Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Pozz evo novi sam na ovom forumu citam ucim probavam
Imam neku ideju sto se tice povecanja vlage u boxu dali je itko probao namočit običan siporex u vodu i stavit u box
Mislim da bi to moglo funkcionirat pošto je temp u boxu 27-30 stupnjeva a siporex se na toj temperaturi poprilicno brzo suši a mogao bi poslužit i kao sakupljač vlage posto ima jako veliku upojnost??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
11.06.2015
7
0
1
34
postoji li neka mogucnost da se poveze ventilator 120 mm sa termostatom(kao onaj kod ta peci) koji bi se nalazio u box-u pa kad predje 25-30 stepeni da ukljuci ventilator a kad se spusti temperatura da iskljuci ventilator?
(nadam se da sam pogodio temu za ovo pitanje)
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Evo ako netko smislja nacin na koji da zaljeva kao ja evo jedno pomagalo
Mozda vec viđeno al ...;)
Znači boca plastična litraža po želji
Izbušiti čep skalpelom lagano zarezati po unutarnjem krugu i isto ponoviti s vanjske strane samo nježno ta plastika je mekana ne treba silit
Ubaciti cijev za vrt dužina po potrebi
I zaljepiti s pištoljem za toplu plastiku a moze i silikon samo treba duže za osušit
I napunit bocu stavit čep namjestit cijev na željeno mjesto i olla :razvaljen:::)
 

Prilozi

  • 20160211_214739.jpg
    20160211_214739.jpg
    142,2 KB · Pregleda: 254

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.797
188
somwhere over the rainbow
Evo i da ja dodam nesto posto mi se sijalica jako grejala stavio sam jedan mali kuler da izvlaci toplotu iz nje da mogu sto vise pribliziti biljoze :D
Nesto kao cool tube wannabe :D


tako sam ja slično hladio HPS 250w, stavio sam vent da izvlači toplinu prema gore točno iznad sijalice. Malo se gubila refleksija al nebitno kad sam lampu mogao držat na 10cm od bilja (btw to je greška i ne raditi to :) )

naravno ormar je velik i imao sam normalan vent sa dobrim protokom za exaust

352n31h.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
26.06.2016
5
1
3
34
Dobar dan vutrasi,trebam par saveta za box pa sam mislio da je ovo pravo mesto za to,jer improvizacija je najbitnija.Imam stari orman sa dve "komore" dimenzije ove manje su:
1.Sirina 50cm
2.Duzina 55cm
3.Visina 150cm
Ovde sam mislio da odradim vege fazu,(s tim da sam ja pocetnik(NOOB)) treba mi savet koju jacinu lampe da uzmem(HPS- jer sam procitao ovde da su se najbolje pokazale za ljubimce)koliko biljaka mogu da ubacim i da li je dovljno da prefarbam samo u mat belu boju(ako moze neki predlog koju da kupim zbog mirisa i isparenja da ne naskodi ljubimcima) ili moram foliju da ubacim,ventilaciju sam skontao kako da izvedem samo ne znam koju jacinu venta da uzmem,pa bi i taj savet dobrodosao.
Evo dimenzija ove vece:
1.Sirina 100cm
2.Duzina 55cm
3.Visina 150cm
Ovde ce se odvijati prava carolija,pa s tim,koju lampu da uzme,jel dovoljna 250w ili moram na 400w isto sam kontao da prefarbam u mat belu boju,koja jacina venta i hoce li biti dovoljno samo 3 kom upuh i ispuh i cirkulacija u boxu. slike nemam vremena da kacim sada,ali bice sve samo polako idemo redom ako sam nesto zaboravio,nadam se da ce iskusniji groweri napomenuti.Hvala unapred:thumb:
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Nisam nigde uspeo da pronađem da li je neko probao / uspeo da mirise "filtrira" vodenim filterom?
Pretpostavljam da je potreban jak - jak ventilator da povuče vazduh kroz vodu i da se to "buričkanje" čuje, ali imam 2 kom. dobrih ventilatora / turbina pa da pitam...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
moze ali mala pumpica za vodu pravi nenormalnu buku a tek nesto veće.
vodu napunis aktivnim ugljenom slicno ko za akvarij
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
postoji li neka mogucnost da se poveze ventilator 120 mm sa termostatom(kao onaj kod ta peci) koji bi se nalazio u box-u pa kad predje 25-30 stepeni da ukljuci ventilator a kad se spusti temperatura da iskljuci ventilator?
Ovo ti je najbolja i najjeftinija varijanta, uz malo čekanje da stigne iz Kine.
https://www.aliexpress.com/item/DC-...32713223813.html?spm=2114.13010608.0.0.KVAjLE
Možeš staviti dva komada, jedan da uključuje hlađenje, a drugi - ako je potrebno i grejanje.
NAPOMENA: Ovaj termostat radi na 12V ali može da kontroliše uređaje i na 12V i na 220V

A sve oko podešavanja imaš na ovom linku:
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Kinezi počeli da prave COB-ove sa integrisanim drajverima ,kompjuterskim rečnikom plug 'n play - samo zalemiš kabl i gurneš direkt u 220v .
Tako ja ,najviše zbog radoznalosti ,jedan dan poručio od alibabe jedan takav 50w čip (bar tako kažu braća kinezi) da vidim o čemu se tu radi .Stigao čip jutros ,gledam po špajzu šta imam od CPU hladnjaka na rasplolaganju i ugledam staru grafičku kartu (nvidia GT8800) koju sam "na mišiće" održavao u životu (menjao termalne trake ,dodavao paste ,overklokovao itd.) dok mi nije dosadilo i dok nisam uzeo drugu :)

Da skratim priču ,otvorio sam karticu ,i iskoristio bakarni deo gde ide procesor karte (tik ispod kulera) da nalepim Led čip ,turio malo termalne paste ,a hladnjak vezao za napajanje od telefona. (žuta i crna žica naravno) .
COB sija - ubija! :)
Greje dosta , ali sa ovim sistemom disipuje se dosta toplota preko bakra i pasivnih heatsinc-ova tako da sve za sada fercera kako treba.
Eto ,nisam hteo da prodajem muda za bubrege niti nešto mnogo da filozofiram ,ali dobio sam sistem za bukvalno 3$ ,i kad budem klijao nešto taman ću da vidim šta kažu ovi COB-ovi i kako će se biljka ponašati pod njima u vegetaciji .O tome priča verovatno u dnevniku jednog dana а do tada long live do it yourself :D
20170123_161005.jpg
20170123_154108.jpg
20170123_154024.jpg