Marihuana i krvni pritisak (tlak)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.08.2011
13
6
0
108
Travica garant skida, tj. normalizira tlak.
Mani su prepisali Amlopin, Tritace, po potrebi i Apaurin ako ga ne mogu drugačije spustiti.
3 dima, ali doslovce 3, u roku 5-10 minuta i tlak je najnormalniji.
Sada sam na ulju, pratit ću kako to djeluje na ove oscilacije tlaka kod mene, ali ako šljaka pljugica, ja vjerujem da će i ulje...
 
05.05.2012
10
0
0
29
yoda 53 je napisao(la):
Travica garant skida, tj. normalizira tlak.
Mani su prepisali Amlopin, Tritace, po potrebi i Apaurin ako ga ne mogu drugačije spustiti.
3 dima, ali doslovce 3, u roku 5-10 minuta i tlak je najnormalniji.
Sada sam na ulju, pratit ću kako to djeluje na ove oscilacije tlaka kod mene, ali ako šljaka pljugica, ja vjerujem da će i ulje...
Pozdrav.A koju si pusio tada? sativu ili indiku neku?
Meni sativa tako digne pritisak da i zile mi se vise vide.Moram da nadjem neku indiku ako ona spusta.
Nerazumem kako nekim ljudima ne dize pitisak sativa.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Evo jedan savjet od tlakasa ....trava kao i kava digne tlak trenutno i kratkotrajno.Nista strasno ali ima jedna bitna stvar trava spusti tlak vec nako pola sata od pljuge.
Znaci u prvom momentu digne a poslije ga spusti odnosno izregulira.
Meni je svejedno dali je sativa ili indica ..vaznije je da si umjeren i da nepretjerujes.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Pa dajem savjet haha...znam teoriju :) ali radim na tome...intezivno :)

Neuro...nisu mi nista posebno otkrili na Endokrini .Malo povisene masnoce i to je to .Kolesterol nista 5..kaze doktor -odlikas haha
Ali sam izbacio svinjetinu totalno..gazirano,kavu..sol samo u tragovima.jedino eto ta marihuana ona je moj problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
Tu i je problem kod konvencionalne medicine što liječnici liječe simptome bolesti a ne uzrok bolesti. Uzrok visokog tlaka je nepravilna prehrana ali na tim savjetima farmaceutski magnati nemogu zarađivati i to je taj začarani krug, samo materijalni interesi. U mojim višegodišnjim obljetanjima oko doktora dva puta sam bio slušatelj i iza zatvorenih vrata između liječnika i trgovačkog putnika koji radi za farmaceutsku firmu i nudi mito za prepisivanje njihovih lijekova na recept. Mamu im jebem i doktorima kad im ni Hipokratova zakletva ništa ne znači. Na kraju bolesnik mora sam sebi biti doktor tražeći alternativu a cijeli radni staž za kaco plaćati zdravstveno osiguranje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura
05.05.2012
10
0
0
29
PowerSeed je napisao(la):
kako je opa napisao, trava svakom dize pritisak u startu, ne znam kome se konkretno obracas al fizioloski je nemoguce da ne digne pritisak kad dunes
Mislio sam na ljude sa kojima duvam.neki ne osecaju nista a meni pritisak u glavi strasan.ali ne od svih zato me interesuje koje su to vrstve da mi je dobro od njih.ili su to mozda samo malo slabije pa ne osecam.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
"Tu i je problem kod konvencionalne medicine što liječnici liječe simptome bolesti a ne uzrok bolesti. Uzrok visokog tlaka je nepravilna prehrana ali na tim savjetima farmaceutski magnati nemogu zarađivati i to je taj začarani krug, samo materijalni interesi. "


najzadnje šta želin je pravit se pametna u nečemu u šta se nerazumin, a to je medicina, ali vidin da drugi mogu, pa ću i ja.. šta nismo lipo onda svi doktori kad sve znamo..

za tlak je kriva nepravilna prehrana itd.. upravo tako, i još za puno toga.. ne medicina jer nema lijeka, nego ljudi sa svojin postupcima.. normalno da liječe samo simptome takvih bolesti, kad postane prekasno za išta.. tijelo sve pamti..
u jednoj temi su nabrojali za koliko bolesti nema lijeka.. ( ne računajući zdravstvene tegobe ! )ajmo reći da ih sve skupa ima 30 max.. a lijeka ima za tisuće.. to ćemo zanemariti?



karci, osjećaj pritiska je normalna pojava.. malo više svježeg zraka i vodurine..
 

