Mandala Mango Zamal + Easy Ryder fem. (auto) 150W HPS - drugi grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
@Stipe Moram napomenuti da je na fotkama korigiran blans bijele radi fotografiranja pod HPS-om... znači sve fotke sam "pozelenila" kako bi fotka ličila na nešto (znamo svi kako je slikat pod HPS-om) .. tako da možda sam i pretjerala pri tom. Nije mi baš jednostavno vadit biljke van iz boksa, ali probat ću u idućem updateu tako da mogu stavit realnu fotku.

A što se gnojenja tiče... možda da idući put preskočim gnojenje pa ćemo vidjet da li će se listovi ipravit...?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
za bolje fotke probaj slikati po mraku s ukljucenim blicom, ili kroz lecu polariziranih suncanih naocala ako imas, bit ce bolje fotke :) ima jos par fora s namjestanjem digitalca ili mijenjanjem u photoshopu ali ovo ti je najjednostavnije ;)

kakva je vlaznost u boksu? 12-12 konacno :cool: poz
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Takav izgled lista ne mora biti da je samo od gnojiva,meni je znalo nekad i od venta biti.Pogotovo ako je biljka stalno na istom mjestu i vent puse stalno po istom liscu ;)
I bacaj to suho lisce van ako neces da imas problema sa plijesni.
Sta je ovo? :D
-1.jpg
 
Poslednja izmena:

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
kakva je vlaznost u boksu? 12-12 konacno :cool: poz

Da, konačno :banana123:
Vlaga zadnjih tjedan dana drži oko 55-60%, a inače se kreće od 40 -65%

I bacaj to suho lisce van ako neces da imas problema sa plijesni.
Sta je ovo? :D
Pogledajte prilog 26011

Haha...to je vrhić za sempliranje (napisala sam u zadnjem updateu) A što se lišća tiče, nije mi plijesan padala na pamet jer je lišće totalno suho...ostavljam ga da posluži kao malč :D
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update bez fotki 3.7.2015. - 62. dan (8. dan na 12/12)

Od danas su sva 3 automatika VAN BOXA ... dakle ovo se pretvorilo u djelomičan outdoor :D

Nadam se da neće biti preveliki šok za njih ..prvo su živjele u boxu na 20/4, pa na 18/6, zadnjih 8 dana na 12/12 i sad eno ih vani na užeglom suncu. Ali eto, prilika se ukazala, imaju još možda max. 2 tjedna života, po mojoj računici.

Sativice u boxu sad konačno imaju više mjesta. Trenutno je u boxu mrak i nisam stigla fotkat...tako da ću neke friške fotke stavit kasnije. Kada im se upali HPS-sunce dosipat ću im zemlje, tj. stavit smart potove na punu širinu, zalijat, lst-at i općenito napravit im reda u boxu.

Temperature se ovih dana ludo penju, tako da im je tokom "mraka" temp. oko 27... čak ide i do 30, a tokom "dana" (kada je vani zapravo noć), je također ista. Vlaga zadnjih dana oko 45%.

Toliko za sad, dok se ne javim s friškim fotkama.

Mah-mah :vozdra:
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Svaka ti cast mogu ti rec.. na takav prostor toliko biljaka imat ne mogu ni zamislit.. ja imam slican box i istu lampu od 150w i samo jednu biljozu..ali sam ju rastegao maximum... hm sretno!!! :vozdra: :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: the Dreamer

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala Zec...ma meni je ovaj grow zapravo jedan zanimljiv eksperiment :)
Vidjet ćemo kako će sative sad u cvjetanju rasti, valjda ću ih uspjeti obuzdati u boxu, za sad je sve 5, a sad će bit i manja gužva pa vjerujem da ću nekako izgurat do kraja :)

P.S. planiram još zasadit 2 automatika u tegle, ali outdoor :gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Evo mene sa obećanim foto updateom.

Dakle danas je 64. dan, 10. dan na 12/12

Situacija u boxu je konačno sređena:
IMGP5054.jpg

Automatici su premješteni u out i čekaju berbu:
IMGP5048.jpg IMGP5046.jpg

Jedam automatik je definitivno od samog početka napredniji od drugih i mislim da je itekako spreman za branje. Većina trihoma su mliječni, a tu i tamo ima nakupina skroz žućkasti - to su ovi listići koji izgledaju smeđe na vrhovima - kad pogledam kroz mikroskop zapravo je sve puno smeđih trihoma. Odlučila sam tu biljku danas stavit pod škare:

