Marihuana i ADHD/ADD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.03.2014
18
5
3
Zdravo svima, ja sam ranije pokretao temu u ovom djelu foruma i nadam se da je bila obrazovnog karaktera (" Problem pri prestajanju aktivnog pusenja"). Nakon te teme, otisao sam kod doktora zbog narusenog stanja organizma, utvrdili su mi da moram naocale da nosim i kasnije da imam visok pritisak, poslije detljnog privatnog pregleda dobio sam lijek za srce koji saam pio mjesec dana i koji mi je uravnotezio srcani pritisak (prije znao skociti do 180/150 sto nije nimalo fino). NAravno nijedan od simptoma nije povezan sa pusenjem, cak sam ustavio da vodim prilicno dobar i zdrav zivot.

Takodje u medjuvremenu sam pohadjao kurs brzog citanja da bih poboljsao memoriju i koncentraciju, medjutim nakon godine na faxu i ne polozenog nijednog ispita, dosao sam informacija o gore navedenim poremecajima.

Naravno, odgovori tipa nije gradivo za tebe, promjeni fax i slicno mi nece pomoci jer sam 100% siguran da sam odlican fax upisao, pronalazim se u pozivu inzenjer, nije mi problem raditi matematiku, poprilicno dobro "kopcam", gledao sam video klip koji su mi vecina forumasa preporucili ( "study less, study smart" )
medjutim primjetio sam da imam jedno 90% ovih simptoma vezano za poremecaj ADD, cak i filmove kada gledam moraju biti na 2x ili cak 3x brzini sto je nekim ljudim nemoguce za pratiti uopste.

U malom dobu bio sam jako dobro dijete, dosta sam ucio i nije mi nikakav problem to bio, medjutim otprilike u doba srednje skole nije mi se nikako ucilo i tada sam i poceo pusiti, tako da ne znam da li ikakve veze ima jedno sa drugim, ne krivim marihuanu da se razumijemo, samo hocu da napravim konekciju izmedju to 2. U zadnjih pola godine skroz sam smanjio pusenje ali nista se na tom polju nije promjenilo, nisam nista vise ucio nego obicno, medjutim takodje sam primjetio da mi nesto bolja paznja nije ni kada se napusim, iz tog razloga me je pocelo da brine...

Hvala na razumijevanju
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Čovjek si prek neta dijagnosticirao bolest koja ni nema medicinske temelje nego je više manje izmišljena kao poremećaj modernog doba. Prije kad ti je dijete bilo zločesto i živahno ispičiš ga po dupetu i bude ko bubica, danas kad ti je dijete zločesto i živahno pedijatri mu obično dijagnosticiraju ADHD i daju mu se tablete kojim se stvaraju ovisnici od rane adolescentske dobi, i na taj način se stvara kapital na osnovu nečega što ne postoji. Tako funkcionira današnji svijet na žalost :(
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
ja bih jako voleo da si upravu no joke, i sam sam imao slichno misljenje...verovatno i da ima slucajeva koji potrvrdjuju tvoju tezu..
medjutim, posto mi je struka da radim sa decom, izmedju ostalog i takvom decom, praksa mi je pokazala upravo suprotno.velika je razlika izmedju nevaspitane dece i dece sa ovim sindromom, i verujte mi da ovde nema mesta za nikakve teorije zavere.
Tesko mi je da ti docaram ponasanje deteta od 4-5 godina koji posalje 4 vaspitacice na bolovanje u jednom polu godistu, natera 3 pedagoska asistenta da bukvalno pobegnu uplakani sa posla, u pola radnog vremena...volim da ih zovem "decom iz sume" jer tako nekog je bukvalno nemoguce socijalizovati,npr ovaj mali je rodjen terorista, niste nikad doziveli takav bes, takvu energiju koja kulja iz bilo koje osobe, a ne deteta...na zalost, takvi decaci postoje, na srecu retki su, ali predstavljaju realnu i veliku opasnost kako za drugu decu, tako i za odrasle i za sebe same... koliko god meni bilo drago dete, ne mogu a da ne zakljucim da je njegova buducnost , na zalost, u vezivanju, ludackoj kosulji i lekovima, drustvo jednostavno nije spremno za njega...
a da ne pominjem hiperaktivnu decu sa autizmom...decaka koji je non stop u pokretu, penje se po plafonu bukvalno, mali Mogli, koji ti je u jednom momentu toliko privrzen da ne mozes da ga odlepis od noge koliko je zagrli, a u drugom ti pravi kraste i oziljke po vratu i rukama od grbanja i ujeda... a veruj mi da su takva deca dozivela i da ih "ispice po dupetu" i svasta nesto, i da to nije cak ni opcija, a ne resenje...takvoj deci treba vise ljubavi nego bilo kome, vise smirenosti,sto manje nervoze,samo stalozenosti i doslednosti, pa sta bude... a bude to da ga na kraju vezu i drogiraju. i ja prvi to osudjujem, i trazim krivce u nasem drustvu, medjutim, kad jednom dozivite napad detata koji u svom transu ima bukvalno natprirodnu snagu, i shvatite da ce on za par godina biti jaci od svoje majke, i da u nekom od napada moze opusteno da je ubije, prestanete da osudjujete bilo koga, i prihvatite zastrasujucu realnost te dece i njihove porodice...
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Jesi li čuo za parazite koje se nalaze u probavnom traktu i koji se pare za vrijeme punog mjeseca i da u tom periodu njihovog parenja izlučuju AMFETAMIN ?Da ih je se teško riješiti odnosno proces je dugačak a to je klistiranje i prehrana.Zašto je dugačak?Zato jer ti paraziti kad vide da su ugroženi u probavnom traktu presele se u pluća i nakon klistiranja se ponovno vraćaju u probavni trakt.Samo da vidiš to dijete nakon klistiranja,samo ono osjeti olakšanje nema pojačane hiper aktivnosti odnosno izmišljenog ADHDa.Možeš si misliti kad dijete od 7g samo od majke traži da mu napravi klistiranje,jer je svijesno da mu je bolje kad izbaci te beštije iz sebe.Što je naj zanimljivije u cijeloj priči,stolica odnešena na analizu doktori kažu,sve uredno(je,al malo sutra).Zašto?Zato jer tu gamad vidiš prostim okom u stolici.
Dalo bi se govoriti o interesnim sferama farmacije i liječnika....
Nema tu nikakve teorije zavjere kolega.
Simptome si naveo sve do jednog.
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Ne znam što ti nije jasno???????
Možda je tebi provala ovo što sam napisao,meni definitivno nije. Kad bi imao dijete u familiji sa ovim što sam napisao,odjednom bi se tvoj savršeni svijet zajebancije oko toga srušio,pa bih počeo malo drukčije razmišljati.
Samo se ti nastavi zajebavat,jer meni nije do zajebancije naročito ne sa nekim tko to ne može shvatiti...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
zamolio bih da teme u podforumima obrazovanje i medicina ne spamate. ako se nesto spomene potrebni su argumenti, isto kao i ako se to treba opovrgnuti. znaci bez tenzija i mutnih situacija, sto vise argumenata i razumevanja. hvala
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Tema je Marihuana i ADHD, ne paraziti i ADHD. Ako imaš informacije koje želiš podjeliti sa nama, otvori svoju temu i u njjoj sve objasni a ne da spamamo temu.

