Maligni melanom i ulje konoplje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.05.2012
17
14
0
36
zlavjestica je napisao(la):
onaj frend kojega sam spomenula u ovoj temi -ima melanom koji je ( zahvaljujuchi kasnoj dijagnozi ) metastazirao na plucha.je prije 20-tak dana bio na snimanjima tj. kontroli..
kazhe da su mu ponavljali neke pretrage-cisto mislechi kako je nemoguche da je njegovo stanje toliko dobro-jer znaju da nije na kemo..
na nekimmjestima bolest stagnira a negdje su se smanjile za 10-20%...
bez kemoterapije..uzima ulje zadnja cca 3-4mj. ali samo cca 1/3 ili 1/2 doze tj. samo navecher..jer..u toku dana ima previshe obaveza a misli kako mozhda nebi mogao sve obavljati kada bi bio na ulju od ranog jutra.
nije da koristi samo ulje konoplje..promjenio/prilagodio je ishranu..uzima ulje crnog kima i prah koshtica marelice+neke gljive ( one shto si sami doma uzgajate/razmnozhavate u voda+limiun+secer+grozhdjice )...i eto...covjek se uspjeshno bori sa karcinomom..
mislim da ce sada- kada se sam uvjerio u djelotvornost ulja - poraditi i na tome da povecha dozu..jer..evo jucher smo popili kavu..kazhe on kako misli da od svega shto uzima..ulje ima ipak najvechi uchinak..on to tako osjecha
+ kazhe da sada kvalitetnije i neshto duzhe spava.pa se i ujutro osjecha puno odmorniji..


Super !!! :icon_lol:
 
11.01.2013
2
0
0
38
Pozdrav!
Hitno mi je potrebna vasa pomoc.
Zena (31) mi je tesko obolila od raka zdjelice, sa metastazama na plucima i bronhiju, prognoze od lijecnika su jako lose, preostalo mi je jako malo vremena. Interesirale bi me neke stvari koje sam procitao na vasim prijasnjim postovima ovdje na forumu.
Ljudi sa iskustvom ulje kanabisa molim vas da mi se javite!!!

Jako vas molim da mi se javite ovdje na profilu ili na email adresi [email protected]

Jos jednom vas jako molim da mi se javite!

Molim Vas javite mi se!!!
 
