Mali staklenici...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.03.2007
23
0
0
43
E pa kolege jedno pitanje! Hocu za jedno 15ak dana da posadim napolju i hteo sam znaci kad posejem na odovarajuce mesto da seme ustvari tu gde treba da nikne biljka da je poklopim plasticnom providnom flasom.Znaci odsekao bi vrh flase malo vise od pola i time bi poklopio zbog: 1.puzeva i 2.kao zastitu od moguceg mraza posto sam nacuo da u martu moze biti zime! Izbusio bi par rupica zbog vazduha.

Mene zanima koliko je to pametno zbog same biljke? Jel moze da steti? Te flase bi drzao dok ne narastu bar 10ak cm dovoljno da im puzevi ne mogu nista!Mada bi i posle koristio nesto protiv njih samo me zanima dal moze nesto da im steti te flase?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
To ti je skroz ok brija..
Samo obavezno izbusi rupice, jednu na sredini i jedno 2 gore.. prek noci ih komotno muzes skroz pokrit ak ti se da ali ne moras.. Uzmes agril ak znas sto je to, to je idealna stavr, pusta zrak, a ne pusta mraz.. Al mozes i sa bocom sve super odradit.

Sto se tice puzeva..
Oko biljke nasipas krug pepela ili neceg u prahu.. kak su oni sluzavi oni ti ne mogu preko toga prijeci.. ostanu zakopani u tom pa ih maknes poslje. Glupe zivotinje, a trik radi 100%, to je old school zastita od nasih baki i djedova. :D

PEACE
 
21.03.2007
23
0
0
43
Pa gde da nadjem pepeo?? Grejem se na plin!!:icon_cool: Malopre sam uzeo puzomor u apoteci nije skup 100 din!
Da vidis kako izgleda: http://www.speedyshare.com/226250899.html spreda
http://www.speedyshare.com/239111638.html i od pozadi


A to za pokrivanje s flasama ja sam mislio i preko dana ostaviti pokriveno! Znam da preko dana nema potrebe,valjda nece skoditi u stvari ne bi bas puno da rizikujem a nisam u mogucnosti obilaziti ih svaki dan!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pokri onda brate, al pokri nekim krpicama, tak da moze zrak prolaziti, a mraz ne (navuce se na krpice).. Ma ne treba ti pepeo, mozes bilo sto sto je u prahu koristiti, ili kao sto ti je gargamel reko, sol.. bilo kaj, a to ti je prirodno i uopce ne dodiruje biljku.. Kak oces, ali priroda je majka nas svih i ona nas najbolje cuva :D

E izbusi onda vise rupica ak ces i prek dana pokrivat, jer kod nas (ZG) su topoline onak po 15-20 stupnjeva.
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
e ljudi? jel se moze stavljat tako boca na biljku u indoor--u ako su pre niske temp? da malo podigne temp unutar boce...iiii oce smetat svjetlu?

samo tek tolko me zanima....:alien555:
 
19.02.2008
16
1
0
41
Svijetlu nece previse smetati ako ti je isto dovoljno ali ne vidim razlog da pokrivas biljku ako se pridrzavas temperature koja bi trebala biti u boksu. Pokriva se samo zbog opasnosti od mraza vani u rano proljece.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Samo zelim upozoriti da se ne baca sol oko biljke jer ce se ista otopiti i vjerovatno biljku ubiti kada dodje u kontakt sa korjenjem.

Sitno drobljene suhe ljuske od jaja su idealan izvor kalcija i nekih elemenata u tragovima za biljke, a u isti tren su i jizvrsna prepreka za puzeve tako da to mozes slobodno baciti okolo bez straha da ces biljci naskoditi.. dapace.

Ako imas vise biljaka pocni jest jaja.. trebat ce ti dosta ljuski :cow_yellow: