ili odmah ispod to je do vas, stavite posudu i kraj, kod mene ima svega i svaceg, pa ide van, a sa ovim postoljem gubim nekih 20cm vi mozete i nize, a i vise, kako god vam odgovara
20220408_1550481.jpg