Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
jel netko razmisljao da uzme ogledalo i da mu korisiti kao zamjena za reflektor?trenutno imam male muke oko reflektora pa me zanima dal je to pretjerano(ogledalo mi zvuce bolje a i ujedno imam ga viska pa da nemoram kupovat novi materijal za radit reflektor)?
 
11.09.2011
31
0
0
47
ja sam negdje procitao da su ogledala zapravo jako losa za refleksiju (ovisno o kvaliteti imaju od 40-60% reflektivnost) - sto se tice materijala, ako postoji neki zeljezni otpad u tvojoj blizini tamo ces za jako sitne pare nabaviti komad inox lima ili visokopoliranog aluminija......
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
nemam nazalost nista u blizini di bi mogao jeftino proc sto se toga tice pa sam nekako za to ogledao zapeo:spcartman:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
derataur je napisao(la):
nemam nazalost nista u blizini di bi mogao jeftino proc sto se toga tice pa sam nekako za to ogledao zapeo:spcartman:
ogledalo se prije koristilo za fokusiranje svijetla pogotovo na lampandinama starim...ode ti triba nesto da raspršuje svijetlo nikako da ga fokusira a i jako je mala refleksija tako da odustani od toga!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
e pa to sa fokusiranjem i rasprsivanjem sam htio cut...sad definitivno odustajem od ogledala,hvala na odgovoru
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
derataur je napisao(la):
e pa to sa fokusiranjem i rasprsivanjem sam htio cut...sad definitivno odustajem od ogledala,hvala na odgovoru

Nebi ja samo tako odustao od toga, evo napravio sam skicu po nekim mojim shvacanjima refleksije svjetlosti koja moze i nemora biti tocna ... haha
uglavnom evo skice : http://img804.imageshack.us/img804/1925/refleksija.png

e sada kao vidite sve je u skici opisano ovo lijevo su ogledala, crvena linija je pomicanje svjetlosti nakon odašiljanja iz izvora u ovom slucaju lampe takoder oznaceno desno na slici.

Dakle linija svjetlosti se odašilje i odbija po mjestima navedenim ali opet dio se raspršuje u box a dio ide u ogledalo opet (točka2) i onda se opet ponavlja dio u box dio u ogledalo i tako ovisno o broju ogledala ... i tako se po meni sigurno dobiva veće osvjetljenje.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
mozda si upravu al nakraju te to sa ogledalima puno vise ispadne nego kupovni reflektor...meni palo na pamet ogledalo jel ga imam doma a kratak sam s lovom da kupujem reflektor ili materijal.ne zvuci ovo lose sa vise ogledala,samo bi te skupo ispalo(vise komada stakla jednakih dimenzija) i onda se postavlja pitanje dali je stvarno znatno bolje to sa ogledalima od provjerene,jeftinije opcije ploce inoxa,aluminija il nekog treceg materijala?!netko iskusniji?mozda netko da potvrdi tvoju sliku?iako sam ju je ja popusio:joint2:al cu ipak bit za rasprsivanje svjetla
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Kao prvo, ne mozes dobiti vise svjetlosti nego sto lampa daje...mozes samo dostici to da se sto vise te svjetlosti iskoristi...

A sada neki tehnicki podaci...ogledalo u vecini slucajeva reflektira izmedu 90 i 95% svjetlosti...posebnim tehnikama izrade, to moze biti i 99,99%, ali to je vec preskupo i tesko nabavljivo...

