mali bijeli crvi u zemlji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
pozdrav svima.
molio bi pomoć

radim flush na biljci prije harvesta, i kako sam vodom napunio teglu, primjetio sam da na povrsinu isplivaju jako sitni bijeli crvi.
kad voda iscuri vise ih nema....
jel zna netko sto je to?

i dali moze stvorit problem kod sušenja odnosno pušenja...

na hedovima ih nigdje nema, sve je čisto
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
crv ili lichinke/larve?
bijeli ili vishe kao poluprovidni?
kazhesh flush prije berbe..pa..koliko ti je ostalo do berbe??
jer..ako je rijech o pochetnoj fazi infestacije tj.1. ili 2. generacijom..onda .ovisno o tome koliko imash do berbe...mozhesh prochi lisho..
velim..sve ovisi o tome koliko ti je ostalo do kraja..jer..sada bi bilo i opasno da idesh tretirati sa nekim sredstvima koja bi se zadrzhala u biljci..tako da..izvagaj/procijeni..koliko imash dana do berbei mislish li da chine shtetu korijenovom sustavu..
ima li ikakvih tochkica ili tunelicha po listovima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amrildooo

feforon1987

Aktivan Član
07.10.2014
85
47
18
hmm , dali ai koristio one štapiće za gnojenje? meni je znalo 4dana poslije tih štapića isto nastat oho tih malih crvica koji imaju oko 7 mm
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
larve musica vjerojatno, nevjerujem da bi sad napravile neku stetu uocljivu.

drugi put prekri zemlju u tegli s sitnim kamenčićima ili slično i zaljevaj od dole.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
zlavjestica je napisao(la):
crv ili lichinke/larve?
bijeli ili vishe kao poluprovidni?
kazhesh flush prije berbe..pa..koliko ti je ostalo do berbe??
jer..ako je rijech o pochetnoj fazi infestacije tj.1. ili 2. generacijom..onda .ovisno o tome koliko imash do berbe...mozhesh prochi lisho..
velim..sve ovisi o tome koliko ti je ostalo do kraja..jer..sada bi bilo i opasno da idesh tretirati sa nekim sredstvima koja bi se zadrzhala u biljci..tako da..izvagaj/procijeni..koliko imash dana do berbei mislish li da chine shtetu korijenovom sustavu..
ima li ikakvih tochkica ili tunelicha po listovima?
izgleda kao crv
bijeli su bas..
berbu sam mislio obavit kroz idućih 5 dana. taman dok mi se osuši biljka koja je u boxu

po listovima nema nista, jedino sto su svi požutjeli i otpali, al ne gnojim zadnja 2 tjedna pa sam mislio da je zbog toga.

ne brine mene tolko kaj će ubit korijen kad ionako biljku režem...
nego me zanima, dal ce to imat utjecaj kakav na okus i kvalitetu trave...?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ma nikakav utjecaj nece imati na okus i kvalitetu.Izguraj to do kraja,dezinficiraj box poslije growa cisto radi preventive i vozi opet.

Feferon ti stapici se nekoriste u uzgoju marihuane ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šiva skunk

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ma da.nemas beda ( sto bi mladi rekli )... za ovu berbu si siguran..ali kao shto ti je opa rekao...dobro steriliziraj box i sve posude/saksije/pitare i tanjuriche.. ( shto bi trebao nakon svakog uzgojnog ciklusa )...+ bi bilo dobro da ne krechesh odmah u slijedechi grow..vech da ostavish box 2tjedna praznim ( i steriliziranim )
mozhda josh da odradish jedan flush..-taman 5 dana pred berbu..da ih malo potopish + da isperesh josh gnojiva..npr.danas flush..4 dana + 2 dana mraka i sve super.
nego..cisto me interesira..koju si zemlju koristio?
+ ubuduche...chim primjetish te sitne leteche objekte ( jer..neshto je moralo polozhiti te lichinke u zemlju )..pod pretpostavkom da su gnatovi ili lisne ushi..odmah u korijenu to gledaj sasjechi..mislish da par mushica neche napraviti nikakvu shtetu..ali u uvjetima kakvi su u boxu..oni se u 2 tjedna mogu toliko namnozhiti da ti mogu problem napraviti..
kada su gnatovi tek u 1.i 2. generaciji..tj.josh se nisu potpuno razvili i razmahali..efikasno ih mozhesh rjeshavati i sa duhanskim chajem ( cca 30gr duhana na litru kipuche vode-odstoji preko nochi -procijedish.. onda to razrijedish 1:3 sa vodom i sa time obilno prskash zemlju.tako da zahvati tj.natopi cca 2 cm povrshine..a sa neshto blazhim rastvorom mozhesh i po biljkama bez problema prskati ( samo ne premladim biljchicama )..+ nabavi ulje neem-a ..to je uvijek dobro imati..jer efikasno rijeshava mnoge shtetnike-ukoliko se nije infestacija razmahala + mozhesh ga i preventivno koristiti..npr.poshpricash biljke negdje u 2.tjednu vege. i na samom startu cvjetanja )
ulje neema mozhe pomochi i kod crvenog pauka-ako odreagirash u samom startu i agresivno...
i..hebiga..malo bolje pratiti shto se dogadja u boxu..ovdje si imao sreche jer je to doshlo na kraju..
+pazi i shto unosish u box..i shto se nalazi u blizini boxa..npr. mozhesh lako pokupiti neshto i sa susjedova cvijecha.ili od svojg sobnog/balkonskog bilja..

+ tu zemlju u kojoj si ovo uzgajao...najbolje da odnesesh shto dalje od kuche...nemoj ju vishe koristiti ( eventualno ako imash neki vrt..pa da malo obogatish tlo.ali u tom sluchaju ju samo rashiri po povrshini , u shto tanjem sloju-da hladnocha ubije shto god da se zakukuljilo u njoj )

josh samo da dodam i opciju sa sitnim pijeskom..najsitniji pijesak za terarije...sa njim se mozhe pokriti povrshina saksije/posude/pitara..i to bi trebalo sprijechiti da te lichinke-kada odrastu-izadju iz zemlje i krenu u 2.generaciju..pa u 3. itd.
isto tako..dno posude i tanjurich trebas pregledavati..dole je uvijek vlazhno i to je jedno od mjesta koja trebas kontrolirati.

to onak..chist za ubuduche..
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
zlavjestica je napisao(la):
ma da.nemas beda ( sto bi mladi rekli )... za ovu berbu si siguran..ali kao shto ti je opa rekao...dobro steriliziraj box i sve posude/saksije/pitare i tanjuriche.. ( shto bi trebao nakon svakog uzgojnog ciklusa )...+ bi bilo dobro da ne krechesh odmah u slijedechi grow..vech da ostavish box 2tjedna praznim ( i steriliziranim )
mozhda josh da odradish jedan flush..-taman 5 dana pred berbu..da ih malo potopish + da isperesh josh gnojiva..npr.danas flush..4 dana + 2 dana mraka i sve super.
nego..cisto me interesira..koju si zemlju koristio?
+ ubuduche...chim primjetish te sitne leteche objekte ( jer..neshto je moralo polozhiti te lichinke u zemlju )..pod pretpostavkom da su gnatovi ili lisne ushi..odmah u korijenu to gledaj sasjechi..mislish da par mushica neche napraviti nikakvu shtetu..ali u uvjetima kakvi su u boxu..oni se u 2 tjedna mogu toliko namnozhiti da ti mogu problem napraviti..
kada su gnatovi tek u 1.i 2. generaciji..tj.josh se nisu potpuno razvili i razmahali..efikasno ih mozhesh rjeshavati i sa duhanskim chajem ( cca 30gr duhana na litru kipuche vode-odstoji preko nochi -procijedish.. onda to razrijedish 1:3 sa vodom i sa time obilno prskash zemlju.tako da zahvati tj.natopi cca 2 cm povrshine..a sa neshto blazhim rastvorom mozhesh i po biljkama bez problema prskati ( samo ne premladim biljchicama )..+ nabavi ulje neem-a ..to je uvijek dobro imati..jer efikasno rijeshava mnoge shtetnike-ukoliko se nije infestacija razmahala + mozhesh ga i preventivno koristiti..npr.poshpricash biljke negdje u 2.tjednu vege. i na samom startu cvjetanja )
ulje neema mozhe pomochi i kod crvenog pauka-ako odreagirash u samom startu i agresivno...
i..hebiga..malo bolje pratiti shto se dogadja u boxu..ovdje si imao sreche jer je to doshlo na kraju..
+pazi i shto unosish u box..i shto se nalazi u blizini boxa..npr. mozhesh lako pokupiti neshto i sa susjedova cvijecha.ili od svojg sobnog/balkonskog bilja..