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
sativa div@
Tu i je problem kod konvencionalne medicine što liječnici liječe simptome bolesti a ne uzrok bolesti. Uzrok visokog tlaka je nepravilna prehrana ali na tim savjetima farmaceutski magnati nemogu zarađivati i to je taj začarani krug, samo materijalni interesi. "
Drago mi je da su i mlađi počeli shvaćati rad naše medicine i da citiraju moje višegodišnje spikanje.
Uzrok visokog tlaka kao dijagnoze dobro si mu objasnila, NEPRAVILNA PREHRANA !!!
Ali kod karcija i kod svih nas je nazovimo " KRIV " mozak. Da pokušam objasniti laički, da bi mozak funkcionirao i da bi neuroni preneli nove informacije u mozgu potreban im je kisik, neuroni automatski šalju informacije dijelu mozga da ubrza rad srca i da dopremi više kisika u mozak jer će u tom momentu mozak dobiti informacije sa kojima se ne susreće često i nije ih memorirao u svojim ćelijama. Isto se događa kao kad ste pod stresom, u nekom strahu ili napadu panike. Znači svaka nova informacija mozgu podiže trenutno krvni tlak.
Kod karcija tlak podiže svaka nova sorta trave koju mozak nije registrirao!!
Karci@
Zato puši uvjek istu sortu i to ti se neće događati, uzgoji svoji i nemoj žicati, hehehehe.
Isto ti je kao kad miješaš žestoka pića prije se napiješ od iste količine mješanog alkohola nego od istog. Znači piti sam balić a ne mješati jack daniels
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Može se to bolje definirati. Visoki tlak.
Nepravilna prehrana, nije najbolji izraz, bolji je preradzena/industrijska/ prehrana.

Visoki tlak, da, imaš ljude koji od malog teško rade ili treniraju. Oni imaju razsireno/veće/srce
od normalnih srca. Kod njih je veća verovatnoca za veći tlak srca. Ima vise razloga tome.

Rak, to imamo ljudi u genima/zakrneli, geni koji nisu u funkciji/. Ako se probude, počnu se
nenadzorovano djelit/polude/ i imaš rak. To so dakazali kod jedne vodne životinje, kod koje se cjelice
ne staraju a njoj to ne smeta. Nema raka. Iste cjelice kod žena prouzrokuju rak maternicnog ustja.
Time so došli do zaključaka, da so vsa bića na početku imali gen za cjelice koje se ne staraju, a onda
je ta gen zakrneo, mirovao. Ako se kod sodobnog čovjeka probudi, prouzrokuje raka. Sta ima sa time cannabis.
Mnogo, on ti uspostavi komunikaciju sa aktivnim genima i tim probudenim/rakotvornim/ genom. Zbog toga se
ovaj probudzen gen umire i povuče. Ozdravis od raka.

Laički razlozeno.
 

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
zlo&naopako@
Kako bi se ti izrazio kad jedan visoki sud dokaže da su doktori pogrešili što je nekome oštećen organizam i ugrožen život i kazni iste. Dali bi im ti pljeskao da si na mjestu ugroženog ili mu jebo mater zbog nesavjesnog rada a za koji je jako dobro plaćen :eek:hno:

Prepiše ti lječnik neke ljekove koje imaju teže nuspojave opasne po život, ti trošiš ono što je on preporučio i nakon godine dana taj isti lječnik netraži tvoju krvnu sliku da vidi što je taj lijek napravio tvom organizmu osim onoga što smanjuje simptome tvoga oboljenja. ZNAČI NE SAVJESTAN RAD i treba biti kažnjen. To što se puno ljudi boji doktoru nešto prigovoriti iz samo njemu poznatih razloga ili neznanja to je problem za koji niko ne odgovara.
Bio sam na takvom jednom Evropskom sudu kao oštećenik i jako mije dobro poznat proces suđena i pitanja educirnih pravnika optuženome.
Medicina nije povjest, matematika da se ne mjenja nego sa razvojem farmaceutike i znanosti se mijenja čak i priroda i biologija.
Zato se doktori i nakon završenog studija moraju educirati a ne raditi šablonski kako su učili prije trideset, četrdeset godina. Druže moj ustavom većine država je zabranjeno ekperimentirati na životinjama a da nepričam o ljudima. Izvini što sam konstruktivan ali o nekim temama neznaš i bolje da zaliješ svoju travu ili da pričamo viceve. Zašto ja nepričam u temama o uzgoju trave jer još nisam naučio :dada ali nakon par stotiona pročitanih knjiga o medicini,bolestima,alternativi, lječenju mogao bih slobodno i doktorirati ali netreba mi još jedan prefiks jer i ovaj dosad što imam nisam volio koristiti :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Nemora visoki tlak biti izazvan nepravilnom prehranom..cak i u vecini slucajeva je uzrok nepoznat.Hipertenzija se dijeli u dvije grupe.Sekundarna i esencijalna...kod ove prve se zna uzrok..npr gusteraca ili nadbubrezna zlijezda ali kod esencijalne koja je kod mene..nema sigurnog uzroka .moze biti genetski na kraju krajeva.
prehrana moze utjecati daleko od toga ali nije ona glavni uzrok.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
NEURO BOY1 je napisao(la):
Izvini što sam konstruktivan ali o nekim temama neznaš i bolje da zaliješ svoju travu ili da pričamo viceve.
Obićno nakon uvrede ide isprika, ali može i ovako, obrnutim redosljedom. Međutim, ja ne opraštam, bez obzira kojim je redosljedom išlo, pa se ovaj puta pozivam na pravilnik foruma, koji jasno kaže:

9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu
Šta god da radite, ne pokušavajte da ispravite bilo koga, osim ako ste 100% sigurni da ste u pravu, a da druga osoba greši.
Kao prvo, gospodine "volim mislit da sve znam", moram vas razočarati i napomenuti vam da vi o meni ne znate apsolutno ništa. To što ne piskaram u svakom drugom postu o sebi i svojim zdravstvenim tegobama, ne znači da sam potpuno zdrav, kao što ste mi napisali jednom u privatnoj poruci.
Drugo, to što vam je jedan (ili možda još poneki-manje bitno) liječnik učinio nešto nažao, ne znaći da imate pravo psovati kompletnu struku. Ponovo mogu dati primjer, te reći da meni tlak skoči (kad smo već u temi o tome) kad vidim policajca, ali to što mi se nekolicina njih zamjerila, ne znači da ću ih sve nazivati pogrdnim imenima i psovat ih.
Treće, diploma ne znači ništa, ako nisi čovjek. Poštujem one nižeg stupnja obrazovanja jednako kao i one višeg.
Savjetujem da razmislite prije vašeg slijedećeg posta, jer tolerancija mi nije jača strana, a imam ovlasti i odriješene ruke da vas uklonim s ovog foruma, te vam povodom ovog upozorenja citiram još jedan dio pravilnika:

Korišćenje našeg foruma je PRIVILEGIJA, a ne PRAVO
Ugodan dan želim!
z&n
 
18.02.2016
1
0
0
26
Ma prešaltat cu se na indice nije problem samo da se nemoram presaltat na zeleni caj:)Ovo nacin zivota,prehrana tu se krije zec.Zena ce mi krv popiti sa kojekakvim promjenama
hahaha znam kako je vama s tim problemom meni je isto bas prije 4 mjeseca pocelo to sa srcem svaki put kada zapalim srce mi šiba ko ludo bas ono pravo i promjeni mi se vid i sve ja sam isto bas bio na hitnoj imo sam poviseni tlak i jako brze otkucaje srca,a ja josi zapalim dok me frendovi nagovaraju i onda molim boga da prezivim a fali mi ipak sam 5 godina pušio svaki dan ,,,a cudno je to nesto krvna slika mi je u redu doktor kaze da nebi trebo imati nikakvih tezih problema i to bas zato sto pusim me ne shvaca ozbiljno jer je protiv toga al meni nikad nije nis bilo prije nego sto me prvi put to uvatilo,,samo znam da mi s tim problemom netreba prjetjerivati s mari ja vise nemogu ni podnjest od 0.2,0.3 a da i srce ne uzlupa i ubrza a prije sam pusio topine od 5 grama po danu...ako ko tu sta moze pomoc neka se javi i kaze svoje misljene o tome a ja mislim da nemoguce uvjek sam bio zdrav to je mozda moguce do krvnih zila i srca da nije tu u redu nesto jer krvna slika je u redu cjela sve pet
 
04.04.2018
4
0
1
Pozdrav ekipo, potrebna mi je pomoc
Pre oko godinu dana sam merio pritisak po prvi put i bio je oko 150 sa 100...poprilicno zabrinjavajuce za moje godine(30).
Juce sam se opet dovatio meraca za pritisak i 1. put je pokazao 170-110 uz puls 120, ali mislim da sam se tad previse uspanicio.
2. i 3. put je pokazao 155 - oko 115 ,s'tim sto je drugo merenje pokazalo puls 110, a trece 85.
Za neki dan idem kod doktora(posle 100 godina), i ne verujem da cu mu reci za vutru, a ne znam koji uzrok bi mogao biti, osim genetskog nasledja i mozda stresa.Nit' forsiram slanu i zacinjenu hranu, nit' alkohol, kafu, hemiju i cigare sam batalio pre 4 godine(primetio sam da sam tad poceo i vise da se znojim),povremeno i treniram, a pre mesec dana sam cak prestao i da ubacujem duvan u jointe.
Vutru purnjam 14 godina, oko 12 aktivno(2 jointa dnevno), a od pre 4 godine sam pojacao na oko 5 jointa na dan.
Jel moguce da dugotrajna upotreba vutre povecava krvni pritisak kao sto pisu neki sajtovi, i ima li to veze sa prekomernim znojenjem ?
Ima li neko resenje za ove moje muke, ili savet neki pre nego sto odem kod doktora?