14.11.2012
12
1
0
43
Eto dugo sam zabušavala a vidim tu se svašta zbiva...kod mene situacija kažu loša ali ja ne želim tako misliti. Na nogu gotovo da ne mogu stati (tek toliko da se doguzim do kupaonice i opet horizontala)...bolest se proširila pa ne mogu niti sjediti. Utoliko mi je boravak ispred kompa bio prava agonija pa nisam niti pokušavala nešto mudrosloviti ovdje na forumu. Sad sam u krevetu, nažicala notebook pa evo nekoliko osvrta na moje dane.
Javili su se bolovi (prije sam tvrdila da sam zdrava jer nemam tegoba..sad tvrdim da sam zdrava samo me boli). Šalu na stranu, dane i noći sam provodila u grčenju i suzama. Istovremeno sam trošila ulje (ali ne onako kako sam trebala jer sam ga imala jako malo pa sam ga čuvalaza noć ne bih li bar malo zaspala) i jake analgetike. Ulje bi donijelo olakšanje nakratko što ne mogu baš reći za analgetike. Dobijala sami inekcije ali ponekad je to bilo kao da sam popila čašu vode.
Sad su se bolovi smirili (nadam se da beštija miruje) a mislim da to imam zahvaliti režimu od 5-6 doza u 24 sata...neću pisati o zrnima riže jer ni svaka riža nije ista ali moram reći da je super kad zamoliš nekoga od obitelji snažne ruke da ti nacijedi ulje iz šprice...a oni stisnu junački pa namažu na kruh kao nutellu...e, to je doza!!!!! :bananica:dadaPo tome spavaš, osjećaš,vidiš i čuješ svijet a ne samo svoje tijelo u agoniji. I tako sasvim slučajno dobila sam "dozator" tj sestru koja nikad nije zapalila i nema ideju kako djeluje thc ali zato zna odmjeriti ulje po mom guštu...jedini bed je što je u tom režimu ulje nestalo za trenutak (ali bio je to divan trenutak, blažen, bezbolan i pun optimizma o ozdravljenju) i sad sam opet na suhom a bolesnih sve više i potražnja za uljem je tako velika da ga ne stigneš ni rezervirati. Znam, uzgoj i vlastita proizvodnja je jedino rješenje ali sada mi je to nedostižno. Za početak nemam gdje instalirati box a dok ne prohodam ni neka druga opcija nije opcija...ne mogu tu obvezu staviti na nikoga osim sebe pa za početak bi bilo dobro da se mogu otklatiti do nasad, ne? Ma biti će jednog dana!
Probala sam ulje rastopiti u mlijeku (tek gutljaj ili dva) i kako kaže Mazar učinak je zadovoljavajući ali kako moj želudac ne ljubi mlijeko tako je ovo bilo tek da se ispere ambalaža ulja (svaka mikrokoličina je dragocjena, pa i ona koja ostane na stijenci šprice :bale ) i možda nekad kao nagradica za istrpljenu bol ;)
Druga stvar koju sam primijetila je da ako ulje razmažem pod jezik nakon pranja zuba treba čekati i 3-4 sata da počne djelovati...nije neka strašna stvar ali eto da i to dodamo zbiru dojmova. Nisam mogla niti pretpostaviti koliko različitog okusa mogu biti različita ulja. Prvo mi je bilo skroz OK, drugo je bilo podnošljivo ali bilo je i onog zbilja teškog koje se ne da isprati iz usta a poslije se i podrigivalo i svašta....ipak to je tek sitničica prema onome što od ulja dobijamo.
Eto sad sam opet u potrazi pa ako netko nešto zna otvorena sam za sugestije :samoja
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
Citam i citam sve od pocetka i mnogo su jezive price ali verujem da su i istinite. Da li mi moze neko reci da li to ulje pomaze i kod srcanih bolesnika? Imam srcanog bolesnika u kuci i mogao bi da mu napravim ulje pa bi probao da mu napravim jedno 5 ,6 ml msm da je to dovoljno za mesec dana, ako gresim ispravite me. Sretno svim bolesnicima borite se do kraja!
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
@GreenBiker "srčani bolesnik" je izraz koji se koristi kod raznih srčanih oboljenja pa ne bi bilo loše da preciznije napišeš o čemu se radi.
prije svega, napominjem da nisam nikakav stručnjak na ovom području i sve što ću napisati je samo moje mišljenje nastalo kao rezultat čitanja raznih članaka o istraživanjima vezanih za ovu temu. reference neću navoditi jer mi se ne da. koga zanima nek pita gosp. gugla.
kod primjene terapije uljem na srčane bolesnike treba biti posebno oprezan. doze koje se pripisuju za kancerogena oboljenja su prejake te kod srčanih bolesnika mogu biti i opasne. neka istraživanja pokazuju možebitnu povezanost između srčanog udara i konzumiranja kanabisa kod određene skupine srčanih bolesnika. nikada nije sto posto dokazano ali sumnja postoji pa je potreban poseban oprez. naime, svima nama je poznato da pri konzumiranju kanabisa dolazi do ubrzanog rada srca, tj. povećanja broja otkucaja u minuti. to se posebno odnosi pri konzumiranju sorti koje imaju veliki postotaka THC-a i CBN-a. Suprotno od THC-a i CBN-a, CBD smanjuje broj otkucaja srca u minuti. Učestalim konzumiranjem, tj. povećanjem tolerancije, smanjuje se utjecaj aktivnih sastojaka kanabisa na promjene broja otkucaja srca. S druge strane, THC opušta mišiće, a ujedno i stijenke arterija što može dovesti do snižavanja krvnog tlaka i boljoj prokrvljenosti tkiva.
U stijenkama arterija su prisutni i CB1 recepotori te postoji niz studija koje dokazuju da CBD smanjuje ishemična oštećenja stanica koja nastaju nakon srčanog i moždanog udara. Uzimajući u obzir sve ovo, moglo bi se reći da kanabinoidi blagotvorno djeluju na krvožilni sustav, ali treba biti oprezan sa početnim dozama. Paralela se može povući na tjelovježbu koja je također poželjna kod srčanih bolesnika, ali redovita i umjerena, a na početku jako lagana. Kod pretjerivanja je puno veća mogućnost zastoja rada srca nego kod zdravog pojedinca.
Pri odabiru sorte kanabisa treba izbjegavati one sa visokim postotkom THC-a i CBN-a, te koristiti tzv. cebedeovke (mislim da ih mazar ovako zove :)). Dakle, samostalan uzgoj je ovdje jedina prihvatljiva opcija. Bolesnik mora biti upoznat s onim što mu se daje. Ako se odlučiš za uzgoj i izradu ulja preporučam prije davanja na konzumiranje ulja bolesniku, da se malo sam poigraš sa dozama i onda bolesniku objasniš šta ga čeka. srčani bolesnici ne vole iznenađenja.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
cini mi se da se poznati breeder Soma lijechi iskljuchivo cannabisom..chini mi se da i on ima-imao srchane tegobe..ne znam tochno koje i shto..ali...ochito da se neke srchane boleshtine mogu rijeshiti..
evo stranica sa masom korisnih linkova bash na temu cannabis i srchane bolesti+krvozhilni sustav
link:
Cannabis Research - HEART DISEASE - Cannabis Research A to Z
sretno

