Marihuana i kontracepcija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.03.2016
18
8
3
34
Lijep pozdrav svima i unaprijed se ispricavam na dugom postu. Moja prica je ovakva - uzimala sam Logest cca godinu dana i sve je bilo oke. Uz to sam i vutru konzumirala (konzumirala sam ju redovno vise od 3 godine).Tog nazovimo ga tako kobnog puta prije 7 mjeseci prilikom pusenja osjetila sam trnce u nogama, pocela sam drhtati, javilo se zujanje u usima, kontcentracija pala na nulu i zjenice su mi se brutalno povecale. Bila sam kod doktora drugi dan koji naravno nista pametnog nije izjavio jer nije ni znao sto mi je pa sam otisla vaditi hormone koji su bili idealni i napravila cijelu krvnu sliku koja je isto tako bila idealna. Nitko nije znao koji mi se vrag desava jer su svi nalazi uredni, a meni opet nije dobro. Prije dva tjedna zavrsila sam na hitnoj pomoci jer sam se skoro skljokala, tlak je bio poviseni, otkucaji srca ludacki. Ponovno sam vadila hormone i Ft3 mi je bio malo iznad granice. Nosila sam holter 24 sata, nalazi uredni. Jos mi dan danas zvoni u usima, zjenice su nekad vece nekad nisu, ocito ovisi o necemu (nemam pojma o cemu). Tablete sam prestala piti prije skoro dva tjedna, a duvanja sam se odlucila ostaviti dok se to sve ne smiri. Je li itko od vas ikad imao takve probleme? Jel moguce da je to nuspojava kombinacije kontracepcije i vutre? Vec sam toliko jadna i toliko ocajna i trazim samo neku nadu i neku utjehu da mi kaze da bude to prestalo. Kolko organizmu treba da se izbaci te supstance iz organizma? I jel ce mi ubuduce smetati vutra? Fali mi opustiti se s ekipom ko nekad i spusiti djoju, dve, tri. Molim vas za pomoc, savjet, bilo sto. Hvala unaprijed.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Poz. Tesko da ce ti netko odgovorit da lit cannabis utjece na hormone odn. kontracepciju. Eventualno da netko koristi iste te pilule i konzumira cannabis pa da ti iz prve ruke moze rec. Moje laičko misljenje je da nema nikakvog utjecaja....tj moja intuicija jer pola svijeta koristi cannabis i kontracepciju, vjerujem da bi se vec saznalo kada bi bilo ovakvih nuspojava.

Ovo sto si opisala je po meni tipican napad panike uslijed konzumiranja. Desava se dosta cesto, pogotovo kod danasnjih "jakih" sorti i hibrida. Ono sto mi nije jasnoj je da to traje 7 mjeseci osim ako nisi navukla neku anksioznost kao posljedicu napadaja panike. Zvonjava u usima moze biti neki sinusni problem ili posljedica visokog tlaka...zajedno sa miljon drugi mogucnosti, ali ovo je najcesce.

Da li ti je palo na pamet pauzirat za kontracepcijom da vidis da nije do toga? Da ti se hormoni vrate u normalu jer mislim da su 50x stetniji nego vutra, ako ju uopce mozemo nazvati stetnom (u smislu posljedica).
Do sad si se sigurno ocistila od svih kanabinoida, tako da to mozes prekrizit.

Zapalit naravno da mozes, ali ako vuces neku traumu/anksioznost zbog tog napadaja, lako je moguce da te opet preklopi kad zapalis. Ono bitno je da nije nista opasno i ako te ponovo prebaci barem znas da je to sve samo u tvojoj glavi i da ti se nista nece desit.

Eto...ovo je moje laicko misljenje koje ne mora biti tocno. Ja bi definitivno prekinuo ili promjenio kontracepciju, cisto da vidim da li ima kakvih promjena.
 
