Marihuana i epilepsija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Do sada nije publikovana ni jedna kompletna studija ali je dokazano da marihuana zaista može da ublaži epileptične napade. Marihuana ima antikonvulzivna svojstva što znači da može da spreči nesvesno grčenje mišića. Smatra se da marihuana kao što može da spreči epileptični napad, ako se uzima u velikim dozama, pogotovo oralnim putem, može i da ga izazove. Prema tome u tretmanu epileptičnih napada marihuana se konzumira isključivo pušenjem u malim dozama.


70-ih i 80-ih Dr. Paul Consroe sa univerziteta u Arizoni je izvršio veliki broj eksperimenata nad životinjama tako što je koristio posebne komponente koje se mogu naći u marihuani kao što su cannabidiol, thc... Zaključio je da se efikasnost u tretiranju epileptičnih napada postiže samo korišćenjem kombinacije svih komponenti odnosno upotrebom cele biljke.

1975. godine u časopisu "Journal of the American Medical Association" je izašao članak o mladiću na koga nisu delovali klasični lekovi (phenobarbital i phenytoin odnosno Dilantin) jer je imao po jedan veliki napad na svaka dva meseca pa je sa 22 godine počeo da puši od jedne do pet marihuana cigareta dnevno, takođe je nastavio da koristi prepisane lekove i sa 24 godine napadi su potpuno prestali.

1980. godine u časopisu "Pharmacology" je pisao o studiji sa 16 pacijenata koji nisu dobro reagovali na standardne lekove. Osam pacijenata je redovno primalo cannabidiol dok je ostatak primao placebo u kombinaciji sa standardnim lekovima. Od onih koji su primali cannabidiol, tri se potpuno oporavilo, dva parcijalno, dva malo i jedan nije pokazao nikakav napredak. Od ostatka koji su primali placebo samo jedan se primetno oporavio. Zaključak je da je cannabidiol efikasan u kombinaciji sa standardnim lekovima za tretman epilepsije.

Još neka istraživanja:
http://scholar.google.com/scholar?q=anticonvulsant+thc+epilepsy

izvor: www.zion.co.yu
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd

Super prica vezano za epilepsiju...

Inace ja sam pre 10ak godina licno mora da vadim jezik i drzim glavu decku koji je imao napad. U tom lokalu je bilo 40ak ljudi, a meni je bilo potrebno cca 4 sekunde da se popnem na gornji sprat (kad sam cuo njegov krik, napad) lokala, gde su svi ostali gledali dok je decku isla pena na usta i dok je udarao glavom o gelender... Svi su blenuli ko mule. Mnogo su nam narodi i narodnosti neuki i primitivni. To je problem numero uno, i to ne samo vezano za epilepsiju...
 
Poslednja izmena:
19.08.2012
10
27
3
61
evo i mene..2012g,travanj,,po tko zna koji put( volim lov,ribolov,gljive itd..)dođem doma i skužim krpelja,isčupam..bacim..zaboravim na njega
nakon 15-tak dana počeo sam se osjećati zbunjeno,dekoncentriran ali imam i poteškoće
sa hodom i govorom.Simptomi se svaki dan naglo pogoršavaju.Završim u Novoj bolnici i odmah im ukažemo na KRPELJA, nalazi pokažu nekakve granične vrijednosti- terapija nula.prolazi još 15-tak dana,sada sam skroz nepokretan i nemogu govoriti, a u glavi totalni kaos!Supruga me doslovce ukrade iz bolnice i odnese u kliniku SABINE LINEK njemačkoj (za koju je slučajno saznala).Na pregledu mikroskopom pokažu mi bakterije
borelioze- pun kao čep.Liječenje tekućim ozonom..uspiju uništiti bakterije ali je nastala šteta ogromna,,,OSLABIO NA 55KG., TEŠKO HODAM,TEŠKO GOVORIM,U GLAVI KOMA..A NAJGORE DOBIO EPILEPSIJU..PO20-25 NAPADAJA DNEVNO (NEBI TO POŽELIO NI NAJVEĆEM NEPRIJATELJU)
A ONDA SAZNAM ZA ULJE OD MARICE..TROŠIM GA SADA NEKIH 6mj..dva puta dnevno..VEĆ 6.mj. NISAM IMAO NITI JEDAN NAPAD..NORMALNO HODAM(još sam slab)..normalno govorim (doduše i previše)..glava se razbistrila..
evo,nadam se da nisam naporan , ali ovo pišem samo iz razloga ako ikome može pomoći moje iskustvo..biti će mi drago!



* * *
Preporučljivo je korišćenje malih slova (velika slova označavaju vikanje).
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:
17.04.2009
140
138
43
Citam ovu temu, pa da se nadovezem na onih prvih par stranica, duvam vec 10godina i u tih 10 godina samo jednom sam pao u nesvjest i to je ultra smjesna scena, barem meni... sjedim za racunalom i pijem mlijeko, duvam, u trenutku me hvata da BRZO moram na wc, dizem se ekspresno, crni mi se pred ocima i bam, na podu sam, nakon 10ak sekundi dolazim sebi, nista, sve 5, kako sam se ustao tako sam bio isto high kao i prije, niti glavobolja ni nista.... eto moje iskustvo, jel to epi ili tlak ajd znaj!?
 
