Malo Pomoci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
evo ovako;moze se reci da mi je ovo prvi uzgoj;imo sam i prije nesto ali sad sam shvatio vise ozbiljnije ovo;znaci stare su oko 7 dana;imaju 3;eh sad me zanima sta bi mogo uraditi da se pocnu siriti i malo vise lisce da raste vjerujem da je ovo zbog ogromnog zaljevanja;al jbg nisam znao;
sad malo slabije zaljevam ali jel neko zna neki drugi nacin osim ovog kako da se pocnu siriti u stranu a ne samo rast u visinu;
p.s evo biljkica http://img187.imageshack.us/my.php?image=fotografija0013.jpg
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
Pa mogao bi ih staviti pod neku normalnu lampu, posto procenjujem da su stajale na prozoru ili pod stonom lampom pa su se tako izduzile
I takodje bi ih mogao presaditi u odvojene posude
A za zalivanje sam moras da pronadjes odredjeni ritam,, ja npr. zalivam svaki drugi dan ujutru, kad ti se zemllja na povrsini osusi
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
poljoprivrednik* je napisao(la):
Pa mogao bi ih staviti pod neku normalnu lampu, posto procenjujem da su stajale na prozoru ili pod stonom lampom pa su se tako izduzile
I takodje bi ih mogao presaditi u odvojene posude
A za zalivanje sam moras da pronadjes odredjeni ritam,, ja npr. zalivam svaki drugi dan ujutru, kad ti se zemllja na povrsini osusi




a stajale su pored prozora ali sad sam ih pomjerio malo vise u visini sad je malo bolje;
ma to ja samo do marta nekako da napreduju a onda ih iznosim vani;
a hvala ti za to zalivanje
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
ovako ces k***c dobiti... lepo smo ti rekli da ih sve presadis u odvojene saksije i da ih stavis pod normalno svetlo (hps, cfl) da ti ne izrastu jos u visinu..
i sta ce ti to kamenje gore??? to treba dole ispod zemlje da ti stoji da se ne bi stvaralo blato...
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
stavio sam ih u box sve posebno;
svaka u svoju vazu;i box sam oblozio s jedne strane alu folijom
i postavio sam jednu sijalicu (stednu)od 23 w;vjerujem da je za sad ok;
ali poslije dok izrastu malo vise onda ce mi trebat jos jedna sijalica; :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
trebace ti jos 5 takvih sijalica a plus dve plavog spektra .... i to ce biti malo al moze solidnno da se odradi..
imas brdo boxova na forumu i ti dodjes sa tim i kazes postavio sam jednu od 23 nemoz to tako neces nista dobiti izvini al ako neces da citas onda nemoj ni pitanja da postavlljas ili saslusaj pa kupi 6 sijlaica od 23w a nek ti dve budu plavog spektra drugacuje nemoz!!!!!!!!!!!!
nemoj vise ni pitati jer ako neuradis tako na karaju neces ni dovrsiti dnevnik......
treba ti i ventilatora dva minimum jadan za ubacivanje vazduha jedan za izbacivanje preko noci biljka nesme dobijati nikakvu svetlos .. to je osnova nemoz sa 1500lm uzgojiti nista odradi
poz i brate mani nas muke ako neces da slusas zasto bi ljudi troslili svoje vrema a ti onda imam jednu daj brate.....
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
maSe je napisao(la):
stavio sam ih u box sve posebno;
svaka u svoju vazu;i box sam oblozio s jedne strane alu folijom
i postavio sam jednu sijalicu (stednu)od 23 w;vjerujem da je za sad ok;
ali poslije dok izrastu malo vise onda ce mi trebat jos jedna sijalica; :D

:signs054:kume ako si uradio ko šo veliš saka v sojo posudo;)
min. šo im treba:sun2: ajd ne 10x al bar 5x ovih jada od 23w a ne 1-2:vb_whip:
nadalje bojs kad si ih presađivo nadam se da si što više ove nadrkano izdužene
biljčice stavio štto dublje u zemlju(ako razmeš kaj čampri;) jer u suprotnom uz
ovu jebačku rasvetu koju poseduješ:eek:hno: drug @doomino je i malo reko 1-2m al
u horizontalu:2flip: kapiššš!!!..PIŠI..SLIKAJ.. V J E R U J !!!!!!!
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
http://img6.imageshack.us/my.php?image=fotografija0013mptd.jpg
jos jedna slikica;
evo sad se otvaraju i liske laganicom ;[/quote]

maSe je napisao(la):
evo ovako;moze se reci da mi je ovo prvi uzgoj;imo sam i prije nesto ali sad sam shvatio vise ozbiljnije ovo;znaci stare su oko 7 dana;imaju 3;eh sad me zanima sta bi mogo uraditi da se pocnu siriti i malo vise lisce da raste vjerujem da je ovo zbog ogromnog zaljevanja;al jbg nisam znao;
sad malo slabije zaljevam ali jel neko zna neki drugi nacin osim ovog kako da se pocnu siriti u stranu a ne samo rast u visinu;
/quote]
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
daj im svjetla i onda one nece vise ici u vis u potragu za istim... (zato se izduzuju jel idu za svijetlom) a ak im ti das svijetla dosta onda fino ce ic u sirinu...
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
al vid ovo....
di ti je taj cfl? stavi ga max udaljenosti 5-7 cm(modjes i blize ak ti vent piri po biljci- meni je u toj fazi bilo i na 2-3cm) ili si ga udaljio radi slikanja?!?!
bice ti zahvalna mala...
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
badger badger je napisao(la):
al vid ovo....
di ti je taj cfl? stavi ga max udaljenosti 5-7 cm(modjes i blize ak ti vent piri po biljci- meni je u toj fazi bilo i na 2-3cm) ili si ga udaljio radi slikanja?!?!
bice ti zahvalna mala...
ma bilo je oko 4 cm;
al sad sam ga podigo sijalicu jer je biljka narasla;
a kako ti se cini ova mala (nije valjda mudonja)