Mandala Mango Zamal + Easy Ryder fem. (auto) 150W HPS - drugi grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Pozdrav svim starosjediocima koji me se sjećaju, ali i svim novim vutrašima. Došlo je vrijeme za moj novi grow :banana123: Growam u istom boxu kao i za prvi grow, ali ovaj puta stavljam više biljaka i dvije sasvim različite sorte:

Informacije o strainu:

Mango Zamal is a 100% sativa with a pleasurable cerebral high. In this landrace hybrid we have largely preserved zamal’s outstanding characteristics, but modified essential features so that it has become more stabilised and easier to grow. The decision to use a South Indian strain to complement zamal was based on our lifelong experience of breeding landraces optimally, plus the fact that the zamal is originally a blend of South Indian and African genetics. The aim of this edition Mango Zamal is to make these rare landrace genetics available for cultivators and breeders who appreciate pure, unique sativas. Mango Zamal revs you up & calms you down at the same time! This pure Sativa has a pleasant, creative buzz that's energizing, but anxiety free. Aromas vary from Mango/Carrot to Lemon Cleaner, but each Mango Zamal variation is simply amazing. Flowering time: ~100 days.

Zanimljivost je ta što je taj strain rasprodan, ovako stoji na stranici Mandala Seeds-a:
Mango Zamal is sold out. This was a limited edition. Please do not purchase this strain at any reseller sites as the seeds are not viable anymore. Ove sjemenke kupila sam prije 3 godine i nisam ih nikada sadila.


Easy Ryder
(Automatic AK47 x Lowryder #2) is an f1 cross between a Lowryder #2 and an automatic AK47 in which the two parents strongly exhibit their best genetic traits: high resin production, the fruity aroma (of a carefully selected Lowryder #2 phenotype), and the size and branching of the AK47 automatic.
This poly-hybrid is fully auto-flowering and matures in 70-75 days from germination, reaching optimal size if given enough light (intensity and time). The best conditions are 20 hours of light and 4 of dark during the entire cycle.
Harvest Date: 9 weeks from seed. Flowering Period: 6+ weeks
Height: 40-70 cm. Characteristics: Large yielding feminized autoflowering strain.
Ove sjemenke također su kupljene prije 3 god., a dnevnik tog uzgoja je ovdje.

Moj setup:

Box
  • Dimenzije: V=80 Š=60 D=50
  • Zidovi: obloženi reflektirajućom stranom celofana za zamatanje (slike boxa imate ovdje - danas je on ipak u malo derutnijem stanju zbog rastavljanja i ponovnog sastavljanja i ima par manjih modifikacija)
  • Ventilacija: sve PC ventovi 8 cm, 2 za ulaz, 2 za izlaz + 2 venta unutra za vjetar po biljkama i 2 venta za cool tube (slike CT-a su ovdje)
  • Svijetlo: 150 W HPS
  • Posude: 6 litara za EasyRyder-a i par manjih za Mandalu - planiram presađivanje
  • Zemlja: Substral Terra Magma za cvatuće biljke
  • Voda: skupljat ću kišnicu
  • Gnojivo: planiram organsko gnojivo
Biljke
  • Mandala: 4 sjemenke zasađene
  • EasyRyder: 3 sjemenke zasađene - dvije iz originalnog pakiranja te jedna kao plod hermića iz mog prvog growa - biti će ovo zanimljiv eksperiment:bocni::

Potencijalni problemi:
  • Nedostatak mjesta za rast sative - nemam velik box, a zna se da sative rastu jako visoke...s obzirom da unutra imam i automatike, koji zahtjevaju 20/4 tokom svih 70-ak dana svog života, to znači da će vegetacija za Mandale morati trajati tih 70 dana, sve dok ne prebacim na 12/12 za njeno cvjetanje. Kako ću ih obuzdati u ovako malom boksu još nisam smislila ....zasađene su 4 sjemenke, vjerujem da će biti i muških , ali ne znam mogu li ih prepoznati prije nego prebacim na cvjetanje
  • Temperatura - prostorija s boxom je u neizoliranom potkrovlju i temperatura se već sada penje do 30...vlaga drži na soldnih 48% Ne znam što ću smisliti kad dođu topliji dani..ali o tom potom

Biti će ovo priličan izazov :) Ovim growom zapravo pucam u prazno...malo je ležerniji nego prvi, gdje je sve moralo bit kao po špagi...ovaj puta dajem si više prostora za eksperimentiranje, a nadam se da će i ovaj puta uroditi nekim masnim plodom :gled:

Evo na kraju i slikica kako to izgleda drugi dan u box-u. Toliko od mene za sada, i.. pratite me :wave:

IMGP4682.jpg IMGP4683.jpg



 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Voda: skupljat ću kišnicu
Neznam kolko je to pametno. Mislim da smo vec vise puta se slozili da je pipusha najbolje rjesenje (ako izuzmemo RO)

7 biljaka u boxu za jednu biljku, i to 4 sative. :) Sretno. A tarzan ti je sve reko. Ja nebi ni 20 dana to drzao u vegi.

