Mali eksperiment

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
NALETIO SAM NA DOSTA POSTOVA DI SE LJUDI STRAHUJU DA IM SJEME MOZDA NECE PROKLIJATI ZBOG X RAZLOGA ILI SE ZALE DA NIJE UOPCE PROKLIJALO IAKO SU IMALI IDEALNE UVJETE (ZEMLJA,PRIHRANA, SVIJETLO.. ITD)
Zato sam se odlucio na slijedece:
ma mjestu di je bio posadjen paradajz(iscupan vec mjesec dana) malo sam prokopao zemlju.navodnio i ubacio dvije friske sjemenke dobivene iz ovogodisnje biljke i minimalno pokrio sa zemljom. mjesto di sam stavio sjemenke sam pokrio ovako .znaci jedini idealni(a mozda i najvazniji uvijet) je da sunCe lovi to mjesto citav dan.
ZA 10 DANA JAVIM JEL PROKLIJALO ILI NE.
ujedno ovo bi moglo bit korisno naproljece za outdor. mislim za sadnju vec sredinom 4 mjeseca i to bez maltretiranja sa presadjivanjem, zanci drito u zemlju i laganini:smoke18: .
na ovaj nacin sam lubenice posadio u vrtu(10 kom.) i dobio sam ih a njih je najteze dobiti.dok prosle godine sam kupovao sadnice i k...ina ,osusile se.
P.S. nemojte ovo svatit kao reklamu za koka-kolu(zbog zadnje fotke):eek:hno:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
pa zašto nebi proklijalo, zemlja ko zemlja, jedino što ak je loša zemlja bi biljka slabije rasla itd... bitno da ima vode i sunca, i naravno da ispod 2cm zemlje nije živa stjena, iako bi i tada izraslo..
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
Dvije stvari su sigurne : 1.) Proklijat će 2.) neće proklijat . Ja bi volio da proklijaju , samo sad je noču već polako i friško da bi sjemenke proklijale .
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
zbog hladnoce po noci ide plasticna boca(mini plastenik) .da su noci tople, bila bi suvisna.
boca po danu stiti od prejakog sunca kad je u svom zenitu , ujedno i vlagu regulira dok nocu regulira temperaturu(min. 5" iznad vanjske).
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Dobro ChasedByDevil kaze..ta bocica nemoze korijen zastititi, ali da ce niknut mislim da hoce no ja bi to brzo unutra unio u svoj box koji vam danas navecer prezentiram ^^
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Cekam malog rodjaka da dode iz skole i posudi mobitel da mogu slike da nabacit odma, jer moj mob ima vise selotepa na sebi nego plastike :D dok 8-9 navecer mora biti gotov :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ChasedByDevil je napisao(la):
A si siguran da ce ti boca radit toplinu za korijen pod zemljom? Ak je zemlja hladna onda, jbg.
kolko ja znam zrak se brze zagrije ali i brze hladi od zemlje. trenutno u 5 cm dubine u zemlji temp. varira od 20-22"(dan-noč) dok u zraku od 11-27". boca je zabijena jedno 3 cm. u zemlji i zamjena je za plastenik(najlon). kad udjes u plastenik fizicki osjetish da je toplije nego vani, automatski i zemlja je toplija pod plastenikom(bocom) i vlaznija naravno , zbog kondenzacije. logika govori da .....


P:S: ja sam skeptican u vezi klijanja. razlog? mislim da su sjemenke trebale jedno 3 mjeseca odstajat.ja sam ih direkno sa biljke uzeo i ubacio u zemlju mada su izgledale ko da su vec zrele(tamno-maslinasta boja sa tankim svjetlo-smedjim šarama po sebi).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

ChasedByDevil

Aktivan Član
16.05.2011
121
37
0
Buduci da si sjeme jako plitko posadio oke je za sada, ali naravno nece dugo tako moci bit, i daj e da nepropadne unesi to u neki box :D ni zrna zita neprijatelju , zz uzivaj :D
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
e jbga, pa to i vrapci na grani znaju da bi proklijale. ja sam htio doznati dali ce na ovaj nacin proklijati, zato se topik i zove "mali eksperiment"
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
mislim da je ipak zivo, unatoc losem vremenu.nesto je izaslo ali nisam siguran sta, znat cu za jedno 5-10 dana.