Marihuana i epilepsija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Do sada nije publikovana ni jedna kompletna studija ali je dokazano da marihuana zaista može da ublaži epileptične napade. Marihuana ima antikonvulzivna svojstva što znači da može da spreči nesvesno grčenje mišića. Smatra se da marihuana kao što može da spreči epileptični napad, ako se uzima u velikim dozama, pogotovo oralnim putem, može i da ga izazove. Prema tome u tretmanu epileptičnih napada marihuana se konzumira isključivo pušenjem u malim dozama.


70-ih i 80-ih Dr. Paul Consroe sa univerziteta u Arizoni je izvršio veliki broj eksperimenata nad životinjama tako što je koristio posebne komponente koje se mogu naći u marihuani kao što su cannabidiol, thc... Zaključio je da se efikasnost u tretiranju epileptičnih napada postiže samo korišćenjem kombinacije svih komponenti odnosno upotrebom cele biljke.

1975. godine u časopisu "Journal of the American Medical Association" je izašao članak o mladiću na koga nisu delovali klasični lekovi (phenobarbital i phenytoin odnosno Dilantin) jer je imao po jedan veliki napad na svaka dva meseca pa je sa 22 godine počeo da puši od jedne do pet marihuana cigareta dnevno, takođe je nastavio da koristi prepisane lekove i sa 24 godine napadi su potpuno prestali.

1980. godine u časopisu "Pharmacology" je pisao o studiji sa 16 pacijenata koji nisu dobro reagovali na standardne lekove. Osam pacijenata je redovno primalo cannabidiol dok je ostatak primao placebo u kombinaciji sa standardnim lekovima. Od onih koji su primali cannabidiol, tri se potpuno oporavilo, dva parcijalno, dva malo i jedan nije pokazao nikakav napredak. Od ostatka koji su primali placebo samo jedan se primetno oporavio. Zaključak je da je cannabidiol efikasan u kombinaciji sa standardnim lekovima za tretman epilepsije.

Još neka istraživanja:
http://scholar.google.com/scholar?q=anticonvulsant+thc+epilepsy

izvor: www.zion.co.yu
 
20.08.2013
25
33
13
Potencijalno važno za roditelje dece obolele od epilepsije:
Stiže Epidioleks (FDA odobrila probna ispitivanja CBD-a)

Kao odgovor na hitnu potrebu roditelja dece sa rezistentnom epilepsijom, Američka agencija za hranu i lekove (FDA) je odobrila studije za ispitivanje novog leka (Investigational New Drug studies, IND) prečišćenog CBD-a (kanabidiola), kao leka protiv epileptičnih napada. Lekarima-istaživačima, “novi lek” će obezbediti GW Pharmaceuticals, koji su svoj novi CBD proizvod nazvali Epidioleks (Epidiolex™).

FDA je, do sada, odobrila IND studije srednje veličine pod pokroviteljstvom dr. Orina Devinskog (Orrin Devinsky, MD) sa Medicinskog fakulteta Njujorškog univerziteta i dr. Roberte Cilio (Roberta Cilio, MD, PhD) sa Kalifornijskog univerziteta u San Francisku – od kojih će svaka pratiti upotrebu Epidioleksa na 25 pacijenata u lečenju pedijatrijske epilepsije – plus dve pojedinačne IND studije dr. Cilio. Još IND studija čeka odobrenje FDA. [...] Devinski i Cilio su održali prezentacije na konferenciji “Kanabidioli: potencijalna upotreba kod epilepsije i drugih neuroloških poremećaja”, održanoj na Njujorškom univerzitetu, 4. oktobra.

Predsednik GW Pharmaceuticals, dr. Džefri Gaj, (Geoffrey Guy, MD) izjavio je: “U narednim mesecima , ako FDA bude zadovoljna kako se stvari razvijaju, imaćemo značajan broj respektabilnih epileptologa u većim univerzitetskim centrima širom SAD, gde će svaki lečiti nekoliko desetina pacijenata sa raznim oblicima epilepsije.”

Svaka IND studija srednje veličine, koju sponzoriše lekar, može uključiti dodatne pacijente, uz odobrenje FDA. S obzirom na nivo potreba i efikasnost mreže zabrinutih roditelja, moguće je da će u narednoj godini, na stotine dece sa različitim teškim oblicima epilepsije biti uključeno u IND studije i dobiti terapiju Epidioleksom.

