Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Taj papirni filter se isto skine ,ideja se rodila posto sam se ubio trazeci jednu vecu i jednu manju resetkastu casu,bezuspesno,hteo kupiti rupicaste profile na metar pa sam praviti,sto se takodje ne isplati ako nemas alat,tako da mi je ovo ispalo kao najjeftinije resenje(plus sto samo rupicaste case kostoju oko 1,5 evra za manje), nikoga nista ne kosta da pita u auto servisu za neki stari filter,i ako imaju dobije isti za flashu,dve piva :) ,ja sam pocupao tu gumu koja je gore i dole ali mislim da se zagrevanjm npr. fenom za kosu moze nenasilno skinuti...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
ubanzatalinje je napisao(la):
blade super fora samo me zanima ako mi mozes objasniti u kojoj razmeri sipas secer i kvasac?unapred hvala

CO2 plin možeš dobiti i miješanjem praška za pecivo i octa,reakcija tije onako pijenasta a plin koji se oslaobađa je ćisti co2-ko da u coca colu staviš šećer-omijer nije bitan
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
jel može netko postaviti sliku ili opisati kako najučinkovitije napraviti filter za pc box? ja sam probao nešto slično ovome iz posta iznad ali nije baš funkcioniralo,previše se temp.dizala.pa ako netko ima volje objasniti,unaprijed hvala! :)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Jedino ti je riješenje jači vent, jer da bio filter najučinkovitije radio kako kažeš, sloj aktivnog ugljena mora biti određene debljine a stime se smanjuje protok zraka i automatski se povećava temperatura. Taj filter što si napravio vjerovatno je dobar ako si radio po linku iz posta prije tebe, samo ponavljam trebaš jači vent.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
nije baš strogo kao ovaj,ali jako sličan.bojim se da neću moći ubaciti jači vent jer mi je stanje u boxu takvo da je sve to povezano jedno s drugim sa pun k***c vezica i kad bi išao nešto mjenjati trebao bih komplet box rastavljati.
mislio sam napraviti neki jednostavniji filter da napravim okvir od plastike,obložim ga sitnom mrežicom (onom što je imam u boxu kao zaštitu za ventove),unutra stavim ugljen i obložim da se ne rasipa,pa da ga pričvrstim s vanjske strane.ako ne bude šljakalo,onda će biti red rastaviti box i puknut unutra jači vent,šta je tu je.
hvala na objašnjenju! :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
ganja_farmer je napisao(la):
jel može netko postaviti sliku ili opisati kako najučinkovitije napraviti filter za pc box? ja sam probao nešto slično ovome iz posta iznad ali nije baš funkcioniralo,previše se temp.dizala.pa ako netko ima volje objasniti,unaprijed hvala! :)

Probaj sve sto si napisao, ali ne verujem da ces uspjeti, bez jaceg venta. Daj boze da uspjes.
Ja kada sam pokusavao na PC-u, odustao sam bas zbog venta.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
definitivno moram kupiti jače ventove i zamijeniti ih,sad sam napravio filter po svome navođenju i temperatura u praznom boxu mi je 34 stupnja,nema mi druge nego jače ventove uzeti.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
da,još kad biljke stavim unutra,bit će im prevruće.jbt ga,još će mi dva dana mirisati stan po gandži dok ne riješim to. :)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
blade neš vjerovat ali isti takav ref sam i ja imao :D prvi :D :D.....prejak je bio...nakon toga mi služio na sušenju za male vrhiće :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: django p

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
danas kupio vent 120x120 mm koji planiram ubaciti u box,ova 2 što imam su mi preslaba za filter,nadam se da će ovaj uspjeti izvlačiti zrak,bez podizanja temperature.

gigatech-box-case-6x6-t~1078952.jpg
cijena 29 kn (~3,5 eura)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne valja ogledalo (tako su i meni rekli tu nekoć). Valjda pojede lumene, ko če ga znati. Znam kad sam gledao neke stare filmove pa je nekog trebalo operirati stavili bi par petrolejki i ogledala da reflektira svjetlo pa sad...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
promatrac je napisao(la):
Mene zanima jel valja mjesto alu ili auto folija ugradit ogledalo? Da li odbija dobro svijetlo?

Sekach je napisao(la):
Kao prvo, ne mozes dobiti vise svjetlosti nego sto lampa daje...mozes samo dostici to da se sto vise te svjetlosti iskoristi...

A sada neki tehnicki podaci...ogledalo u vecini slucajeva reflektira izmedu 90 i 95% svjetlosti...posebnim tehnikama izrade, to moze biti i 99,99%, ali to je vec preskupo i tesko nabavljivo...

Mozda zvuci lijepo ovako na papiru, ali tajna se krije u tome da ogledalo reflektira svjetlost pod istim kutom pod kojim je svjetlost i dosla(u drugom smjeru naravno)...a to nama ne odgovara, vec trebamo disperzivnu refleksiju, odnosno materijal koji ce zrake svjetlosti koje dolaze reflektirati u svim mogucim smjerovima neovisno o kutu upada...

light.jpg


Znaci, desno ono sto trebamo...lijevo ono sto ne trebamo...

Pazi ovo! U istoj temi! Hm... Šta sad da ti radim, molim te lijepo? Daj barem pročitaj temu u kojoj postaš, ako si već tolika lijenčina da cijeli forum pregledaš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot