Mali CFL test "a la bonsai"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Naso sam ipak gamad koja ostecuje biljke, to je taj damn "leaf miners", neki crv koji je puno manji neg sto sam ocekivo. Ako netko zna kako se to cudo zove kod nas i ima rjesenja nek javi.

http://books.google.hr/books?id=r9a9QZI9wnwC&pg=PT71&lpg=PT71&dq=leaf+miners+on+marijuana&source=bl&ots=rxfjHsmG2x&sig=rCrriyyx81znK5yyaZIyoSr8tZU&hl=hr&sa=X&ei=bXzqU8CBOOr4yQO4_oDAAQ&ved=0CC8Q6AEwBQ#v=onepage&q=leaf%20miners%20on%20marijuana&f=false

Nije obicaj da se pojavljuju u indooru, valjda je jedna biljka pokupila jer su sve 3 imale barem kratki period vani. Kolko sam procito, ne cine se nimalo bezazleni i tesko ih je odstranit, uklonio sam dosta zarazenih listova, nesto te gamadi i sadisticki poklo noktima od bijesa i trazim neko daljne rjesenje.
Molim pomoc ako ko zna vise o tim malim smradovima da ne bi pronaso krive tehnike i jos vise zakompliciro stvar.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
I ja sad malo citam o njima....kolko vidim nemas kaj puno osim maknut zarazeno lisce. Neem ulje, fertilome i pyrethrin...al neznam kolko je to sve dostupno osim eventualno Neem-a.
...mislim da nema hrvatskog naziva osim "bušaći listova"...ipak se tu radi o 2-3 vrste insekata.
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Yep, nista ne djeluje pouzdano kolko sam procito pa sam uklonio sve zarazene listove koje ce ove dvije manje biljke kostat vjerojatno postenog stresa. Opet bolje i to neg da pustim da se gamad tolko prosiri. Budem jos malo proguglo pa si "izracunat" kako najbolje tretirat dalje.
A ovo izvana pa u box vise necu nikad ponovit, u outdooru su sigurno na samom dnu hranidbenog lanca pa priroda to sama balansira da ih se ne primjeti tolko. Samo sam im stvorio savrsene uvjete i zastitio ih od ostale gamadi koje se njima vani hrani.
U najgorem slucaju ako se tako nastavi, sibnut te biljke van, dat tu gamad prirodi na meni a od biljka sta ispadne vani. i jednostavno posadit druge i od pocetka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Leafminers - Ja 1.1, poluvrijeme
Neugodni protivnici, nekako su stali na loptu sad al su me kostali nemali broj listova na biljkama sto je kostalo stresa neke biljke manje a neke vise.

Biljke sam vratio na 18/6 jer je najveca pocela cvijetat ozbiljno a gnjavaza mi bila nosit ju na svijetlo svaki dan kad sam ostatak mracio. Ionako ih nemam namjeru predugo drzat u vegetaciji.

1. Ova je najvise propatila, i sad izgleda kiao sasvim drugacija biljka




2. Mala je sexy gradena, nekako omiljena. Nadam se da je "ona" inace bi mogo posumnjat u svoju seksualnu orijentaciju :D



3: i najveca, sirinu je skoro maksimalno iskoristila za box pa sad nek pici u vis

 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
3 tjedna borbe s leaf minersima u egalu i odusto sam, moro sam poduzet drasticne mjere i izbacit na svjez zrak najvecu biljku jer je jako zarazena. Ti mali stvorovi su mucka dubrad bez karaktera i ikakvog postovanja i nadam se da ce im vani netko pruzit sporu i bolnu smrt. Probo sam razne recepti protiv njih i sve bezuspjesno, 70% listova na toj vecoj biljci je osteceno i biljka vjerojatno dozivljava stres jer joj listovi ne mogu upijat svijetlost kako treba.

Evo te biljke, prebacio ju danas van, pa sta bude od nje bude. Ne isplati mi se riskirat da se i druga biljka ovako zarazi.




Biljka 1, nazalost muzjak. Bas mi ga zao bilo jer je trening odlicno ispo i bila bi prelijepa biljka. Slikan nekoliko trenutaka prije smrti
:



I jedina preostala, bila mi je omiljena tako da sam zadovoljan sto mi ona ostala. Mislim da ce sad sama uzivat u cvijetanju sa 6x20w cfl-ki koje su "mobilne" pa svaki hed bude dobio svoju privatnu zarulju :D



Ovim testom sam izvuko vecinu informacija koje su me zanimale pa sam vratio na 12/12 da zavrsim sto prije i ubacim auto northern lights. 3 biljke stvaraju nepotrebnu guzvu i mislim da cu u tom boxu drzat samo jednu biljku i siguran sam da jedan auto NL moze brutalno uzivat ovdje.
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Tu smo negdje sto se setupa tice, a i situacije. Left 1 out of 3. Vjerujem da ce i tvoja sad tek pocet da "divlja" kad je ostala sama i slobodnija :) Sretno!
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Upravo kako si zucice predvidila, ostala sama i vidi se da uziva. Najradije bi da ostane kakva je i da ju takvu mogu zadrzat za ukrasnu biljku :D



Na 12/12 zivi nekih 2 tjedna, cvijetanje se lijepo pocelo razvijat i jos tu i tam utamanim kojeg leaf minersa -.-
Dao joj prvu dozu nekog gnojiva Cvetal 5-6-7 prije 2 dana, htio sam plantellu probat s obzirom da ga tolko ovdje hvale ali je nemoguca misija ga kod mene pronac. Lik u poljoprivrednoj mi cak reko da plantella zatvara proizvodnju, al nije da mi tip djelovo ko netko ko je aktualan o ikakvim doagadajima u svijetu, ako kuzite sta mislim :D
Data imo si pravo oko onog gnojiva valentin, stvarno je jako, srecom ja nisam fanatik gnojenja pa nisam spalio biljke. Oba puta kad sam ga koristio, sa gotovo upola propisanom dozom sam uocio same spiceve listova zute, srecom zanemarivo.
Ne preporucujem ga, pogotovo onima koji su nagli na gnojenju a vidim puno je takvih ovdje na forumu :D