** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.05.2015
6
12
3
51
neznam dali je pravo mesto za pitanje ali pokusacu ovde na ovoj stranici da dobijem savet.Naime od proslogodisnjeg outdoor-a biljke mi bacile seme "samonikle" ima ih 20-tak nikle u obicnoj ze3mlji lepe velike zdrave zelene lepse nego one u saksijicama, kao lutkice,dali mogu njih ove godine da iskoristim i preberem devojcice i rasadim na sajt i daa se nadam nekom rodu.Inace domacica je u putanju pozz i hvala unapred
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Bolje daš četiri kune više i uzmeš od 24 cm promjera, nije neka razlika. Auto Mazar je robusniji autos pa mu bolje daj malo više prostora za korijen i bude i bio bolji rezultat na kraju. Radio sam ga u jupolkama sa nešt više od 20 litara i činilo mi se ko da bi mu i veća posuda bolje godila.
Što se tiče te zemlje moguće da će ti biti prejaka u startu, meni se više puta pokazala takvom, a bilo je i drugih sa lošim iskustvima u startu sa njom, tako da bolje probaj naći klasmanovu florabelu žutu ili potgrondH. U slučaju da nisi u mogućnosti onda je razbi sa recimo zemljom iz krtičnjaka, kokosom ili čak sa plantelom bio start, meni se tako pokazala odličnom. Gnojivo sa slike, hmmm, pa neznam da je plantela promjenila pakiranje gnojiva za cvat, obično je u takvom crvenom pakiranju pa me malo zbunilo al mi se čini da je to to, ili je to možda neka bio verzija, neznam, al ciljaš na dobro ;) .
 
07.05.2015
61
46
18
38
Poz..triba mi savjet?iskopa san rupe poprilično duboke,a pošto se radi o kršovitom području sad mi vire korijenovi od okolnik šmrika i hrasta krški,sve san korijenove pokida,ima par debelih ostalo vecina sitno sve..sad me zanima dali bi oni mogli naštetiti biljci kad posadin i poceti ponovo rasti?
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ja sam imao taj problem kad sam neke tuje sadio za ogradu, u iskopanoj rupi sam palio vatru i ona spali korenje i to ne bukvalno samo u rupi nego i malo vise sa strana pa ostanu kao kanalici gde je bilo korenje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lakijevic

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja trebao bi mu benzin da zapali vlazno korenje... a ti sadio tuje a on ce mariju.... kako moze palit vatru ako zeli skriveno to biti... mada moze indijanska ona vatra,pa oko nje da skakuce i priziva kisu :D hehe Herbicid je dovoljan malo kvalitetniji da odradi posao... i sam ga koristim ;)
 
17.01.2016
29
11
8
48
Ovako...jedno pitanje za iskusnije...imam 2 x biljke koje su u cvjetanja cca 15ak dana, prebacio bi ih van..dali je moguće da će one nastaviti cvjetati ili što...hvala na pomoći.
 
13.02.2015
34
8
8
33
a nemogu 25kn mi je malo puno za moj budzet(moram 5 kupit tegla),uzet ću od 20cm
Ovo će mi biti prvi grow ikad,i dobro mi je da ispadne bar 30-40g od svake biljke.
a zemlja isto mora bit bar 80L,jer mi je rečeno ovdje da se zemlja nakon nekog vremena sroza-izgubi
 
13.02.2015
34
8
8
33
a nema veze brate,samo nek ispadne nešto ;) sljedeće god će biti bolje svakako hehehe
jel baš ovaj isti sa slike substral univerzalni?
Pošto mi minimalno ide 11L u teglu,bolje uzeti onda odma 2 pakovanja?
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Hahah jeste bas taj sa slike :D Pa nemam pojma da li da uzmes dva pakovanja ako si u stisci sa parama, ili da uzmes jedan dzak a da dodas mozda ako imas neke jeftinije u nju.. Ako ti nije preveliki problem uzmi dva dzaka potrosice se :D Mozda u radnji ima manji dzak samo nije na akciji trenutno pa ga nema u katalogu, ovde kod mene imaju i duplo manji dzakovi odnosno kese pa uzmes jedan mali i jedan veliki :)