Al ok....to samo ja drzim monolog :D
Sretan grow ti zelim ;)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
ne zahtjevaju ali se preporucuje taj rezim :) i ne mora znaciti da ce bit gotovi za 70 dana, drzi ih u vegetaciji 20-30 dana pa prebacuj na cvjetanje..

Već sam uzgajala EasyRyder i mislim da bi im toliki nedostatak svjetla dosta smanjio prinos. Imam jednu shemu u rezervi, tj. razmišljam o tome da nakon mjesec dana na 20/4 prebacim na 12/12 radi Mandala, ali EasyR. izvadim iz boxa i stavim tih 8 sati na prozor (ili čak terasu), tako da ipak ne budu u mraku 12 sati....vidjet ćemo...taj prozor je okrenut na južnu stranu pa bi trebale dobivati dosta svjetla.

Neznam kolko je to pametno. Mislim da smo vec vise puta se slozili da je pipusha najbolje rjesenje (ako izuzmemo RO)

Nekako imam najviše povjerenja u Majku prirodu, koja bi ih tom istom kišom zalijevala da su posađene vani u prirodi. Mjerit ću danas PH sakupljene kišnice i usporedit za pipušom pa ćemo vidjet.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 6.5.2015. - 4. dan

Evo da napišem par riječi kako napreduje grow...

Za početak ovo je pogled na situaciju u boxu:
IMGP4690.jpg

Od početka growa eksperimentiram s ventovima i ovlaživačem da dobijem idealne uvjete... za sada se temperatura kreće od 27-30 kad lampa gori, a oko 24-26 kad je ugašena. Zalijevala još uvijek nisam, čekam da se zemlja skroz posuši. Nadam se da ovako bliske temperature po "danu" i "noći" neće prouzročiti stres kod biljaka? Vlagu uspijevam držati na oko 50%, a ovlaživač mi radi na ful. Vjerojatno je to zbog ventova koji gotovo svi konstantno rade da smanje temperaturu...čak razmišljam spojiti dodatnu cijev na boks, samo ne znam bi li bilo bolje spojiti za dovod svježeg zraka izvana (izvan sobe) ili za ispuh zraka iz CT-a, ili možda iz samog boksa..?? Što mislite?

Evo malo da vidimo i biljke. Ovo su dvije Mandale:
IMGP4684.jpg IMGP4686.jpg
Prva se malo naginje, vjerojatno jer je pozicionirama više sa strane, ne direkt ispod lampe. Vjerujem da to nije problem..možda će ju zato biti i lakše LST-ati :)

Evo i tri EasyRydera:
IMGP4685.jpg IMGP4687.jpg IMGP4688.jpg
Ovaj u sredini je plod sjemena hermića iz mojeg prošlog growa. Nemam pojma da li će i on biti fem. s obzirom da je iz fem. sjemena? ..a još k tome i hermića! Prvi i zadnji su originalne kupljene sjemenke i izgleda da sporije napreduju nego drug Hermica :) .. posebice skroz zadnji koji je zakasnio s klijanjem 2 dana i još uvijek se ne može čak niti osloboditi ljuske sjemenke! Ipak, mislim da ju je najbolje ne prčkat i ostavit da ju sama odbaci.

Još dvije sjemenke Mandale koje sam zasadila ne izlaze iz zemlje do današnjeg dana....ostavit ću ih tako još možda tjedan dana i ako se ne pojave odustajem od njih te presađujem sve ove iz malih posuda u veće.

Nisam još odlučila hoću li zaista držati mandale u vegetaciji 70 dana (dok mi ne završe automatici) ili ću nakon mjesec dana na 20/4 prebaciti na 12/12 i automatike seliti van na terasu tih dodatnih 8 sati.

Eto, toliko od mene za sad. S veseljem očekujem vaše komentare i sugestije..svaka pomoć je dobrodošla:respect:
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Tek sada vidim ovaj dnevnik... Mango Zamal u boxu od 80cm visine i 150w hps?

Ne želim ti ubijat snove, ali ako ne prebacis odmah na 12/12 i ne obaviš scrog ili lst Mango ode u cvjetanju i do 300% streatch, za tjedan dana će ti prerasti box, a treba mu sigurno skoro 3mj da završi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala na brizi Smokey :) .. bez brige, informirala sam se kako raste ova sorta, ali kao što rekoh eksperimentiram...vidjet ćemo kako će ići. LST svakako planiram, odmah nakon druge internode, a ako baš bude potrebno imam i dodatne opcije u rukavu (npr. orezivanje, a i opcija je možda čak staviti box u mirovinu i napraviti i growroom - iako za to trenutno nemam love).

Znam i da je 150W vjerojatno premalo za njihovo cvjetanje, ali eto za sad imam samo tu rasvjetu...ne znam koliko bi značila dopuna sa CFL-kama?
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Slabo bi ti znqćila dopuna s cfl jel bi samo zatrpala box a temperature vani rastu prejako, bio bi pakao unutra... Probaj barem 250w nabavit. Žarulja i prigušnica zajedno oko 280kn a razlika će biti ogromna. Za lowrydere je 150w dovoljno, ali za mršavu sativu... Samo će ju istezat. I sam sam bio uporan sa 150w na pure sative. Loše je bilo po mene :)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
U kojem smislu loše? Morat ću razmislit o jačoj žarulji, ali ako ću ju nabavljat radije nebi u ovaj mali box, već bi voljela napravit neki veći prostor...nisam to planirala za ovaj grow. Pa valjda će bar nešto ispast od tih mojih Mandala...:whato::
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ispast hoce, definitivno ;)

Loše po mene je bilo kud je sativa po prirodi dužljikava, tu ju je i ne bas bajna svjetlost od 150w istezala... Te biljke prirodno rastu na 12/12 i idu preko 3m, ipak je to f1 što oni imaju u prodaji.

A što se tiće većeg boxa, jesi razmislila možda od vertical growu?
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Razmišljala sam o svačem, pa čak i outdoor-u. Bilo bi zaista velebno vidjet Mandalu u svom punom sjaju od 3m :) Ipak, mislim da neću riskirat iako imam vlastiti šumarak u kojem bi mogla zasadit.

Ovaj grow sam krenula onako "nabrzaka" bez puno planiranja, nakon što mi se konačno nakon dužeg vremena otvorila mogućnost da growam..zato i nekako idem na "šta bude, bude".

Usput, jedno pitanje za sve koji prate: mislite li da je prerano već sad presaditi biljčice? Planiram ih sve zalijati danas, pa možda da prije obavim presađivanje...? 2 EasyRydera planiram staviti u 6l, treći već raste u 6l i planiram tako ostaviti do kraja. Za Mandale nisam sigurna što napraviti.. jedna je sad zasađena u 6l, druga je u 1l...(ostale 2 nisu još isklijale, a vjerojatno ni neće) ovu drugu Mandalu što je u 1l svakako moram čim prije presadit.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 9.5.2015. - 7. dan

Evo trenutne situacije... Temperatura "noću" od 18-22, vlagu uspijevam držat oko 70-80%. Kad se lampa upali temperatura ovih dana ide do max.30 10 cm ispod žarulje, a mjereno u boxu oko 26. Sad imam uključene i ventove što pušu po biljkama (2 PC venta na 5V) pa vlaga bude nešto niža - oko 50-60%

Caka je u tome što imam 2 mjerača i svaki pokazuje dosta različit vrijednosti (npr. vlaga zna odstupati čak oko 15%) - ne znam da li koji mjerač krivo pokazuje ili je stvar položja jednog mjerača ispod lampe, a drugog niže u boxu.

Htjela bih ih uskoro zalijati - skupljala sam kišnicu i pokušavala snzit joj pH limunskom kiselinom, ali mi nije pošlo za rukom. Mjerim onim kapima za akvarij - voda je oko 7.5-8, ali čim dodam samo mrvicu limunske kiseline pada ispod 5 - krenula sam sa prstohvatom na litru vode i bilo je previše, na kraju sam stavila samo par zrnaca i ponovno izmjerila jako nizak pH. Zbunj, zbunj..
ima li neki recept koliko limunske kiseline stavit na koliko vode? .. ili možda bolje ocat?

Veznao na to, željela bih presaditi sve biljke iz malih posuda u veće. Planiram Rydere sve stavit u 6l posude, dok za Mandale zaista ne znam što učiniti - nema mjesta za velike posude.

Molim savjet da li je dobro vrijeme za presađivanje, tj. nije li prerano? Evo slike:

Mandala 1:
IMGP4691.jpg

Mandala 2:
IMGP4694.jpg

Ryder 1:
IMGP4693.jpg

Ryder 2 (zvan Herman - plod hermića iz mog prošlog growa):
IMGP4697.jpg
Drugi set listova mu izlazi nekako čudno uvinut...

Ryder 3:
IMGP4695.jpg
To je ona što je zakasnila s klijanjem, ali izgleda da se brzo vinula gore.

Novost je i ovo nešto što izgleda da je zakašnjela klica Mandale (jedna od one dvije neproklijale sjemenke):
IMGP4696.jpg

Mislite li da će to rasti kako treba?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Gandzoslav1987