Mali eksperiment

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
PowerSeed je napisao(la):
vi bre sharp kao u komuni, svako svoje u svojoj bastici, niko nikom ne smeta, ako nekom zafali dodace komshija, opusteno... very nice & easy, cool
hehehehhehehehehe jbga lijevo od mene zid visok,2,2 m:1) jedan obor, dvije kuce,
u svakoj po jedan bivsi(na zutom). nit vidim jel sade nit mogu vidjeti(takva konfiguracija).
2) desno, zid 1.2m(od kamena i blata nazidan) ovaj vec opisani,kao klinac od 20 g. stari ga poslao .. nije bitno, prije 6mj. definitivno potvrđeno 3godine bukse. al sadi vutru iz zajeb. sigurno vec ima potjernicu, pa ak dođu po njega i nađu jos ovo...bit ce [video=youtube_share;WY9cTKwqyqM]http://youtu.be/WY9cTKwqyqM[/video]
jedan jedini "zlocin", prvo pa musko.
3) sucelje, zid visok 2.2. u produzetku jos 2 kata njihove kuce, normalno nema prozora na ovoj strani. nit ja vidim njihov vrt, nit oni moj.
ali...prirodno nenormalni.kad bi pogledao enciklopediju pod demencija, mislim da ne bi blo objasnjenja rijecima nego samo slike svakog clana te obitelji ponaosob.oni se ne kuze u vutru i slicne stvari. eventualno ako im je aterirala u vrtu kakva spora oni tzv. ludih ruskih gljiva , pa mozda grickaju to.:pilot
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Imo sam i ja takvih iskustava da počinju određene biljke ranije cvjetat a to sve može ovisit gdje je smještena i dal joj nešto blokira dio dnevnog svjetla a naravno nije ni ovo vrijeme za bacit,ako ništa moj savjet ti je da pojačaš dušik i to neki kvalitetni pa češ malo više izvuč još iz tih granja prije nego što stvarno krene pravo cvjetanje i samo pozitiva i to ti je to al mislim da znaš i sam tako da je nepotrebno pričat puno
Puno sreće s curkom i susjedima
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
hvala stari. inace kemija mi nije jaca strana a i ne obozavam ju nesto. 1,5kg.kokosjeg izmeta ukvasenog u 25 l. cesmovace valjda ce rijesit problem u vezi svih elementarnih nepogoda,

ak nije dovoljno,tvornica radi 24/7

e da, poslije prvog topiranja imao sam laganu najezdu crnih sitnih musica.rijesio ih se koprivom+voda(odstoji 2dana).
sad imam isto najezdu poslije skidanja vec spomenutih TT a kopriva trenutno nema jerbo su otisle u pitu(pojeli ih).
muha se rijesavam na nacin da tek procvjetale vrhove biljke nacickam cvjetovima lavande i malim zbunovima bosiljka,nevena,mente.
zasto bas te biljke?? primjetio da te biljke ne napada nikakva gamad. i pomaze.
poanta:
zdravu biljku od kojih 25 cm.vecu nece dirat nametnici tipicne za biljke(muhe,skakavci,licinke,stonoge,larve,crvi,puz itd.)
dok biljka koja je dozivjela stres(topiranje,kropanje,lst,prekomjereno gnojenje itd) vec je realna meta.
sve ovo vrijedi za outdor,za in ,ne bih znao.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
zanci na dve i po litre mi treba 150 gr. chickenshita, cisto da znam odnos ako budem u prilici probati na malo ;)
a ovi tvoji samuraji, ne zanima ih lisce a, fino vaspitana zivina :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
power mislim da ti je i to previše, ptičje đubre je jako žestoko. moja stara je imala običaj staviti manje od kile na 10 litara vode i to onda kasnije razrjeđivati po pola deci na 10 litara vode za zalijevanje vrta. (naravno to se odnosi na učestalije zalijevanje)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
metalmaniac je napisao(la):
power mislim da ti je i to previše, ptičje đubre je jako žestoko. moja stara je imala običaj staviti manje od kile na 10 litara vode i to onda kasnije razrjeđivati po pola deci na 10 litara vode za zalijevanje vrta. (naravno to se odnosi na učestalije zalijevanje)

