Mandala Mango Zamal + Easy Ryder fem. (auto) 150W HPS - drugi grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@Nines_Rodriguez

Lijepo od tebe da zelis pomoci. Medjutim to sto si napisala / o nema smisla. Vlaga ce skociti tocno 0 %.

Ručnik u posudu od 3 litre, ventilator da puse po njemu. Tako mozes pomoci vlazi. Špricanjem fajtalicom ne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: the Dreamer

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Imam malo iskustva s growanjem (1 uspješan grow iza mene) ali jako dobro znam da takvo špricanje ne pomaže. Nije niti potrebno jer imam ovlaživač u boxu..i nemam problem s vlagom (osim što mi dva mjerača pokazuju različit vrijednosti pa najbolje da nabavim treći da budem sigurna :D)


Jedino u što trenutno nisam sigurna jest da li da presađujem biljke sad ili ne? Mislim da je krajnje vrijeme da ih prvi puta zalijem pa zato pitam, da prvo obavim presađivanje i onda zalijem.
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.671
143
Po meni još nisu za presađivanje... Kad krenu eksplozivnije rasti (kad krenu pravi listovi) u vis znači da je korijen došao do ruba tih manjih posuda i da je vrijeme za presađivanje. Dok nema puno kretanja poviše zemlje u prvih tjedan - dva, znači da korijen još raste.

transplanting-marijuana.jpg

Situacija za presađivanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala MM .. međutim ja sam u istu posudu posadila 3 biljke i ne mogu čekati da im se korijeni isprepletu...zato je možda bolje da presadim sad, još dok korijen nije jako izrastao....? Slično kao što se presađuju paradajzi, paprike i sl. (flanci)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
smiley9934 ..radi se o tome da sam piknula 3 sjemenke u tu malu teglu pa sam ih morala nekako rasporedit...planiram presađivanje pa zato.

te što si zajedno piknula presadi što prije
mojim dvjema biljozicama su se vrlo brzo zapetljali korjenčići i uspjela sam ih nekako bez oštećenja otpetljati pod laganim mlazom vode

edit:istovremeno smo pisale
presađuj odmah :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: the Dreamer

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Fino ajde neka si krenula...nadamo se da ovaj put nećeš morat čekat da se heat slegne;)
Šta si napravila sa ph vode?Da ti nije ta tekućina problem?probaj promjeniti način mjerenja a i neznamo koliki su ti prsti pa taj tvoj prstohvat možda hvata previše:p ako ti i padne na 5 ostavi vodu još jedan da i ph će bit bliže 6...
sretno:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: the Dreamer

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Thank you commander ;)
Uspjela sam riješiti pH vode jučer, nakon mnogo eksperimentiranja otopinom limunske kiseline i sodom bikarbonom. Napravila sam sve skupa možda i 15-ak mjerenja s kapima, dodavajući otopinu limunske kiseline i sodu bikarbonu u vodu, prije nego sam uspjela stabilizirat pH na 6,5. Imala sam oko 10 litara kišnice, a od toga sam uspjela dobiti 4 litre dobre vode za zalijevanje (ostatak mi je ispao prekiseli, ali sam i tu vodu sačuvala pa ako ne padne nova kiša, iskoristit ću tu vodu uz dodatak sode. Do tad će mi valjda i stići pH mjerač pa ću puno lakše to obavljati.)


Update 10.5.2015. - 8. dan

Konačno sam presadila biljke koje sam planirala. Napravila sam maksimalnu gužvu u boksu. Ne stane više niti jedna vlas unutra. Jedna Mandala je završila u 3 litarskoj posudi, sve ostale biljke u 6 litara. Jedino ona zakašnjela klica je još uvijek u maloj posudi i ne znam što ću s njom...vidjet ćemo kako će napredovat. Nakon presađivanja sam ih zalila - svaka je dobila oko deci i pol vode (kišnica, pH reguliran na 6,5). Mislim da su jako sretne i zadovoljne, a ovu vodu su, sudeći po današnjem izgledu, jako željno iščekivale. Imam osjećaj kao da su od jučer skoro duplo porasle! Evo kako sve trenutno izgleda:

IMGP4709.jpg

Biljke su konačno sve dobile imena, pa upoznajte se s njima :) S lijeva nadesno gornji red: Manda, Dala i Izzy; donji red: Hermes, Bizzy i ova mala zakržljala je Nishta.

Eto toliko za sad, kao i uvijek veselim se vašim komentarima i sugestijama.
Stay high :let:
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala Bizzzo :love2: ...reflektor imam neki iz prošlog growa, napravljen od unutrašnjosti vrećice koja drži temperaturu (ono što prodaju u dućanima pokraj sladoleda i sl., za prenošenje smrznute hrane). Mislim da to baš i nije bilo učinkovito pa ću probat sklepat nešto ako nađem neki pogodan materijal...za sada mislim da im je OK ovako, dok ne podignem lampu više... Sad je lampa na 10-15 cm od vrha biljaka pa mislim da dobivaju dovoljno lumena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o
29.03.2015
40
171
33
43
Ja za reflektor iskoristio one jednokratne tacne, kakti aluminijske, 17 kn u konzumu 2 u paketu. Moš ih savijati kak hoćeš a čini mi se da dobro odrađuju ulogu koju sam im odredio, pa evo prijedlog, možda ti pomogne kako...

U svakom slučaju, uspješan grow želim!
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Sanjalice,

Problem sa vodom bi trebala moći riješiti dizanjem pa spuštanjem PH. Isto se javlja kod RO vode, ja ga isto imam a vjerujem i drugi koji rade hydro sa RO ili demineraliziranom vodom.
Ako u recimo 5 litara RO vode stavim 1 ml kiseline PH mi padne za 2-3 čak i 4 cijela broja. Ako istu količinu (1ml) stavim u 5L "česmovače" na 440 PPM-a, PH se spusti za 0.2-0.3.
Ako trebam podešavati PH u RO vodi, onda za 5L stavim 5ml 3% NaOH pa poslije kiseliša koliko treba. Čisti NaOH možeš kupiti u chipoteci kao "razvijač za pločice" i od jedne vrećice dobiješ litru 3% otopine.

Negdje na forumu ima link na upute za stabiliziranje vode od nekog proizvođača gnojiva, mislim da je postavio Mario339

Sretno!

Edit:
Mislim da za ovo smijem postaviti link, jer inače nema veze sa biljkama. Bizzo, briši ako ne valja ;)

RAZVIJAČ ZA FOTO LAK 50 g, U VREĆICI

Potkrala se i jedna greška, otopina nije 3% već 5%
 
Poslednja izmena: