mali crni crvi na korenu :(..help?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cbk

22.09.2009
15
0
0
37
Cao svima...prvi put mi se ovo deshava pa bi molio da mi neko da neki predlog shta ciniti...
imam hidro sistem (NFT) i desilo se da su se na korenu pojavili mali crni crvi...ima ih dosta i gmizu unutar cevi...gljljlj...:sick:
elem...ne znam da li su stetocine ili ne...moguce da samo ciste koren od svog onog sranja sto se nakuplja oko njega...ali bi valjalo da mi neko iznese misljenje pre nego sto bilo sta uradim...
potrudicu se da izbacim slike sutra...
(primetio sam i neke male mushice u boxu...moguce da su to crvi od tih muva...za sada biljke ne reaguju da ih nesto napada...ali ne bi voleo da se probudim jednog dana i sve da zateknem mrtvo...taman sam nabavio neko firmirano seme...) :eek:hno:
unapred hvala!
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Da samo ciste cisto sumnjam..ne zvuci to meni bas kao dobra stvar :eek:hno: , no vjerujem da ce doci netko iskusniji i pomoci :)
 

cbk

22.09.2009
15
0
0
37
tnx anyway monk...
gledao sam negde na netu gde e u aquaponiji koriste bash ti crvi od muva kako bi cistili medijum(perlit ili shta vec)...povescu racuna ali molio bih bar neko ako ima neki predlog kako da potrujem shtetochine nek posta...
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Ja sam gledao isto kao ti crvi su tajna aquaponije... i radi tog to super napreduje... al ajd znaj :D Posalji mr.dr.shunk mislim da se zove lik. on se bavi sa hidro... ili idi na *********** u srbiji na njihov link i pitaj njih tamo sta i kako putem e-maila, oni ce ti objasniti... :D
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ajda vi meni objasnite kako če neko znati o kojim je crvima rječ?
Ko prvo ako ih ti sam nisi stavio unutra nevjerujem da su dobročinioci.Prije če bit da su se stvorili u sistemu zbog nečiščenja samog sistema.Ko radi hidro trebo bi znati da se sistem s vremena na vrjeme treba pročistiti i dezinfektirati.Ima za to predviđena tekučina koja se ulije u tank i pusti se da ide sistemom.
Tolko od mene!
 

cbk

22.09.2009
15
0
0
37
ako "predvidjenom tekucinom" smatrash vodonik peroksid onda to i radim...mozda nedovoljno jak rastvor pravim...mada mislim da sam negde procitao da oko 2% treba da bude...
elem...juce ih nisam video na korenu...izgleda da ih je sistem isprao...posto sam nasao u tanku mrtve primerke...sve biljcice za sada izgledaju zdravo i izgleda da im nista ne fali...
kad budem menjao vodu u tanku opracu i koren....smanjio sam zalivanje na 4x dnevno posto sam procitao da im prija vlaga,slaba ventilacija, i mrak....
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ima tekučina za to koja se dosta koristi u aquaristici isto tako.Al ima i baš za hidro sisteme koji ne šteti biljkama al očisti sistem.
Po tvom opisu mislim da su ti nametnici ušli u boks i to u letečem obliku i negdje u boxu napravili leglo pošto im je klima za deset unutar boxa.
 

cbk

22.09.2009
15
0
0
37
ma znam...unutra im je raj na zemlji...danas sam video i veliku jedinku i crvice....muva je bash sitna i nekako zdepasta,debela sa shirokim krilima (u odnosu na svoju velicinu)...crvici su isto tako mali i crni...danas sam povadio sve iz box-a,ocistio koren koliko sam mogao (uzeo sprej pumpicu pa sa jakim mlazom ih odvojio od korena i posle kupao u kanti sa vodom)....cenim da sam bar 60-70% crvica izvadio iz sistema (naVarno ocistio sistem i zamenio vodu...)....ponovicu postupak u narednih nekoliko dana...mozda ih istrebim ovako...ono sto me brine je sto ne mogu te muve da pobijem...trebace neki otrov definitivno...dovoljno jedna da ostane pa moze da se opet namnozi (mada u cosku boxa sam ostavio pauka Ziku da ako ih nahvata u mrezu...hehe)....
biljcice ne pokazuju nikakvu reakciju...sve ok za sada...
hvala svima pa javljam shta se desava...mozda nekom nekad zatreba...
pozdrav
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
stari , ubaci vezicu cvijetova lavande u box, to bi trebalo pomoci, ako pomaze za moljce onda .... naravno ako neces kemiju koristiti.
 