01.03.2016
18
8
3
34
Kontracepciju sam prekinula prije 2 tjedna i vise ju ne namjeravam uzimati to sigurno, zapalila nisam malo vise od tog vremena. U principu se ne mogu prestati cuditi samoj sebi zbog svega toga. Inace obozavam vutru, ali ovo me bilo totalno skrsilo do kraja, nisam znala sto smijem a sto ne. Jel mi to zbog vutre ili nije. Nadam se da nije i da ce mi se organizam procistiti kroz mjesec, dva i da ce biti opet sve ko i prije ^^
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Tesko da vutra moze imat utjecaj toliko dugo...prakticki nemoguce. Da moze izazivati takve simptome koje si navela i da moze izazvati napad panike, to apsolutno da moze i hoce ako si sklona tome. Takodjer ovisi i od sorte do sorte cannabisa.
Vidi kako ces se osjecat sad kad se ocistis od kontr. ako bude bolje znaci da je do njih. Procitaj moguce nuspojave tih tableta i vidi dal ima nesto sto ti opisujes.

Vutru sama uzgoji i zapali bez straha :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita
01.03.2016
18
8
3
34
Procitala nuspojave, jedino glavobolja odgovara, ovo ostalo mi je doktorica opce prakse rekla da mogu uzrokovati. Napad panike mislim da nije, jer od kad pusim u glavi mi je sklop da od vutre ne moze biti apsolutno nista. Jedino sad kak mi se to pocelo desavati vucem sa malim strahom cisto da mi se to opet ne ponovi. Al razmisljala sam zrolat jednu malu i da solo probam doma cisto da vidim kak bude ^^ Hvala ti na savjetu :) jel znas mozda kolko tim supstancama treba da izadu iz organizma?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Napad panike mislim da nije, jer od kad pusim u glavi mi je sklop da od vutre ne moze biti apsolutno nista.
Na zalost napad panike je tesko kontrolirati. Kad dodje, dodje.....kakav god da ti je sklop u glavi. Bitno je nauciti nositi se se sa time i nauciti sprijeciti ili prozivjeti ga na na malo laksi nacin. Ako je uopce bio panic attack, sto mislim da je.

Jedino sad kak mi se to pocelo desavati vucem sa malim strahom cisto da mi se to opet ne ponovi.
osim ako nisi navukla neku anksioznost kao posljedicu napadaja panike

Upravo sam na to mislio. jednom kad prozivis napad panike, ostaje to sjecanje i strah da se ponovo ne dogodi i svaki slican simptom te moze prebaciti opet u to stanje ili pred stanje gdje razmisljas...."evo opet ono". :)

Ne znam stvarno koliko treba tijelu da se ocisti od kontracepcijskih "sastojaka" i koliko mu treba da vrati hormone u normalu ili sto god vec radi tijelu. Pretpostavljam da je duze od 2 tjedna.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
A gle.... zapali ponovo pa vidi kako ce bit. Ako te prebaci na paniku opet barem si 100% sigurna da je sa tobom sve ok.... u fizickom smislu a i psihickom osim sto si sklona panici i vjerojatno samokotroli kao i ja :D hehhehe
 
01.03.2016
18
8
3
34
Zuji u usima konstantno od tog dana od kad je to sve pocelo, eventualno malo jace kad zapalim al to zato jer vutra pojacava to sve. I ono kaj me posebno brine to kaj su mi zjenice obje povecane konastano pusila ja ili ne - doslovno imam osjecaj ko da gutam ocima. A vutra je bila neka domaja brijem, nije bilo tolko zestoka (probala bolje i jace pa bilo sve u redu :D)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Domaja ošpricana kokainom prvoklasnim kolumbicem, čim se zjene šire
291.gif
. Ja bi si rađe postavio pitanje, šta ja to pušim.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ako pušiš smeće s ulice, ostavi se toga. Nikad ne znaš kaj te dopadne. Neki dan mi frend veli da je zapalio nekaj s ulice i da ga je užasno boljela glava i da su ga prale strašne paranoje i da se skoro srušio. Dođem kod njega, uzmem u ruku to kaj puši i vidim da je cvijet skroz nezrel, svjetlo zelen, a pistile skroz prozirne. Veli da mu je taj tip od kog je riješio, rekao da je to ''skank''.

