Marihuana i alzheimer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.06.2016
77
244
33
31
Hej.. evo da otvorim ovu temu... posto otac pokazuje rane znakove alzheimera, jos ne dijagnosticirano, ali ja i mater (i on) radimo u medicini, ja i majka pocinjemo da na to sumnjamo....

Ipak eto trebam pomoc...
Sada se sve vise pise o tome da marihuana tj thc i drugi njeni spojevi pozitivno utjecu na lijecenje alzheimera i simptome koje uzrokuje alzheimer...

Kao sto svi znamo, dobro djeluje kod agresivnosti... nadalje zadnje studije na stakorima pokazuju da mikro doze marihuane tj thc kod starijih stakora poboljsava pamcenje i kognitivne funkcije do te mjere da se mogu usporediti sa pamcenjem i rjesavanjem zadataka kao mladi stakori koji ne koriste marihuanu (kod mladih je doduse obratno, no to sad nije bitno) tako da bi bilo vjerojatno dobro i kod demencije...

Takodjer, studije pokazuju smanjenje beta amyloid i njegovog nakupljanja u zivcanim stanicama tj mozgu a koji je karakteristican pokazatelj i znak alzheimerove bolesti...
Ima tu jos.. no vjerojatno ce bolje napisati i objasniti netko od moderatora tj iz med supporta koji se bolje razumiju u ljekovita svojstva drage nam biljke..

Mene konkretno zanima postoji li neka sorta koja bi bila preporucljiva za tu bolest.
Isto me zanima dali bi svejedno bilo da uzima lijek inhalacijom tj pusenjem.. (jer je tak i tak pusac i ne misli prestat pa mozda bolje da pusi dz nego cigare) ili je ipak bolje da radimo ulje pa da uzima ulje...
(Mislim... bolje je ulje, znam... ali ako nije neka razlika, probao bih ga na taj nacin zeznut pa da prestane pusit jer bi to bile dvije muhe jednim udarcem :p)

Hvala na savjetima unaprijed!!


P.s. nijedan komentar nije glup komentar, vec samo los kometar.. tako da slobodno ;)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
mislim da se nijedna ozbiljna bolest, a koja nije psihogenog porijekla ne može liječiti pušenjem jer su to zanemarive količine nedovoljne za bilo kakav ozbiljniji tretman
dosta sam čitala o alzhajmeru i uvjerena sam u učinkovitost , čak sam i sama kanila pomoći jednoj meni jako dragoj osobi,, ali, eo, splet okolnosti je bio toliko nesretan i zapleten ...
to je strašna bolest i može biti jako progresivna, tak da mislim, bez obzira šta ste svi medicinari, odite specijalistu i vidite...možda se radi o nečem drugom
a na prevenciji se uvijek kolko tolko može raditi, mozak je kao mišić i treba ga bildati, inače zakržlja :)

što se sorte tiče, mislim da na seedfinderu ima tražilica, a i na nekim drugim sajtovima
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Ja bih zamolio @CilI da se uključi u ovaj topic.

Moja majka boluje od Alzheimera.
Naravno, sve je počelo pre par godina kao demencija - ali smo i pored sve terapije koju pruža savremena medicina stigli do Alzheimera.
Simptomi su joj takvi da još uvek normalno obavlja dnevne rituale - ličnu higijenu, oblačenje, prepoznaje nas i aktivno komunicira... ali memorija traje 5 minuta.
O izmišljenim pričama, tj. kako mi volimo da kažemo - popunjavanju praznina u sećanju, da ne govorim.
Kuvanje je misaona imenica, tako da je moj otac preuzeo sve druge obaveze.

Ako ima svrhe, probao bih neku vrstu terapije.
Jako mi je teško gledati i kad dođemo da ih obiđemo, a mogu da zamislim samo mog oca koji svaki dan bije tu bitku.