Pročitajte još na http://psihoaktivist.wordpress.com/2013/11/01/stize-epidioleks-fda-odobrila-probna-ispitivanja-cbd-a/
 
20.08.2013
25
33
13
Kako se pravi ulje od Šarlotine mreže

Priprema Šarlotine mreže je dugotrajan i zamoran proces koji počinje u “grow”-u, koji čine dva ogromna plastenika, navodnjavana izvorskom vodom, na 56 ari zemlje na nepoznatoj lokaciji u planinama.

Vreme je žetve i plastenici su puni visokih biljaka. Sunčana klima Kolorada omogućava neprofitnoj fondaciji Realm of kering (Realm of Caring Foundation) da uzgaja marihuanu tokom cele godine. Sada dobijaju dve žetve godišnje, ali se nadaju da povećati proizvodnju na tri ili četiri žetve, korišćenjem strategije lišavanja svetlosti, koja dovodi do cvetanja biljaka zimi.

Oko trećina svakog staklenika posvećena je Šarlotinoj mreži, nižoj, manjoj biljci koja raste sporije od ostalih sorti. Biljka ima visok sadržaj kanabidiola (CBD), a nizak tetrahidrokanabinola (THC), psihoaktivne komponente marihuane.

Za njom vlada tako velika potražnja, od strane roditelja bolesne dece, tipično dece obolele od epilepsije, da Realm ne može da sve da ih snabde. “Stalno moramo da smanjujemo broj biljaka se THC-om, jer samo tako možemo da zadovoljimo potrebe porodica koje su na listi čekanja” – kaže 34-godišnji Džoel Stenli, jedan od šestorice braće koji vode fondaciju. “Ali, hodamo po tankoj liniji” finansijski, jer se Šarlotina mreža prodaje skoro po proizvodnoj ceni.

Potrebno je 13 do 14 radnika da bi se staralo o biljkama. Psi se šetaju imanjem, koji je ograđeno i pod 24-časovnim nadzorom kamera.

Nakon žetve, biljke se kače da se suše poput duvana. Zatime se orezuju, mere i pakuju u vakum-kese za slanje u apoteke. Sve se pažljivo obeležava i popisuje, a svaki deo biljke se koristi, uključujući i stabljike koje se koriste kao đubrivo.

Šarlotina mreža se šalje u laboratoriju fondacije, prilagođenu industrijsku kuhinju u Denveru, koju nadgleda 32-godišnji Džes Stenli.

Badovi i lišće se skidaju sa stabljika i potapaju u etil alkohol na nekoliko sati, kako bi se ekstrahovali kanabinoidi – objašnjava Stenli. Tečnost boje tamnog ćilibara, koja se tako dobija se proceđuje, filtrira se kroz gustu mrežicu, da bi se uklonili parčići biljaka i potom sipa u rotacioni evaporator, da bi se uklonio alkohol.

“Rotovap”, aparat koji se koristi u hemijskim laboratorijama, omogućava brzo i pažljivo uklanjanje viška tečnog rastvarača bez preteranog zagrevanja. Krajnji proizvod je gumasta supstanca gušća od sirupa za palačinke.

“Možemo da napravimo oko litar, litar i po na sat”, objašnjava Brajson Rest, laboratorijski tehničar koga su braća Stenli doveli iz industrije suplemenata.
Braća su nabavila i precizni aparat za tečnu hromatografiju, koji će im služiti za proveru količine CBD-a i THC-a i svakoj seriji. Sada uzorke šalju na analizu u spoljašnju laboratoriju, što je skupo, kaže Džes Stenli.

Kada uzorci stignu nazad, razređuju se maslinovim uljem.

“Ovo kako mi radimo je primitivno, ali tačno”, kaže, “Cilj nam je kontrola kvaliteta.”