Nije direktno povezano s ovim tvojim slučajem, ali ako pušiš s ulice, nikad ne znaš kaj pušiš u biti. Često u tome bude plijesni, nezrelo, ma svašta..

Ali ne, nije moguće, tj. barem nisam nikad čuo za slučaj da nekom to traje mjesecima.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Mjere opreza
Zašto uzimati Logest obložene tablete? (Indikacije)
Logest obložene tablete primjenjuju se kako bi spriječile trudnoću.

Kada ne biste smjeli uzimati Logest obložene tablete? (Kontraindikacije)
Nemojte se koristiti kombiniranim oralnim kontraceptivom ako se u vas pojave neka od ovdje nabrojanih stanja. Ukoliko se bilo koje od navedenih stanja odnosi na vas, obavijestite liječnika prije početka uzimanja Logest obloženih tableta.

Liječnik vam može savjetovati primjenu drukčijega tipa oralnih kontraceptiva ili potpuno drukčiju (nehormonsku) metodu kontracepcije:

  • ako imate ili ste ikada imali poremećaje u cirkulaciji krvi: stanja povezana s trombozom (stvaranjem krvnih ugrušaka) u krvnim žilama nogu (duboka venska tromboza), pluća (embolija pluća), srca (srčani udar) ili drugih dijelova tijela (vidi odjeljak Oralni kontraceptiv i tromboza);
  • ako imate ili ste imali moždani udar (uzrokovan krvnim ugruškom ili puknućem krvne žile u mozgu);
  • ako imate ili ste ikada imali stanja koja ukazuju na prve znakove srčanog udara (kao što su angina pektoris ili bol u prsnom košu) ili moždanog udara (kao što su tranzitorna ishemična ataka ili mali reverzibilni moždani udar);
  • ako imate migrenu u anamnezi praćenu primjerice poremećajima vida, nesposobnošću govora te slabošću ili ukočenošću bilo kojega dijela tijela; ako imate šećernu bolest s oštećenjima krvnih žila;
  • ako imate ili ste imali pankreatitis (upala gušterače) povezan s visokim razinama masti u krvi; ako imate žuticu ili tešku bolest jetre; ako imate ili ste ikada imali karcinom koji bi mogao rasti pod utjecajem spolnih hormona (npr. karcinom dojki ili genitalija); ako imate ili ste ikada imali benigni ili maligni tumor jetre; ako imate neobjašnjiva vaginalna krvarenja;
  • ako ste trudni ili mislite da biste mogli biti; ako ste preosjetljivi (alergični) na etinilestradiol ili gestoden ili na bilo koji od sastojaka Logest obloženih tableta.
Ukoliko se opisana stanja jave prvi put tijekom primjene tableta, odmah prekinite uzimanje i savjetujte se s liječnikom.

U međuvremenu primijenite nehormonsku kontraceptivnu zaštitu. Također pročitajte odjeljak Opće informacije u sljedećem poglavlju.

Što morate znati prije uzimanja Logest obloženih tableta? (Mjere opreza)
Opće informacije
U ovoj uputi opisano je nekoliko situacija kada valja prestati uzimati tablete ili kada može biti smanjena njihova pouzdanost. U takvim slučajevima valja se suzdržati od snošaja ili primijeniti dopunske nehormonske kontracepcijske mjere, npr. prezervativ ili drugu mehaničku metodu.

