Marihuana i epilepsija

Hesi Mills Nutrients Hempatia

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
21
8
Beograd

Super prica vezano za epilepsiju...

Inace ja sam pre 10ak godina licno mora da vadim jezik i drzim glavu decku koji je imao napad. U tom lokalu je bilo 40ak ljudi, a meni je bilo potrebno cca 4 sekunde da se popnem na gornji sprat (kad sam cuo njegov krik, napad) lokala, gde su svi ostali gledali dok je decku isla pena na usta i dok je udarao glavom o gelender... Svi su blenuli ko mule. Mnogo su nam narodi i narodnosti neuki i primitivni. To je problem numero uno, i to ne samo vezano za epilepsiju...

Poslednja izmena:
19.08.2012
10
24
3
56
evo i mene..2012g,travanj,,po tko zna koji put( volim lov,ribolov,gljive itd..)dođem doma i skužim krpelja,isčupam..bacim..zaboravim na njega
nakon 15-tak dana počeo sam se osjećati zbunjeno,dekoncentriran ali imam i poteškoće
sa hodom i govorom.Simptomi se svaki dan naglo pogoršavaju.Završim u Novoj bolnici i odmah im ukažemo na KRPELJA, nalazi pokažu nekakve granične vrijednosti- terapija nula.prolazi još 15-tak dana,sada sam skroz nepokretan i nemogu govoriti, a u glavi totalni kaos!Supruga me doslovce ukrade iz bolnice i odnese u kliniku SABINE LINEK njemačkoj (za koju je slučajno saznala).Na pregledu mikroskopom pokažu mi bakterije
borelioze- pun kao čep.Liječenje tekućim ozonom..uspiju uništiti bakterije ali je nastala šteta ogromna,,,OSLABIO NA 55KG., TEŠKO HODAM,TEŠKO GOVORIM,U GLAVI KOMA..A NAJGORE DOBIO EPILEPSIJU..PO20-25 NAPADAJA DNEVNO (NEBI TO POŽELIO NI NAJVEĆEM NEPRIJATELJU)
A ONDA SAZNAM ZA ULJE OD MARICE..TROŠIM GA SADA NEKIH 6mj..dva puta dnevno..VEĆ 6.mj. NISAM IMAO NITI JEDAN NAPAD..NORMALNO HODAM(još sam slab)..normalno govorim (doduše i previše)..glava se razbistrila..
evo,nadam se da nisam naporan , ali ovo pišem samo iz razloga ako ikome može pomoći moje iskustvo..biti će mi drago!

* * *
Preporučljivo je korišćenje malih slova (velika slova označavaju vikanje).
pwrsd

Poslednja izmena od urednika:
17.04.2009
124
94
28
Citam ovu temu, pa da se nadovezem na onih prvih par stranica, duvam vec 10godina i u tih 10 godina samo jednom sam pao u nesvjest i to je ultra smjesna scena, barem meni... sjedim za racunalom i pijem mlijeko, duvam, u trenutku me hvata da BRZO moram na wc, dizem se ekspresno, crni mi se pred ocima i bam, na podu sam, nakon 10ak sekundi dolazim sebi, nista, sve 5, kako sam se ustao tako sam bio isto high kao i prije, niti glavobolja ni nista.... eto moje iskustvo, jel to epi ili tlak ajd znaj!?

Stipe

④②⓪
Urednik
Moderator
20.03.2014
11.293
26.896
1.198
Nikakav napad. Klasican blackout od tlaka i vutre. Da si imao napadaj, vrlo vjerovatno bi dobro znao da si ga imao :)

20.10.2015
14
6
8
London, UK
Moze li mi neko preporucit koja vrsta/vrste imaju najbolji efekat kod epilepsije. Citajuci forun naletio sam na: Original Mystic, NYC Sour Diesel, i Green Queen ali njih nema za narucit kod nasih sponzora. Zelim pravit ulje.
Hvala

19.08.2012
10
24
3
56
evo mene još malo..za HARKAN69..UKOLIKO SI NARUČUJEŠ ULJE ZA EPILEPSIJU TI JE IDEALNA
KOMBINACIJA 50/50 THC/CBD
UKOLIKO MOŽEŠ UZGOJITI SAM PRATI VRSTE SA TIM PRIBLIŽNIM KARAKTERISTIKAMA..
međutim ..nedavno sam čitao studiju koja dokazuje da je pušenje takvih vrsta pokazalo najbolje rezultate..lp