Edit: preteko me Power
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Ja se ispričavam na spamu.
Ali jednostavno NE SMIJEM o tome previše pisati,Žao mi je što ste uskraćeni za neke informacije.Jer bih vam o tome podrobno sve napisao.
Još jednom moja isprika,znam da nisam ništa smio o tome napisati ali eto bio sam ponukan.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Sigurno da ima ljudi raznih dobi kojima neka jaka emocija iz neke razine djeluje na funkcioniranje tijela, a s tim i mozga. Danas nažalost nismo na razini da im pomognemo, svaka čas onima koji im malo pomažu i olakšavaju. Medicina fizičkog tijela je velika nepoznanica kad se pogleda u cijelini, a di je tu još i taj psihički dio. Ima slučajeva kao šta NoJoke kaže blažih gdje samo ne treba radit pizdarije i prođe kroz pubertet ili slično.

Nikad nisam bio kod psihijatra ko dijete ali sigurno sam mogao dobit pokoju dijagnozu. Izbacivan iz vrtiča stalno jer sam bio divlji, nisam htio spavati sa drugom djecom i jesti. Imao masu problema sa funkcijama tijela i opsesivno kompulzivne poremečaje. Teško pamtim stvari i pratim koje mi se neda pratit. Dan danas se smiju ljudi na poslu kako sam "lud" jer 50 puta na dan pogledam na kalendar kad pišem datum na CD. A ja se uvijek šalim Ne poznajemo nažalost dovoljno čovjeka da mu pomognemo ili da bar znamo da li mu se može pomoći i da li postoji neka veća svrha toga svega... previše nepoznanica.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
@Pinky30 ne znam sta te je tacno revoltiralo kod mog posta, i sa cime se ne slazes,ja cak i nisam nikakav poseban stav izneo, niti resenje,samo sam opisao slucaj sa kojim sam se susretao u praksi...
A znam da razne bakterije mogu prouzrokovati hiperaktivnost kod dece,npr kandida, mada za ovaj slucaj sa "lucenjem amfetamina" nisam cuo,ali ne kazem ni da je nemoguce,ja nisam doktor...zasto ne podelis svoje iskustvo sa nama,ne razumem zasto ne bi smeo?
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
neke sorte smire mozak al ja nemam pojma koje su to od ljekova modafinil bi mi smirio mozak al nuspojava je da nemogu spavat do 2 i sutra zna bolit glava ako se nisam potrudio da pijem vodu često.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Kad bi sam sadio predložio bi da jedna od sorti u boxu bude neka High CBD. Meni osobno trava napravi nered tako da je doziram. I normalan sam malo "u svom svijetu" baš sam gore htio reći pa na kraju nisam završio rečenicu. Funkcioniram dosta različito od prosječnog čovjeka i kad me zajebaju to za datume ja se uvijek šalim da tamo gdje sam ja nema datuma ;). Uglavnom učinak vutre treba poštivati i znati da postoji razlog zašto je u tijelu toliko endokanabinola, a ne više... u životu treba biti mudar da bi znao mudro koristit stvari.