Nemojte primijeniti metodu mjerenja ritma ili tjelesne temperature. Te metode mogu biti nepouzdane stoga što kontracepcijska tableta utječe na promjene temperature i na cervikalnu sluz koja se javlja tijekom menstruacijskoga ciklusa. Logest obložene tablete, kao i svi drugi oralni kontraceptivi, ne pružaju zaštitu od HIV infekcije (AIDS) ili bilo koje druge seksualno prenosive bolesti.

Prije početka primjene Logest obloženih tableta
Ako se kombinirani kontraceptiv primjenjuje kada postoji bilo koje od niže navedenih stanja, možda će biti potreban strogi nadzor. Liječnik vam u tome može pomoći. Stoga, ako se bilo koje od ovih stanja odnosi na vas, obavijestite liječnika prije početka primjene Logest obloženih tableta:

  • pušenje cigareta;
  • šećerna bolest;
  • prevelika tjelesna težina;
  • visoki krvni tlak;
  • oštećenje srčanih zali štaka ili poremećaj srčanog ritma;
  • upala vena (površinski flebitis);
  • varikozne vene;
  • netko je u vašoj bližoj obitelji imao trombozu, srčani ili moždani udar;
  • patite od migrene;
  • bolujete od epilepsije;
  • vi ili netko u vašoj bližoj obitelji ima ili je imao visoke razine kolesterola ili triglicerida (masti) u krvi;
  • netko je u vašoj bližoj obitelji imao karcinom dojki;
  • bolest jetre ili žuči;
  • Crohnova bolest ili ulcerozni kolitis (kronična upala crijeva);
  • sistemski lupus eritematodus (bolest koja oštećuje kožu cijelog tijela);
  • hemolitičko-uremijski sindrom (poremećaj zgrušavanja krvi koji izaziva oštećenje bubrega);
  • anemija srpastih stanica;
  • stanja koja su se pojavila prvi put ili pogoršala za vrijeme trudnoće ili prethodne primjene spolnih hormona (npr. gubitak sluha, metabolička bolest porfirija, bolest kože zvana trudnički herpes, neurološka bolest zvana Svdenhamova koreja),
  • kloazma (žućkasto – smeđa pigmentacija na dijelovima kože, osobito na licu); ako imate kloazmu izbjegavajte predugo izlaganje suncu ili ultraljubičastom zračenju; – nasljedni angioedem; egzogeni estrogeni mogu izazvati ili pogoršati simptome angioedema.
Ukoliko imate simptome angioedema kao što su natečeno lice, jezik i/ili ždrijelo i/ili otežano gutanje ili alergiju zajedno s otežanim disanjem, odmah obavijestite liječnika. Ako se bilo koje od ovih stanja javi prvi put, ako se ponovi ili pogorša tijekom uporabe oralnih kontraceptiva, obavijestite liječnika.

Oralni kontraceptiv i tromboza
Tromboza je stvaranje krvnih ugrušaka koji mogu začepiti krvne žile. Tromboza se ponekad javlja u dubokim venama nogu (duboka venska tromboza). Ako se krvni ugrušak odvoji iz vena gdje je nastao, može dospjeti u pluća i blokirati plućne arterije, izazivajući takozvanu emboliju pluća. Duboka venska tromboza rijetka je pojava. Rizik od nastanka venske tromboembolije najveći je tijekom prve godine primjene oralnoga kontraceptiva.

Venska tromboembolija može se javiti bez obzira na to da li uzimate oralni kontraceptiv ili ne. Može se javiti i u trudnoći. Opasnost je veća u žena koje uzimaju oralne kontraceptive nego u onih koje ih ne uzimaju, ah nije tako velika kao u trudnoći. Krvni se ugrušci također mogu vrlo rijetko pojaviti u krvnim žilama srca (uzrokujući srčani udar) ili mozga (uzrokujući moždani udar). Iznimno rijetko krvni ugrušci mogu se pojaviti u jetri, crijevima, bubrezima ili oku.

