Marihuana i epilepsija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Do sada nije publikovana ni jedna kompletna studija ali je dokazano da marihuana zaista može da ublaži epileptične napade. Marihuana ima antikonvulzivna svojstva što znači da može da spreči nesvesno grčenje mišića. Smatra se da marihuana kao što može da spreči epileptični napad, ako se uzima u velikim dozama, pogotovo oralnim putem, može i da ga izazove. Prema tome u tretmanu epileptičnih napada marihuana se konzumira isključivo pušenjem u malim dozama.


70-ih i 80-ih Dr. Paul Consroe sa univerziteta u Arizoni je izvršio veliki broj eksperimenata nad životinjama tako što je koristio posebne komponente koje se mogu naći u marihuani kao što su cannabidiol, thc... Zaključio je da se efikasnost u tretiranju epileptičnih napada postiže samo korišćenjem kombinacije svih komponenti odnosno upotrebom cele biljke.

1975. godine u časopisu "Journal of the American Medical Association" je izašao članak o mladiću na koga nisu delovali klasični lekovi (phenobarbital i phenytoin odnosno Dilantin) jer je imao po jedan veliki napad na svaka dva meseca pa je sa 22 godine počeo da puši od jedne do pet marihuana cigareta dnevno, takođe je nastavio da koristi prepisane lekove i sa 24 godine napadi su potpuno prestali.

1980. godine u časopisu "Pharmacology" je pisao o studiji sa 16 pacijenata koji nisu dobro reagovali na standardne lekove. Osam pacijenata je redovno primalo cannabidiol dok je ostatak primao placebo u kombinaciji sa standardnim lekovima. Od onih koji su primali cannabidiol, tri se potpuno oporavilo, dva parcijalno, dva malo i jedan nije pokazao nikakav napredak. Od ostatka koji su primali placebo samo jedan se primetno oporavio. Zaključak je da je cannabidiol efikasan u kombinaciji sa standardnim lekovima za tretman epilepsije.

Još neka istraživanja:
http://scholar.google.com/scholar?q=anticonvulsant+thc+epilepsy

izvor: www.zion.co.yu
 
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
CBD Therapy super izbor, meni to stiže upravo. Seedsman ti i pokloni i jedan THC sa tim, pa ubaci u box.
napraviš posebno ulje od cbd i thc. kreni od CBD, a posle probaj sa malim unosom i thc ulja.

Slozicu se sa Stipe. Takvu sortu sam upravo i trazio jer ima najmanje moguce THC-a. Taj poklon cu mozda posaditi ali ne njoj da dam vec za tatu i mamu. Da se opustimo malo kad nam se dete opet vrati...dao bog.
THC ionako nije potreban za tretiranje epilepsije. Citao sam ovde na forumu da neko preporucuje 1:1 ali je to pogresno totalno. Dosta sam citao o tome zadnjih meseci i upravo zbog toga sam i odabrao Therapy.
Bilo je u igri i Avikedel, Valentine X i R4 ali sam odlucio za Therapy.
Upravo radim nacrt za box pa od sutra da pocnem polako...posto vidim da cu svu potrebnu pomoc naci od vas dobrih ljudi, sa ogromnim zivcima (za nas pocetnike) :)
 
02.04.2016
3
0
1
39
Pozdrav ljudi. Prije svega, svaka vam cast na trudu, citao sam sve od prvog do poslednjeg posta.
Ja sam *****, iz ***** sam, zivim u ********. Upravo sam se registrovao na sajt.
Meni je dijagnoza alc.epi, kazu doktori alkoholna epilepsija (za koju nikad niko nije cuo).
Zaista od prije nekoliko godina alkohol je poceo da mi izaziva epi napade, tipa grand mal i iskljucivo nocu, Prestao sam sa tim i pijem tegretol oko 400mg dnevno. Bolje se osjecam ali opet s vremena na vrijeme dobijem napad. Odlucio sam da probam malo sa uljem ili pusenjem da vidim kako bi to uticalo.
Problem je, sto sam ja za travu totalni laik, probao sam je jednom u zivotu, ljudi oko mene je ne koriste.
Zanima me kakva je procedura i mogucnost ***************************, kao sto neko rece gore, da mi ne stigne plava koverta umjesto narudzbe? :) Hvala puno.
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
frend, zamolio bih te da se drzimo pravilnika, valjalo bi da ga procitas. iz pravilnika:
Na forumu ne ostavljajte vaše lične ili kontakt informacije poput imena i/ili prezimena, br. telefona, e-maila, mesta u kom zivite...
...strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.

