Mama mia i Critical 2.0 + , LED i Snjeg

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Intermeco
Mama i Kriticna spavaju, fotkam kasnije mada nema nic novog, pregusto je nazalost, morat cu berbat u dva puta.
Al zato su auteki budni! Ima novosti!
Struja na kapaljku, cca 60w !
Struja za dogrijavanje na lopatu, isto 60w zarulja s niti.
Bazeni, fontane, prskalice, ak Bandic ovo vidi mozda dobije ideju za hortikulturalno uzdizanje.
Fotke 1,2 i djelomicno 3 e to je nova gorila, gorila rojal 007, tu je samo trenutno, pici s dozvolom za slagiranje za koji dan. IMG_20181204_171001.jpg IMG_20181204_171019.jpg IMG_20181204_171029.jpg
Slike 4 i 5 eden u Hrvatskoj, toplo suncano kule ,genetika, eugenika zapravo, samo s pedigreom, DP i RQS IMG_20181204_171122.jpg IMG_20181204_171126.jpg IMG_20181204_171049.jpg
IMG_20181204_171255.jpg gornja je od panela, donja je bitnija, dok kamin ne radi ( alu spjoleri i cvrsto postolje ) kad je elektrana upaljena digne temp na 28 a ponekad i 29C
Danas sam pojio gorile , Vitamin D, hesi root, hesi zyme!
Aha, da polozaj male gorile ne zbuni, ona je pod pcb modulom sa 4000K bez hiper red ( na dva modula su po 4 kom hiper red, jace svjetlo daje, vidi se lijepo razlika, vutrometrom izmjereno , sve tri oplahuje 25 000 luxa. Stedim struju pa su tako visoko pod panelom, pwm regulacija jako lijepo to radi,meko dimanje a gubitaka nema!
Starost, hbgba tu su negdje, nesto starije od zadnjeg fotkanja :)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@Netkotamo stiscem like al nesto ne stima, zelene crte s ljeva na desno plaze ::listomahanje::. Neki:vutra::whato::
Dimim u tuzi zadnje vrhice Nefertite ( ah ta Nefretite:drull:) i sve sam veseliji!
Od sutra sam clin, do berbe haha jojjoj:lol:smiley9934 :cool:
Bilo bi za rastegnut jos dan ali ne, sve cu danas, nije lose sam u kuhinji i urlam od smijeha , pa pa dim z vama :let:
 

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Imamo istu glinenu pecicu od 60w... istih drama imam sa o.g.kushom i smileom... znaci jednom topirao i utoliko se samo sirila i granala da su se izboji guzvali jedan na drugima... u preflower usao ja sa optimizmom i oderem joj 50 posto izboja, loli je vec nosila te maznem lagani def... sada je negdje cca 4 tjedan cvata te sam opet morao defolijaciju provesti...ubiti slicnu shemu radim samo malo kasnije... evo ove starije cca 2 tjedna znaci 6 tjedan cvata... ovako odradim svaki grow i imam samo rijeci hvale... respect japanac... daj im zraka... godit ce im sada pred kraj...samo kemijaj znam kako ti je...:respect::respect: majstor ostaje majstor 20181204_222005.jpg 20181204_221933.jpg 20181204_214120.jpg 20181204_221521.jpg ::listomahanje:::respect:
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
ovo ti je totalno nepotrebno i 0% koristi :)
prvi problem sto minerali ko vitamin D i kalcij nisu u istom kemijskom obliku za ljude i za biljke.
drugi problem je sto biljka uopce ne moze i ne unosi vitamin D kroz zemlju/vodu.
ako pogledas hesijev super vit, vidjet ces da uopce nema vitamina D, a svih ostalih ima.

tako da..... nema smisla, radje sebi to kapni u sok :D:D
Vitamin D za ljude biljka itekako unosi, idi pitat bilo kojeg profu agronomije. (studije se o tome pišu). A Hesijev Supervit i nije tako super. Enivej, previše ti je 10 kapi po potu, 2 kapi na litru vode ;)

edit: vitamini i minerali nisu isto :D, prvi su organskog porijekla, drugi su anorganskog!!!

