Marihuana i epilepsija

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.204
7.166
258
49
Texas,USA
Moze u slo cbd pastu kupiti legalno. 130€, 5ml. Co2 extrakcija.
Rso ulje 700€, 10ml, crni trg.
Takve info imam.

07.02.2017
3
5
3
30
U vezi diabetesa i napadaja... šećer škodi u epileptičnim stanjima.
Radije jedi grožđani jer on odmah ulazi u krv, drugo- nemoj se dovoditi u stanje stresa, kao i prehlade- temperaturu u takvim satnjima ne smiješ imati plus to što uz te lijekove ne smiješ ništa uzimati osim ibrufena, odnosno paracetamola.
pušenje i alkoholoj izbjegavaj, i pokušaj se baviti nečim, makar hodanjem po svježem zraku. zagušeni i pretopli prostori zakođer pogoduju tim stanjima.

mobiteli, brzo prebacivanje slike, kompjuter. sve su to sitnice na koje trebaš obratiti pažnju.
sa uljem ne mama iskustva, a sa ovim drugim znam otprije da pomaže.
i što je najbitnije, posloži sio u glavi da nemaš bolest, to su trenutni grčevi.
svi ti napadi dolaze iz glave, naših neriješenih problema.. odnosno potisnutih.
i meni je trebalo dugo, i još sam tek na pola puta.
al nemoj se obeshrabrivati, uvijek postoji izlaz.

ja ne uzimam diazepam, osim toga iammo sličnu terapiju.
umjesto njega imam frisium-na bazi normabela, jer sam od rođenja djeteta pod stresom, logično.
ovisi i kakve napade imaš...

najbitnije od sveha-piti puno vode-voda hidratizira mozak.
ako on je dobiva hidratizaciju, grči se i eto ti napada.

sad, ne pravims e pametna, jer ni ja nisam najbolje, još uvijek.
možda pomogne ;)

oprostite na greškama, ja na jednoj strani dijete na drugoj pa... :D

Poslednja izmena od urednika:
11.06.2016
11
0
1
46
Radije jedi grožđani jer on odmah ulazi u krv, drugo- nemoj se dovoditi u stanje stresa, kao i prehlade- temperaturu u takvim satnjima ne smiješ imati plus to što uz te lijekove ne smiješ ništa uzimati osim ibrufena, odnosno paracetamola.
pušenje i alkoholoj izbjegavaj, i pokušaj se baviti nečim, makar hodanjem po svježem zraku. zagušeni i pretopli prostori zakođer pogoduju tim stanjima.

mobiteli, brzo prebacivanje slike, kompjuter. sve su to sitnice na koje trebaš obratiti pažnju.
i što je najbitnije, posloži sio u glavi da nemaš bolest, to su trenutni grčevi.

umjesto njega imam frisium-na bazi normabela, jer sam od rođenja djeteta pod stresom, logično.

možda pomogne ;)

možda pomogne ;)

sa uljem nenas iskustva a sa ovim drugi - sta je to drugo nekontam.

04.10.2017
1
0
1
26
E ovako, procitao sam svaki komentar na ovom postu i prilicno sam zbunjen.
Pola godine pre napada poceli su da mi se desavaju tripovi, tipa citam nesto i zaboravim slova, gledam i ne mogu da prepoznam sta pise, kao da citam kineski, vidim slova, znakove, ali ne mogu par sekundi da skontam sta pise.
Doktori su mi rekli da imam stecenu epilepsiju, koja moze biti uzrokovana alkoholom, drogama ("droge"-marihuanu pre napada nisam koristio u zivotu). Prepisana mi je terapija sa malom dozom lekova, nisam izlazio 2 meseca, lepo spavao i smirilo se, a alkohol su mi rekli da ne probam u zivotu kao i nepozeljne supstance. Nakon ta 2 meseca ponovo izadjem, napijem se par puta, probam travu i uskoro dozivim napad, i u sl. 5 meseci doziveo sam jos 3 (pio i duvao). Tada sam zavrsio u bolnici nedelju dana i povecali su mi dozu, od tada vec godinu dana nemam napade, hvala Bogu, ali se jednom u mesec dva napijem ili navarim, pa mi se opet pocnu tripovi desavati tipa sa slovima. Tako da cim koristim nesto od ta 2, zajedno ili odvojeno, opet imam tripove, a dok ne konzumiram sve je ok. Tako da kazem, da za sada lekovi pomazu maksimalno, kao sto mnogi imaju misljenje da ne deluju. Jedino bih hteo da probam sa uljem, da nemam ni te tripove uopste, jer mi uvek izazivaju strah da ne padnem ponovo. Jedan je zivot, treba sve pokusati i probati.

18.05.2014
10
4
3
Evo par novosti na ovu temu.. U kontaktu sam sa ženom iz SAD-a koja ima epilepsiju od malena. Bolest joj je dio obiteljske anamneze, a ona sada ima 55 godina. Do unatrag pet godina, isprobala je sve moguće lijekove i nijedan nije bio učinkovit. Osim što je imala sve vrste napadaja (grand mal, petit mal, parcijalne jednostavne i složene te mioklonizme), razvio se i širok spektar nuspojava poput depresije, demotiviranosti, anksioznosti itd. Nije se mogla nositi sa nuspojavama uz napadaje te je odlučila polako kroz dugotrajan proces skinuti se s lijekova. Sama. U tom periodu napadaji su naravno bili intenzivniji, a tijelo se čistilo od lijekova. Nabavlja Charlotte's Web ulje koje nije do kraja zaustavilo napadaje. A onda, revolucija. Kupila je običnu vape pen, ono čudo što ljudi koriste umjesto cigareta. U nju je nasipala cannabis tekućinu omjera 1:3 u korist cbda nad thcom. Od tada napadaji su prošlost, nuspojava nema. Ono što jest interesantno je činjenica da ulju treba oko sat vremena da počne djelovati, a inhaliranjem na ovaj način, kanabis ide u pluća i direktno u krvotok što znači da počinje djelovati instantno, a za isti učinak u usporedbi s oralnim uzimanjem ulja potrebna je duplo manja količina. Svi koji imaju epilepsiju znaju kada napadaj stiže da nema puno opcija osim leći u siguran položaj. Međutim, ovo sa vejpanjem mijenja cijelu situaciju i ako svoju e cigaretu imaš pri ruci moguće je zaustaviti svaki napadaj. Meni je epi uglavnom pod kontrolom, ali nuspojave od lijekova su gadne i utječu na privatni i poslovni život što me već duže vrijeme motivira da nađem alternativu (mislim da samo ovo trenutno i radim s nekom iskrenom željom). Mogu nabaviti ulje u omjeru 1:3, ali ne i tekućinu za e cigaretu iz priče iznad. Razlika je u obradi biljke i puno je jednostavnije napraviti tekućinu od ulja samo treba doći do prave sorte osušene biljke. Ako netko ima nešto za podijeliti na ovu temu, tu smo ljudi, da pomognemo jedni drugima.
Naravno, ne skidajte se sami s lijekova i ne činite to naglo jer vam neće pomoći. Ali vjerujte u alternativu i lakši život jer je moguće. Pozdrav svima

18.05.2014
10
4
3
Hvala puno na linkovima. ;)

Treba i pripaziti na snagu vape pena. Jer sve što sagorijeva pod većom snagom od 3,7 V, postaje toksično i kancerogeno. Nisam stručan, samo prenosim što sam pročitao.

• Sviđa mi se
Reactions: hazeri