20.10.2015
14
6
8
London, UK
Moze li mi neko preporucit koja vrsta/vrste imaju najbolji efekat kod epilepsije. Citajuci forun naletio sam na: Original Mystic, NYC Sour Diesel, i Green Queen ali njih nema za narucit kod nasih sponzora. Zelim pravit ulje.
Hvala
 
19.08.2012
10
27
3
61
evo mene još malo..za HARKAN69..UKOLIKO SI NARUČUJEŠ ULJE ZA EPILEPSIJU TI JE IDEALNA
KOMBINACIJA 50/50 THC/CBD
UKOLIKO MOŽEŠ UZGOJITI SAM PRATI VRSTE SA TIM PRIBLIŽNIM KARAKTERISTIKAMA..
međutim ..nedavno sam čitao studiju koja dokazuje da je pušenje takvih vrsta pokazalo najbolje rezultate..lp


* * *
iz pravilnika:

Preporučljivo je korišćenje malih slova (velika slova označavaju vikanje).
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Harkan69
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Dobar dan svima. Ovo je moj 1 post i za njega sam namerno izabrao ovu temu.
Naime, imam cerku od skoro 9 meseci koja boluje od jedne od najtezih epilepsija za decu, Infantilni spazmi, koja joj razara mozak i ostavlja jako teske posledice po psihomotorni razvoj. Vec 3 meseca se borimo da zaustavimo te napade ali...skoro pa bezuspesno. Lekovi deluju...ali sve je to kratkog daha i napadi se vracaju. 5 lekova smo pokusali do sada i gledam svoje dete kako polako "odlazi" od nas. Uspavana je i nema zivota vise u njoj.
Nemam nameru vise da sedim i gledam kako experimentisu na njoj sa milion lekova. Odlucio sam da pokusam sa izradom ulja za nju ali nameravam sam da uzgajim biljku.
Iskustvo u uzgoju mi je 0 ali tu je hvala bogu ovaj divni forum i vi predivni forumasi koji ste uvek, za svakoga tu, da pomognete.
Mene sad trenutno najvise zanima ima li neko iskustva sa uljem za tako malu decu.
Biljku sam nasao.
U pitanju je CBD Therapy. Relativno nova. Sa 0.5% thc i 8-10% cbd.
Imam i link ali ne znam jel smem da postavim, pa necu.
Porucicu je ovih dana pa se nadam da ce mi stici semenke a ne "plava koverta".
Necu puno daviti ali me zanimaju vasa misljenja na tu temt.
Pozdrav i hvala unapred.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TataVutric

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Pozdrav i dobrodosao :)

Dobar izbor sorte. Ne znam koliko si mislio narucit al nemoj ispod 4 komada i barem 400W hps i box 1x1m.
Sto se tice uzgoja i setupa boxa se mozes javit u mentorski ili privatno pa cemo skemijat nesto da to bude tip top ;)

Nemam iskustva sa tvojim pitanjem ali sam pogledo charlotte's web par puta. Mislim da nebi smjelo biti problema, samo da se uhodate sa dozama.
LP
 
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Hvala na odgovoru. U pakovanju je 5 kom. A sto se tice mentorstva to cu pod obavezno jer stvarno nemam iskustva. Nadam se da ce 400w odraditi posao. A sto se tice dimenzija boxa, 1x1 dovoljan za 5 biljki? Nesto mi to malo i skuceno. A i strah me da ne zeznem nesto pa bi mozda sadio 2 za pocetak. Planirao sam 2 boxa manja za po jednu biljku. U 1 box da raste pa je posle prebacim u 2 box da cveta...do branja...i tako u krug...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Mislim da je to malo komplikacija. Jedan box, 4 biljke. Ako se nesto desi uvijek mozes uspjesno zavrsit 3 ili 2 biljke u tom boxu.
Uglavnom da tu ne spamamo temu. Kad se odlucis kupovat opremu javi se pa cemo rijesit ;)
edit: sad vidim da planiras vrtit perpetual. To je ok i vege box je isto ok opcija.
 
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Nema predaje druze.
Moj jedan dobar drug uvek govori: Zivot je takav, cupav i dlakav. Kad ga "obrijes"...ne ostane ti nista.

Problem je sto me panika hvata polako. Strah me da ne zeznem biljkice. Da ja to radim zbog sebe i uzitka ne bi me bio toliki strah i panika.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
896
3.715
163
Hladni sever
Koliko sam ja shvatio kod growanja ove mocne bilje, najbitnije je: Strpljenje!
A kad nam je neko bolestan onda je to vrlo tesko iskontrolisati
 
01.09.2014
71
163
33
CBD Therapy super izbor, meni to stiže upravo. Seedsman ti i pokloni i jedan THC sa tim, pa ubaci u box.
napraviš posebno ulje od cbd i thc. kreni od CBD, a posle probaj sa malim unosom i thc ulja.