Mandala Mango Zamal + Easy Ryder fem. (auto) 150W HPS - drugi grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala fukki, snimit ću o kakvoj se tacni radi, možda baš bude prava stvar ;)

Zlotvore, hvala na sugestijama. Mislim da je soda bikarbona sasvim čisto odardila posao s pH...kad sam dodala nju, onda je trebalo samo još par kapi limunske i ph je ostao stabilan, evo i nakon 24 sata stoji na 6.5
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Radi i soda bikarbona, ali je navodno nestabilna, na stranim forumima uglavnom tvrde da ne valja koristiti.. I nju sam koristio kad nisam imao čiste NaOH i nije bilo problema.
Uglavnom, to ti je recept i za preostalu kiselu vodu - soda bikarbona i vraćaj na PH koji ti treba.

Preporuka u vezi PH metra - kupi si buffer tekućine ako želiš biti sigurna u točnost instrumenta. U ZG je 300ml oko 50kn (dovoljno za 20 provjera). Ako ne možeš priuštiti PH7 i PH4 onda uzmi samo PH4, njega ćeš koristiti i za čuvanje PH metra.
Staklena ampulica u PH metru ne smije ostati suha, a idealno je čuvati ju u tekućini koja je po sastavu slična onoj unutar sonde.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Samo da javim da sam postavila reflektor od neke alu ploče za tisak što mi je dao frend. To je jako tanka ploca i da se rezat skalpelom. Za sad sam ju samo iskrojila na sirinu mog CT-a i stavila gore, dok ne izmislilm kako ju pričvrstiti. Moram reći da je razlika odmah primjetna, vidi se da su biljke jace osvijetljene. Nadam se da će sad biti još sretnije :)

Malo me brine temperatura zadnja dva dana... vani je hladnije ovih dana pa tako i u mom boxu, jer je u neizoliranoj prostoriji. Čak sam smanjila jačinu ventova u CT-u, što do sad nikad nisam radila. Raspon temperature kroz cijeli dan mi je sad 18-30. Mislite li da tu ima razloga za brigu?

Ako ništa, približila sam zato bar lampu, i to na 10 cm pa sad imaju jos jace svijetlo.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Obavezno nesto da puse po biljkama kada je CT tako blizu. 30 nije problem ako se zrak u boksu konstantno mijenja i miješa. Neke sorte su osjetljivije ali generalno ne bi trebalo biti problema ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ja mislim da bi trebala,ukoliko imaš mogućnosti,Mandale izbaciti iz boxa i ostaviti samo ove automatike iznutra...svjetlo ti je daleko preslabo za sative,i ovih 70 dana vegetacije što si spominjala bi ih samo izmučilo,a usput i tebe...za ovu sortu ide minimalno 400 w,po mogućnosti 600...ne znam jesi istraživala sortu ili si ˝na ćoravo˝ posadila,piše da je urod pod umjetnim svjetlom daleko ispod prosjeka i da se u indooru koristi samo za oprašivanje i selekciju majki...ne zahtjeva ništa od gnojiva,i u biti je dosadna za uzgoj,kao stvorena da ju prebaciš u onaj šumarak koji si spominjala na početku dnevnika... ;) pustiš je tamo i zaboraviš na nju do jeseni,ne treba joj gnojiva i dat će barem nešto na kraju .. a automatike bih ja ostavio u boxu i pustio ih da izguraju pod 20/4.
p.s. u svakom slučaju pratim pa ako ništa drugo da vidim kako ćeš ih obuzdati u boxu :D

evo možda će ti ovo pomoći malo

Indoor

Although Mango Zamal has been primarily created for outdoor you can flower the plants indoor under 400-600W HPS for sexing and selecting mother plants for cuttings. Some of the females can even be harvested indoor, although this is only recommended for special purposes since yield and resin production under artificial light is below average. The growth of Mango Zamal is vigorous, an important feature that allows an indoor life cycle of 14-16 weeks from seedling to harvest. 400-600W HPS is required for flowering and at least 250W HPS for growth or to maintain mother plants. Apart from requiring a strong light source, Zamal Lakshmi is relatively easy to grow and has no special needs. The native zamal is known to be best left to grow naturally without artificial fertilizing. This has been verified through our own observations and still applies to this cross. It is very nutrient efficient and prefers to take what it needs from the soil. A quality soil mix in a 12-15L/3 gallon container should suffice for the duration of one harvest. In case a mistake is made with soil quality or container size you can provide a mild feeding to top up nutrients. Avoid "hot" soil mixes with a high EC or a lot of nitrogen. Start the 12/12 light cycle after 5-10 days in soil if you do not intend to prune the plants. Most plants show sex within 10+ days. The majority of unpruned females will reach approx. 140cm in soil. They grow tall, slim head buds, with the typical 3 finger-leaves of the native zamal strain. Indoor branching is moderate and restricted to the bottom third part of the plant. The shoots tend to arch upward, remaining close to the main stem, which contributes to the SOG-friendly growth pattern. Resin production requires patient waiting, it starts after 40 days of flowering and picks up at day 60+. The high calyx-leaf ratio makes harvesting very simple and fast.

Outdoor

This strain should be cultivated, or at least flowered, outdoors where it can show its full potential. Multiple harvests are possible and the plants can easily be reverted back to vegetative growth. Mango Zamal may show remarkable longevity (the 'immortality gene' as we like to call it) and become a long-term companion in your garden! The maritime climate on La Réunion is tropical and humid, very similar to the Hawaiian islands. During the summer the temperature averages 26°C/79°F on the coast, in winter it can drop to around 20°C/68°F or less. Our Mango Zamal is perfect for all hot, Mediterranean or tropical-humid regions, in addition to areas with a warm summer & autumn. It is recommended for equatorial countries with constant 12/12 daylight where other strains fail to grow properly. Mango Zamal is not especially sensitive to a cooler climate and can flower well as long as the temperatures sustain healthy plant metabolism (above 20°C/68°F during night recommended). Mold and pest resistance is high. Please consult the detailed climate map in our OUTDOOR GUIDE where you can best grow this strain.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Obavezno nesto da puse po biljkama kada je CT tako blizu. 30 nije problem ako se zrak u boksu konstantno mijenja i miješa. Neke sorte su osjetljivije ali generalno ne bi trebalo biti problema ;)

Imam dva PC venta na 5V unutar boxa, da pušu po biljkama. Više me brinu oscilacije u temperaturi tokom dana nego to što ide temp. do 30.

@ganja_farmer Hvala na sugestijama. Istraživala sam i čitala o toj sorti dosta, prije 3 god. kad sam naručivala sjemenke. Jako sam htjela čistu sativu, a ovaj strain mi se posebno svidio pa sam ga uzela. Nisam ga tad planirala saditi (isto sam imala samo ovaj setup) nego "ubuduće" kad bude za njega bolja prilika tj. uvjeti. I evo sad tri godine kasnije još uvijek isti box i ista žarulja :D
Jako puno razmišljam o outdooru, ali se jednostavno ne usudim, mislim da je preriskantno, site koji imam baš i nije idealan i moglo bi bit (iako malo vjerojatno) da će se kroz godinu netko onuda bar jednom promuvat. Imam još 7 sjemenki Mandala Manga tako da biti će još prilike za outdoor grow (nadam se da im se s godinama neće smanjiti klijavost - iako, od 4 koje sam sada piknula, samo 2 su izrasle, a treća je kasnila i sad se kilavi). Biti ću sretna ako od ove dvije Mandale u boksu dobijem bar 30 grama, da bar probam kako radi.
A možda uskoro uložim i u neki jači box, tj. rasvjetu, nikad se ne zna... :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ma kužim,jbg ni ja se ne usudim radit outdoor,tako da te s te strane kužim,al opet,hebemu,fizički je box premali da bi sve to stalo,bojim se...ok za automatike,ali ove sativčuge će ti izvirati iz svake rupe na boxu,hehe...rastu do 140 cm u indooru,a ti imaš box visine 80 cm,oduzmi lampu i teglu,morat će to biti sadomazo trening. :p navijam za dobar ishod growa. :mario:::popcorn::

edit:
ako imaš uvjete,slaži onda veći box i kupuj jače lampe. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: the Dreamer

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
sado mazo trening, kažeš :D :D ..pa evo mislim da ću svakako kombinirat LST i topping, nadam se da ih neću previše izmrcvarit...