* * *
kazu doktori alkoholna epilepsija (za koju nikad niko nije cuo).
a o tome o cemu niko nikad nije cuo imas i na netu
http://www.alkoholizam.com/bolesti4.htm
http://www.hskla.hr/ZBORNIK knjiga/... I KOMPLIKACIJE/0404 ALKOHOLNA EPILEPSIJA.htm
 
Poslednja izmena:
02.04.2016
3
0
1
39
Hvala puno na odgovoru. Izvinjavam se, nisam citao pravilnik.
A sto se tice toga da niko nije cuo, mislio sam na to da sam bio kod jos nekoliko doktora, koji su me onako blijedo gledali kada sam im pokazao dijagnozu. Pozzz
 
02.04.2016
3
0
1
39
Prvi doktor mi je dao tu dijagnozu. Prestao sam piti alkohol, poceo uzimati terapiju i bilo je ok neko vrijeme. Posle nekoliko mjeseci, napadi su se vratili. Kasnije sam obisao jos 3-4 doktora, jedan je tvrdio da taj tip epilepsije ne postoji, drugi takodje, cak mi je rekao da nemam epilepsiju iako imam sve simptome, treci mi je izvukao najvise para, jer sam radio 3 puta eeg kod njega, obicni, nocni i holter, pa mi je na kraju rekao da nema nista i naravno da ta alc epi ne postoji, da su to slucajni napadi. Dvojici od njih sam nosio iprintano ovo sa neta o tom tipu, pa su mi rekli da idem onda na net da se lijecim. :)
U svakom slucaju ja napade dobijam i dalje, bez alkohola, sa terapijom, iskreno ne cesto ali oko 2-3 puta u pola godine. Svaki napad predosjetim kada ce biti, cak i preko dana osjetim da cu uvece imati napad i svaki put nocu se probudim nekoliko sec prije napada i sjecam se ujutru nekih flesheva pred ocima i gubitka daha.
Eto toliko drugar, poprilicno gadan, bolan i strasan osjecaj i volio bih da se rjesim toga.
Pozzz
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uf, sta kompliciras. Uzgoj kus hibrida i pre spavanja popuši jedan dzojnt.
Još bolje je ako napraviš rso ulje i uzmes pre spavanja. Napadaja onda nema.
Samo opušteno. Nemoj vutru zloupotrebi i smislu, da se prepusavas.
Ništa strašno nemaš. Sve je u glavi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brado66
07.02.2017
3
7
3
35
pozdrav ljudi,


u žurbi nastojim napisati dok mi beba spava..
dakle, otkrila sam vas juče, dok sam bila u potrazi za iskustvima sa cbd uljem.
moja situacija je sljedeća...
epilepsiju imam unazad 4g, sada mi je 28g.
rodila sam prije 3mj, i otad se situacija pogoršala.
nekako se stabilizirala sa novom terapijom, tek sada.
mene zanima da li ima netko tko liječi svoju epilepsiju uljem.

probala sam ja neko, industrijsko, iz bio&bio, i pokušavam na sve načine umiriti to stanje u glavi.
čini me to dosta napetom, ne želim da me ograničava u životu i mojim ciljevima.
ovdje u **** sam sama, jer suprug radi u drugoj državi.
dosta se borim, i molim ako tkogod ima dobrih iskustava s njim, i kojim točno, da odgovori na ovaj moj post.

kada sam dobila epi, nisam nikad razmišljala o njoj, i bilo mi je dobro, samo jedan grand mal, i nekoliko omanjih slabosti, ništa posebno. uživala sam u svemu-život je jedan.
no , sad je siruacija malo drugačija.
nakon poroda nekoliko granda, i to stalno probadanje... magnet uredan...

sve vas srdačno pozdravljam i unaprijed hvala:))

koristila sam prije, u kombinaciji sa lijekovima i bilo mi je ok, ali kažem dok nnisam tazmišljala o njoj.. nikakvih problema.. i nespavanje, i alkohol i sve sve...
sada sam osjetljiva na tv, svjetla, stres- bilo to uzbuđenje od sreće ili nešto negativno, od svega dobijem podražaje...
vidim da je netko napisao da je diazepam gadan problem, a to su mi baš bili i prepisali na početku velikih napada prije tri mj.

sada sam na tegretolu, frisiumu i lamictalu.

dooista su sve individualna iskustva,ali ako tko ima još koju pametnu za mene.. unaprijed veliko hvala!!
 
