manipulacija i upravljanje visinom biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pozdrav svim forumašima.unaprijed se ispričavam ako je slična ili ista tema već na forumu,tražio sam ali nisam uspio pronaći ovo što me zanima.(ako ima već nešto slobodno zaključajte ovo)

a zanima me sljedeće: pošto sam vrlo ograničen prostorom za uzgoj (planiram napraviti box do visine 60-70 cm),pitam se može li se kako utjecati na rast biljke?znam da uglavnom biljke rastu više od 0,5 m,no postoji li kakva sorta ili recimo metoda uzgoja da se uzgoji biljka do visine pola metra,a da to bude prava stvar :icon_lol:
recimo,neki režim svjetlosti koji bi omogućio da mi se biljka ne razvija u visinu,nego da ranije počne cvjetati?meni zasad jedino to pada na pamet,osim recimo da naručim neku sortu koja se ne ide u visinu pretjerano.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hvala,i mislio sam da ima negdje nešto na tu temu,ali sam izgleda tukac da to pronađem.
ovo ću definitivno probati kad posadim,nadam se da ću dobro to odraditi jer ću stvarno biti ograničen prostorom za uzgoj.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
samo polako, trebat će ti malo dok ne skužiš, ali stvarno nije ništa strašno... već buš ti to sredio, znam ja :icon_lol:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
ja bi ti preporucio gnomo automatika...uz ostale low-ove i matike.....gnomo ne izraste veci od 40cm i bez treniranja..u 80% slucajeva...a ovih 20% ostalih posto moze izrast do nekih 70cm...znaci malo ga istreniras ako bas dobis taj fenotip..al od 5 menki imat ces bar 2-3 manje biljke,pogodne za pc-box
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
LST ti preporucujem, uradi ga na nekoj biljozi koja raste do 1m, veci rod hedova, mislim da ti je to savrseno resenje.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....pa i scrog je dobar ako imas cure a moze i cropping, sve su to dobre i ucinkovite metode odredivanja visine......na nama je da odaberemo koju cemo koristit.....
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
Pogledaj moju bilju udaljenu od zemlje 20cm, a ima sigurno 70 cm visine http://img683.imageshack.us/img683/5273/01022011556.jpg

Takodje ti savetujem da prvi grow napravis sa besplatnim semenkama. Ja sam uz dosta muke savladao pocetnicke greske... Prvo nisu klijale semenke,a kao klinac kako semenku zabodem u zemlju ona nikne pa samse pitao gde gresim,a steta je da bacis skupe fem semenke... Pa kad su nikle zalivao sam ih nemilosrdno i ubio biljke vodom. Pa priprema zemlje, ph vode,djubrenje,svetlost,vlaga,temperatura,dan-noc...Baci ti tu semenku koju imas i nauci osnove pa ces lako naruciti neki lowrider i od starta znati sta i kako. Pozdrav i srecno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
01.12.2010
39
0
0
39
Ne znam da li dozvoljeno pisati pitanja, a ne odgovore na datu temu, procitao sam post, pa mi nesto zanima u mom slucaju, imam grow box, onaj sa hidroponike, 120x60x180 cm, 4 biljke unutra 31 dan stare, imaju sve, ventilaciju super svetlo, vlagu, zalivam kada treba itd, jedino me zanima posto sam ih recnuo gore da bih dobio vise vrhova da li ce povecati prinos ako im budem radio i LST? Logicno mi je da hoce ali pitam zato sto vidim da LST uglavnom rade ljudi koji su ograniceni prostorom, ja mislim da za moje 4 biljke ima dovoljno mesta u boxu da ih pustim da narastu do recimo 70 cm pre lampe za cvetanje? Pa sad da li je bolje da narastu vislje ko ima mogucnosti ili je svakako bolje raditi LST?????
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa ja bi rekao da je LST svakako koristan.Prosto rečeno...svaki "cvijet" najbolje raste kad je izložen direktnom svijetlu lampe.Recimo kad lampa stoji na vrhu uvijek određeni listovi rade "sjenu" nekim cvijetovima zato je najbolje listove vezivati i razmicati ih i osigurati svakom cvijetu direktnu svijetlost.Također ako biljka ima indor recimo 150cm a lampa 40cm od vrha,donja polovica biljke se slabije "napaja" svijetlošču i automatski slabije rastu cvijetovi.A kad tu biljku od 150cm saviješ i napraviš da nije viša od recimo 70cm bez obzira na veličinu boxa itekako je bolje radi same blizine "lumena".Prednost je kad je šta jača lampa i šta bolja reflektirajuča folija bez puno gubitaka.
Nadam se da je jasnije,neznam objasniti drukčije:)