edit2: Postao si pravi posvečenik, a to je odlično. Super ti to ide, sretno do kraja. :)
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Hvala groweri!
@Hermic , masala, e takve su nekad moje izgledale a onda je @Barbarossa poceo sa svojom umjetnoscu, hbgaba nemogu odoljeti i sad pohlepu placam. Vec sam izracunao 15x15cm za svaki vrh, to je 20 kom u boksu 60x80 a zadnja dva growa guram 40 e nejde to, nazalost.
@420Florist koliko jre to dulum marihuane, pito vec al nitko ne zna.
Boks ce u dogradnju, 20ak cm u sirinu, dvije biljke, bit ce taman, mada gledam bestija uzgaja u malim teglama, vise vrsta odjednom, cca 200g pobere sa 100w coblja e to mi se svida, laganini i sve dojde, samo pozeljeti i dolazi ( zato i postoji uzrecica, pazi sto si zelis)
@grisnak sto nisi dan ranije to napisao, sinoc u litru 10 kapi strusio, dobro se drze, nema deformacije na listicima a bude li prodje sa sljedecim zaljevanjem, presadio dp koji dan prerano , korjen nema toliko razgranatost ali je puno deblji, razgrana se kasnije.
Vitamin D povezan je sa kalcijem i magnezijem, upravo manjak kod Critical ( skrtario sa klopom u vegi pa eto sad. Vit D sam prestao davati kod presadnje u 12L) tablete za ljudsku upotrebu upravo to troje zajedno sadrze.
Nego gris, dolomitni silikati ili domaca proizvodnja i stigne li se to uopce razgraditi u dva tri mjeseca u tegli?
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
A gle, neznam, odnosno trebal bi napisat sad karticu teksta, a nemam vremena. To ide za potove od 200++ litara ali nebi trebalo škodit. Sva sila tehnologije u tebe, zanimljivo mi gledat :D :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Nije im smetalo 10kapi, sve 5, znalo mi se lisce sfrckat prije, isao sam do 15 kapi, doduse domacih a ovo sad je madjarski vitamin, korijen fest zadeblja.
Kad presadim u vece tegle prelazim na SV , 1 kap i dosta. Cijelu paletu treba koristiti istog proizvodjaca, u svakoj flanjki dio, sve zajedno dobro funkcionira.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Masno je i pliva po povrsini, dakle uljna baza.
Smuckam sa mikserom za nes, zapjeni se malo i u tanjuric, vega odozdo a cvatnju odozgo zaljevam. Osim jakog korjena ne mogu rec da jos nesto primjecujem. Vise ih ne skurim s klopom tako da zdravo izgledaju, prosli grow sam imao krivu matematiku broja crvenih fotona i skurio sam nefertite pod cobom a kako je penetracija stvarno duboka spram ostalih ledica , skurio sam ju dosta, trecina vrhova u smecu zavrsila. Jedino 10/12 s lecama od 90 stupnjeva ima dobro prodiranje, al na malim mA, na panelu su 30 kom 2x 6 10/12 i 3x6 cree xhp sa lecom od 120 stupnjeva, previse pa rade samo 3 modula max 4. Ljepse mi je svijetlo s xhp 4000,5000 i 6500k ali svjetlinu zapravo daje 10/12 3000K , tako su pozicionirane kad biljka nakrca boks rade 12 10/12 i 6 xhp
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
VELIKE CURE
Tri tjedna do berbe!
Klopa na max, bloombastic po obcutku, moram priznati ne svidja mi se ovo novo zgusnuto stanje boostera, pipetom se neda povuc kolko je gusto a mala bocica se brzo prazni. Isto tako ne vidim razliku davao im P+ za par kuna ili ovaj precjenjeni blombastic pk 14 15 ww. Skupa ambalaza.
Cuknem im i plargonov sugar royal, isto neki booster npk 9 0 0. Takodjer sa gustinom, cini mi se da je to izmisljotina ,gusce pa jaca koncetracija, marketinski trikovi. Uglavnom vracam se provjerenom Hesiju kad potrosim novotarije.
Cure smrde, hehe!
IMG_20181210_080520.jpg IMG_20181211_074350.jpg IMG_20181211_074356.jpg IMG_20181211_074402.jpg IMG_20181211_074648.jpg
Filteri i folije smanjuju nam lijepotu pogleda. Inace zdrave i neopecene.
Za razliku od naseg @Stipe ( nabavio je njemacke felge, neke exta tvrde, djabe ti trud kompa, imam dejdove gebise u ladici, astronautske::listomahanje::::ludak::, zlu ne trebalo. ) ovdje se oponasa priroda i svijetlo se smanjuje kako se kraj blizi.
Samo bih te podsjetio stipe nije isto 150w hps i 150w cob cxb. Vidi kod bestije sto radi 100w coba.:rasta::let:
 