hvala za sugestiju, ja sam samo pokusao izvesti neki odnos na osnovu sharpovog "recepta" :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ne bi valjda isao vagat na garme hehehe, pa nije to zlato
ma glej power ,ja to ugrubo zmiksao, ak ne razrijedim jos morat cu pol metra od korijena nasipavat ali jos cu prorijedit ,jbga,nisam imao vecu posudu pri ruci. pa posuda(serpa) kakva, punis samo tekucinu ,naljevas oko biljke. talog ne diras samo nadoljevas vodu. moze ti trajat mjesec dana.
i nema pravila kako se miksa.
isproba se na najslabije razvijenoj stabljici paradajza,paprike i sl. ako u roku 24h ne rikne,dobro je.:dada
e ovi faighteri. isprobali ali nisu htjeli progutati, ja mislio gorko im je, asnije probao rukom preci po listu, nije islo,hrapavo ko koza od morskog psa(opis koze sharka iz n.geographic) .jednostavno nisu mogli progutati
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
iskopao mali kanal oko biljke i nasipao oko 5l. miksa vode i kokosjeg gnoja u isti. inace biljka je vec narasla na 1,3m i bez toga, samo na vodi.


p.s. pogled na vrhove sar planine s mog balkona. jos ima ostataka snjega ,dok nas vec 20dana pece 30c. u hladu
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
ja sam isto nekidan oko kusha jednog vani sve okopao poštenski i samo smješao 2-3 lopate suhog zečjeg izmeta,s njim nikad problema a biljka je več potamnila i tjera dalje,okopavanje je dobar način za povečavanje širine svakako
biće to super,jedino što moje koke recimo čupkaju biljke non stop,okej je to rano da potrgaju malo biljke ali sad mi več smeta pa sam to sve pozatvarao u bokseve tako da mir bolje hehehe
Radujem se tvom growu izgleda obečavajuče i vidim da si negdje gdje je fino što se tiče visine i čistoće zraka,ovdje kod nas sve doslovno smrdi od tvornica i gužve i smog je konstantan,jedva čekam da se preselim negdje u liku il slično da budem na osami malo,to je ono što mene pali hehehe
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
moze i tako sa suhim gnojem , svako navodnjavanje po malo toga odnese korijenu. ja sam prosle god.ogulio zemlju oko biljke 5 cm. u dubinu i nabacio oko 2kg. suhog golubljeg izmeta i voda svaka 2-3dana. biljka otisla sky high.
ma i moje koke su probale ali ne mogu progutat ,lisce im je prehrapavo.
inace zivim doslovno u centru omanjeg grada , stanovnika 80k., al tu tvornica nema puno a i rijetko koja radi.
hvala ti u vezi growa, ove godine imam 5 biljki tak da ne pere me adrenalin ko prosle god. jbga bila jedina i ispala curica.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
beba po rastu, 6-8cm iznad zemlje a stara 1mj. kad je presađena(pr.slika). u deset dana narasla do kojih 25cm samo na vodi. valda bi i veca da ju nisam savijao(lst).nijedan list nije pozutio.



u cca 20 dana od presađivanja biljka narasla do 50cm, nazalost pokazala je muda.pa eto prilike za proucavanje.

P.S:kopao malo dublje i naletio na dio korijena proslogodisnje biljke jos je zivo,nije se raspalo.



 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Prelistao čitavu temu.... Hahahahahaha Koji si ti kralj Sharplaninac xD :D
> :respect: za sav trud sa bocom i kacom, unatoč zlim jezicima :D ... A veeeliki respect i pozdrav za svu ekipu iz bašte... A pogotovo za komšiju Hahahahaha