Ceo članak: [The Salt Lake Tribune]

[Psihoaktivist blog]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mamaUboji and mazar
23.04.2014
2
1
0
Pozdrav! Naišla sam na ovaj forum sasvim slučajno ali eto da i ja podijelim svoja iskustva. Prvi epi napad doživjela sam u 11 mjesecu 2012 godine. Nisam znala šta mi se dogodilo usred noći pala s kreveta i ono poslije bilo ok. Zatim u 6 mjesecu 2013. ostala u bolnici 2 tjedna, cijeli šou! Napadaji su bili izazvani sintetičkim drogama. Od onda ta sranja više ne konzumiram, al zato zapalim na dnevnoj bazi i super mi je, pijem tablete dok se sjetim ne redovito baš, al osjećala sam se super sve do jednog partija di je stroboskop cijelu noć radio, jel su ga zaboravili isključit il ne (uglavnom dobar parti bio :dada ) i dobila sam napadaj. Uvijek nosim sunčane sobom baš zbog tog stroboja al pukle su mi tu noć. I nakon skoro godinu dana dobila napadaj.

Pretrage imam sad početkom 5.tog mjeseca, zadnji CT i EEG bili su uredni, nadam se da se zbog ovog ništa neće promjeniti. A što se tiče stroboskopa oduvijek mi je smetalo to blicanje, ko da se počnem trzat al sam svjesna toga, i prije nego sam saznala za epilepsiju.

Ako ima ko savjete kakve slobodno javite. Ne razgovaram s ljudima u svojoj sredini o tome kad naravno ne razumiju i ne volim kad se sažaljevaju.

Sudeći po postovima u vezi pretraga vidim da bi bilo oke otić u nebesa dan prije :bong7bp:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man
27.05.2014
2
2
0
Pozdrav svima,imam sina od 5god. koji ima retko genetsko oboljenje a jedan od simptoma bolesti su epi napadi.Dijagnoza je postavljena kada je imao 4 meseca i od tada je izmenjao razne lekove za kontrolu napada.Pio je fenobarbiton,sabril,lamiktal i eftil,u raznim kombinacijama,a trenutno pije lamiktal,kepru i karbapin.Na zalost bolest je takva da ovi lekovi koje koristi ne pomazu.Ima dosta napada cak i preko 30 u toku dana i nocu dok spava.Njegov neurolog cesto menja terapiju jer pokusava da "ubode" kombinaciju da se napadi smanje.Tesko nam je da gledamo koliko se muci,a pritom unosi svu tu hemiju u organizam koja mu ko zna sta sve drugo unistava.Istrazujuci kojekakve alternativne metode lecenje naisla sam na clanak o Sarlotinoj mrezi,ali posto zivimo u Srbiji to nam je nedostupno.Mene zanima kako pronaci ulje sa manjim procentom thc-a a vecim cbd-a i da li zaista neko moze da garantuje za to?Koliko je bezbedno davati detetu tako nesto???Cak sam razmisljala da pitam njegovog neurologa ali iskreno plasim se njegove reakcije jer je kod nas pohvalno trovati decu kojekakvom hemijom a neprihvatljivo je leciti ih sa necim sto nam je priroda dala.Hvala :hippy:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
@ mamaUboji

Pozdrav i dobrodošla na forum :wave:
Nalazite se u zaista teškoj situaciji i naravno da svom djetetu želite najbolje pa ćete dati sve od sebe kako bi pronašli rješenje ...Sudeći prema člancima koje se može pronaći na temu epilepsija/kannabis i iskustvima ljudi ,ulje bi moglo pomoći međutim kada se radi o djetetu odgovornost je ipak na drugačijoj razini pa prema tome treba pristupiti oprezno i pokušati skupiti što više informacija.Ovdje na forumu se može dosta toga iščitati i to treba obavezno napraviti...Kroz čitanje ćete vidjeti da trenutno postoji jako puno sorti koje se nude a u svrhu liječenja bolesti.Uglavnom hoću reći da Šarlotina mreža vjerovatno nije jedina sorta sa niskim postotkom thc-a a visokim cbd-a.Ukoliko se odlučite na taj korak najbolje bi bilo da sami uzgojite ono što želite(ili vam to netko od prijatelja napravi) jer samo tako možete biti sigurni da je to ono što trebate....nažalost nepostoji expresni put ka "pravom lijeku" kao što to nudi moderna medicina gdje ćete redovito posjećivati liječnike i apoteke.Nakon što dobijete ulje treba ga netko probati i vidjeti kao djeluje npr. netko od vas ili netko ko također ima epilepsiju.Znači pronaći takvu osobu isto nije lako jer morate imati povjerenje.Sve to skupa zahtjeva puno vremena(najmanje pola godine)jer kupovati ulje je jako riskantno i nepreporučljivo...nema garancije.Tek nakon svega toga ćete trebati donijeti odluku da li želite dati to ulje svom djetetu...i tu odluku sao vi možete donijeti i nitko drugi umjesto vas pa niti liječnik.Što se tiče sjemena ima svakakih pa tako im i cijene jako variraju...bez obzira što ste u Srbiji do sjemena možete doći...na p.m. sam ti poslao link na Šarlotinu mrežu sjeme i kao što vidiš nije baš jeftino al to se samo jednom kupuje...možda s nekim tko želi isto možete podijeliti troškove....
Uglavnom želim vam puno sreće u svemu tome i na pravom ste mjestu za pronaći sve informacije koje vam trebaju :wave:
 
