Mali box za jednu biljku

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.162
4.975
188
somwhere over the rainbow
Ojha :wave:


Nekako mi dosadno u sobi bez zvuka ventilatora, miris-smrada, zujanja...

Posto sam prisiljen napravit pauzu sa ormarom neko vrijeme, a growa mi se nesto tek toliko, odlucih da je vrijeme da seedleng box prenamjenimo u :

HPS 70w box

rr6m1KHl.jpg


dimenzije ormarića

D 27 cm
Š 42 cm
V 62 cm


dakle cca dimenzija kao big tower kuciste.

LVU6lFxl.jpg


http://i43.tinypic.com/2ntbkvc.jpg

Također od opreme imam par dobrih PC ventova od 80cm, 100cm,120cm, 42w CFL 5400 K od 3000 L, staklo debljine 2 mm, aktivni ugljen.

Ormarić bi stajao u drugom ormaru te mora biti potpuni stealth....znaci ne proizvodit buku i mirise, te biti light proof.

Moguce da se odlucim pokusati DWC ovaj mini-grow u plitkoj posudi. Sadio bi jednu automatic biljku u scrog metodi.

Inace box je testiran u seedleng fazi prošlog growa, te jedan vent 100mm Ispuh, staklo, te jedan vent upuh 60mm,na adapteru od mobitela 5v, temperatura sa HPS nije prelazila 30C ispod stakla, tako da nece bit problem.

Trebam kupiti adapter sa promjenljivom voltažom, foliju za šajbe, još jedan CFL 42w i napraviti filter.

Savjeti i kritike, prijedlozi dobrodošli.

P.S. ne žuri mi se, pa cu polako update radit sa izradom, te također postoji mogucnost neke LED izvedbe

$(KGrHqN,!lUE9mZtLpD9BPcjJJNUZQ~~60_57.JPG

dimenzije 26,5 cm...taman stane :)

kostalo bi me 100$

B)
 
10.01.2014
48
7
8
Pozdrav

Nisam htio otvarati novu temu da ne bi bilo frke, a i vidim da ovaj gospodin i ja imamo prakticni istu ideju pa sam odlucio postaviti pitanje ovdje.

Imam HPS lampu od 250W i planiram ju koristit za uzgajanje jedne biljke jer nemam prostora za drugu. Box je velicine 40x40x120. Podstanar sam i jos k tome student pa mi je mali problem koristit 250W jer ce cijena struje biti veca za nekih 80tak kuna a ne bi zelio da gazdarica ista posumnja pa sam mislio uzeti HPS od 70W. Moje pitanje je mogu li tu lampu koristit za obje faze rasta biljke i kolika je razlika u grijanju lampe od 70W i 250W, odnosno da li cu trebati koristit dva ventilatora ili mogu sam jedan. Imam ventilator od brijem 120 mm sa 3 brzine.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
velika je razlika, a i prostor ti nije za 250w, a nije ni za 70w, najbolje da uzmes 100w il 110w hps, pa ako zatreba dopunis sa dve jace cfl lampe. moze ceo grow sa hps lampom, a ako ubacujes jos i cfl uzmi plavi spektar (6400K) kad sve upalis videces temperaturu i da li je potreban jos koji vent
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MementoKuri