Marihuana i krvni pritisak (tlak)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.06.2013
38
25
8
Usled hronične bolesti imam povišen krvni pritisak i već godinama pijem tablete za to pošto je imperativ da mi pritisak bude u granicama normale ili čak malo niži. Pre nego što prvi put samostalno veću količinu popušio raspitivao sam se po internetu vezano za krvni pritisak, međutim nigde nisam mogao da nadjem informaciju. Izmerio sam pritisak pre i posle, ne secam se tačnih vrednosti ali znam da je pritisak drastično opao dok je puls skočio (nezabrinjavajuće vrednosti). Međutim, svačiji organizam drugačije reaguje tako da ako imate aparat za merenje pritiska možete i sami da proverite. Ali, mislim da oscilacije u pritisku nisu zabrinjavajuće.

A ako iko ima probleme sa visokim pritiskom.
- Izbacite SO, ali totalno je izbacite. Mozete postepeno to da uradite tako što će te prvo preći na kalijumovu so (koja je mnogo zdravija) i polako smanjivati. Namirnice koje unesete u toku dana imaju same po sebi dovoljno soli za dnevne potrebe. U pocetku će vam biti čudno, ali posle se totalno naviknete i ne primećujete razliku. Ovo je prva odbrana od visokog pritiska.
- Smanjite stres...lično mrzim ovaj savet jer živimo u vrlo stresnom vremenu. Tako da, bolja formulacija bi bila da smanjite kako reagujete na stres. Bitno je prepoznati trenutak kada stres nastaje i opustiti se. Vežbe i tehnike opustanja je potrebno vežbait par dana ali posle toga vrlo pomažu.
- Vežbajte - bitna stvar, mislim da ne moram da objašnjavam prednosti. Naravno, pod ovim ne podrazumevam sada da idete u teretanu, trčite 3 kilometra ili bilo šta drugo. Lagane vežbe u sobi, kad god vam odgovara će biti sasvim dovoljne.
I naravno, ako prija vasem pritisku, duvajte :)
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
@opa cupa

ja ti mogu reci da sam imao slicnih problema u zivotu. kod mene je bio stress i napadi panike. bol u prsnom kosu, vrtoglavica, srce kuca 200 na sat itd. nema sta nisam pregledao i kod kojeg doktora nisam bio. Ct i MRT, ortoped, internist, ***** materina..sve zivo...

svaki doktor je reko da su nalazi u redu... onda sam malo citao i informirao se o stvarima koje prije nisam shvacao kao bitne a to su: prehrana, dusevno zdravlje, sport, rekreacija

nakon sto sam kompletno izbacio bilo koji oblik svinjeceg mesa iz prehrane (za slavonca teski zadatak izbaciti sunku, kobasice, slaninu i ostalo :) i poceo jesti manje vise samo vegetarijansku hranu, puno ribe i voca kvaliteta zivota mi se 100% poboljsala.

izbacio sam colu i sve coca cola produkte iz upotrebe (secer secer secer...)

2 tjedno jogging po 20 - 30 min ili duza setnja cuda radi!

jako bitno!!!: ne gledati nikakve debate na TV-u nego se dobro naduvati uz omiljen film i pojesti lubenicu umjesto slatkisa

i da vidis kako problemi nestaju sami od sebe....