Hvala Cili, unapred.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Treba davati isključivo ulje. Poznanik je uljem majku digao iz kreveta mislim da ima oko 80 godina.
Prije terapije uljem nije mogla kontrolirati nuždu znači u gaće, a ulje je to ispravilo i obavlja sama. Također dobro spava, rijetki su dani kad je zdrma nesanica. Doze ulja su poprilično velike. Tu i tamo stanka, a ako se povečaju simptomi onda opet.
Bila je za umrijeti a zadnje 3-4 godne je dosta bolje.
Znači da ima napretka. Ne vjerujem da se može izliječiti jer su i godine u pitanju, ali se može olakšati i oralno je zdravo odnosno nije štetno, u kapsulu pa popiti.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Top Konoplje Sevi Za Lajšanje Alzheimerjeve Bolesti

Alzheimerjeva bolest je najviše pogusta oblika demence. To je kronična nevrodegenerativna bolest, koja se razvije postupoma in s vremenom poslabšuje. Alzheimerjeva bolest napadne
možganske celice. Ta problem je obično označen s kratkoručno izgubo spomina. Drugi simptomi vplivajo na rad dnevnih aktivnosti in odlučanju. Alzheimerjeva bolezen povzruči, kako se ljudi ponasajo in osjecaju. Nadaljnje simptomi lahko vključujejo nihanje razpoloženja, vedenjske težave in izgubo motivacije. Ko bolest napreduje, ljudi mogu, da zapuste družbo in družino skupaj. Bolest ni moguče pozdraviti, vendar se simptomi mogu jako omilit. S vremenom pa bolest povzruci izgubo vseh funkcij telesa in v končni fazi vodi v smrt.

Jednostavnim recima, treba uzimat rso ulje. Po danu da ima 50-60% sative hibrid a za nocu 10-30 sative -indika hibrid. Moze se pusit nema problema, a najvaznije je uzimat biomix capsule, pravljene za tu bolest.

Protokol za alzheimerjevu bolest:

- lagano zagrijati 5g/ml CCO=RSO ulje + 25ml carrier= maslinovo ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 30ml BioMix baze

- bazi dodati 75ml carrier= maslinovo ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 130ml BioMix terapije

- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)

- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule

- zagrijati u mlakoj vodi prije punjenja, 22-24°C.
.
Koristiti kapsule 00 veličine koje imaju kapacitet od cca 0,9ml te ćemo dobiti okvirno oko 150 BioMix kapsula potrebnih za dobar mjesec dana intenzivne terapije...

Uzima se 4 puta dnevno, okvirno svakih 8 sati.

Kod punjenja kapsula, se prvih 50 kapsula puni na pola, to je pocetnicka doza navikavanja tijela na kanabinoide, thc, cbd itd.

Psihoaktivni efekti ove metode se bitno razlikuju od RSO metode iz razloga sto se ulje apsorbira u limfni sustav osim u slučaju tretmana raka jetre ali i u tom slučaju konverzija THC je puno sporija te "high" nije toliko intenzivan.. Bez obzira na sve to počnite polagano i ustanovite nivo tolerancije, svi reagiramo drugačije na THC...

Krenite sa jednom kapsulom u jutro i jednom predveče, za tri dana pojačajte na tri puta dnevno po jednu i tako opet do pune doze od 4 kapsula dnevno.. Nakon toga održavati dozu ceo zivot.

Ovisno o receptivnosti osobe, vidljivi pomaci u smanjivanju ponasanja alzheimerjeve bolesti trebali bi biti vidljivi u roku mjeseca te se prema tome kalibrira terapija...pojaca doza, smanji itd.

Najbolj Priljubljeni Konoplje Sevi
Dodatne Konoplje Sevi
 
Poslednja izmena:
03.06.2016
77
244
33
31
Chill imam jos pitanjce jedno.... jeli bi mogao ja npr onda posto mi je vec kasno za regularke... narucit ak auto od rqs kao sativu i critical kush auto mislim da od barnya kao indiku? Pa od toga rokat ulje?

Ili jel imas kakvu bolju ideju?
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Imam Jack Herrera i Blueberry dovoljno za izradu neke količine ulja (mislim da se može izvući po 5 ml).
Da li da krenem sa time (sativa + indica)?
Od semena imam još Lemon Haze, Northern Lights, i neki cross Blueberry X Haze.
Preporuka?
 
03.06.2016
77
244
33
31
Eh da.. to i ja zab pitat... jeli mogu ja kombinirat? Trenutno mi raste big devil xL, northern light white widdow i anesthesia... sve autoflower
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
U ulju je uvjek najbolje izmjesat 2-3 hibrida. Da dobijes sirok spektar kanabinoida.
Mozes izmjesat northeim light i anasthezia, za noc.
Ww i big devil xl za po danu.
Indica hibride mjesat nema problema, kod sativa hibrida napravi malo manje ulja, da se proba, testira rad kod konzumacije. Ako odgovara napravis vise.
 
31.08.2016
18
31
18
59
Mislim da ste na pravom putu, samo napred sa uljem! Moja majka je na tretmanu uljem zbog karcinoma, ali od pre godinu dana je pocela da pokazuje simptome Alzhajmera (zaboravljanje, prestala da cita knjige i casopise, ponavljanje istih prica, na momente prazan pogled, nestabilnost pri hodanju...) Nisam na to obracala narocitu paznju jer sam bila fokusirana na njen karcinom i to sam pripisivala njenim godinama (76 god). Medjutim, sad shvatam koliko je to jedna jeziva i uzasna bolest, na koju savremena medicina nema odgovor (psihotici i antidepresivi koji se u tim slucajevima prepisuju samo malo odloze neminovnu progresiju bolesti). Zbog toga smatram da je cisto gubljenje vremena içi po lekarima da bi se ustanovila dijagnoza.

Ona je prosla jednu turu terapije uljem (60g) i zaista mislim da se u i u ovom segmentu stanje popravilo (samostalno zivi, kuva, vodi racuna o finansijama...). Sada je na drugoj turi terapije uljem, pa cu javljati rezultate i promene.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)
Ako neko iz Srbije zna gde se ovo može kupiti, molim da podeli sa mnom.

Cili, da li ova eterična ulja imaju neku posebnu ulogu?

EDIT: Našao sam u jednoj radnji u BG (C...n špajz) sve sem Kopaiba
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Terpeni, imaju funkciju, samo ne znaju jos tacno kako djeluje u sinergiji s kanabinoidima. Tako da ako imas je bolje stavit, ako nemas onda bez.
 
03.06.2016
77
244
33
31
Ako neko iz Srbije zna gde se ovo može kupiti, molim da podeli sa mnom.

Cili, da li ova eterična ulja imaju neku posebnu ulogu?

EDIT: Našao sam u jednoj radnji u BG (C...n špajz) sve sem Kopaiba

Eo ti link od webshopa di je ima....
Provjeri jeli mozes narucit u srbiju (jer vidim da je .hr domena...)

http://www.terra-organica.hr/kopaiba-copaifera-officinalis-etericno-ulje-kopaibe.html


Eh.. ako ne mozes narucit, ja cu kroz max mj dana natucivat, pa mogu narucit dva i poslat ti jedno.... samo se javi, dogovorit cemo se ;)
 
23.04.2017
76
66
18
63
Mislim da ste na pravom putu, samo napred sa uljem! Moja majka je na tretmanu uljem zbog karcinoma, ali od pre godinu dana je pocela da pokazuje simptome Alzhajmera (zaboravljanje, prestala da cita knjige i casopise, ponavljanje istih prica, na momente prazan pogled, nestabilnost pri hodanju...) Nisam na to obracala narocitu paznju jer sam bila fokusirana na njen karcinom i to sam pripisivala njenim godinama (76 god). Medjutim, sad shvatam koliko je to jedna jeziva i uzasna bolest, na koju savremena medicina nema odgovor (psihotici i antidepresivi koji se u tim slucajevima prepisuju samo malo odloze neminovnu progresiju bolesti). Zbog toga smatram da je cisto gubljenje vremena içi po lekarima da bi se ustanovila dijagnoza.

Ona je prosla jednu turu terapije uljem (60g) i zaista mislim da se u i u ovom segmentu stanje popravilo (samostalno zivi, kuva, vodi racuna o finansijama...). Sada je na drugoj turi terapije uljem, pa cu javljati rezultate i promene.
Bok @MonikadeLuci , jako me zanima situacija sa tvojom mamom. Koliko je uzimala na dan?
 
31.08.2016
18
31
18
59
Draga Koko13, svaka ti čast na tvojoj borbi za supruga, verujem da ti ponestaje snage, ali izdrži i imaj vere u ozdravljenje, ma kako stvarnost bila teška i crna. Redovno čitam tvoje postove i svaki put me dotakne...ljubav na delu. Očigledno je da daješ sve od sebe i to je ono što možeš i što zavisi od tebe. Od srca vam želim ozdravljenje.

Što se tiče moje mame, ona je počela sa uljem zbog karcinoma ne debelom crevu i metastazama na plućima. Tada na Alzheimer nisam ni mislila. Popila je prvu turu od 65 gr, pa je pauzirala mesec dana i sada smo na drugoj turi od pre 3 nedelje. Već smo blizu doze od gr dnevno, dosta spava i jedva funkcioniše, ali to me ne čudi...mora tako. Tek kad završi ovu turu, moći ću da vidim da li ima nekih promena, pa ću javiti.