Nego, kad već pišem, da i priupitam nešto: Koliko puta i još bitnije koliko često se može raditi topping? I prema ovome što si ti pisao pretpostavljam da ide isključivo u fazi vegetacije?
-Ako znate neki dobar i pouzdan tekst gdje bi mogao pročitati više o tome ne morate mi pisati ovde, nego samo link. -Problem s internet znanjem je da se dosta bazira na teoriji, a rijetko ko ovako dobro praktično odradi, pa zbog toga pitam link a ne odlučujem se za guglanje. Nemojte zamjerit' :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
hvala stari, mislim da nije bilo zlih jezika, bar ja nisam tako svatio, jednostavno , samo malo zivlja rasprava.
u vezi topinga, pa sam odlucujes, ovisi kolko zelis da ti se biljka razgrana.ne valja i previse jer ako je neka kasna sorta a razgrana se jako, prve jace kise najesen ce joj lomiti grane tako da ces imati prijevremeno skidanje istih. toping radi u vege fazi, cak i u prefl., nece smetati.
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Aha... Ok. Pošto i moja prati trend ranog cvjetanja (prije 7 dana pokazala pi*ku :D) sad mi je već kasno za topping. A prije ga nisam htio raditi jer... nekako... ne volim joj uzrokovati stres :( ... A potajno sam se nadao da će je nešto gricnuti :D hehe ... Ali eto, nisam znao kada se smije raditi. Hvala na odg. Sharpla' :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ma ja mislim da je tek pokazala spol(preflower),znaci mozes jer jos ce ona vegetirati. postavi sliku pa ..., ovako samo na luft te mogu savjetovati..., i postaj otprilike koja je visina biljke.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
od 5 billjki 2 zenske 1 muska i 2 na standby-u dobar omjer za sada.
G.I.JOE zenska




ovu znate ,prva pokazala dlacice.
jos ove dvije na cekanju, muski iscupan
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
sharplaninac je napisao(la):
ma ja mislim da je tek pokazala spol(preflower),znaci mozes jer jos ce ona vegetirati. postavi sliku pa ..., ovako samo na luft te mogu savjetovati..., i postaj otprilike koja je visina biljke.

Odlučio sam ipak da joj ne radim topping, jer mi se čini da je usporila s rastom (znači neće mi biti prevelika i uočljiva)... a i nikako se ne mogu zamisliti da joj prilazim s makazama... Previše mi je draga :D hehe
A evo i koja slika... Premda, žao mi je što je u ovako tužnom i depresivnom izdanju stavljam :( ... Ali to je sve (po mom mišljenju) jer je neki dan padala kiša u gradu ali ne i na sajtu očigledno, a ja sam računao da je i tamo zalila bar malo, pa sam se kasnije pojavio... Zbog toga je 'tužna' malo, i donji listovi su joj žuti.
A šta mislite da li može biti nešto drugo osim toplotnog stresa pa su joj ovi veliki listovi žuti... Čak nisu ni donji skroz, nego ovi iznad njih. ?? PH? - Morao bih nabaviti PH listiće (aparat mi je preskup za sad), pa da odmah pitam odmah iskustva s njima? :)

-Visoka je cca. 70 cm.

Slike:
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
sharplaninac je napisao(la):
ma ja mislim da je tek pokazala spol(preflower),znaci mozes jer jos ce ona vegetirati. postavi sliku pa ..., ovako samo na luft te mogu savjetovati..., i postaj otprilike koja je visina biljke.

Hej :)
Odlučio sam da joj ipak neću raditi topping jer mi se čini da neće više rasti u visinu, i samim time me diskriminirati :D ... A i nikako se ne mogu zamisliti da joj prilazim makazama... Radije bi malo dijete vilama uboo u stomak :p :D

E sad, evo par slika, ali mi je žao što je ovako 'tužnu i depresivnu' stavljam... Mislim da je razlog za to jer je nedavno kiša kratko padala u gradu, a na sajtu nije. A ja sam računao da će padati, pa mene i vode nije bilo par dana duže.. Iako me malo zbunjuje što su požutili ovi donji veliki listovi o_O Šta vi mislite, može li razlog biti nešto drugo osim toplotnog stresa i manjka vode? PH možda o_O ... Zalio sam je sa NPK prije ovoga, i sad mislim da nije zbog toga možda, ali pazio sam da količina bude jako mala... Morat ću negdje nabaviti PH listiće... -Kakva su vaša iskustva s njima?

-Visoka je cca. 70 cm.


Slike su velike, pa se slobodno zabuljite i prokomentirajte :)