testirano!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
jednostavno sve sto je dobro to moram izbaciti i jesam evo vec 10-ak dana tlak je odlican cak zna biti 100/60 sto je vec malo nizi od normale..pljuga mi digne krvni tlak i otkucaje srca ali srcani ostane isti i to ne svaki put a kada se i dogodi traje kratko.Smanjio sam ustvari sve ..netrpam u pljugu pola grama sada od te kolicine napravim tri pljuge i jos uvijek se drzim onoga dvije prije podne dvije poslije podne i dvije navecer haha..ali nema cjepanja na koso nema Paskog sira nema ni livanjskog sira..slanina mi sluzi samo kao after sheve i za podmazat motorku.Pivu vidim samo na reklami.malo plazim po ekranu da vidim jel hladno i sta cu?!! a od sporta samo klasicni misionarski eventualno dva plitka i jedan duboki onako sa boka i to je to pazi se jbg.
sve si mislim da je to samo privremeno da cu opet moci malo nacijepat kakvih delicija od roktala samo da se malo ocistim i koju kilu skinem.Odo u planinare na Grmovscicu nadmorska visina 63 metra haha kamen bacim preko nje Do gore cijelo prije podne a nazad down hill (kotrljajuci) pa svratim kod mare na burek sa mesom i ladnu zuju ko Korana...salim se, samo malo mastam;) Nista zuja 0 bodova a Boga mi ni burek..neidem pokraj takvih trgovina ..idem okolo
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Uh bas te je snaslo...sad si me bacio u trans i nostalgiju za slavonskim delicijama sva sreca da mi kuma neki dan bila u posjeti pa donijela jedan mali kulincic da se nadje a prijatelj dalmatinac nedavno poslao prsuta jos samo da skoknem po sir i ima da se rasturim :bale

sory prijatelju ja moram sve kontra tebe...imam problema sa niskim tlakom :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
joj Marac barabo..sto je dobro imati niski tlak..a ja da gurnem ruku u vrecu punu pi..e a samo jedan krc ja bi copio za njega.Nece mene niski tlak nego ajmo po plafonu. ..................A mali kulencic kazes..fino se stiso pa mirisi po kuci :bale joj,joj..jbg odo jest inćune i krompir salata :crash:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339
23.02.2008
1.048
1.455
188
latinska izreka kaze: "ono sto jedes to si ti". treba da se povede racuna sta se jede,
evo Opa je drasticno popravio pritisak, ja bi reko i previse :D al bolje imati nizi nego visoki
pritisak, kazu ti ljudi duze zive. Opa ako ti se pritisak sredio moze pomalo probati svoje deliaktese mesne,
ne treba ni u cemu preterivati pa ko vidis da raste ti izbaci, ne valja i ici iz krajnosti u krajnosti, izbacis to sto volis
al se deres sto ne jedes sto prija pa ti se zdravlje pogorsa zbog nerviranja. Ove kole cuda muda ne bi trebalo
ni da si savrseno zdrav posto su otrov. Naravnoa fizicka aktovnost je savrsena za zdravlje pa makar to bio i samo
sex, bitno da se srce pocne lupati malo jace i eto ti kardio vezbe :D
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.457
163
Znaci ,jedan ujutro (moze sativica ) i jedna pridvece (vecinom indica ) i naravno malo sredis zivot . Cini se ovako da si se isforsirao bas . Tek sad videh da je tema ponovo otvorena


p.s.Inace te zena uzima pod svoje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
prepustio sam svoj zivot u ruke voljene zene haha....jbg doslo i to.eto mene na 70 kila za dva tjedna.Incuni pa srdela pa posni sir ..sol sakrije da je nemogu naci i neostavlja me samog u stanu.Vise neidem u pekaru i nesmijem kod mare na pivo:)Prebacuje program kada je zoloski na tv-u Skroz mi je to nenormalno ali je tlak zato normalan:)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.186
358
opa, šta veliš na šiš čevape s kajmakom, hehe...možda mala porcija ak R. da...ma ili bolje ne :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
DSC06603.jpg
[/url] screengrab
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
opa cupa je napisao(la):

al vidim da su ti otkucaji veliki bez obzira na tlak.........kad mene tlak jebe(samo da kazem da sam i ja trebao gutat kemiju do kraja zivota) al srecom tu je biljna medicina, zapalim indiku i skuham si cajic od gloga,imele i valerijane par dana tako pijuckam i mjesec dana iza toga sam miran sa tlakom...malo izbalansiram prehranu i to je to, jedino sto je sreca kod mene da imam slabe otkucaje srca u min. (56) pa mi ganda taman to i tlak izregulira tj. na taj nacin odrzavam kondiciju bez problema.....