mandala ganesh ludi dim 1.put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.08.2011
17
15
0
38
evo ponovo propada prica o javljanju jednom tjedno bar sto se tice dnevnika tako da to vise necu spominjati.ustvari radi se o problemu koji izgleda ovako
dsc01918y.jpg
ali evo nekoliko podataka prije diagnoze presadene su prije 5 dana trudio sam se da ne ostetim korijen cak sam siguran da ga nisam ostetio zemlja je tera magma nisam hranio sa nikakvim sredstvima temperatura neprelazi 28 vlaga je oko 50%kada gori svjetlo 70-75% kada je ugaseno.posebnu paznju sam posvetio ph tako da ni tu nevidim problem.meni je palo na pamet da bi mogao biti problem u co2 pa molim neki savjet od iskusnijih.dao sam si malo truda i pokusao napraviti jedan mali co2 sistem procitao sam negdje na forumu boca od dvije litre 250dkg secera 10g kvasca(germe)litru tople vode i to je odprilike to nasao sam i slike kako to izvesti ja sam uz male dodatke to napravio ovako
dsc01921r.jpg
u bocu sam montirao mali ventilator koji bi kroz cijev trebao potiskivati co2 van zatvorio sam ju na vrhu stavio gumeni cep kroz njega provukao cijev koja je dalje rasporedena po boxu evo kako to otprilike izgleda
dsc01923fe.jpg
i na kraju ovako to izgleda u boxu
dsc01939ca.jpg
sve skupa je spojeno na punjac koji sam stavio na samo njegov timer e sada iskusnjare dali da pokrecem stroj ili ne sve je spremno procitao sam informaciju na forumu da bi bilo dobro dva puta po 15 min u toku svjetlosnog perioda.pozdrav i hvala unapred na odgovorima i da nezaboravim na ovim zelenim cjevima sam izbusio rupe na strateskim mjestima.
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Per pre dobro! nego...koliko ces ih, drzati u vegetaciji i da li kakav trening ces primjeniti? jer, ako ti ostane i pola samo ženskih, biti ce gužva... ja bi ostavio samo 4 najbolje ženke (nadamo se više) i bubnuo im scrog screen iznad....vegetacijom popunio screen i cvjetanje....to mi se uvijek cini najbolja kombinacija....
 
05.08.2011
17
15
0
38
tu negdje gore sam napisao glupost pa bi to ispravio: neke od biljki odbacuju prve listove jednostavno su pozutjeli i otpali,ok. to je normalno nema mjesta panici,kazu da i prva dva para ako odu nije problem kazu da je i to uobicajeno pa necu stvarati problem. e onda sam ja malo upao u dim i palo mi na pamet co2 nisam cekao nego malo po forumu i napravim to cudo za co2 gore je slika nisam ga pokrenio niti jednom mislim da i necu ali evo gore primjer jednog sistema za odvaznije i iskusnije ako se moze iskoristiti.SimasZG razmisljao sam o scrog-u ali mi je problem nefeminizirano sjeme scrog bi trebao ako se nevaram ici od pocetka vege.a to je malo greda s obzirom na mudonje kada pokazu spol onda je vec kasno za scrog a neznam koliko bi bilo zanimljivo vaditi decke iz zice ili ja nisam scrog dobro shvatio pa te molim da me ispravis ako grijesim.ili postoji mogucnost kada se pokaze tko je tko da onda cure upetljam u zicu.pozdrav i da nezaboravim u vegetaciji sam ih mislio drzati bar 5 tjedana
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Prva star sto mi se svidja da ih zelis drzati bar 5 tjedana u vegetaciji (mozes i tjedan,dva vise) tu se postizu po meni najbolji rezultati.Sto duza vegetacija,bolji cvetovi,bolja i veca biljka itd..
Druga stvar vezana uz CO2 je ta da je on veoma bitan u boxovima koji imaju jako slab kontakt sa vazduhom van njega(po meni).Tojest ako prostor u kojem sadis ne mozes proluftirati ili bar malo promenuti zrak koji je u njemu,Co2 je super stvar.Ako prostor u kojem sadis mozes svako malo luftirati (sto je moj slucaj jer su svo vreme svetlosnog rezima 12/12 otvorene i vazud ulazi iz vana) nema neke velike potrebe za tim.Ali opet i pored toga ja svojima sam ubacio Co2 pa pratim.
Ne moze ih toliko ostetiti a da ja ne primetim;pa cemo videti...

Btw tvoj CO2 sistem si tako dobro sredio,da bi prosto bilo steta ne probati ga :)


Enjoy
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Lijepo je to složeno, sve izgleda ok i jako si uredan, šta je dobra stvar u ovom hobiu.

Malo približi svjetla i digni te cijevi za co2 iznad biljaka da se plin proljeva po njima jer je teži od zraka i rokaj :thumb:
 
05.08.2011
17
15
0
38
SenzaPieta izvadio sam sve van ali cu vratiti jos veceras tjesi me ona tvoja recenica" nemoze im toliko naskoditi a da ja neprimjetim"tako da si sada u jednu ruku obavezan pratiti dnevnik:) Nisam spominjao na kojoj je visini lampa ali evo iskusno oko to vidi Notrippin bila je na 80cm spustio sam na 60 spustio bi jos ali nemogu n
zbog temp.imam cooltube- uradi sam-tako da bas i nije za nize od 60cm.pozdrav svima i hvala na savjetima
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Nema frke tu sam :)
Mada ne bih rekao da si ti amater u growu bar po ovome prikazanom,a o neprikazanom necu ni da pricam :)
Ma ne moze mu CO2 tako naskoditi,mislim mora ga biti bas u prekomerenoj kolicini...
Sibaj dva puta po 15min. i nema zime...

Enjoy
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
spusti još te lampe, 60 cm od biljaka je puno previše, gubiš dragocjenu svjetlost...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
05.08.2011
17
15
0
38
pozdrav svim travoljupcima.malo me uhvati šizika kada pogledam dnevnik koji sam zapoceo a nisam zavrsio obecap sam da cu svaku promjenu u boxu evidentirati i podjeliti s vama promjena koja se dogodila je evidentirana na jednom drugom mjestu okolnosti zbog kojih je moj box nestao preko noci su nevjerovatne tako da zbog eventualnih skauta sa tribine necu opisivati taj dogadaj reci cu samo-nevjerujte nikome ovo je hobi koji institucije nerazumiju koliko god to nama smetalo ali s njima smo nacisto ali kako prepoznati hijenu koja se uvuce u tvoj brlog i pazite sada napravi stetu koja neprode neopazeno od susjeda .necu u detalje uglavnom nitko nemora znati sta imate ovo je jebeno usamljenicki hobi i samo takav opstaje.pozdrav svima ovim bi zatvorio dnevnik a novi zapocinjem jos veceras
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.