Malo zuti krajevi,proklijalo...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.01.2011
0
0
0
33
Dobar dan.
Dolazim iz Vojvodine/Okolina Novog Sada. :)
Cesto sam posecivao vas sajt u vezi sa informacijama,u raznim kategorijama.
Nov sam ovde,i uclanio sam se na forum radi pitanja oko mog prvog zasadjivanja.
zasadio sam biljcicu pre jedno 12-13 dana...Proklijala je ,i sve mi se svidja kako ide...Seme sam uzeo iz paketa koji mi je lerdi u peseti Negotinu zavrsio...mamicu mu...odrao me...Ali hed je bio svez,pa sam pomislio:"Ova semena ,ako ih ima,MORA da valjaju." ...I nece te mi poverovati,ali od dva semena,jedno je uspelo.. :) MIlsim koje su sanse jbt da ti tako nesto uspe? :) I to nista posebno nisam ono oko zemljista radio...Imam svuda biljke po kuci,pa sam zagrabio iz svake vaze po malo..
E kad je proklijalo,onda sam poceo da vodim racunaa...
Sve je islo ok,samo odjednom,kada je pocela da se razdvaja (klas) na 4 dela (prvo su bila dva),prva dva dela su na krajevima malo pocela da zuckaste... ?! Ova dva nova sto izlaze jedno od njih je extra zdravo za sada a drugo isto MALKO zuckasto na krajevima...Jedva se vidi jer nisu jos skroz poslednja dva lista izasla... Brinem se... Prethodno sam zemlju obogatio sa magneziumom,kalcijumom i sve to...Imam neku tesnost...Pa sam onda presadio u malo vecu posudicu...I opet zalio sa tim "mineralnim" rastovorom... Dodao sam svetlo u blizinu,radi brze fotosinteze,i imam neonku ( belu u sobi) , priblizio sam ventilator ,malo folije i temperatura je malo iznad 25...tu oko idelne..Oko vlaznosti se brine moj vlazan peskir koji stavljam povremeno preko ventilatora...
Da li je moguce da je od prerane prehranjenosti mineralima i hrane poceli da zute..?Posto sam sada poceo cesce da zalivam sa "obicnom" cistom vodom...
Milsim da mi ne treba posebni alati vise... Stabljika,prva,je dosta krupna mogu vam reci,a sve sto izlazi iz nje,izgleda mi zdravo...SAMO ME BRINE TO zuckasto (NE I SUVO) na krajevima...ZUTO ZELENI KRAJEVI NA KRAJU PRVIH LISTOVA KOJI SU IZASLI (jos nisu ni formirani ti listici) ali tu su negde... Sta moze biti uzrok?
Unapred hvala...

"Vredni Vojvodjanin" :)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Dobro doso Vojvodjanince:)
e sad sto se tice prihranjivanja...nisi ju trebo hraniti tako mladu..kolko je uopce bila stara kad si zalio s gnojivom?..i koju kolicinu gnojiva na kolko vode?...bilo bi pozeljno malo vise informacija,a naravno sve to bez slike..nije to to:).....inace,lijepo si ti sve to pomalo se potrudio..ali mislim da ti nedostaje jos podosta citanja ovog foruma i onda da toj biljci pruzis maximum sta mozes ili zelis..e kad to napravis,onda ces upravo tolko i moci ocekivati od nje,sretno:)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ubaci koju sliku da mozemo vidjeti o cemu se tocno radi...

A u meduvremenu ti savjetujem da ne stavljas svoju sliku za avatar i pogotovo da maknes svoje ime i prezime...jer je ovo cime se bavis ipak ilegalno... ;)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
fejsbuk sakz,
mi to nismo... kanije će ekipa voditelja vutre.org bit kriva kad će te zašamarat par policajaca!

a kaj se tiče pitanja, daj neku sliku, ovako se možemo razgovarat do sutra.
kolko su ti biljke velike, stare, visoke, bilo šta...
ja mislim da si ti to prerano prihranio, a i nemaš uvjete pod kojim bi biljka mogla rasti nesmetano!

ja ti preporučam da DOBRO prođeš ovaj dio foruma KLIKNI TUTE