marihuana i homeopatija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.01.2008
21
0
0
36
sasvim slucajno, pala mi je na pamet jedna ideja! s obzirom da se homeopatski lekovi prave od prirodnih aktivnih sastojaka sadrzanih u biljkama, zivotinjama i sl. i pritom imaju izrazito jako dejstvo pri veoma malim dozama (fora je u procesu pravljenja lekova, njihovom razredjivanju sa vodom i drmusanjem bocice sa rastvorom, pri cemu dolazi do smanjivanja kolicine aktivnog sastojka leka i visestrukog povecanja potencije leka) pitam se da li je moguce, i naravno svrsishodno, praviti jedan ovakav preparat od drage nam biljke-marihuane!?
e sad, tu se postavlja niz pitanja, kako bi to delovalo na konzumenta i sl. s obzirom na ovo: citiram: "Na primer, kafa u velikim dozama prouzrokuje nesanicu kod zdravih osoba, dok u vrlo malim dozama, što je iznenadjujuće, može omogućiti pacijentu da ima prirodan san. " znaci, kontra efekat, sto je i sustina lecenja homeopatijom tj. "klin se klinom izbija".
zna li neko nesto o tome?

koristan link:
http://homeons.www2.50megs.com/GRADJANI.htm
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam isto pomislio na to.
kako bi bilo povezati to dvoje?
ali isto nisam dovoljno stručan da bi mogo reč nešto pametno.
poznam osobu koja ide za te homeopate,
a također voli vutricu.
no, rjetko se čujemo.
baš ću je upitati da li je moguće napraviti nekakav mix?
 
05.06.2008
0
0
0
33
Joj covece ne znam kako da stavim pricu da mu netko pomozi kako sam poceo da pusim travu pred 3 god ali to radim intenzivno poceo sam da zaboravljam na osobne stvari ne znam sta se sa mnom desava ne korisitm druge droge osim vutru molim vas pomozite mi!Hvala Svima!
 
27.01.2008
21
0
0
36
elephant0r @ zaboravih: nije hash oil to. to ulje sadrzi oko 70-80% THC, a poenta kod homeopatskih preparata je da sadrze mizernu kolicinu aktivne supstance,ponekad toliko malu da je nemoguce laboratorijski utvrditi koja je supstanca u rastvoru,a ona ipak snažno deluje na organizam. laički objašnjeno:to je zbog toga sto molekuli vode imaju tu mogucnost da posle nekoliko razredivanja preparata zadrze informaciju o supstanci iako nje gotovo da više i nema u rastvoru.

kanehbosem @pitaj,pa nam javi ;)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Zovite Moldera i Skali!!!
Kako moze necega da nema a da kada ga konzumiras ima???
Tebi treba odredjena doza THC-a da bi pevao i tu nema smanjivanja!!
Smanji i neces pevati kako bi hteo!!!
 
27.01.2008
21
0
0
36
druze, informisi se malo o homeopatskim preparatima.koliko u sebi imaju aktivne supstance, a kako snažno deluju.zašto ne bi bio slučaj i sa thc.zakonom je određeno da se home. lekovi koji se mogu kupovati bez konsultacije sa homeopatom ne smeju razredjivati vise od nekoliko puta,baš zato jer se posle ne može utvrditi pouzdano šta je u njima.
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
Marex888 je napisao(la):
elephant0r @ zaboravih: nije hash oil to. to ulje sadrzi oko 70-80% THC, a poenta kod homeopatskih preparata je da sadrze mizernu kolicinu aktivne supstance,ponekad toliko malu da je nemoguce laboratorijski utvrditi koja je supstanca u rastvoru,a ona ipak snažno deluje na organizam. laički objašnjeno:to je zbog toga sto molekuli vode imaju tu mogucnost da posle nekoliko razredivanja preparata zadrze informaciju o supstanci iako nje gotovo da više i nema u rastvoru.

kanehbosem @pitaj,pa nam javi ;)

to je tocno sto si rekao djelomice, no dlavni problem je u tome sto je aktivni ili da kazem najaktivniji sastojak vutre THC, a nazalost on nije topljiv u vodi..
 
27.01.2008
21
0
0
36
e vidis, tu si u pravu,potpuno sam zaboravio na to. mada nisam siguran 100% da se homeopatski lekovi razredjuju u samo vodi,mora da su jos neke supstance neotopive u vodi, a opet se od njih prave lekovi