* * *
iz pravilnika:

Preporučljivo je korišćenje malih slova (velika slova označavaju vikanje).
pwrsd

Poslednja izmena od urednika:
Sviđa im se: Harkan69
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Dobar dan svima. Ovo je moj 1 post i za njega sam namerno izabrao ovu temu.
Naime, imam cerku od skoro 9 meseci koja boluje od jedne od najtezih epilepsija za decu, Infantilni spazmi, koja joj razara mozak i ostavlja jako teske posledice po psihomotorni razvoj. Vec 3 meseca se borimo da zaustavimo te napade ali...skoro pa bezuspesno. Lekovi deluju...ali sve je to kratkog daha i napadi se vracaju. 5 lekova smo pokusali do sada i gledam svoje dete kako polako "odlazi" od nas. Uspavana je i nema zivota vise u njoj.
Nemam nameru vise da sedim i gledam kako experimentisu na njoj sa milion lekova. Odlucio sam da pokusam sa izradom ulja za nju ali nameravam sam da uzgajim biljku.
Iskustvo u uzgoju mi je 0 ali tu je hvala bogu ovaj divni forum i vi predivni forumasi koji ste uvek, za svakoga tu, da pomognete.
Mene sad trenutno najvise zanima ima li neko iskustva sa uljem za tako malu decu.
Biljku sam nasao.
U pitanju je CBD Therapy. Relativno nova. Sa 0.5% thc i 8-10% cbd.
Imam i link ali ne znam jel smem da postavim, pa necu.
Porucicu je ovih dana pa se nadam da ce mi stici semenke a ne "plava koverta".
Necu puno daviti ali me zanimaju vasa misljenja na tu temt.
Pozdrav i hvala unapred.

Sviđa im se: TataVutric

Stipe

④②⓪
Urednik
Moderator
20.03.2014
11.293
26.896
1.198
Pozdrav i dobrodosao :)

Dobar izbor sorte. Ne znam koliko si mislio narucit al nemoj ispod 4 komada i barem 400W hps i box 1x1m.
Sto se tice uzgoja i setupa boxa se mozes javit u mentorski ili privatno pa cemo skemijat nesto da to bude tip top ;)

Nemam iskustva sa tvojim pitanjem ali sam pogledo charlotte's web par puta. Mislim da nebi smjelo biti problema, samo da se uhodate sa dozama.
LP

15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Hvala na odgovoru. U pakovanju je 5 kom. A sto se tice mentorstva to cu pod obavezno jer stvarno nemam iskustva. Nadam se da ce 400w odraditi posao. A sto se tice dimenzija boxa, 1x1 dovoljan za 5 biljki? Nesto mi to malo i skuceno. A i strah me da ne zeznem nesto pa bi mozda sadio 2 za pocetak. Planirao sam 2 boxa manja za po jednu biljku. U 1 box da raste pa je posle prebacim u 2 box da cveta...do branja...i tako u krug...

Stipe

④②⓪
Urednik
Moderator
20.03.2014
11.293
26.896
1.198
Mislim da je to malo komplikacija. Jedan box, 4 biljke. Ako se nesto desi uvijek mozes uspjesno zavrsit 3 ili 2 biljke u tom boxu.
Uglavnom da tu ne spamamo temu. Kad se odlucis kupovat opremu javi se pa cemo rijesit ;)
edit: sad vidim da planiras vrtit perpetual. To je ok i vege box je isto ok opcija.

15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Nema predaje druze.
Moj jedan dobar drug uvek govori: Zivot je takav, cupav i dlakav. Kad ga "obrijes"...ne ostane ti nista.

Problem je sto me panika hvata polako. Strah me da ne zeznem biljkice. Da ja to radim zbog sebe i uzitka ne bi me bio toliki strah i panika.

Sviđa im se: Stipe
01.09.2014
70
156
33
CBD Therapy super izbor, meni to stiže upravo. Seedsman ti i pokloni i jedan THC sa tim, pa ubaci u box.
napraviš posebno ulje od cbd i thc. kreni od CBD, a posle probaj sa malim unosom i thc ulja.