Poslednja izmena:

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Mislim nikada ali nikada mi to nece biti jasno... nezelim nikoga podcjeniti ali stalno se prica ovo nevalja ono nevalja i takve stvari... pa ljudi bozji to su stvari napravljene iskljucivo za nasu bilju... ima marketinga svakako ali ima i ljudskih gluposti... Plargon Sugar Royal kao sto sto mu sami NPK kaze 9-0-0 znaci dusik na iberu...osobno ga koristim u fazi tranzicije znaci preflover i rana cvatnja... i to folijarno te imam tu bocicu min 2 growa sa po 4-6 kom...kod naglog rasta i izbijanja joj dajes pa stoga boostas a i imitira biljci susu sto dode do toga da nije jos se kako treba ni vrh stvorio a vec je orosen kristalima... kud je vec kod tebe nabijeno jos potices sa time... imam paletu 70 raznih bocica... ali po growu koristim 20-25 jer nema potrebe al nikakve... ali nema univerzalne tablice kao iz hesija... bilja ti sama govori sta joj treba... sorry sto tebi pisem jer ima ovakvih situacija po forumu malo malo ali ipak tebe smatram majstorom... a to sto sa hesijem znas a sa ovim ne nema veze sa proizvodom... thumb up i biljke su ti stvarno za postiditi i vise no pola foruma... pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and .i.

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
japanac, kao prvo lijepe biljke, hedovina uh srce moje, bas bi ti dosao u posjetu da zapalimo i popricamo :D
a ovo sta komentiras da su marketinski trikovi i to... ima nesto u tome, ali da bi dosli do sigurnog zakljucka, trebalo bi uzet dva uzorka i poslat u laboratorij na analizu, onda bi znali sta je tocno u jednom a sta u drugom. ovako mi mozemo do sutra razglabat ali uzalud
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and .i.

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Pitam agronome kad god mi se ukaze prilika kojje gnojivo koristiti?
Vele za NPK svejedno.
Brendovi za nase bilje su naravno prilagodjeni konoplji i pakiranja su prilagodjena hobistima i za medicinske kucne uzgoje.
Vidim samo sve je skuplje kako koji brend ili proizvod dojde na trziste, opa-cupa i stipe uzgajaju sa hesijem ( opla mi mentor bio) a barba npr. ima svoju filozofiju i tako redom groweri , svak ima svoje nacine . Biljke su u konacnici iste , opline npr. i barbine, prva liga.
Nemam uvjete a ni volje,znanja pogotovo za testiranja svega i svacega , zajedno i odvojeno. Te gliste te bakterije, bube mare isto , ima li tko krticu, rahli zemlju! Salim se no kuzis sto mislim. Sigurno ce biljke biti vrhunske sa svakim brendom ako grower zna znanje. Blombastic je sigurno naj sa svojom linijom a shugar sa svojom. Pljucnuo sam tog sugara tek toliko , npk je 9/0/0 ali to nije glavno svojstvo i namjena tog proizvoda, glavne stvari su amino kiseline a npk postoji u ovom omjeru u maloj kolicini, tako sam barem ja shvatio.
Na fotkama se slabo vidi, jucer zaliveno i danas su izbacile nove pistile nabujale sve 5, nemam prigovora, nisam ni pogrijesio u omjerima pa da sad jambram , nevalja ovo-ono, nego skupo brate, 140kn za 200 litara na minimumu, 100 zapravo. Istina nacrtana plavusa me lijepo gleda ima i sprica i list kvalitetnog papira s uputama upakirano u lijepoj kutijici.
Kolega grisnak se udubio u problematiku i napise nam kako sto funkcionira , u kratko sto se dade u kratko reci, sve je to fenomenalno , ono divis se pretvorbama, sistemima zivota. Stipe mi je crtao fiziku i pisao kemiju fotona, pretvorbe energija..
Kratim post. Zadudlat cu inace, sjela mi critical, dar s neba, bog uvjek salje andjele pa mislili vi kako mislili ali tako je. Tenks rista, palac gore i ubacim u skrabicu. Aleluja! Dim s vama!