27.05.2014
2
2
0
Hvala puno,jos da se ja izborim sa svojim strahovima i probam ispravno(ako postoji ispravno) i odgovorno da postupim vezano za ulje i lecenje.Bojim se da uticaj ne pogorsa stanje,a opet sta ako propustamo nesto od cega bi mu mozda bilo bolje? :watchplant: ???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Strah je prazna ljuštura, koju su napunili sa propagandom, lažima o cannabisu.

Data vam je dobro napisao.

Nije tu pitanje Jel legalno ili nije ampak
hoćete pomoć svom djetetu. Ako se odlučite na zdravljenje cannabisom onda
to ne pricajte nikomu!! u vašoj okolini ni prijateljima i familiji.

Trebate na početku dva sorti hibrida da vidite koji bolje pomaže kod bolesti.
Samo hrabro, znate da ste u pravu. Ono sta je narava dala nije štetno
ako se konzumira brez preterjivanja.
Tu ne vidim neku opasnost za dete, veća je opasnost nositi u sebe puno kemije potom
tableta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica and Stipe

Modesty Blaze

Aktivan Član
28.05.2014
97
449
63
34
Ove jeseni sam upoznala jedan par u Sloveniji koji su svom psu koji ima epilepsiju pored regularnih lijekova koje mu je veterinar prepisao davali i industrijsku konoplju. Šta ja znam, kaže lik da pas od toga ima manje napada..
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
prije par godina je doktor Dr. William Courtney koji je pionir u istrazivanju dobrobiti cbd-a je pokrenuo projekt u luksemburgu gdje se zasijali 10 hektara indstrijske konoplje koja ima oko 1,5% cbd-a od koje cijede sokove i istrazuju uticaj cbd-a na oboljele od karcinoma i raznih teskih oboljenja sa znacajnim uspijehom i nije bitno sto je mali postotak cbd-a jer ga nadoknadjuju sa kolicinom koju mogu iscijediti tako da mu dodje na isto...ovaj projekt zivi i danas ali za sada samo sa industrijskom jer u vecini EU su zakoni jos uvijek nedovoljno liberalni za slijedeci korak ali i to se blizi tako da ce vjerovatno u bliskoj buducnosti i EU popustiti po tom pitanju

@ mamaUboji vam je stvarno tesko biti pametan jer radi se o djetetu i tu glas razuma cesto izgubi bitku jer razum je jedno ali zelja za pomoc tom malenom stvorenju je jaca od bilo cega...Data je gore sve vec objasnio ja bi samo nadodao da sa svojim dosadasnjim iskustvom sa uljima uvjeren sam da bi pomoglo u ublazivanju simptoma ali posto je rijec o djetetu to iskljucivo mora da bude jedna od par sorti koje imaju visoki % cbd-a sa gotovo nista THC-a sto na zalost u EU ja nisam usipo naci sjeme u prodaji osim streina Avidekel i Oto#1 koji su bili na jednom mjestu ali isto tako i vrlo brzo rasprodani...nedavo je bilo price o ovome ulju koje bi mozda moglo posluziti za probu da vidite kako bi to funkcioniralo kod vas prije nogo se odlucite na uzgoj http://hempmedspx.com/room/real-scientific-hemp-oil-10gram-19-5-tube/
 