@mamaduplica -nadam se da si se nekako dokopala ulja...eto..samo da ti pozhelim srechu .pozitivan stav i josh puno dobrih dana i nochi-sa uljem ili bez.sretno
(ne mogu vjerovat da ovo govorim..ali...mozhda da pokushash nabaviti materijal..pa sama smuchkash ulje..ali..samo ako nema druge moguchnosti-naravno..)
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
P.S Hvala vam na odgovorima. E ovako da preciziram to srcano oboljenje... Deda je relativno mator 74 godine ima, bio je kao od stene odvaljen do pre 3 godine dok nije baba umrla. E onda ga je od stresa to sve snaslo i prepolovio se deda, nema ga sta videti. Srce mu slabo radi ( pumpa ) i propusta vodu na pluca. Od lekova pije za izbacivanje vode ( sad u jako malim dozama jer nema vode u telu ) pije neke i za SRCE da ga odrzava u zivotu valjda. I tako jos neke za lekove za krv itd ... Imao je i u novembru negde prosle godine mali neki mozdani udar ( al to je od rakije, mesao sa lekovima ) pa ga je strefilo i izgubio je govor tesko jako prica al razum je ostao, tako da msm da ne bi bilo problema da mu objasnim da to ulje treba da koristi i da cemu biti bolje, voli me jako deda i od mene bi uzimao siguran sam. E sad sto se tice ulja napravio bi ga sam, samo eto ako mozete da mi kazete malo preciznije da li to ulje sad ima neku svrhu za ovakvu situaciju?

Zlavjestice ne stojim skoro nikako sa Engleskim, tako da mi ne vredi taj link nista... :/ Al opet hvala ti u svakom slucaju, pokusacu preko google translate malo da prevedem. :)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
GreenBiker je napisao(la):
E sad sto se tice ulja napravio bi ga sam, samo eto ako mozete da mi kazete malo preciznije da li to ulje sad ima neku svrhu za ovakvu situaciju?
Ima, u tom kontekstu da mu olakšaš, neku blagu CBDovku preporučam (pogotovo jer je riječ o starijoj osobi). Čuo sam od jedne osobe kojoj je mama već dosta na ulju; da je sretna, da joj se uvelike poboljšala kvaliteta života otkad je zadnjih godinu dana na ulju...
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
mazar je napisao(la):
Ima, u tom kontekstu da mu olakšaš, neku blagu CBDovku preporučam (pogotovo jer je riječ o starijoj osobi).
Ne znam sta je CBD kod trave? Jel mozes da mi pojasnis malo ili da mi navedes par vrsta trave koje imaju slabiji taj cbd ? I jel onda kad bude koristio ulje to da mu ukinem lekove koje pije sad ili ne ?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
GreenBiker je napisao(la):
Ne znam sta je CBD kod trave? Jel mozes da mi pojasnis malo ili da mi navedes par vrsta trave koje imaju slabiji taj cbd ? I jel onda kad bude koristio ulje to da mu ukinem lekove koje pije sad ili ne ?

Kanabinoid - What is CBD? | CBD-crew (tu na stranici imaš i sjemenke)
Snježana je skinuo svoju ženu (chronova bolest) s tramala i morfijskih flastera, polako samo, nemoj naglo prestati s medikamentima....
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
GreenBiker je napisao(la):
Ne znam sta je CBD kod trave? Jel mozes da mi pojasnis malo ili da mi navedes par vrsta trave koje imaju slabiji taj cbd ? I jel onda kad bude koristio ulje to da mu ukinem lekove koje pije sad ili ne ?

Ne ukidaj ti na svoju ruku lijekove djedu nipošto! Kad naučiš šta je CBD i još mnogo stvari, eventualno uzgojiš nešto, ili bar dok ne naučiš kako kanabinoidi djeluju.
Onda možda kao supstituciju za nešto ili čisto neka blaga doza, šta znam...
Šta drugo nego da čitaš forum.
Sretno i tebi i djedu.:wave:
 
02.04.2013
2
0
0
i ja sam prije skoro 2 mjeseca bila očajna..tražila sam ulje na sve strane jer mi je tata bio otpisan..ima karcinom debelog crijeva, operiran..kemoterapija...pola godine kasnije ponovno tumor na debelom crijevu, organizam preslab za ponovnu operaciju i kemoterapiju..metastaze na plućima, kostima zdjelice, i limfnim čvorovima..liječnik je rekao,: žao nam je, možemo mu samo olakšat muke..stavili ga na morfij..i rekli nam da ima par dana...

odjurila sam u Nizozemsku da bih tamo saznala kako je i tamo to ulje u ilegali, da je zakonom proglašeno teškom drogom..doduše,prodaju ga ispod pulta ali samo kao kap po jointu i to košta 70Eura..pala sam u nesvjest..

