Marihuana i epilepsija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Do sada nije publikovana ni jedna kompletna studija ali je dokazano da marihuana zaista može da ublaži epileptične napade. Marihuana ima antikonvulzivna svojstva što znači da može da spreči nesvesno grčenje mišića. Smatra se da marihuana kao što može da spreči epileptični napad, ako se uzima u velikim dozama, pogotovo oralnim putem, može i da ga izazove. Prema tome u tretmanu epileptičnih napada marihuana se konzumira isključivo pušenjem u malim dozama.


70-ih i 80-ih Dr. Paul Consroe sa univerziteta u Arizoni je izvršio veliki broj eksperimenata nad životinjama tako što je koristio posebne komponente koje se mogu naći u marihuani kao što su cannabidiol, thc... Zaključio je da se efikasnost u tretiranju epileptičnih napada postiže samo korišćenjem kombinacije svih komponenti odnosno upotrebom cele biljke.

1975. godine u časopisu "Journal of the American Medical Association" je izašao članak o mladiću na koga nisu delovali klasični lekovi (phenobarbital i phenytoin odnosno Dilantin) jer je imao po jedan veliki napad na svaka dva meseca pa je sa 22 godine počeo da puši od jedne do pet marihuana cigareta dnevno, takođe je nastavio da koristi prepisane lekove i sa 24 godine napadi su potpuno prestali.

1980. godine u časopisu "Pharmacology" je pisao o studiji sa 16 pacijenata koji nisu dobro reagovali na standardne lekove. Osam pacijenata je redovno primalo cannabidiol dok je ostatak primao placebo u kombinaciji sa standardnim lekovima. Od onih koji su primali cannabidiol, tri se potpuno oporavilo, dva parcijalno, dva malo i jedan nije pokazao nikakav napredak. Od ostatka koji su primali placebo samo jedan se primetno oporavio. Zaključak je da je cannabidiol efikasan u kombinaciji sa standardnim lekovima za tretman epilepsije.

Još neka istraživanja:
http://scholar.google.com/scholar?q=anticonvulsant+thc+epilepsy

izvor: www.zion.co.yu
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Istina je, u Marihuana, Zabranjeni lijek postoji mnogo ljudi koji su opisali svoja licna iskustva, npr. covjek se borio sa epilepsijom preko deset godina, probavao svakakve lijekove, a korist od njih bila je neznatna. Znao je imati i po dvadeset/ trideset napadaja dnevno, sto u obliku samo malih trzaja, nekontroliranog treptaja, sto u obliku ozbiljnih padavica od kojih je mogao da izgubi zivot.
Kako mu je Marihuana pomogla: konzumira je pusenjem vec deset godina, svaki dan uzme pet frulica, u razmacima od po par sati, uspio je da epilepticne napadaje smanji na manje od pet dnevno, a opasnih padavica vise nema. Moze normalno da obavlja svoj posao, te moze nastaviti svoj zivot normalno i dostojanstveno.
 
09.07.2006
49
3
0
www.Vutra.org
evo, moj pas ima epilepsiju! i krenuo sam mu davat male doze. sinoc je primio 4. u 2 tj.

dakle 2 puta tjedno, MALO !


i bome :roll: jos nista 8)

al nije da nece bit.! samo ga moram naduvat kod kuce. jer mu se neda setat kad je smoked
 
  • Sviđa mi se
Reactions: manila

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nemoj to ciniti,pasji organizam nije ljudski!!!
Posto verujem, da volis svog psa odvedi ga radije veterinaru..
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
SLO-Era je napisao(la):
nemoj to ciniti,pasji organizam nije ljudski!!!
Posto verujem, da volis svog psa odvedi ga radije veterinaru..

Potpisujem :idea:

Životinjama baš i nije dobro "dat_da_duvaju"...jedan deèko kojeg znam napušavao je svohjeg maèka i ovaj se doslovce pretvorio biljku. Samo sjedi i bulji u zid po 5-6 sati. Sramota... :?
 
24.10.2006
1
1
0
IMAM JEDAN PROBLEM!

Trebaju mi materijali o tome kako marihuana ne potièe epi-napade,jer moj doktor sav pametan smatra da cu si sa travom samo pogoršati dijagnozu :x ...

i dajte još neke primjere i sluèajeve...

Hvala, :wink: tu me bar ljudi razumiju...
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
vidim da Ti nitko ne odgovara, a neam osobno iskustva s epilepsijom,
šta da ti reèem, provaj s ovom knjigom Marihuana, Zabranjeni lijek , i ovim linkom gore... malo guglaj...

sori :?

drž se!!!

