marihuana i bolest štitnjače?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.11.2012
30
7
0
43
izvinjavam se ako je već bila slična tema....
ovako, imam prijateljicu koja je dosta mlada a već godinama ima problema sa štitnjačom.... nakon godina borbe s ubrzanim radom hormona (tako nešto) i terapijama za to, odjednom u zadnje 2 godine rad hormona se abnormalno uspori, pa sad mora trositi terapiju za to... uglavnom nikako na zelenu granu..
pored svih fizičkih promjena, koje su za preljepu djevojku koja ima 25 godina šok, od "buljavih očiju", prekomjerne težine, pa nakon par mjeseci anoreksičnosti, drastično ispadanje kose (skoro do ćelavosti) , a onda najgore, problemi s psihom, toliko intenzivni da ne može sama sa sobom... javljaju se "glasovi"... ne mogućnost donošenja odluke... užas...

znači probala je sve, od ljekova, do biljnih ljekova i čajeva, ali marihuanu nije, i protiv nje je
ali ako postoji i najmanja mogućnost da će joj pomoći ja bi poduzela nešto po tom pitanju...
ako treba i uzgojila i napravila ulje, pa je na kraju i uvjerila da započne terapiju jer osim toga što je prekrasna cura, još je ljepša u duši, i ne mogu je više gledati kako propada... :(

molim vas, ako itko zna postoji li učinak marihuane na ovu bolest, te kako je konzumirati da bi se izlječila ... HELP! :iloveyou:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
dinana je napisao(la):
izvinjavam se ako je već bila slična tema....
ovako, imam prijateljicu koja je dosta mlada a već godinama ima problema sa štitnjačom.... nakon godina borbe s ubrzanim radom hormona (tako nešto) i terapijama za to, odjednom u zadnje 2 godine rad hormona se abnormalno uspori, pa sad mora trositi terapiju za to... uglavnom nikako na zelenu granu..
pored svih fizičkih promjena, koje su za preljepu djevojku koja ima 25 godina šok, od "buljavih očiju", prekomjerne težine, pa nakon par mjeseci anoreksičnosti, drastično ispadanje kose (skoro do ćelavosti) , a onda najgore, problemi s psihom, toliko intenzivni da ne može sama sa sobom... javljaju se "glasovi"... ne mogućnost donošenja odluke... užas...

znači probala je sve, od ljekova, do biljnih ljekova i čajeva, ali marihuanu nije, i protiv nje je
ali ako postoji i najmanja mogućnost da će joj pomoći ja bi poduzela nešto po tom pitanju...
ako treba i uzgojila i napravila ulje, pa je na kraju i uvjerila da započne terapiju jer osim toga što je prekrasna cura, još je ljepša u duši, i ne mogu je više gledati kako propada... :(

molim vas, ako itko zna postoji li učinak marihuane na ovu bolest, te kako je konzumirati da bi se izlječila ... HELP! :iloveyou:

https://www.greenpassion.org/index....ut-hemp-oil-curing-nodules-on-thyroid-glands/
 
23.07.2012
36
10
0
40
frendici bi ti mj vjerojatno pomogla, ali ona mora doci do uzroka problema i krenuti od toga. mora se educirati i uciti o svojem problemu, imas na netu brdo knjiga za skinuti, nek krene od toga. nazalost imam osobno iskustvo sa stitnjacom, mogu ti reci da se ne moze osloniti na endokrinologe po pitanju pronalaska tog uzroka, a bas ni terapije, osim ako nekim cudom pogodi na nekog normalnog (ja sam ih prosla puno i ne, nisam naletila na takvog). mora proanalizirati svoju prehranu, aktivnost, razinu stresa, geneticku podlogu i obiteljsku povijest slicnih oboljenja, napraviti detaljne pretrage ako vec nije i posebno ultrazvuk stitnjace... pa onda vidjeti kako to sve izgleda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: medonjica

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ultrazvuk stitnjace pod obavezno!! ako do sada nije..
jesu li joj gledali razinu kalcija i kalija ?
ima citava jedna stranica posvechenja stitnjachi i problemima...mislim da je www.štitnjača.hr ili .net

evo na jednom stranom forumu tema bash o shtitnjachi i cannabisu
link:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=235530

evo na stranici posveenoj medicinskoj primjeni canabis
link:
Medical Cannabis and the Thyroid Gland | MediCann
link :
https://www.marijuanadoctors.com/content/ailments/view/66?ailment=thyroiditis

"A study undertaken in 1984 by Harclerode J. revealed that THC, one of marijuana’s active ingredients, depresses the function of the thyroid gland.

Marijuana is also useful in treating the following symptoms of hyperthyroidism and Grave’s disease:

· Increased eye pressure
· Anxiety
· Insomnia
· Irritability
· Loss of appetite
· Restlessness / nervousness
· Increased heart rate........"

ima toga..nadam se da dobro stojish sa engleskim..
sretno
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.151
233
Za jedno sam siguran da bi pomoglo (psiha) !!!
A to je najveća i najvažnija stvar u lječenju bilo čega..Vidi njene simptome i prouči ih malo,odaberi dobru sortu (posavjetuj se sa ljudima s foruma) i ne može pogriješit,može joj biti samo bolje,ali najvažnije je da se opusti i da krene pozitivno razmišljat bez obzira na sve I da se suprostavi svojoj bolesti odnosno da je nadjača,da joj pokaže tko je gazda u tijelu :) Samo naprijed,puno rada je pred vama,ali svu sreću želim,ako mogu kako pomoći,pomažem!
 
27.06.2012
14
0
0
45
Da se ukljucim,moja supruga ima problem sa stitnom zlezdom vec godinama,ne zeli ici na operaciju pa je non stop na terapiji,koja podrazumeva i ksalol ili neki drugi lek za smirenje.Od pre godinu dana je na moj nagovor umesto tablete svako vece zapalimo jedan i vec godinu dana joj je mnogo bolje.Ne zelim da kazem da je to od marihuane,ali definitivno je manje stetna od tableta za smirenje koji se redovno prepisuju kod lecenja stitne zlezde
 
06.04.2013
21
7
8
Pozdrav svima!
Zna li neko od koje sorte je najbolje praviti ulje za stitnu.Ja imam cisticno deformisanu stitnu od tumora a i imam ih i u parotidnoj regiji (to vam je kod uveta)jos dva komada,koja sam vec operisala dva puta i evo opet su tu.Izvadili su i zlezde koje su bile tu ali opet tumor je tu.I da pusenje je dobro za psihu ali meni treba ulje.Ako neko zna nek javi!!!!!!
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Threepwood je napisao(la):
Pozdrav svima!
Zna li neko od koje sorte je najbolje praviti ulje za stitnu.Ja imam cisticno deformisanu stitnu od tumora a i imam ih i u parotidnoj regiji (to vam je kod uveta)jos dva komada,koja sam vec operisala dva puta i evo opet su tu.Izvadili su i zlezde koje su bile tu ali opet tumor je tu.I da pusenje je dobro za psihu ali meni treba ulje.Ako neko zna nek javi!!!!!!
pozdrav,siguran sam da ćeš ovdje naći ono što pitaš...sretno ;)

https://www.vutra.org/topic/7181-vrste-kanabisabolesti-koje-lijece/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Threepwood