vratila se ovdje, molila po svim forumima na pp ciljano ljude koji su javno objavili kako su došli do ulja i da su na terapiji da mi pomognu..niti jedna osoba mi nije odgovorila..to sve sam radila jer nisam imala 3 mjeseca da uzgojim sama ..

igrom slučaja ili deus ex machina došla sam do ulja kod nas..platila sam ga kao drago kamenje..ali moram vam ljudi reći, da mi je tata nakon nepunih 7 ml stao na noge..liječnici su ga testirali uzduž i poprijeko 3 puta u 3 tjedna..na prvom nalazu tumor se smanjio za 10%, metastaze su bile zvjezdastog oblika..tjedan dana kasnije tumor se smanjo za još 10% a metastaze su izgledale kao čvorići...na zadnjem, trećem testiranju konačan rezultat je da se tumor ukupno od početka terapije smanjio za 35% , metastaza nema..ostale su točkice...ne žele ga operirati jer ih zanima koliko će to dalje i kojom brzinom napredovati...napokon jede i zadržava hranu ( do sad je bio samo na infuziji), nema bolova i doma je.. :)...

ovo sam već napisala na jednom drugom forumu, gdje sam ranije molila za pomoć, pa evo pišem i ovdje sa željom i nadom da što više ljudi sazna da konoplja zaista liječi, da to nije nikakav mit, da postoje pravi slučajevi i pravi ljudi ovdje..oko nas koji su živi zahvaljujući toj biljci ...

ta biljka sadrži eliksir života i je*bem državu koja čovjeku zakonom brani da ozdravi ,a ne pruža mu nikakvu alternativu..
to samo znači da je svako takvo zakonodavstvo sve ljude koji su oboljeli od bilo koje vrste karcinoma -namjerno i svjesno osudila na smrt jer se zna da konvencionalna medicina ne liječi rak i da je recidiv pravilo a ne slučaj.

s druge strane , isto tako se zna da postoji pravi lijek , kanabis, ali tada farmaceutska mafija ne bi imala na kome zarađivati..sram ih sve bilo , a autorici teme držim fige, nek zna da nije sama i da nas ima sve više koji takvoj državi pokazujemo srednji prst.

nisam zla, ali baš me zanima da pola Sabora dobije rak..kako bi ga liječili..i kojom bi brzinom mijenjali usr*ne zakone



postovana, moja mama ima rak na plucima, trenutno je u bolnici i pokusao bih nabaviti to ulje. ako bih mogli mi pomoci, bio bih vam zahvalan do kraja svog zivota. ako nije problem da nekako stupimo u kontakt, lijepo bih vas molio da mi se javite, svaka pomoć bi mi dobro došla u ovoj bezizlaznoj i teškoj situaciji, moja adresa je [email protected],

unaprijed zahvaljujem, srdačan pozdrav.....
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
i iz moje strane
R.I.P.
hvala svima što ste joj pomogli zbog nas joj je bilo barem malo lakše. Mama od (mamaduplice( Sanda)) mi je naručila neka vam kažem; tužna istina je da sam izgubila kčer a je Sanda dobila u to kratko vreme ljudi-prijatelje koje bi čovjek mogao samo poželjet i zato hvala svima
evo Sanda još moj doprinos na tvom putu tamo negdje možda se nekad sretnemo tamo neg.......

http://www.youtube.com/watch?v=JUvNfHgLIB0
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339 and mazar

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nadam se da postoji posebno mjesto za tebe, mjesto koje ce ti opet vratiti osmjeh na lice i sa kojeg ce moci vidjeti andjele koje si ostavila za sobom

Zbogom Mamaduplica, pocivaj u miru..
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
stvarno ne mogu sakriti suze dok ovo citam....nevjerovatno kako je zivot kurva. ovakav kraj post-a nisam ocekivao. jel ja to dobro shvacam da je Mamaduplica umrla?
 

roguz2

Aktivan Član
20.02.2013
76
23
0
46
hrvatska
sve je to super ali moja frendica isto ima tumor na dojki,već je zahvatio pola prsnog koša,i nemože se operirati,ja sam joj nabavila od jednog frenda ulje,doza za 3 mjeseca je 16000kuna,frend mi kaže da se nebi trebala opodvrgnuti kemoterapijama,ali pošto je u bolnici mora poštovati njihovo ljećenje,za sada već koristi ulje 3 tjedna i neznam točno kakvi su nalaza ali počinjem sumnjati da ulje pomaže,...nije stvar u lovi ,bitno je zdravlje,jedino što je i njoj super u vezi toga je to što je stalno hay,a rezultate ćemo saznati na kraju tjedna
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jesse Pinkman