+ tu zemlju u kojoj si ovo uzgajao...najbolje da odnesesh shto dalje od kuche...nemoj ju vishe koristiti ( eventualno ako imash neki vrt..pa da malo obogatish tlo.ali u tom sluchaju ju samo rashiri po povrshini , u shto tanjem sloju-da hladnocha ubije shto god da se zakukuljilo u njoj )

josh samo da dodam i opciju sa sitnim pijeskom..najsitniji pijesak za terarije...sa njim se mozhe pokriti povrshina saksije/posude/pitara..i to bi trebalo sprijechiti da te lichinke-kada odrastu-izadju iz zemlje i krenu u 2.generaciju..pa u 3. itd.
isto tako..dno posude i tanjurich trebas pregledavati..dole je uvijek vlazhno i to je jedno od mjesta koja trebas kontrolirati.

to onak..chist za ubuduche..
ok, hvala vam... sad sam mirniji...
ma nije to opće u boxu... prozoruša je to....tak da bacit cu zemlju i oprat teglu pošteno...
flush radim svaki dan, dok se voda ne razbistri malo...onda ide u mrak u pod nož

zemlja je plantella balkonia i to čista...
za druge dvije biljke sam mijesao balkoniu i terra magmu u omjeru 30:70
i tamo nije bilo sličnih stvari...
al balkonia sama po sebi, čini se dosta loša....jer sam još u vegetaciji bio primoren da gnojim relativno male biljke još tada...

te leteće gnatove sam ja primjetio jos pred mjesec dana....na način da sam ih vidio kako su se slijepili u hedovima...al sve do sad nisam znao što je to.... mislio sam da su obične mušice.... sad vidim da nema zajebancije s tim...


hvala svima na savjetima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ako je prozorusha ...i ako mislish i ubuduche tako uzgajati..tada ti stvarno preporucham ulje neema..sigurno che ti pomochi ..znam da rijeshava i neke gusjenice + kao shto sam rekla..preventivno ga mozhesh koristiti..a kada su u pitanju biljke uzgajane na prozoru/balkonu koje su vishe izlozhene nametnicima i shtetnicima..nekakva preventiva je obavezna..
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Probaj preventivno s ovime:

add-cure_content_1.png

Na prirodnoj bazi, protiv plijesni, bijelih mušica, spider mites, lisnih uši i mesnatih kukaca.
Ima na hempatiji za kupiti, koristio sam to, ali to djeluje samo preventivno i trebalo bi često prskati, bar dvaput-triput tjedno.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
o ovome od canne ili biobizza sam i ja razmisljao, ali jel to 100% siguro/bio.
ak sam dobro skuzio to u biti funkcionira na nacin da "coat"-a povrsinu biljke i onda je to kao zastitna barijera, al to IMO onda znaci da treba hektolitre toga trosit za cijelo biljku "obuc" pa onda ak je to 2-3 puta tjedno onda je to stvarno veliki trosak mozda, il se varam?
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Nije, dobiješ u bočici tu tekućinu i onda prelijes u neku praznu flašu. Ima naznačena mjera koliko ide vode u prskalicu. Negdje više od pola ide voda i onda dodaš do vrha te tekućine. Imaš za 5-6 puta sigurno, ali naravno zavisi koliko biljaka imaš.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
Velicanstveni je napisao(la):
Nije, dobiješ u bočici tu tekućinu i onda prelijes u neku praznu flašu. Ima naznačena mjera koliko ide vode u prskalicu. Negdje više od pola ide voda i onda dodaš do vrha te tekućine. Imaš za 5-6 puta sigurno, ali naravno zavisi koliko biljaka imaš.

aha, cek, nisam skuzio da se to mjesa sa vodom. mislio sam da to ide tak kak je. sta se ne dobije u prskalici? ili je prskalica sastrane prazna u paketu?
poz
 
17.11.2015
252
118
43
pozdrav, imam jos 30+ do kraja, primetio u tacnama male bele crvice koji se uvijaju, a bogami i pomalo biljnih vasi.. lisce je za sad ok, ne vidim nista..

imam izbog da tretiram nekim pancidom
0% permetrina, 2,5% tetrametrina i 2,5%piperonil butoksida, jel mogu to?