Mozda zvuci lijepo ovako na papiru, ali tajna se krije u tome da ogledalo reflektira svjetlost pod istim kutom pod kojim je svjetlost i dosla(u drugom smjeru naravno)...a to nama ne odgovara, vec trebamo disperzivnu refleksiju, odnosno materijal koji ce zrake svjetlosti koje dolaze reflektirati u svim mogucim smjerovima neovisno o kutu upada...

light.jpg


Znaci, desno ono sto trebamo...lijevo ono sto ne trebamo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GreenRyder
17.11.2011
1
0
0
34
šizo je napisao(la):
evo jedan mali sistem za co2 obogacivanje boxa.prvo u bocu od 2l sam montirao mali pc.vent.bocu dobro zatvorio na cepu sam probio rupu u koju sam stavio gumeni cep kroz njega provukao crijevo koje je dalje spojeno na sistem ventilator je stavljen na tajmer i pali po mpotrebi u boci je mjesavina secera,kvasca i tople vode .evo kako to izgleda
dsc01921gv.jpg
dsc01923d.jpg
dsc01939t.jpg
pozdrav

blade super fora samo me zanima ako mi mozes objasniti u kojoj razmeri sipas secer i kvasac?unapred hvala
 
08.12.2011
19
0
0
91
može li se onda uzeti bilo kakav toplinski otporan amterijal , oblikovati kao reflektor i zaljepi se folija na njega... bili to bio dobar reflektor ??
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Evo jedne ideje za filter sa aktivnim ugljem ako nije vec nekom pala napamet



Uploaded with ImageShack.us

Filter za vazduh sa automobila(ovaj sa slike je za peglicu) izvadi se papirni filter izmedju ovih metalnih rupicastih valjaka,isti obmotaju zenskom carapom medjuprostor napuni aktivnim ugljem i to je to...filter kosta oko 3-5 eura...planiram da ovo probam u toku ove ili sledece nedelje ako imam vremena....pa javljam
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
E to neznam, nisam jos dosao do tog dela :)
evo nasao neku sliku kako taj filter izgleda naspram ljudske ruke
filter3.jpg

verovatno se moze nekim reducirom namontirati,neznam kakvi su ti filteri za kamione,verovatno su veci....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ma da se to pripasat, ako ne direktno na vent onda od venta povuces komad fleksi crijeva i spojis na filter a ni redukcija nije problem kad filter ima gumeni prihvat.....dobra ideja, sretno u izradi.....
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Precnik je 100 spoljasnji, 60 unutrasnji,barem kod filtera sto sam ja uzeo(nisam od peglice,nisu imali) ima i vecih koliko sam video ima i manjih kakve vam dusa pozeli, a i onih kojih nema nabavice (:) tako mi rekao prodavac,samo je smor sto ovi poklopci su od gume i cvrsto su zalepljeni sa papirom za one sa vise strpljenja nece biti problem ja sam ih pochupao :),ali dobije se taj spoljasnji i unutrasnji rupicasti profil inace ceo postupak pravljenja trajao je oko 10minuta i dobije se kao ona fora sa casama...sa obzirom da su cvrsto slepljeni,to se menja tako sto se baci i uzme nov,tako nema potrebe da kao sto sam ja uradio otisao i kupio(inace 5evra su) ode se do neke automehanicarske radnje i 100posto ima da poklone,kao sto rekoh jer se to baca...
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Evo jos jedne ideje, za povecavanje bezbednosti,posto su prigusnice sa tiristorima dosta skuplje,zastita od pregrevanja i izazivanja pozara moze da se resi tako sto se uzme sigurnosni termo prekidac za termoakumulacione peci(ono malo crno u sta idu sve zice i izlaze iz istog a obicno kod njega pise 115 ili 130c,trofazni su ali mi je prodavac rekao da moze slobodno da se iskoristi i samo jedna faza),faza koja ulazi na prigusnicu ne ide direktno vec preko sigurnosnog koji je npr. pricvrscenj na gornjoj povrsini prigusnice,ako dodje do pregrevanja on prekida fazu i sve je ok :) bio do elektro radnje i kostaju 4evra, samo me interesuje ako neko zna koja je odprilike maksimalna bezbedna temperatura prigusnica jer ovi prekidaci prekidaju na 150c,ako je 100-120c onda je ovo to to :)