Marihuana štetnija od cigareta kad je u pitanju rak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.01.2008
22
0
0
41
Jedan džoint usporediv je sa 20 cigareta kada je u pitanju rizik od raka, otkrili su naučnici na Novom Zelandu i upozorili na "epidemiju" raka pluća koji je u vezi s kanabisom.

33xab89.jpg


Studije su i prije pokazivale da kanabis može izazvati rak, ali rijetko je ustanovljena snažna veza između upotrebe kanabisa i učestalosti tog raka.

Istraživači kažu da kanabis može štetiti dišnim putevima više nego duhan, jer njegov dim sadrži dvostruko više kancerogenih tvari nego dim cigarete s duhanom.

I način pušenja povećava rizik, jer se džoint obično puši bez filtera i gotovo do kraja, što povećava količinu udahnutog dima. Osobe koje puše kanabis dublje udišu i duže zadržavaju dah, čime olakšavaju odlaganje kancerogenih tvari na dišnim putevima.

Kada se u obzir uzmu i ostali faktori, pa i pušenje cigareta, obolijevanje od raka pluća za 5,7 puta veće je kod osoba koje su deset godina pušile jedan džoint na dan ili dva džointa pet godina. /Avaz
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
lol
a onda je dabar zamotao čokoladu ......
zabolje me glava idem popit jedan zdravi aspirin :)

samo ne motajte sa cigaretama,ako već morate sa duvanom koristite duvan za motanje
 
18.01.2008
22
0
0
41
balcan_smoke je napisao(la):
lol
a onda je dabar zamotao čokoladu ......
zabolje me glava idem popit jedan zdravi aspirin :)

samo ne motajte sa cigaretama,ako već morate sa duvanom koristite duvan za motanje

Bas i to Samson zuti light :)

Najbolji :D:snupi:
 
29.01.2008
26
2
0
35
A jebote svaki dan se nesto novo otkriva... ja mislim da su bar 20ak puta zakljucili da je stetnija od duvana samo da bi se poslije pokazalo da nije, i tako u krug -.-
Jer je dokazana prisutnost tvari koja inhibira rak pluca prije nekog vremena, kolko sam ja upucen.
A to da vrijedi ko 20 duvana je cist preser...

Kada se u obzir uzmu i ostali faktori, pa i pušenje cigareta, obolijevanje od raka pluća za 5,7 puta veće je kod osoba koje su deset godina pušile jedan džoint na dan ili dva džointa pet godina. /Avaz

20 duvana na dan (ekvivalent jednoj trubi) u 10 godina dize rizik od raka pluca vise od 100 puta, dok 1 truba na dan u deset godina smo 5.7 puta.
Jel neko vidi kontradikciju?

http://cancer.about.com/od/smokingandcancer/f/marijuana.htm
Za one koji ne vjeruju, jer Novi Zeland nije bas vrh svjetske znanosti.

A cak da se na kraju i dokaze da trava dize rizik od raka pluca, jos bi bio visestruko manji od duvana.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Nekako mi se čini da je ovo već bilo na forumu, yep, u 'vijesti iz novina'.
Ovo je ljudi moji teški senzacionalištički bullshit i tema ide u vječna lovišta.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
O super, sada je već štetna kao 20 cigareta, prije je bilo kao 5, za tjedan dana bude došlo novo revolucionarno otkriće da šteti kao 34,2 i pol cigarete.
Znate, većina ljudi su ovce. Da sutra izađe u novinama da je aspartam zdrav za mozak i da pomaže pri koncentraciji, ljudi bi se počeli nalijevati s coca-colom i ostalim otrovima kao blesavi (aspartam je umjetni zaslađivač i teški otrov koji se stavlja u djetetske proizvode da vam blokira mozak). Tako su nekad stavljali fluorid u vodu i govorili da je to zdravo za zube, naravno ovce su to popušile samo tako, kasnije se ukinulo jer su ljudi počeli masovno oboljevati (fluorid je teški otrov koji izaziva tisuće bolesti i uništava svaki živi organizam, sada ga ima u svakoj pasti za zube jer ubija bakterije).

http://forums.vutra.org/medicina/2160-kanabis-oste-uje-plu-kao-5-cigareta.html

>> http://forums.vutra.org/35058-post12.html
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa cak i da neko poveruje da je tako...Uvek postoje alternativne metode unosenja u organizam tako da im je pokusaj totalni promasaj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.