Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
  • @Blade: to nije smrad,to je miris. :vb_wave: iako sam u vege fazi,ova jedna biljka se baš osjeti,a u zadnje vrijeme mi punica često dolazi čuvati dijete,pa ću morati prikrivati miris.

    @Power: čini mi se da ću morati jedan od ova dva venta izbaciti van kad budem ovaj ubacivao jer mi se čini da neću imati dovoljno mjesta za sva tri,ali to će pričekati do kraja tjedna. u svakom slučaju,nešto ću iskemijati. ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
bila je već par puta dok je box bio u pogonu,čak je i spavala u istoj prostoriji gdje i box i nije skužila.pc box je u pitanju,pa lako smuljam da sam povezao dva kompa radi skidanja filmova,sva sreća da se ne kuži u kompjutere pa povjeruje.al što se tiče mirisa,tu bi moglo bit frke kad počne mirisati,al to riješim filterom.dobar je stealth pa nitko ni ne sumnja u moje aktivnosti. :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ma punica je zakon,uvjeren sam da bi i zapalila sa mnom da je ponudim,ali neću ipak,bolje ovako,ona svoje,ja svoje.

modovi,i ja se ispričavam na chatu,ni ja neću više,i ja vas sve volim. :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
imam jedno pitanje o mirisu, biljka mi se priblizava fazi cvjetanja i imam samo 2 venta za ispuh (ne dovoljno jaka za filter) i zanima me je ima mozda koja prirodna biljka (nesto tipa lavanda, menta, kadulja itd) da je ubacim u box da suzbi barem malo ili (nadam se) u potpunosti miris :) primam svakakve ideje :)

peace out !
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
DJFlyHigh je napisao(la):
imam jedno pitanje o mirisu, biljka mi se priblizava fazi cvjetanja i imam samo 2 venta za ispuh (ne dovoljno jaka za filter) i zanima me je ima mozda koja prirodna biljka (nesto tipa lavanda, menta, kadulja itd) da je ubacim u box da suzbi barem malo ili (nadam se) u potpunosti miris :) primam svakakve ideje :)

peace out !
Mene isto zanima pošto nemam mogućnosti za karbon filter niti za jači vent ljudi pomagajte :icon_cry:
 
05.03.2012
19
12
0
32
pa stavite sto vise cveca u sobu (ako ste botanicari,budite do kraja! xD ) :D ima da se mesaju mirisi i verovatno se nece primecivati..sem ako neko ne bude njuskao i trazio izvor mirisa nama drage biljke.. :)
e sad,ako se neko opredeli za ovu metodu xD koje cvece ima najjaci miris? :)
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Izgleda da je lavanda najučinkovitija za neutraliziranje "neugodnih" mirisa.E sad,jel treba bit živa ili se može koristiti sušena?
 
05.03.2012
19
12
0
32
sigurno je bolje da je ziva..konstantno proizvodi miris..koji verovatno neutralizuje miris vutre..a mozete probati i sa suvom..ne znam sta se desava sa ruzmarinom?
Ruzmarin_rasad.jpg
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sto se tice mirisa mogu reci da vec 4. grow radim bez filtera, a ukucani neznaju za moj hobi... Box je u sobi i da iz njega se sire mirisi, ali... Jednom u 3 dana stavim mirisno ulje ili stapic i na taj nacin dobivam neutralizaciju... Istina da se osjeti malo, ali jbg nemozes bas sve prikriti... Nakon nekog vremena sam cak i prestao s uljima i stapicima jer su se ukucani naviknuli na "posebne" mirise, a jos k tome ne znaju kak vutra mirisi (i sumnjam da ostali vasi znaju) tako da je to moje rjesenje.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
jeb*ga tebi pase tako ali ja cu morati nesto smislit jer imam stan od 30kvadrata i strah me da se ne osjeti u hodnik (sto sigurno oce) a ostali koji zive u zgradi mogli bi prepoznat miris i moglo bi doc do problema (sto se nadam toplo da se nece dogodit :) , gledao sam malo one ionizatore i mislio sam uzet neki za 300-350kn, i to mi nije skupo ako kombiniram ta ulja i stapice u sobi di je box i ionizator u drugoj sobi blize hodniku da procisti sav zrak i da minimalno smrada se siri dalje jer to mi je od velike vaznosti da bude sto vise stealth . pa eto ako mogu cut necije misljenje je to dobra kombinacija s obzirom na velicinu prostora itd :) evo sad sam vidio prethodne postove pa da dodam jos da cu sigurno staviti lavandu u box da dodatno pomogne smradu/mirisu...