Preporučena doza:
40 ml preparata razrediti u 1l vode za gmižuće (2l vode za leteće insekte)
100ml preparata razrediti u 2,5 l vode za gmižuće (5l vode za leteće insekte)


ili confidorom nekim

Formulacija:
Коncentrovani rastvor (SL)

Klasifikacija rezistentnosti:
4A

Primena:
Confidor® 200 SL
je folijarni sistemični insekticid sa kontaktnim i digestivnim delovanjem za suzbijanje krompirove zlatice, lisnih vaši i tripsa.

Коličina primene:
Kod krompirove zlatice u količini 0,2-0,3 l/ha, kod duvanovog tripsa i lisnih vaši hmelja u količini 0,5-0,6 l/ha, а коd pamukove, heljdine i zelene breskvine vaši u koncentraciji 0,05-0,07%.

Кarenca:
Kod paprike je 7 dana, krompira 28 dana, a kod duvana i hmelja 35 dana.


moze savet?
 
07.06.2016
95
111
43
ma da.nemas beda ( sto bi mladi rekli )... za ovu berbu si siguran..ali kao shto ti je opa rekao...dobro steriliziraj box i sve posude/saksije/pitare i tanjuriche.. ( shto bi trebao nakon svakog uzgojnog ciklusa )...+ bi bilo dobro da ne krechesh odmah u slijedechi grow..vech da ostavish box 2tjedna praznim ( i steriliziranim )
mozhda josh da odradish jedan flush..-taman 5 dana pred berbu..da ih malo potopish + da isperesh josh gnojiva..npr.danas flush..4 dana + 2 dana mraka i sve super.
nego..cisto me interesira..koju si zemlju koristio?
+ ubuduche...chim primjetish te sitne leteche objekte ( jer..neshto je moralo polozhiti te lichinke u zemlju )..pod pretpostavkom da su gnatovi ili lisne ushi..odmah u korijenu to gledaj sasjechi..mislish da par mushica neche napraviti nikakvu shtetu..ali u uvjetima kakvi su u boxu..oni se u 2 tjedna mogu toliko namnozhiti da ti mogu problem napraviti..
kada su gnatovi tek u 1.i 2. generaciji..tj.josh se nisu potpuno razvili i razmahali..efikasno ih mozhesh rjeshavati i sa duhanskim chajem ( cca 30gr duhana na litru kipuche vode-odstoji preko nochi -procijedish.. onda to razrijedish 1:3 sa vodom i sa time obilno prskash zemlju.tako da zahvati tj.natopi cca 2 cm povrshine..a sa neshto blazhim rastvorom mozhesh i po biljkama bez problema prskati ( samo ne premladim biljchicama )..+ nabavi ulje neem-a ..to je uvijek dobro imati..jer efikasno rijeshava mnoge shtetnike-ukoliko se nije infestacija razmahala + mozhesh ga i preventivno koristiti..npr.poshpricash biljke negdje u 2.tjednu vege. i na samom startu cvjetanja )
ulje neema mozhe pomochi i kod crvenog pauka-ako odreagirash u samom startu i agresivno...
i..hebiga..malo bolje pratiti shto se dogadja u boxu..ovdje si imao sreche jer je to doshlo na kraju..
+pazi i shto unosish u box..i shto se nalazi u blizini boxa..npr. mozhesh lako pokupiti neshto i sa susjedova cvijecha.ili od svojg sobnog/balkonskog bilja..

+ tu zemlju u kojoj si ovo uzgajao...najbolje da odnesesh shto dalje od kuche...nemoj ju vishe koristiti ( eventualno ako imash neki vrt..pa da malo obogatish tlo.ali u tom sluchaju ju samo rashiri po povrshini , u shto tanjem sloju-da hladnocha ubije shto god da se zakukuljilo u njoj )

josh samo da dodam i opciju sa sitnim pijeskom..najsitniji pijesak za terarije...sa njim se mozhe pokriti povrshina saksije/posude/pitara..i to bi trebalo sprijechiti da te lichinke-kada odrastu-izadju iz zemlje i krenu u 2.generaciju..pa u 3. itd.
isto tako..dno posude i tanjurich trebas pregledavati..dole je uvijek vlazhno i to je jedno od mjesta koja trebas kontrolirati.

to onak..chist za ubuduche..
Ja sam te crve dobio u planteli start propalo mi sad 4 pojelo ih
 
  • Haha
Reactions: GrowHax