Samo iznimno tromboza može uzrokovati teška trajna oštećenja ili čak biti kobna. Rizik od nastanka srčanog ili moždanog udara povećava se sa životnom dobi. Također se povećava ako mnogo pušite. Ako uzimate oralne kontraccptivc, trebate prestati pušiti, osobito ako ste stariji od 35 godina. Ako se u vas javi visoki krvni tlak tijekom uporabe oralnoga kontraceptiva, možda će vam liječnik savjetovati da prestanete s njegovim uzimanjem. Rizik od nastanka duboke venske tromboze privremeno se povećava kao rezultat operativnog zahvata ili imobilizacije (npr. ako vam je noga u gipsu ili u udlazi).

U žena koje se koriste oralnim kontraceptivom rizik može biti još veći. Obavijestite liječnika da uzimate oralni kontraceptiv prije svakoga očekivanog bolničkog liječenja ili operativnog zahvata. Liječnik vam može reći da prestanete uzimati oralni kontraceptiv nekoliko tjedana prije operativnog zahvata ili tijekom imobilizacije. On će vam također reći kada možete ponovno početi uzimati oralni kontraceptiv. Ako zapazite znakove tromboze, prestanite s uzimanjem oralnoga kontraceptiva i odmah se posavjetujte s liječnikom. Vidi odjeljak Kada se trebate obratiti liječniku.

Oralni kontraceptiv i karcinom
Karcinom dojke nešto je češće dijagnosticiran u žena koje uzimaju oralne kontraceptive u odnosu na žene iste dobi koje se njima ne koriste. To neznatno povećanje u broju dijagnosticiranog karcinoma dojke postupno iščezava tijekom sljedećih deset godina nakon prestanka uzimanja oralnih kontraceptiva. Nije poznato da li je razlika uzrokovana oralnim kontraceptivom.

Razlog može biti i to što su žene češće kontrolirane, pa se karcinom dojke ranije otkriva. U rijetkim je slučajevima u žena koje uzimaju oralne kontraceptive zabilježen benigni tumor jetre, a još rjeđe maligni. Ti tumori mogu dovesti do unutarnjega krvarenja. Ako osjetite oštru bol u trbuhu, odmah se obratite liječniku. Najvažniji čimbenik rizika za nastanak karcinoma grlića maternice je perzistentna HPV infekcija (humani papilloma virus).

Neka epidemiološka ispitivanja ukazala su na to da dugotrajna primjena kombiniranih oralnih kontraceptiva može doprinjeti povećanju rizika za nastanak karcinoma grlića maternice, ali i dalje postoje nesuglasice o tome u kojoj se mjeri ta spoznaja može dovesti u vezu s posljedicama uzimanja kombiniranih oralnih kontraceptiva, primjerice skriningom za karcinom grlića maternice te seksualnim ponašanjem uključujući primjenu mehaničke kontracepcije.

Oralni kontraceptiv i trudnoća
Logest obloženim tabletama ne smiju se koristiti trudnice ili žene koje misle da bi mogle biti trudne. Ukoliko posumnjate na trudnoću, a uzimate Logest obložene tablete, trebate se što prije obratiti liječniku.

Oralni kontraceptiv i dojenje
Logest obložene tablete općenito se ne preporučuju tijekom dojenja. Ako želite uzimati oralni kontraceptiv tijekom dojenja, molimo vas da se posavjetujte s liječnikom.

Oralni kontraceptiv i sposobnost upravljanja vozilima
Nisu zapaženi nikakvi učinci.

Oralni kontraceptiv i ostali lijekovi (Interakcije)
Neki lijekovi mogu onemogućivati željeno djelovanje oralnoga kontraceptiva. Među njima su lijekovi koji se uzimaju pri liječenju epilepsije (npr. primidon, fenitoin, barbiturati, karbamazepin, okskarbazepin, topiramat, felbamat) i tuberkuloze (npr. rifampicin, rifabutin) te HIV infekcija (npr. ritonavir, nevirapin); antibiotici (npr. penicilini, tetraciklini, grizeofulvin) protiv nekih drugih infekcijskih bolesti te biljni lijek gospina trava (primjenjuje se za liječenje depresivnih raspoloženja). Oralni kontraceptiv može inteferirati s djelovanjem ostalih lijekova, primjerice lijekovima koji sadrže cyclosporin ili antiepileptički lamotrigin.