IMGP5067.jpg
IMGP5069.jpg

Ostatak ekipe će još malo pričekat:
IMGP5070.jpg
IMGP5071.jpg

To je to što se autosa tiče, a evo još i par slikica sativa iz boxa:
IMGP5035.jpg IMGP5037.jpg

IMGP5032.jpg
IMGP5041.jpg

I pitanje za kraj: treba li me brinut ovo? Nedostatak nečega? Ili možda problem sa pH:

IMGP5053.jpg

Sorry na dugom postu.... čekam vaše komentare i sugestije :vutra:

Eto, toliko od mene, a sad škare u ruke i trimanje kreće :vozdra:
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Zbunjuju me malo ovakvi komentari... uopce ne gnojim puno. I koristim prirodno gnojivo. Autosi definitivno nisu spaljeni. Pri kraju su zivotnog vijeka, jos svega 10-ak dana i normalno je da listovi tako zute. Sto se tice viska N kod sativa, ne znam sto bih rekla... nisu gnojene vec 10 dana, a kad su i bile gnojene dobile su normalnu dozu prirodnog bio gnojiva...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Pozdrav ekipo,

nakon dužeg vremena, stiže novi UPDATE

16.8.2015. - 107. dan - 52. dan na 12/12

bez puno muke - Mango Zamal raste jako dobro, iako im je veeelika gužva u boxu. Zadnjih dana raspon temperature je od 25 do čak 32 - ali nije pokazala nikakve znakove da joj to smeta. Vlaga je ok 50-60%. Izgleda da ovaj strain ne voli puno gnojidbe pa ću još ovih 40-50 dana koliko ima do kraja gurat sa gnojenjem tek svaka 2 tjedna.

Evo i slike, iako nisu baš najbolje,ali vidi se ono što treba:

IMGP5244.jpg IMGP5255.jpg IMGP5257.jpg IMGP5261.jpg
Sad više ne sumnjam da će ovaj grow uspjeti, i to sa prilično dobrim prinosom, čini se - iako svugdje na sva zvona svi govore da ovaj strain ne može ispod 400-600 W .. evo dokaz da može :)

Čekam vaše komentare ekipo! Stay high! :let:
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Duže vrijeme vam dugujem update za ovaj grow. Grow na žalost NIJE USPIO, sve 3 biljčice devastirali su SPIDER MITES i to sve u periodu od samo tjedan i pola kada nisam mogla biti prisutna kod biljaka.

S obzirom da mi je nakon toliko uloženog truda i vremena bilo žao samo baciti biljke, poprskala sam ih neemom da gamad crkne, ali biljke su već toliko posisali da ih nisam mogla ostaviti rasti dulje, bez obzira što su spider mites uspješno bili uništeni. Biljke su bile jednostavno previše napaćene i morala sam ih skinuti takve smrdljive od neema (tko je koristio neem zna koliko je neugodan miris). Nakon toga sam biljke isprala u toploj sapunici i ostavila sušiti. Ne moram posebno navoditi koliko je to sve skupa uništilo kvalitetu suhog, odnosno mislim da se o kvaliteti ovdje ne može ni pričati. Miris nakon kjuranja je bio neem + sijeno, a okus još odvratniji (uvijek uz primisli da vaporiziram mrtve paučiće i njihova govna), high skoro nikakav.

Zaključak bi bio, ako imate setup kao ja, nikada ne growajte biljke kojima samo za cvijetanje treba preko 100 dana. Ali valjalo je probati. Na greškama se uči :)

Evo čisto da znate kako je prošlo ako nekog interesira. Idući grow spremam već sad, i to samo automatike (Jack, Critical i Dwarf od RQS), ali mislim da dnevnik ovaj puta neću voditi.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ne bih htio da ispadne da likujem radi neuspješnog growa,daleko od toga,ali na početku sam ti bio napisao da tvoj setup nije za tu sortu i da bih samo automatike u tom boxu ostavio...sretno dalje,ovo ti je dobra škola i nadam se da će idući grow biti puuuuuno uspješniji od ovog. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: the Dreamer

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
Ja bih te savetovao da sledeci put furas jednu biljku uz trening ,da kupis crvenu plantelu i prestanes da hemijas sa tim jeftinim bio gnojivima .Sve posadis u kvalitetan supstrat i nema greške...Sve u svemu škola je škola ,dokle god paziš na času i pamtiš i primenjuješ naučeno u praksi :) Pozdrav od mene
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Slažem se, osim za plantelu, mislim da može ići jako dobro i sa prirodnim gnojivima. Na tržištu ih ima sve više, i stvari će se narednih godina sve više mijenjati u tom smjeru, a za 10-15 godina nitko zdrave pameti više neće koristiti umjetna gnojiva...živi bili pa vidjeli :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92