Marihuana i mononukleoza?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.04.2011
0
0
0
31
ja se nadam da sam pogodio gdje ova tema spada.. nov sam i zanima me jer mononukleozicari smiju pusit marihuanu? marihuana sadrzava masti, a kod mononukleoze se nesmije konzumirati masti zbog jetre.. pa me zanima jel postoji negdje sastav koliko marihuana sadrzi masti i ostalo..?
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
pozdrav ,dobrodošao

Neznam jel ti tema na dobrom mjestu al tu su moderatori da poprave ako treba:icon_lol:
Pitanje ti je malo smješno jer neznam kako ti misliš pušenjem inhalirat mast:icon_lol: i kakve veze onda s jetrom to ima?Kanabis koliko znam nema masti(neka me netko ispravi ako griješim) nego smolu u cvjetovima,zato je ljepljiva i samo kažemo masna,pri tom nemisleći kako se mogu napravit čvarci od tih masnih cvjetova,ako me pratiš:icon_wink::icon_lol:

Znači bezbrige si ,nemožes popušit masni dim koji će onda nekako doći do jetre pa napravit probleme.
živio
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Mislim da bi se trebao malo informirati u vezi te bolesti, jer jos nikada nisam cuo da zbog mono-a moras izbjegavati masti zbog jetre(razlog nepoznat ?)...

Jedino sto mi pada na pamet sto bi imalo neke veze je povecano lucenje jetrenih enzima tijekom pocetka bolesti(do 2 mjeseca najcesce)...a kasnije je taj covjek zdrav(uvjetno receno posto virus ostaje dozivotno u tijelu) i ne bi trebao imati nikakvih problema...

Slijedece sto ti zamjeram je izjava da ne smijes konzumirati masti...umro bi nakon 3 tjedna da je to slucaj...."masti" su vrlo rasirena skupina i nemoguce je izbjeci ju u prehrani...

Pri kraju da ponovim sto je kolega Data rekao...ne mozes popusiti mast...mozes popusiti neki derivat koji nastaje gorenjem masnih kiselina u suradnji sa ostalim sastojcima unutar biljke...
 
18.04.2011
0
0
0
31
Ja sam i previse informiran o toj bolesti. Ajmo rec toliko da mogu bit i doktor za nju... Kod mono-a se NE SMIJE jesti przena i masna hrana jer dolazi do uvecanja jetre, a jetra moze prsnut isto kao i slezena ako se ne miruje. Imam oba dva virusa ebv i cmv, da oba dva eto fenomen, a sto se tice marihuane pitam da vidim jesam li krivo informiran...
Ovako..
Receno mi je da marihuana ima sastav kao i sve ostale biljke pa tako i masti.. Naravno.. THC se pusenjem lijepi na sloj masnoce u tijelu.. (da prije izide iz tijela preporuca se piti sto vise mlijeka jer se time masnoca na kojoj je THC izbaci urinom u kracem roku i stvara se novi sloj od mlijeka ili ceg vec ostalog...
Povezuci mono sa marihuanom (ako je istinito ovo o marihuani) ~Zato i pitam vas jer sigurno znate vise o njoj nego ja~ znaci da ju nebi smio konzumirati zbog masti i
tu ja molim vas da mi pojasnite vise o marihuani sto se tice njezinog sastava i jer uopce tocno navedeno o njoj posto sam ja tako informiran...
Hvala na doobrodoslici :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Zakljucak bi bio da masti ni na koji nacin ne mozes unijeti u tijelo pusenjem biljke...eventualno da ju jedes, ali morao bi pojesti ogromne kolicine(kilu-dvije) da bi dosegao onu kolicinu koju bi uneo u sebe kada bi pojeo npr jedan socni odrezak pecen u masti... =)
 
15.02.2011
46
4
8
34
imo sam ja to negdje u srednjoj školi, i doktor mi je zabranio alkohol i masnoće na godinu i više, i na pitanje mene njemu što bi bilo kad bi popio pivo, mi je odg da nebi mogo sjedit ni ležat od bolova, i ja budala nakon mjesec dana popio pivo, i pušio normalno ko i prije, i nikakvih nuspojava više nisam ni imo, i pušim sad isto tu i tam, i nikad nisam imo s ničim problema, a ležo sam u bolnici mjesec dana
 

Bob _Marley

Aktivan Član
17.05.2010
159
6
0
42
Thc nema masti vec se veze za masna tkiva a u ovom slucaju posto nejedes masno nema ti se za sta vezat (nezz raspitaj se jos),kolko varim dugo vec bi bio debeo...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Marihuana nije samo thc...to je samo jedan mali dio... I ne veze ti se mast na thc, nego thc na vec postojece masne stanice u tijelu...sto dovodi do zadrzavanja thc-a u organizmu...a ne do debljanja zbog zadrzavanja masti...

I ne moras ti jesti masnu hranu da imas naslage masti u tijelu(masnoce su osnovne prehrambene tvari pored proteina i ugljikohidrata)...svaki covjek ih ima i obicno iznose oko 15% kod ljudi u normalnoj formi...cak i ektremni sportasi koji teze onom "rip" izgledu imaju 6-7%...tako da se uvijek ima za sto vezati thc...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Dobro, uglavnom ono što je čovjeku bitno je to da:
Kanabis ne sadrži masti, a THC se veže za masne stanice u tijelu
zato jer on i ostali Fitokanabinoidi koji se nalaze u trihomima,
skupa s Terpenima spadaju u Lipide.
Masti isto tako spadaju u Lipide i zato se vežu jedno na drugo.

Znači masnoća ti ne igra nikakvu ulogu jer je u Kanabisu nema.
Bitnije ti je način konzumacije, jer ionako imaš sjebanu jetru i imunitet od mono.
Pa ti stvatno nije potrebno još štetnih tvari koje se unose pušenjem (bilo čega).

Tako da bih ja u tvom slučaju razmotrio alternativne načine konzumacije a nije da ih nema.
Vaporizatori, jestivi pripravci, ulje, itd.
 
18.04.2011
0
0
0
31
Evo ja sam se jos malo raspitao i saznao da se nebi smjelo konzumirati nista sto daje jetri viska posla, pa se tako ne preporucuje ni vutra. Pa eto za buduce citaoce ovog posta da znaju :) :icon_wink:
 
13.09.2011
8
0
1
38
Pozdrav svima!
Ovako imam problem na koji nebi bas znao odgovor,znaci prije par dana sam sazno da imama nekakv pocetni tip mononukleoze zanimam me dali smijem i dalje nastavit pusit cannabis jel cito sam nesto po internetu da thc ne utjece na organe i na imonoloski sustav vec samo na CNS.Hvala
Pozdrav iz Srbije.
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
I ja smatram da mozes da pusis, jer se kod mononukleoze naduje jetra i moras samo da mirujes i lezis (to ti je najbitnije od svega).. A dzidza ne steti jetri i to... :)
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Znam dvoje ljudi koje sam prije par godina redovito posječiva doma upravo iz razloga šta su trebali ležat i odmarat se zbog jetre, to su uglavnom bili smoking sessioni i ako ti šta znači njima je bilo sve ok, dapače lakše im je bilo ležat i ubijat vrijeme kad se već nesmiju micat.Svejedno nemoj pretjerivat dok ti je akutna faza za svaki slučaj.