Molimo obavijestite liječnika ili ljekarnika ako uzimate ili ste nedavno uzimali neke druge lijekove ili biljne lijekove, čak i ako nisu prepisani. Napomenite liječniku ili stomatologu (ili ljekarniku) koji vam prepisuje drugi lijek da uzimate Logest obložene tablete. Oni vam mogu reći da li trebate primjeniti dodatne metode kontracepcije i koliko dugo.

Kada se morate obratiti liječniku?
Redoviti pregledi
Ako uzimate oralni kontraceptiv, liječnik će vam savjetovati kada da dođete na redovite preglede. Javite se liječniku ako primjetite neka od ovih stanja: • promjene vašeg zdravlja, posebno uključujući stanja spomenuta u ovoj uputi (vidi Kada ne biste smjeli koristiti Logest obložene tablete i Prije početka korištenja Logest obloženih tableta; ne zaboravite na stanja povezana s vašom bližom obitelji),

  • napipali ste kvržicu u dojci,• uzimat ćete druge lijekove (vidi Oralni kontraceptiv i ostali lijekovi (Interakcije)),
  • imobilizacija ili operativni zahvat (obavijestite liječnika najmanje četiri tjedna unaprijed),
  • neuobičajena, teška vaginama krvarenja,
  • ako zaboravite popiti tablete u prvom tjednu, a imali ste snošaj sedam dana prije,
  • teški proljev,
  • niste dobili mjesečnicu dva puta zaredom ili ako sumnjate da ste trudni (ne započinjite s uzimanjem tableta iz novog pakiranja dok vam liječnik to ne savjetuje). Prestanite odmah koristiti tablete i obavijestite liječnika ako zapazite moguće znakove trombozc, infarkta miokarda ili moždanog udara: • neuobičajen kašalj;
  • oštru bol u prsnom košu koja se širi u lijevu ruku;
  • zadihanost;
  • svaki neuobičajen, teški ili produljeni napad glavobolje ili migrene;
  • djelomični ili potpuni gubitak vida ili dvostruki vid;
  • nejasno izgovaranje riječi ili nemogućnost govora;
  • iznenadne promjene sluha, mirisa ih okusa;
  • vrtoglavicu ili nesvjesticu;
  • slabost ili ukočenost u bilo kojem dijelu tijela;
  • oštru bol u trbuhu;
  • oštru bol u nogama ili otjecanje nogu.
Koje nuspojave možete zapaziti dok uzimate Logest obložene tablete?
Kao svi lijekovi, i Logest obložene tablete mogu imati nuspojave. Obavijestite liječnika ako zapazite bilo koju neželjenu posljedicu, osobito ozbiljniju ili onu koja se stalno pojavljuje ili ukoliko ima promjena u vašem zdravlju za koje mislite da su povezane s uporabom oralnih kontraceptiva.

Ozbiljne nuspojave
Ozbiljne nuspojave povezane s primjenom kontraceptivnih pilula, kao i njihovi simptomi, opisane su u ovoj uputi u sljedećim odjeljcima: Oralni kontraceptiv i tromboza / Oralni kontraceptiv i karcinom. Molimo, pročitajte te odjeljke za dodatne informacije te se, ukoliko je potrebno, odmah savjetujte s liječnikom.