cbk

22.09.2009
15
0
0
37
yoy...gde to naci sad?ajde videcu da uzmem od drugara...mislim da ima on...hvala na savetu u svakom slucaju... :)...
danas opet kupam bebice...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Neću ti govoriti što da radiš,to je naprosto tvoja odluka,reći ću ti šta bi ja napravio.
Kao prvo nikakvu kemiju nebih koristio za to.
Izvadio bih biljke iz tegli skupa sa zemljom,i stavio u banjicu punu vode,tako će voda otopiti zemlju oko korijenja a korijenje se neće pokidati-kupio bih novu zemlj i nove tegle i dezifekcirao cijeli box u međuvremenu.
Kad se zemlja otopila biljke bih nježno posadio u novu zemlju u novim teglama.
Sretno!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Blade je napisao(la):
Neću ti govoriti što da radiš,to je naprosto tvoja odluka,reći ću ti šta bi ja napravio.
Kao prvo nikakvu kemiju nebih koristio za to.
Izvadio bih biljke iz tegli skupa sa zemljom,i stavio u banjicu punu vode,tako će voda otopiti zemlju oko korijenja a korijenje se neće pokidati-kupio bih novu zemlj i nove tegle i dezifekcirao cijeli box u međuvremenu.
Kad se zemlja otopila biljke bih nježno posadio u novu zemlju u novim teglama.
Sretno!

Čovjek gaji hidro!
Čitati treba od početka!
 
14.09.2011
21
2
0
31
Stari definitivno daj slike,ono sto ja znam,al nije bas dobro.. sol pomaze da crvi riknu,i pepel ih unistava (od cigara,joxa nebitno) al posto nisam skonto citavu pricu,neznam kako pomoc,.. kako je?
 

cbk

22.09.2009
15
0
0
37
ljudi izvinjavam se svima na nedostatku fotki...telefon mi je riknuo pa sad koristim neki iz naftalina...sutra cu da postam sigurno pa cete videti o cemu pricam....
josh jednom hvala svima na pomoci i savetima...
@flok...stari plashim se da mi so ne sprzi koren...NaCl ... ima hlora u sebi a mislim da to ne bi bilo pametno...za pepeo sad cujem i ima smisla (da je srece da mogu napuniti teglu pepela od dzokavca za dan bi to uradio...zato i imam ove bebe...da smanjim sebi troshkove...ne mogu se vishe zajebavat sa dilerima)....videcu dal ce svakodnevno pranje neshto promeniti...ne bih mnogo da ih stresiram...taman su lepo pochele da rastu... :(
u zdravlje ljudi
 
14.09.2011
21
2
0
31
Pepel je do jaja.. A da sigurno przi korjen sol,al pepel je ok.. ma naromalno a i ljubav je kad pusis svoje.. Ja nikad na berbi nemogu vjerovat da pusim svoje :)) zato me dusa boli ako ikome ista prodam :D Ae sretno pa nabaci fotku :)
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Daj Floki covjece..kakva sol i pepeo..okanite se corava posla ljudi...odi na google i napiši problem i procitaj sa stranih foruma nesto ako tu nemozes doci do odgovora...
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
izvinte sto malo skrecem sa teme...al kad se vec prica o crvima.....

jutros sam posle nedelju dana cekanja da niknu neke semenke, morao pazljivo da prokopam do semenke da vidim sta se desava. i naravno imam sta da vidim. Oko semenke se stvorili neki crvi. beli, mali, ma premali, poput pistila. ja pomisli mozda od korena, al rac. ono se pomera i gmize. ja puko. uzeo menke malo ih isprao od tih vnago, i nije ni bitno, dal ce preziveti ili ne, ne znam ali sta mu dodju ti crvi???? odakle se stvorili?? zemlja?? voda?? bakterije iz semenke??/ ma ne znam sta da mislim.
ako neko zna nek pokusa da mi malo EXPLAIN-ira :)))))) hvala.

zzzzzzz
 
14.09.2011
21
2
0
31
A dobro brate simas ti si najpametniji,pa bolje probat nesto nego guglat ko manijak i trazit problem,a usput covjek hidro gaji jbt! znam da je pepel do jaja,jer i sam mi je prolazio sto se toga tice!