Poslednja izmena od urednika:

i33i

I smoke and I know things
Banovan
09.02.2016
179
427
63
Moja gospoja ima epilepsiju, neznam točno koja dijagnoza, uglavnom trigger za napadaje je obično neispavanost i/ili stres, manifestriala se kroz lagani tremor ekstremiteta pa do onih pravih napada sa grčenjem i pjenom na usta. Nakon rođenja prvog djeteta stanje se jako pogoršalo (znači stres i neispavanost na maximum). U to vrijeme terapija joj je bila oko 4000 mg depakina dnevno, par apaurina, normabela i ostalih gadarija (ne sjećam se točno ipak je to bilo prije 13 godina). Otkada malo intenzivnije koristi konoplju, ne konzumira alkohol i ne umara se sranjima imala je možda 2-3 lagana napada (samo tremor ruku). Ulje nikad nije koristila već samo zapalimo 1-2 prije spavanja. Od te sile tableta koje je gutala godinama sad samo reda radi uzima 500 mg depakina dnevno.
 
07.02.2017
3
7
3
35
Hvala!

ja sam samo jednom imala grand mal do rođenja bebe... mogu reći kako je to užasno iskustvo, i kada postaneš roditelj koji se treba brinuti o malom djetetu, a ne možeš do wc-a..
ne podržavam farmaceutsku industriju, no jedino me to sada drži stabilnom.
prije sam pušila pomalo, onako rekreativno, no bojim se sada vratiti na to, da se ne bi desio kontra efekt.
alkoholu znam da ne smijem ni blizu.
prva dva mjeseca suprug je bio tu, i budio se noću, ona jede na flašicu. to je puno pomoglo.
znam koji su trigeri kod mene, i trudim ih se savladati.
no sa vremena na vrijeme osjećam se bespomoćno...
dosta toga je i u glavi.
joga dosta pomaže, i uskoro ću se vratiti ka tome.
podnijela sam veliku žrtvu, za to malo prekrasno biće, a sada želim da mi samo bude bolje.

sada me kopka to,da li pušiti ili da probam sa uljem.
no, kako bilo uvjerena sam da pomaže

što se lijekova tiče, i ja pijem tri ujutro, jednu popodne i tri navečer.
KATASTROFA
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Koliko sam uspio vidjet CBD sorte su se pokazale odlicne u sprecavanju napadaja, trenutno.
Probaj uzgojit 1 ili 2 cbd sorte pa ces vidjet kako ti pomaze. Puno ljudi su sveli desetke grand mala dnevno na par komada godisnje ili niti jedan. Ima na youtube-u dosta filmica o lijecenju epilepsije. Mislim da je charlotte's web najpoznatiji.
 
11.06.2016
11
0
1
51
Ljep pozdrav svima, trebam savijet . Imao sam operaciju tumora na mozgu 2011 god. Uspjesnu barem do sad bez recidiva. I bio miran bez napadaja onda dobijam diabetes i poslije nekoliko mjeseci pocinju napadaji, skoro na svakih 30 do 40 dana po jedan napad nekad i cesce. E sad ako iko ima ikakvo ili slicno iskustvo molio bih za pomoc i savjet. Trenutno sam na max. dozi tegretola 400 cr i lamiktala po 200 mg i neznam kolko diazepama dnevno zavisi od stanja ali minimum 7 mg. E ovo sad sa kanabisom neznam kako i cime poceti jer sam nekako zbunjen ovim postovima.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja bi prvo nabavio cbd ulje i thc. Omjer 2:1 cbd:thc,
Uzimanje biomix v kapsulah. Sami napravite.
Trebao bi 20ml cbd i 10ml thc ulja. Iz toga bi dobio oko 500 kapsula, dozirao 4 puta dnevno. To bi trajalo dobre 4 mjeseca da se potrosi.

Pokrenuo vlastiti uzgoj ako je mogucnost.
 
11.06.2016
11
0
1
51
Ja bi prvo nabavio cbd ulje i thc. Omjer 2:1 cbd:thc,
Uzimanje biomix v kapsulah. Sami napravite.
Trebao bi 20ml cbd i 10ml thc ulja. Iz toga bi dobio oko 500 kapsula, dozirao 4 puta dnevno. To bi trajalo dobre 4 mjeseca da se potrosi.

Pokrenuo vlastiti uzgoj ako je mogucnost.
Stvarno sam laik za sve ovo . Moze li se ikako ovo ikako nabaviti ili kupiti negdje u regionu, jer kod nas u bosni toga nema.