"Manjaèa"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Zanima me

Koristite li cannabis rijeènik?
tipa:

Rolaèa: rola - puši prvi
Držaèa: drži rizlu - puši drugi
Soljaèa: soli vutru - puši drugi
Svjetlaèa: drži svjetlo - (mobitel ili u rijetkim sluèajevima džepne lampice)-puši treæi
Ništkorist: sjedi na kamenu udaljenom 20 metara od ljudi koji rade i izvlaèi se pod isprikom: "Gledam ako tko dolazi" - ovi su lukavi, èekaju pravi trenutak i izvlaèe se pod ne-moralnom "Manjaèom" da bi pušili prije koga god stignu i umiju.

I legendarna "Manjaèa"... tko ju kaže prvi (osim onog tko rola i soli) puši prije onog tko nije zazvo manjaèu. Jedna je ekipa produbila misao "Manjaèe" i stvorili: "ljiša" i "kontra ljiša".

Al "Manjaèa" je legendarna :roll:
 

DA GURU

Aktivan Član
20.01.2006
66
0
0
manjaèa je zakon, samo što puno ljudi tu di ja živim nema pojma šta je to i onda kažeš "manjaèa" i on kaže dobro i da pljugu/bong nekom drugom...onda popizdim...

Raspravljao sam se s prijateljima kad se najranije može zvati manjaèa. Naime, ima likova prokletih koji kad kažemo da æemo zapaliti veæ zovu manjaèu, a nije se ni poèelo rolat npr.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ima ih... Grebatori :lol:

Kad se poène rolat onda se zove manjaèa...
Tako i onako, ako ti rolaš ili soliš, povuèeš uzde i kad netko zove manjaèu prije rolanja, samo mu kažeš:

"Hoæeš rolat?"

:lol: :lol: :lol:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kod vas (u HR) stvarno ima postavljen ustav i kako imenovati razne nacine duvanja. Izgleda da postoje i zakoni komunikaciranja i rolanja :p

Ja i drug se obicno svadjamo pola sata ko ce rolat pa onda gledamo sto bih ovaj drugi mogao da uradi dok ovaj rola. Sto ces otisao nam drug sto uvijek rola na brod.

Inace konverzacija je obicno vrlo jednostavna. Neko pita ocemo li pusit. I onda taj ko pita obicno rola posto je pod pritiskom svih drugih. Nekad se desi da ne pusimo zato sto neko nije htio pitat jer onda se stvori cjela farsa oko motanja. To kad se ima.

A kad se nema danima onda cu ja prvi smotat odmah.
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Ma u nasoj familiji postoji nekakvo nepisano pravilo "imas - motas", a za ove izraze nikad nisam cuo ali fino je to, mogli bi to uvesti u vokabular :)
 
03.10.2005
41
3
0
ovaj izraz ''manjacha'' meni itch nije poznat, al nema veze ...
kod nas u KSH-u, u mojoj ekipi (moj buraz, najbolji drug i ja), jedino pravilo koje vazi je da kada josh neko pusi sa nama, pusi posle nas. Znachi prvo mi pa onda neko drugi. A imamo fazon, da ko mota obicno prvi pali i zato se uvek raspravljamo ko ce da rolla :lol: ...

Ipak ostajem pri tome da je najjache kad se pushe 2 pljuge u isto wreme... ne stignesh da se sastavish ... :dready_banana: :dready_banana:
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
proslo ljeto smo mi tako radili zanimljive krugove, bilo bi nas 5-6 i 3 komada su isla u krug, zanimljivo... :D :lol: ima da se ubijes, ono bas gadno!!hehehehhehe
 
12.07.2005
41
9
0
43
www.erowid.org
Ma manjaca je glupost.
Isto vrijedi i za ostala "pravila".

Duva se na temelju solidarnosti i radi se na tome da svi dobiju podjednako.
Jedinu prednost ima osoba koja je robu donijela te bi bio red da ona zapocne.

