Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.319
27.242
1.098
Trøndelag
potenciometar za pc ventilatore

koristio sam:
molex adapter 12v DC za opticke uredaje http://www.quietpc.com/images/products/qpc-ac-power-yh-3018-large.jpg
potenciomear http://www.portio.hr/photo/big/050912096.jpg
4pin na 2 pin kabl (moja modifikacija postojeceg kabla od potenciometra)

evo jedan od nacina kako spojiti pc ventilatore na potenciometar.
ja sam vec imao sve djelove doma pa sam samo isao provjeriti da li funkcionira.
umjesto molex adaptera mozete iskoristiti bilo koji drugi 12v samo treba modificirat (rezat i spajat) kablove i to je to. isto vrijedi i za front panel od pc-a,moze bilo koji. kod spajanja molex adaptera procitati otraga shemu gdje je 12v, gnd i 5v pa si tako i namjestite pinove na 4pin kablu,spojite 12v i gnd. kablove si mozete produziti sa 3 pin kablovima ili jednostavo uzmete tanke zice i postojeci presjecete po pola i produzite koliko vam treba.

evo kako to izgleda

 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
jeli se itko igrao sa asfaltnom bijelom bojom koju koriste cestari kao reflektirajuci materijal za obloge boxa ili zidove...jednom davno sam imao prilike prebojat strop od kupatila i cini mi se da bi mogla biti idealno rijesenje sto se tice refleksije ( kao bijela folija ako ne i bolje) i higijenski je prihvatljivo jer se mozes prati lako se nanosi brzo susi a 1kg pokriva dva m2 i nije skupa pogotovo ako poznas netkog tko joj ima pristup ;)



lg-paint-testing-detail.jpg
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
ovoj netreba nista dodavat ovo je jako izdrzljiva i kvalitetna boja pa reko mozda je vec netko probao jer svi nesto kemijaju pa je vjerovatno i ovo nekome palo na pamet
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Lako zapaljivo.Moguca opasnost stetnog djelovanja na plod.Stetno_Opasnost teskih ostecenja pri duljem izlaganju udisanjem.Nadrazuje kozu.Pare mogu prouzrociti pospanost i vrtoglavicu.Ne udisati pare ili aerosol.Nositi rukavice i zastitnu odjecu.Koristiti samo u dobro prozracenim prostorijama.
Sadrzi:TOLUEN

Na kanti nema vise nicega osim ovog upozorenja.
Boja je Hrvatske firme Hempel.

Nadam se da ovo pomaze.

Lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
@N6ia6 hvala na trudu...mislim da to prolazi u svakom slucaju a danas ima toliko raznih proizvodjaca da se moze birati sa kojim sastavom hoce al da neduzimo vise kad budem testirao objavim rezultate
 
23.07.2010
7
4
3
32
Poz ekipo, sta mislite o heppa filterima za prociscavanje vazduha, tj kontroli mirisa. Imam neku ideju kako bih napravio i podelio to, pa me zanima vase misljenje da li uopste mogu sljakati u tu svrhu takvi filteri, pise da prociscavaju 99% vazduha. Jeftiniji su za pravljenje carbon filtera pa bi mogli sastaviti nesto zajedno. Moja zamisao je da sa jedne strane kartonske kutije stavim filter, a sa druge neke ventove ili turbinu, i sve to leepo se spoji da dihtuje i eto heppa filtera :D
 
13.05.2014
7
0
1
32
pozz zelio bih samo pitati za box kuciste od centralne jedinice jer to mi je najlakse napraviti i sve pa me interesuje da to nece biti nisko i usko za biljku ?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ako se radi o PC toweru...

nije nisko niti usko, ako uzgajaš biljke koje idu unutra... one se zovu automatici, ( o tome ćeš morati više saznati sam )

od rasvjete preporučam, HPS 70w ili još bolje u tvom slučaju CFL ( štedne ) žarulje... ( također se raspitaj i saznaj na forumu o spektrima istih )
OSIGURAJ DOBRU VENTILACIJU, sjeme automatika, i možeš uzgajati u tome čisto fino... makar iskreno, ne moraju biti automatici u pitanju, ako si vješt sa rukama i imaš viška vremena, uz dobar trening također možeš uzgajati bilo što unutra... ali mislim da ćeš morati još malo pročitati neke stvari vezano za uzgoj, PC stealth growova ima na forumu koliko hoćeš!

pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
rasta-man je napisao(la):
Poz ekipo, sta mislite o heppa filterima za prociscavanje vazduha, tj kontroli mirisa. Imam neku ideju kako bih napravio i podelio to, pa me zanima vase misljenje da li uopste mogu sljakati u tu svrhu takvi filteri, pise da prociscavaju 99% vazduha. Jeftiniji su za pravljenje carbon filtera pa bi mogli sastaviti nesto zajedno. Moja zamisao je da sa jedne strane kartonske kutije stavim filter, a sa druge neke ventove ili turbinu, i sve to leepo se spoji da dihtuje i eto heppa filtera :D
'0' bodova, ako misliš na filtere koji idu u kuhinjske nape,oni ti isključivo služe da kupe masnoću iz pare od kuhanja,pečenja i sl ...inače ti napa liči na rafineriju ako ga nemaš :D
A miris ko miris ...prolazi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
mario339 je napisao(la):
jeli se itko igrao sa asfaltnom bijelom bojom koju koriste cestari kao reflektirajuci materijal za obloge boxa ili zidove...jednom davno sam imao prilike prebojat strop od kupatila i cini mi se da bi mogla biti idealno rijesenje sto se tice refleksije ( kao bijela folija ako ne i bolje) i higijenski je prihvatljivo jer se mozes prati lako se nanosi brzo susi a 1kg pokriva dva m2 i nije skupa pogotovo ako poznas netkog tko joj ima pristup ;)
Mario,jedared sam negdje malo čitao nešto o toj boji što se tiče refleksije svjetlosti,pa sam sada potražio,i evo jedan copy paste

_______Oooo---
-----------(----)---
------------)--/----
------------(_/-
----oooO----
----(---)----
-----\--(--
------\_)-
-----------Oooo---
-----------(----)---
------------)--/----
------------(_/-
----oooO----
----(---)----
-----\--(--
------\_)- Da bi se povećala vidljivost oznaka na kolniku u uvjetima slabije vidljivosti, kada su one najpotrebnije vozačima, materijalu
za izradu oznaka na kolniku dodaju se retroreflektivni elementi (staklene kuglice, perle).

Perle su male staklene kuglice koje se koriste kako bi se materijali za označavanje na kolniku učinili
retroreflektivni. Staklene perle se primjenjuju na površinu svježe pripremljene konvencionalne boje. Mogu biti
tretirane i netretirane. Tretirane perle imaju presvlaku koja im omogućuje da tonu u boju, dok netretirane perle
ostaju na površini. Takav raspored perli omogućuje retrorefleksiju. Pravilna primjena perli je kljuna u stvaranju
retroreflesije oznaka.
Današnja tehnika omogućuje izrade perli različitih indeksa loma, pa tako postoje: staklene perle (indeks loma
1.5), perle većeg indeksa loma (indeks loma 1.8), perle od kubičnog cirkonija (indeks loma 2.1), perle od
keramičkih mikrokristala (indeks loma 2.4). Pri suhim uvjetima optimalan indeks loma biti 1.9, dok pri mokrim
uvjetima najbolji indeks loma je 2.4.3 Stoga je jedno od mogućih rješenja za optimalnu učinkovitost staklenih
perli kombinacija perli različitih indeksa loma kako bi se osigurala što veća snaga retrorefleksije pri svim
uvjetima, pa će retrorefleksiju osigurati perle odgovarajućeg indeksa loma.

Tako da,asfaltna boja kao boja koju bi koristio za farbanje box-a naprimjer,nije puno bolje od neke druge obične bijele boje.Odavno postoje na tržištu boje koje se miješaju sa vodom,pa su samim time i prihvatljivije za korištenje.
Ja sam jednom ofarbao drvenu lopatu za snijeg sa žutom asfaltnom bojom :D jer se jako snijeg lijepio za nju.Boja se brzo suši,lopata mi se žuti a bacanje snijega postade skoro nemuguće ... jer nisi ni zamahnio a snijeg spadne sa lopate ...koliko je skliska,hahahaha