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
mario339 je napisao(la):
prije par godina je doktor Dr. William Courtney koji je pionir u istrazivanju dobrobiti cbd-a je pokrenuo projekt u luksemburgu gdje se zasijali 10 hektara indstrijske konoplje koja ima oko 1,5% cbd-a od koje cijede sokove i istrazuju uticaj cbd-a na oboljele od karcinoma i raznih teskih oboljenja sa znacajnim uspijehom i nije bitno sto je mali postotak cbd-a jer ga nadoknadjuju sa kolicinom koju mogu iscijediti tako da mu dodje na isto...ovaj projekt zivi i danas ali za sada samo sa industrijskom jer u vecini EU su zakoni jos uvijek nedovoljno liberalni za slijedeci korak ali i to se blizi tako da ce vjerovatno u bliskoj buducnosti i EU popustiti po tom pitanju

Naj bolja sorta industijske za ulje koja ima naj više CBD-a je FINOLA
pojedem svako jutro jednu veliku kašiku sa zobenim pahuljama :read:
 
06.10.2014
4
1
3
58
Da li netko ima iskustva s epilepsijom ,naime ja sam dobio epi. napad prije 7g (dijagnoza je meningoencefalitis virusni ( nisu izolirali virus )) EEG,MR CT SVE JE UREDNO SVAKI PUTA jednostavno ne znaju što mi je epi napad dobijem isključivo kad sam pod velikim stresom, ili kad sam fokusiran na nešto a netko mi priđe sleđa a da ga nevidim i pozove ,pozdravi itd , uglavnom reagiram na zvuk ( osobito na mob. da bolje opišem to izgleda ovako: nekog zovem na mob. ili tel. a taj se ne javlja pa se javi sekretarica glas koji nisam očekivao zatim slijedi napad , ne svaki puta ).
Lijekove koje pijem su :
Keppra 2g
Phemiton 150mg
Rivotril 3mg
Lamictal 300mg
Epi napad imam unatoč svemu što pijem 1-2 mj
Svaki od tih lijekova ima nuspojave najviše na jetru ,bubrege itd
Informirao sam se o Hemp oil-u ali nisam kontaktirao nikog ko ima epilepsiju ( osim što sam pročitao na internetu, You Tube svima je pomoglo ) no ne znam kako i koliko uzimati Hemp oil a paralelno se skidati s lijekova . Phemiton je barbiturat ( droga) i mora se skidati postepeno kao i ostali lijekovi .
Ima li netko slično iskustvo ?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
imam frenda koji je uz ulje ( i pushenje ) smanjio broj napada sa 3-6mjesechno na 3-4 godishnje..ali..kod njega je definitivno rijech o epilepsiji...
jesu li ti radili testove vezane za srednje uho?? ( znam slichan sluchaj-zvkovima i naglim cimanjem izazvani napadi slichni epileptichnim..na kraju je ispalo da je problem sa srednjim uhom )

btw. dali ti pitash za hemp oil ( ulje od sjemena industrijske konoplje ).. ili, za ulje/smolu od kanabisa(marihuane/vutre/marihuane...) ?
 
06.10.2014
4
1
3
58
Nisu mi radili testove vezane za srednje uho nije čak nitko ni predložio od mojih liječnika , samo su postavili dijagnozu epilepsija ,( zato što su napadi uglavnom GRAND MAL A POSLIJE drugi ili treći dan parcijalni ) svakako ču napraviti te testove .
Pitam za Hemp oil ( ulje) tipa Rick Simpson znači ima veći postotak THC-a od CBD-a , toliko toga sam pročitao na netu a i na ovom forumu da sam sav zblesiran :knockknock: da li je bolje ulje s višim postotkom CBD-a ili ono s višim postotkom THC-a, uglavnom za epilepsiju je navodno bolje ono s višim postotkom CBD-a NEZNAM ??
Koje ulje koristi tvoj frend i koju vutru :rasta1: .da li se je skinuo sa lijekova skroz ili djelomično,na forumu uglavnom svi pišu pozitivno no samo nekoliko njih navodi da su se skinuli s lijekova , kako? postepeno? uz već gore navedeno kombinacijom, isprobavnjem kužiš ako stvar šljaka s kojim od navedenih otrova početi. Znam da je stvar od osobe do osobe , ali ipak takve info su dobrodošle.
btw. uopće nisi zlavještica baš suprotno :kiss:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mašenka