Malo veći problem!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Ovako neznam gdje sam pogriješio nit sam to ikad desilo.....pa ovako

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
Sjemenki
2.Koliko su stare vaše biljke ?
mjesec i 3 tjedna
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
80cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
vani
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
60:40 kupovna-obična
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
svaka 3-4 dana... voda iz pumpe
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
neznam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
NPK 6-2-4 Hesi+Vitamini
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
sunce
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
-
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
-
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
-
13.Koliki je ph zemlje ?
neznam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
domače bube, skakavci...
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
2. sezona!!

slika govori više od 1000 riječi:
:watchplant:

i cijela biljka:
:watchplant:

e sad šta je to i kako ga se riješiti?
takve su sve biljke i po skoro svim listovima.. i što dalje bolest se sve više širi...
Zato molim što bržu pomoč...
pozz i hvala
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nadam se da biljke ne zaljevas po najjacem suncu, jer ih to moze ostetiti ako dospije voda na njih.

Ako nije to problem onda mi lici na nedostatak magnezija.. ili ga fali u tlu, ili je PH zemlje poremecen pa ga biljka ne moze absorbirat.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
zalijevam samo navečer... neznam šta bi moglo bit... kupit ču lakmus papir.. pačemo vidjet..
 
05.04.2008
15
1
0
44
Nesto slicno se i meni deshava, ali samo na listovima do kojih dopire malo manje svetlosti, posto su napolju... A zalivam ih uvek posle 8 uvece, tako da nema veze sa plamenjacom . . .
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
izmjerio sam ph zemlje i "dobar" 7 točnije ni nemogu očitat....a što dalje biljka se sve više suši... u tjedan dana nije ni 1 cm narasla.. na njima nema nikakvih buda, ni ništa što ih mogu jest.. sad više nije zajebanc**a već me je sad strah da neće sve otić u pm.

bolest se širi odozdo prema gore.. i tu i tamo je oštečen koji list odozgor..
predpostavljam da je neko virusno oboljenje... ili tako nešto...
sve je uglavnom počelo kada je kod nas prije jedno 8-9 dana padala kiša cijeli tjedan..baš padala..skoro od 0-24.. i predprošlu sam nedjelju došo 2 dana poslje tih kiša da vidim kak je to sve pa sam primjetio par žučkastih točkica na listovima velićine malog nokta(okruglastih)... od tog je sve počelo
evo još jedne slike:


stvarno neznam šta im bi... ako neko ima pojma...green man, slo-era ili bilo ko ko ima dobrog iskustva neka mi brzo pomogne jer će mi sve propast a puno sam uložio novaca u to... i sve su dutchovi durbani.. i tu još feminizirani
 
05.04.2008
15
1
0
44
Bez obzira da li se radi o nedostatku nekog elementa ili oboljenju, potrudi se da sto cesce pocupash obolele listove da se bolest ne bi shirila, a i ako nije bolest, nista od ovih zutih listova... Ne verujem da neko moze da ti pomogne vise od ovoga, ne pomaze ti mnogo ni da znash shta je problem. Mozes makazicama da odseces samo delove listova koji su propali i ostavis zdravu zelenu povrshinu na onim liskama gde se to isplati. Samo polako, bice one ok ;)

Btw, kako ti se cine slicne biljke u okolini?
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
sve su biljke okolo ok... to zam baš i promatro... znaš da pizdim ko budala... kud sam ih sadio u prozirnim čašama tud i ta bolest... sad bi mi najbolje bilo da mi budu sve hemefroditi... e onda se mog je*at... sutra idem kupit onaj tester za akvarije... on je točniji od lakmusa... paćmo sve vidjet..
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
imam ja jednu ideju po mozezes da primenis .. kupis 5litara zemlje pa stavis okolo biljke...
sa ovim nista nemozes da izgubis pa sretno nadam se da ce biti sve ok...pozzzzzzzzzzzzz