pozdrav
 
19.06.2005
7
1
0
Eh Moskri on mora to da ti kaze , da je legalno rekao bi kako stoje stvari , tj. rekao bi shta zna o tome. ja sam proshle god. operisao tumor na mozgu (benigni) nisu uspeli sve da odstrane,pa i dalje me piche parcijalni epi napadi.Bolno mi se oduzima desna strana tela po nekoliko puta dnevno,dugo sam bio narkos (shesta godina kako nisam) al zato ganju driblam po nekoliko buxni dnevno. ISKRENO nisam provalio da utiche na moje epi napade :( Neurohirurga nisam ni pitao ,sam mi je rekao kad je video u papirima da sam porochan da sve shto menja stanje svesti nije pozeljno za moj fuckin brain ..... i to mu je to.........al da woo ostavim NIKAD pa imao epi na svakih pet minuta !!! naletao sam na neke sajtove gde kazu jednom mesechno bla bla .......... maaaaaaa ja odredjujem terapiju sho se marihuane tiche !!!!!! :wink:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mencentry

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
video sam kod nekog shopa da preporucuje jednu svoju sortu baz za epi napade...

nadam se da cu se setiti koji je to shop pa cu vam preneti ime sorte

a anti depresiv sorti znam bar 5-6,koje lagano puste bez osecaja umora i izcrpljenosti
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Sve je to dosta kontradiktorno. Znanstvenici kazu da smiruje mucninu kod kemoterapije te smanjuje bol kod multiple skleroze, a opet vezano za psihicke poremecaje poput shizofrenije, epilepsije.., kazu da pogorsava postojece simptome i potice vracanje starih simptoma.
Kod psihicki bolesnog covjeka panika, paranoja, pad memorije, koncentracije i ostali negativni, ali postojeci utjecaji marihuane mogu biti pogubni.
To ima smisla. Kod psihickih bolesti, mozda je najbolje ne dirati u bolesno i vec naruseno stanje svijesti.
Ispravite me ako grijesim?
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
UserName je napisao(la):
Kod psihickih bolesti, mozda je najbolje ne dirati u bolesno i vec naruseno stanje svijesti.
Ispravite me ako grijesim?

Definitivno se slažem! Marihuana je samo za ljude èije su osobnosti zdrave i stabilne!

Dati Marihuanu psihièki bolesnoj osobi(neovisno dali je ona toga svjesna ili ne) isto je kao nekoga kome je slomljena noga nagovarati da igra nogomet! Besmisleno, nepotrebno i opasno! :idea:
 
08.01.2008
17
0
0
45
Rafazi_pihe je napisao(la):
Definitivno se slažem! Marihuana je samo za ljude èije su osobnosti zdrave i stabilne!

Dati Marihuanu psihièki bolesnoj osobi(neovisno dali je ona toga svjesna ili ne) isto je kao nekoga kome je slomljena noga nagovarati da igra nogomet! Besmisleno, nepotrebno i opasno! :idea:
neznam sta da vam kazem iz srbije saM u zivotu sam imao nekoliko e nap.. ranije sam svasta konzzz pa sam sebi izazvao nap.. pre otprilike 10 god upoznao sadasnju zenu skojom imam kcer poceo pusiti samo vutru 8 god nista i moji kuci bili protiv mog koriss marihuane posalju me psihijatru on mi prepise smirice tablete i ja malo pusio malo pio tablete kao skidam se sa vutre kad ono GROM napad prestanem ja sve proglase me epilept,.. ija posle 6 meseci vratim se njoj i BOGU hvala josuvek mi je lepo samo skupo ovde nemoze da se pravi tek tako i nema kvalitetnog semena PA molim ako ima neko neka mi preporuci dobro seme zahvalan bih vam bio HVALA puno od Milosa iz Sapca
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Moram priznati da nisam baš previše shvatio 'što je pjesnik htio reći' mozda da ubaciš drugom prilikom u post koju točku ili zarez.
Klikni na link našeg sponzora, imaju svakakvog sjemena sa opisima, pronadji nesto sto bi tebi odgovaralo.
Kao novom korisniku zelim ti dobrodoslicu i molim te da procitias pravilnik foruma kako bi izbjegli eventualne neugodnosti.
 
15.07.2007
5
0
0
49
moje skorasnje iskustvo sa marihuanom me je jako iznenadilo.

nas troje je pusilo jedan dzoint. nakon izvesnog vremena jedno od nas je dobilo nesto sto mogu opisati kao 'blagi epi napad' koji je zapoceo iznenadnim gubitkom svesti koji je prouzrokovao pad.

fora je sto ne mogu da ovo pripisem uzimanju drugih supstanci, lekova i alkohola. apsolutno nista drugo nije konzumirano osim hrane i sokova i tog jednog dzointa podeljenog izmedju nas troje.

da li neko ima slicna iskustva i da li je uopste moguce da marihuana bude jedini uzrocnik ovakvih ili slicnih zabrinjavajucih stanja?
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ne,nijedna trava ne djeluje tako.Vama je trava bila normalna,o.k,jel?

Imaju 2 opcije:
1.Ta osoba ima zdravstvenih problema a trava je bila okidac.U tom slucaju :wave: travi.
2.Ako tad nije konzumirao/la ništa možda je prije 2 sata,možda jucer.Frendica je jela tramadole pa od pljuge imala napad-NE-tramadoli uzrokuju epilepsiju,trava samo pojacava djelovanje mnogo toga.