...pitam se kako bi funkcionirala kombinacija LST-a i toppinga u outdooru - možda bi se usudila napravit outdoor kad bi ove svoje sativčuge mogla vani obuzdat na nekih 1 m visine....?? ..znači da nisu uočljive među koprivama.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
neznam bas za taj metar visine, morala bi vezati do zemlje, a i onda bi vjerojatno grane prerasle taj metar :) uzmi nekog automatika i zasadi.. ima ih puno sto ne prelaze metar visine, ili ak bas hoces fotoperiodne onda radi guerila style..sve im fino pripremis, zasadis i dodes u 10om mjesecu vidjeti kakva je situacija
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
sado mazo trening, kažeš :D :D ..pa evo mislim da ću svakako kombinirat LST i topping, nadam se da ih neću previše izmrcvarit...

možda čak da umjesto topinga odradiš samo LST (sadomazo :D ) i glavnu granu napraviš supercrop,jer sam topingom ćeš si još više razgranati biljku,dva glavna vrha,jel...a ionako je mali prostor... ova gerila što je Tarzan spomenuo bi za njih bila možda najbolja,jer ako ćeš ići radit LST vani,to automatski znači i češći odlasci na sajt,samim time i veće šanse da te netko vidi kako prtljaš oko njih...bubneš ih negdje van i zaboraviš ih do listopada. ;) a u indooru ih odradiš u većem boxu jednog dana,ionako ti je ostalo sjemenki još. ;)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
možda čak da umjesto topinga odradiš samo LST (sadomazo :D ) i glavnu granu napraviš supercrop,jer sam topingom ćeš si još više razgranati biljku,dva glavna vrha,jel.....

Nisam upoznata sa supercropom...ima ovdje na forumu nesto vise o tome?

Joj kak me svi mamite za taj outdoor :D ..bi ja al sta ja znam...nekako mi se gerila ne cini dobra solucija jer je sve oko mene prilicno gusto naseljeno... jedino ak nađem dobar sajt za to negdje dalje...trebalo bi bacit put pod noge i malo istrazivat.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ma meni taj supercroping nije nis posebno, probao jesam al ono li la nis posebno.. stisnes prstima stabljiku, zgnjecis je i savijes je ili se ona sama savije, pa se onda tu stvori jedno zadebljanje/ "koljeno" i kroz to navodno bolje kolaju sokovi ovo ono.. evo ti video pa ces skontati

 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
mene toga bilo toliko strah, a u biti ti je to tako jednostavno da ne može bit jednostavnije.. samo uzmi granu između palca i kažiprsta, stisni da se spljošti u dužini par centi i samo lagano savij, ništa neće puknuti, nema panike.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 16.05.2015. - 14. dan

Dragi Vutraši, evo i mene s novim informacijama. Dva tjedna je prošlo otkako su moje biljčice odlučile izać na svjetlo dana, tj. HPS-a :D

Uspoređujući ih sa dvotjednim biljkama iste sorte iz mojeg prvog growa, izgleda da su dosta manjeg rasta, tj. da su onaj puta napredovale mnogo brže. Ne znam točno u čemu je kvaka jer sam ovaj puta napravila dosta tog različitog nego kod prvog growa. Npr. sad sam ih sadila u nezalijanu zemlju, a do danas sam zalijala samo jednom i to sa 1,5 deci vode..evo danas su dobile prvo pravo zalijevanje tek. Dakle, možda je ovaj usporeni rast zbog suše. Ali i neke stvari, poput temperature me brinu od samog početka. Raspon temperature kreće se od 17-30, mjereno 10 cm ispod žarulje. Realna temperatura u boxu je vjerojatno nešto niža nego ova mjerena ispod žarulje.