Ostale moguće nuspojave
Sustav organa Često 1/100) Manje često (> 1/1000 i < 1/100) Rijetko (< 1/1000)
Poremećaji očiju nepodnošenje kontaktnih leća
Gastro-intestinalni poremećaji mučnina, bol u abdomenu povraćanje, proljev
Poremećaji


imunološkog

sustava

preosjetljivost
Ispitivanje tjelesne težine povećanje tjelesne težine smanjenje tjelesne težine
Poremećaji metabolizma i prehrane zadržavanje tekućine
Poremećaji


živčanoga

sustava

glavobolja migrena
Psihijatrijski poremećaji depresivna raspoloženja promjene raspoloženja smanjeni libido povećani libido
Poremećaji reproduktivnoga sustava i dojki bol u dojkama osjetljivost dojki ripertrofija dojki iscjedak iz dojkivaginalni iscjedak
Poremećaji kože i potkožnoga tkiva osip, urtikarija erythema nodosum erythema multiforme


O svakoj neuspojavi valja obavijestiti liječnika ili ljekarnika.

Vutra nije bila kriva, bila je recimo samo okidac. Kontracepcija je loša, ako ti tablete ne ustrezaju. Zato se uvijek čitaju nuspojave.

Kada se ocistis kontracepcije, možeš koristiti vutru. Pocni manjim dozama slično ko noobi. Novinci.
 
01.03.2016
18
8
3
34
To je i plan :D a kontracepciju sam ostavila prije 2 tjedna, pusit planiram prvom prilikom da vidim di sam i kaj sam :D

Zahvaljujem jos jednom svima, puno ste mi pomogli :banana_rasta::let:
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab
06.07.2015
13
4
3
moja bivsa cura je imala nesto slicno ko ti,
bila na kontracepcijskim(ne mogu se sjetit eto kak su se zvale ali sjetit cu se dok ovo pisem)(vutra mi steka mozak upravo :) malo vise od godinu i pol je pila ..kako ja sad racunam otkad smo bili prohodali a bili smo zajedno 2god i mjesec a nije od pocetka pila tak da je oko godinu i pol mjesec vise manje-al ko da je to i bitno..u to vrijeme smo bili na vutri i kokainu skoro svaki dan i radili svasta, iscrepljenost velika.. nemos dokle hoces.. podizanje novih granica.. /Yasmin su se zvale tablete,znao sam da je nest pedersko ime .,.uglavnom znala je bit dezorjentirana ,padala mi u nesvjest u rukama..ja sam samo jednom pao u nesvjest il sta je to vec bilo.. znam da smo pili pivo i pusili na bong neki hibrid iz amsterdama i ja osjetio mucninu neku i izasao van i odjednom neka vrucina mi je bila i padnem tj nisam pao nek sam uspio sjest na pod,,a znao sam koliko je sati bilo , uglavnom 4ili 5 min me nije bilo, i digo se i sve normalno nakon par min.. sta mi je bilo pitaj boga..uglavnom kad je pocinjala biti dezorjentirana ostavila je bijelo a nije ni pusila neg smo pravili caj , i to je rjetko pila i u malim kolicinama.. kasnije je prestala konzumirat Yasminu i samo pila caj .. a nismo se ni seksali vise ,.bojali smo se jer joj je tlak divljao pa zato nije ni pila..doktori nisu mogli otkrit sta je .. bio sam s njom u Kanadi kod doktora opce prakse i otkrili kao hormoni da su joj otisli u *****,slaba sansa za trudnocu, tlak divlja, al doslovno, oboljela je na zivce ubrzo,sise se smanjile,smrsavila ,dobivala cesto akne,suha vagina, pa povecani vaginalni iscjeda .. to su kao posljedice tih tableta sve bile..
e pa se ti misli,, znam dosta cura koje piju te kontracepcijske , i maju problema sa hormonima..uglavnom ova moja se ubila na kraju , bacila se pod vlak, mozda sam te sad uplasio malo ali jbg mozda ti imas nes drugo ipak smo mi svasta radili ali je isto povezano sa tabletama nekako..
jbg sad me sjetis na nju nadam se da neces tako zavrsiti i zelim ti brz i sretan oporavak od srca :)