Mali problem - trebam pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Neam pojma ali trba to provjerit na wikipediji ili negdje jer ne mora tlak biti niži jer srce manje pumpa mogu se proširiti žile na primjer.
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
39
možda nema veze sa temom... al... da se nadovežem na šamana... kod pušenja trave, uglavnom se radi o posturalnoj hipotenziji koja se javlja uslijed gravitacijskog stresa. ilitiga, dok pušimo sjedimo i opuštamo se, onda se ustanemo i onda nam se vrti i crno nam je pred očima. i onda nam baroreceptori shvate da nam je tlak nizak i onda dodje do fibrilacija i pritiska u glavi, jer se krv pumpa malo brže. isto kad se ustanemo ujutro... naglo :( no kolko znam, trava iovako ionako snižava očni tlak... pa šta ne bi snizila i ovaj... krvni :)
ali isto tako može biti da neko zbilja ima poremećaj krvnog tlaka i ozbiljne probleme kojih nije svjestan, i onda to nema veze s travom, i ne bi bilo dobro pušit indiku, nikako :D

u pravilu, da, visoki krvni tlak vuče za sobom ubrzano bilo, i obrnuto, niski ne.
ali krvni tlak je varijabilna komponenta i još ako je osoba k tome i meteoropat ili konzumira ljekove ili hranu koja ili ima više soli ili djeluje diuretski... sve se to mijenja iz sata u sat.
u principu pričam iz osobnog iskustva jer sam niskotlakaš, ali ima tu i nekog znanja sa državnog iz biologije... ;)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ni ovo nema veze s temom, al kad se naglo ustanete i kad vas opegla onaj tlak, samo se sagnite glavom sto nize i nestane taj cudan osjecaj dezorijentacije instantno. Dakle samo onako se savijes prema dole i opla nema problema.
Pisem to jer kad nisam znao za taj postupak mi se znalo desit kad se zbudim usred noci da idem pishat sam onak napravio par koraka i to bi me opralo pa sam se znao zaletit glavom u zid ili u stok ili u nekaj tvrdo usred noci... cak sam znao zapet za papuce ili nekaj i roknut na pod ko vreca krumpira.. nije kul :D