Evo i slika:

Ovo je Manda...generalno izgleda ok, i ne raste ništa brže nego ostale, iako se čini da je nekako najveća od svih. Ne znam što je ova žuta fleka na listu desno gore i treba li me to brinuti...? IMGP4739.jpg IMGP4740.jpg

Njena sestra Dala je iduća. Vrlo čudan oblik listova od samog početka. Izgleda kao da ju je nešto pojelo, ali definitivno nije, listovi rastu takvi, nagriženi i zavijeni. Ne znam u čemu je stvar, možda loša genetika...? Osim toga nekako je žućkasta...sumnjam da već sad ima nedostatak nutrijenata? Hoće li biti nešto od nje?
IMGP4743.jpg IMGP4741.jpg

Slijedi EasyRyder po imenu Izzy. Čini se sasvim ok, osim što je za usporedbu s prvim grovom narasla upola manja za jednako vrijeme:
IMGP4744.jpg

Njezina sestra Hermes. Nekako su listovi "grbavi" da li pokazuje da joj nešto smeta:
IMGP4747.jpg
IMGP4751.jpg

Treća sestra Bizzy. Isto malo čudnih listova:
IMGP4757.jpg IMGP4756.jpg

Zaboravila sam pofotkati zadnju biljku Nishta, ali ona se toliko kilavi da je još uvijek oko 3 cm visine i ima samo kotiledone i prvi par listova.

Danas su sve zalijane kišnicom korigiranom na pH 6.5. Zemlja je bila jako suha, svaka je popila oko 8 deci vode prije nego je procurila.

Evo za usporedbu kako su izgledale dvotjedne biljke iz mojeg prošlog growa: klik ovdje
Mislim da je razlika ogromna. Sadviše nego ikad trebam savjete iskusnih growera - kad vidite ove sve slike, primjećujete li išta loše? Ako imate bilo kakav savjet, načulila sam uši. :respect:
 

Prilozi

  • IMGP4745.jpg
    IMGP4745.jpg
    308,4 KB · Pregleda: 6

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Mislim da ti je ovaj problem sa uvijanjem listova i cudnim oblicima da se tu radi o transpiraciji.. Znaci vjerojatno ti je niska vlaga a temperatura dosta visoka.. bilo bi idealno kad bi im usjela podic vlagu barem na 50-60% a temp smanjit za koji celzijus.. To je moje misljenje ali pricekaj nekog sa vise iskustva... sretno!!! ;):gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala Zec na mišljenju. Zaboravila napisat u apdejtu da vlagu držim s ovlaživačem na oko 50-70%. To pokazuje mjerač koji stoji oko 10 cm ispod žarulje - isti onaj koji mjeri i temperaturu. Mislim da često njegove vrijednosti nisu realne jer je tako blizu žarulje. Imam i drugi mjerač koji pokazuje oko 10-15% višu vlagu i do 5 stupnjeva manju temperaturu, on se nalazi na dnu boxa..ne znam koje vrijednosti su točne ali ja onda uzimam nekakvu sredinu i po tom se čini da su i vlaga i temperatura ok... možda se varam?
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Pa ako ti ista znaci,ja radim sa 250w HPS grow,i imam slicne probleme sa tim cudnim zutim pegicama i listovima koji izgledaju kao da ih je nesto gricnulo. Danima buljim sa mikroskopom da nema nekih stetocina ali nista,tako da pocinjem da mislim da je mozda (ako je to moguce) to zbog HPS lampe,jer mi se to pocelo desavati kad mi je riknula MH sijalica pa sam morao da predjem na HPS iako sam jos u vege fazi. Nadajmo se da je to i da se nece mnogo siriti. https://www.vutra.org/threads/2x-purple-bud-femi-wls-jedna-domaja-250w-mh-hps.13637/page-2 evo kako to izgleda kod mene,napravi se prvo ta zuta pegica pa posle nje ostane rupica.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Pa i ja već sumnjam na lampu...možda im je bila preblizu..bila je na 10-15 cm od vrhova, a stavila sam i ventove da pušu po biljkama. Nije mi se činilo prevruće (max. 30 je bilo mjereno u visini vrhova). Ipak, danas sam podigla lampu gore...možda ih ipak nekako "prži" pa se zato listovi deformiraju ..?:confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lunnamoon