Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.08.2013
30
41
18
38
zagreb
tek se počelo radit na ovim ozbiljnijim stvarima kaj se lampi tiče idem u soping pa pomalo cemo to rjesit odvod ima gore iznad lampe tu ce doc ventilator koji ce vuc
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
e ovako pitanje sto se tice DIY cooltubea



jel bi moglo proci da se ubaci 150w hps u staklenu cijev precnika 12cm, ali da se ne vezuje crijevom sa ventilatorom, vec samo da se montira jedan pc vent 120mm sa jedne strane da gura zrak napolje iz cijevi ?

ako neko ima nesto slicno neka napise, ja kontam da bi moglo proci i bez venta, mislim da staklo ne bi trebalo puknuti
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
BoRaiCho je napisao(la):
e ovako pitanje sto se tice DIY cooltubea



jel bi moglo proci da se ubaci 150w hps u staklenu cijev precnika 12cm, ali da se ne vezuje crijevom sa ventilatorom, vec samo da se montira jedan pc vent 120mm sa jedne strane da gura zrak napolje iz cijevi ?

ako neko ima nesto slicno neka napise, ja kontam da bi moglo proci i bez venta, mislim da staklo ne bi trebalo puknuti

sa ventom a bez cijevi koja ce odvesti topal zrak van ..nema smisla,znaci topal zrak ostaje u boxu a CT bez venta ima smisla jos manje jer ce hps zagrijati ct i i kao radijator jos vise grijati box.
znaci CT +cijev+vent za lifranje toplog zraka van i misija ispunjena ;)
ili da pojednostavim u svatove bez kite nemoj ici ili s kitom ili nikako ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nosfic and CilI

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
e da, radi se o big tower pc-u


znaci nece biti dovoljan onaj vko 125 na ispuhu boksa da sve to skupa izvuce napolje....majku mu, moracu staklara posjetit pa kemijat, ili skupit suske pa uzet gotov CT
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ili ct ili staklom fizicki odvojiti hps od biljke malo je to zahtjevnije jer opet moras u dijelu gdje je hps raditi ispuh i upuh ili jak ispuh uglavnom zna to biti dostojna zamjena ct-u ako se odradi kako treba.

edit:
staklo kupi sto tanje.npr.ono od 2-3mm sto se slike uramljuju :)
vko 125 to je onaj sto ide na ct ako se nevaram i on je odlican ..ja bi njega stavio da izvlaci u djelu gdje je hps
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
da mi je nekako napravit da izvlaci vreo vazduh iz CT/pregrade ali i vazduh ispod stakla (zbog filtera)....kontam da staklo napravim malo krace s jedne strane da moze ovaj vent vuci i vazduh od lampe ali i vazduh ispod stakla, tj. iz grow prostora ....ili da na staklu bude jedna rupa 10-ak cm da vent moze vuci odozdo vazduh, ali ne znam koliko je to pametno i ucinkovito


u najgorem slucaju, osvjezivaci i gelovi na ispuh i kako bude


opa hvala za pomoc prijatelju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
125 je mocan vent.i mogao bi on sam odraditi posao uz pasivan upuh pa cak i da nemas staklo i ct.
ionako u pc boxovima je neizbjezno natezanje sa vlagom tako da pokusaj bez stakla i ct-a skoro pa sam siguran da neces imati problema.sorry malo te zbunjujem ali nisam znao da imas vko125
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.797
188
somwhere over the rainbow
ugledah ga doma, i sjetim se da je Jack Sparrow napravio nesto ovakvo...

za sjenilo sam koristio poklopac ventilatora, debeli aluminijski tanjur od restoranskog današnjeg pečenja-debeli savitljivi, alu foliju..

okrenuo mat strane...stavio 120 mm PC vent na rupu na vrh.....

2yl19q0.jpg

34edo4p.jpg

35n6d0h.jpg


..i sad dok ovo pišem i postam tu...pitam se: "Zašto pobogu ne odeš do limara i ne daš 10 kuna za faking komad lima?"
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
haha bas tako u vezi lima...nego gubi se smisao tog venta ako nesmislis nacin da to sto povuce i izbaci van.Ja sam kemijao na sve moguce nacine..neke od njih bolje da niste vidjeli i nakraju se sve okrene na isto ..osim ako nisam spojio nekakvu cijev i taj topli zrak izveo van boxa.Kuzis on ce povuci od lampe topal zrak i baciti ga u gornji dio boxa gdje je ionako vruce.Cak ce ga i brze rasprsitit bo boxu nego sto bi to bilo u slucaju da nemas vent iznad lampe....Znaci sve 5 ali samo u slucaju ako imas nacin da spojis flex cijev i topal zrak isteras van inace nista nisi napravio....vjeruj mi ;)
edit:
nadam se da vent izvlaci od lampe a ne da puse u lampu i prema dole...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
smak...i nije da nepomaze ako se postavi kako treba...co2 je tezi i cim iscuri niz cijevi ide dole kao voda,postavi cijevi na cm.dva od vrha biljke.
Znaci nebi trebao biti u upotrebi cijelo vrijeme vec recimo dva puta u toku svijetlosnog perioda e sada kada co2 krene trebao bi ugasiti svu ventilaciju koju imas u boxu na 15-ak minuta ali ne i rasvjetu

i ono najbitnije,posto je co2 tezi i propada dole to znaci da ti u samoj boci treba biti postavljen nekakav mali vent koji ce povuci ili pogurati co2 iz boce cak i tada je upitno dali ce funkcionirati :) ili postaviti bocu iznad (nadmorske visine) hahah znas na sta mislim.... i pustiti da curi po principu slapa.

Ja mislim da je sasvim dovoljno podjeliti pljugu koju zapalis sa svojim curama...otvoris box i puhnes svaki dim iz pluca curama i evo, satisfaction tebi a njima ...manje,vise
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
weedicu...zato sam i napisao "tebi satisfaction a njima manje ,vise " .....valjda je jasno !?

bitan je dim koji ti dobijes