Ono, glupost je kad si u drustvu u kojem se broji koliko si dimova povukao, ako shvacate sto zelim reci. ;)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Brate, naravno da se puši na temelju solidarnosti...jer ne bi ni pušili da ne osjeæamo neku Prijateljsku Povezanost.
Ali isprièat æu sluèaj koji se dogodio juèe, dok smo pušili...

Nas trojica, 2 od nas puše stalno zajedno (frend i ja), a treæi frend s kojim više ne izlazimo, s nama. I zapali se pljuga normalne king size velièine (nije bilo puno vu na raspolaganju) i frend rolo pa on prvi zapali. I èovjek puši i nakon nekih 4-5 serija poène hodat prema ljudima (bili skriveni kod fakulteta kod bagera da nas ne gledaju ljudi koji šetali uz more i okolo faxa sa djecom i životinjama). Mi ludi, govorimo èovjeku di æe, da se vrati, no on ne jebe, kao "Boli me *****." I napravi ðir s pljugom i vraæa se nakon nekoliko minuta a pljuge skoro niti nema.

Postoje ljudi koji puše na principu: Puši kolko ti se puši. Al po tom tumaèenju ispalo bi ovako:
prvi koji bi zapalio bi popušio pljugu 1/3, druga dvojica takoðer i nakon 1 kruga ne bi bilo niti za drugi krug. 3 serije 3 dima nije prisila, pravilo kojeg se mora pridržavat ili neka vrsta ogranièavanja, veæ prosjek koji je dobar da èovjek uzme nekoliko dobrih jakih dimova (inaèe nema smisla pušit) i da to može ponovit još 5-6 puta (krugova). Tako svi dobiju Jednako i svi imaju moguænost nekoliko puta pušit. U tome je Smisao, da svi dobiju jednako.

Što se tièe tko æe pušit prvi/drugi ili šta veæ, nije pošteno da onaj koji nikad ništa ne radi (pa èak niti soli ili drži rizlu ili svjetlo) pod "izgovorom" "Neda mi se" da puši prije onog koji radi. Neradnici ispaštaju zbog svoje lijenosti i neodgovornosti prema neèemu što je i za njih (jer i oni æe pušit) a i zbog drugih: zašto bi drugi radili a netko ne.

Jednakost
 
21.11.2005
47
8
0
u mom drushtvu vazi pravilo da onaj ko donese granje PRVI mota i PRVI pali, te ima pravo da napuni pluca chak 2 puta, znachi, napunish se, sachekash, izdahnesh, oladish spravu izvuchesh neshto manje i dajesh dalje. sve to pod uslovom da si ti motao. a kada se svi zajedno skupljamo i dajemo kesh onda nije bitno ni ko mota ni ko pali ali je bitno da se pushi u " indijanac " stilu. tri kratke serije i dajesh dalje... zanima me da li josh ko upraznjava ovakav nachin duvanja u drushtvu? veoma je ekonomichno jer na standardnu 100s spravu ide nas obichno 4-5 a sprava napravi po 10 kruga, zanchi svako uzme po 30tak kratkih serija shto je, priznacete, vishe nego dovoljno da se ubijesh kao krastavac. :banana_zelena:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Kod nas ti to ide ovako: :lol:

Osim "moralnih normi" rolanja i meðu-podjele po zaslugama Rada, takoðer nakon zapaljene "ce" slijedi:

-puši se na 3 serije (iznesen prosjek koji zadovoljava standarde)
Serija = 3 dima
-nakon što ostane još cca. 30% zapaljene ce, prelazi se na "brzu"
Brza = 2 dima
- zadnjih cca. 15% ce prelazi se na "flash"
Flash = 1 pluæa
Pluæa = kolko možeš povuæ dimova u jednoj seriji (da ne ispuhuješ izmeðu)

:wink: :lol:
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Covjece sjeti se samo panike kad ostane onih 15ak % dzoksa, pa svi lete k´o muhe bez glave da ne bi sto otislo u atmosferu i duvaju, pa se dzoks brzo prenosi dalje: ajde covece brze to prebacuj gle jebote kolko ti u vazduh ide :lol: