Marihuana i dijabetes

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Jedan prijatelj mi ima šećernu bolest i ima želju probat travu i sad me zanima jer može ikako drukčije na njega utjecati postoje li neke opasnosti i slično.
Mislim da sam negdje čito da to dvoje nije povezano ali nije da bi grlom u jagode.
Nemam inače drugim ljudima koji ne puše davat travu ali ovo mi je blizak prijatelj ta da je to nešto drugo
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
doors_of_perception je napisao(la):
Napuši se pa počne derat po slatkom:)) Upozori ga na to:)

Ali to bi najozbiljnije mogao biti i jedini problem vezan za vutru i dijabetis. Vutra potice apetit (zbog toga se preporuca oboljelima od AIDS-a), pogotovo zelju za slatkim.
Mozda bi bilo malo pretesko obuzdat taj osjecaj, te bi moglo unistiti citav high i dobar feeling.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Pa mogao bi se obuzdati:)) tako da jede voće... ono ima svoju prirodnu slatkoću i odlično zamjenjuje potrebu za slatkim + šta je zdravo:)

A valjda ne bi bio toliko lud da ide jest šta mu je kontra zdravlja:)
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
doors_of_perception je napisao(la):
A valjda ne bi bio toliko lud da ide jest šta mu je kontra zdravlja:)

Kao sto je rekao jedan murjak u skateparku: "Ne znam ja sta je vama kad se napusite, vi poludite pa skacete s tom daskom :) :)
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
Laidback je napisao(la):
Kao sto je rekao jedan murjak u skateparku: "Ne znam ja sta je vama kad se napusite, vi poludite pa skacete s tom daskom :) :)
Sto bi jedan moj poznanik rekao: "On je lud kad poludi...".:icon_lol::icon_lol:
 
27.05.2008
24
0
0
34
Ljudi, imam jedno ozbiljno pitanje. Mom najboljem ortaku su konstatovali diabetes tip 1 pre neki dan. To u principu znaci da ce od sada pa u buduce morati da prima insulin 4 puta dnevno i da debelo pazi na ishranu. Moje pitanje je ocekivano - vuja da ili ne?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Smatram da je to njegova odluka kao i svakog drugog pojedinca. Ima google i interet pa neka se obrazuje na tu temu.. ispravan odgovor nece dobiti tu, osim ako netko nije bio u slicnoj situaciji pa je vec detaljno proucio materiju..
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
mislim da je dobio ispravan odgovor elephantore.imam u kuci slican slucaj pa znam ponesto.ne dolazi u obzir vutra kao ni milion drugih stvari...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ok.. sve sto zelim reci je da se i pacijentima koji imaju rak govori razno razne budalastine od strane doktora.. A poznate su cak dvije metode sa 100% ucinka u ljecenju ove bolesti. Pa ti vidi sta znas a sta ne..

chus
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Samane ne mogu ti dat medicinsko objasnjenje jer nisam strucan kazem ti iz svog iskustva...Osoba koja ima dijabetes NE SMIJE koristit nikakve stimulanse.najmanji poremecaj u ishrani npr. masnija hrana mnogo jace utice na dijabeticara nego na `zdravu`osobu a kamoli vutra.Dakle mislim da se ne treba s tim igrat pogotovo ako momak uzima isulin 4 puta dnevno...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Šteta, ma joj treba nam par doktora na vutri da ofgovaraju na ovakva pitanja a i bila je ona neka cura anesteziolog se sjećam
Trebalo bi pronaći nekog bez predrasuda pa da nam odgovara na ovakva pitanja pa da napokon možemo istinu znati
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Kod mene ima jedan dijabeticar i to ako mogu reci jako tezak dijabeticar..
Neznam koliko puta tacno u danu uzima insulin, ali znam da uzima duplo od propisane maximalne doze.

Tip se kontinuisano bode, jede blago, pije kafu sa 6,7, pa i vise zlica secera, pusi travu i sta li jos ne...

Ne kazem da mu je zdravje dobro, ustvari je u mnogo losem stanju ali primarno zbog igle i apcese koje je stvorio bodenjem.
Pun je apcesa od koji su neki po 20 cm u dijametru.....strasno..

Ali prema njegovim izjavama, kaze da kada se probudi ako se ne napije najmanje dve kafe sa po 6,7 zlica secera on se ne moze osvestiti kako treba.
Posle kafe naravno je na redu igla...ali igla puna droge, pa tek onda duplo od propisanu max dozu insulina.
Kada sve to obavi kaze da se tek tada osjeca "normalno"....???

Pozdrav :ludaci_lol:

Ps. i nemojte raditi ovo, iako je ipak lican izbor u pitanju..
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Evo ja sam bas masu procitao o tome na netu. Sa raznih sajtova sa odgovorima doktora i zadnji zakljucak je da jedino stetno sto marihuana moze nanjeti dijabetes pacijentu jeste sto ce mozda biti malo nepazljiv sa ishranom i doziranjem lijekova...to jest organizacijom oko svoje bolesti. Sa druge strane neka nova istrazivanja govore da marihuana bas pomaze da se ukloni dijabetes. Evo malo linkova:

http://www.diabetesmonitor.com/mj.htm

http://www.godlikeproductions.com/forum1/message494737/pg1

http://bbsnews.net/article.php/20060529224323705