peace out !
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
DJFlyHigh je napisao(la):
jeb*ga tebi pase tako ali ja cu morati nesto smislit jer imam stan od 30kvadrata i strah me da se ne osjeti u hodnik (sto sigurno oce) a ostali koji zive u zgradi mogli bi prepoznat miris i moglo bi doc do problema ...

ako mislis na hodnik od zgrade, ne verujem da ce bas toliko da dobaci da se u hodniku oseca, al metar~dva oko boksa sigurno... indijski stapici su sasvim ok
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
onda se necu vise zabrinjavati s time i pustiti da ide svojim tokom :) ako bude problema sa smradom, iskombinirat cu tih gore par stvar i voila, problem rjesen :D hvala jos jednom svima na pomoci.

peace out !
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Nadam se da nije kasno ali,
Recimo, ako udjem u stan od 30 m2, poslije 1 dana, na ulasku me preplavi lijep miris, pa pozurim uci unutra. Ako me nema 2 dana, onda me cerka pita, tata sta to smrdi, ja ma ne znam, kanalizacija. Odmah otvaram prozor i reseno je.
U boxu imam susenu lavandu, koju prilikom svakog otvaranja boxa malo prdrmam, ali ne verujem da ima efekta.
No primetio sam da najvise ima mirisa, kada se upali svijetlo i kada nastane mrak.
Sve zavisi od konfiguacije stana, te kako promaja ide kroz isti. Najgore i ja imam kineska 1 klasa vrata, pa ne dihtuju, jer na svaki mjesec dana mogu brisati prasinu, i to se tacno vidi gde.
Imam filter, ali nisam zadovoljan njime, te ga moram modoficirati.
Cak su me pitali ukucani : Sta ce ti ovaj miris za auto u stanu !?!?! Ja rekao, dobio sam, a jesam.
No verujem da bi se sve moglo resiti sa nekim abmi purom automatskim na 30 min da pusta neki miris :)
Svojevremeno sam koristio mirise , tj etericna ulja, cerka kaze da to smrdi, a ja nista nisam osecao.
Kanda je moj nos navikao na smrad :)
 
20.03.2012
30
1
0
31
Ja nisam jos do tog problema doso...zasad. Posto zivim sa starcima jos uvijek i spominje se miris kanalizacije u gore navedenom postu od dinosaura, sad ne kuzim sta fakat to smrdi ko kanalizacija ? jednom sam negdje procitao da cak ima i miris paljenih guma ? nije mi onda jasno jel stvarno taj miris biljke toliko jak ? isto mi je pala ideja sa mirisnim stapicima, al opet mislim da to nece rijesit moj problem kad odem na posel.

Sta mislite o onim air wick osvjezivacima ? glupa ideja, skupa, neefikasna ili ?
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Ništa nije UGLAVNOM toliko skupo ako ti pomogne da problem srežeš u korjenu ;)
Neke sorte Vice smrde na benzin recimo tako da ni kanalizacija nije daleko od toga ;)
Air Wick il Ambi Pur il pak Glade sasvim ok nije skupo i dobro radi posao (imaju opciju pojačavanja intenziteta ako se ne varam nekih 3stupnja).

@Blade : slažem se s njegovim postom generalno po pitanju kvalitetnog filter posla ipak je to best solution

Link primjera radi nadam se da si iz hr-a. (my guessing).

Elektri