Marihuana i Multipla Skleroza [MS]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.12.2008
2
0
0
43
High svima.
ovo je moj prvi post ikad i jako sam sretan što mogu da pišem o travi kao lijeku i nadam se da ću pomoć nekim ljudima.
Ovako - od početka:
MS je bolest živčanog sustava kod koje je skoro u pravilu zadnji stadij invalidska kolica. Meni je dijagnosticirana sa 17 god pri čemu sam izgubio vid na lijevom oku....
danas mi je 28 i u tih 11god nisam imao nikakvih problema(inače u roku 1-3,3-5god dolazi do napadaja koji se manifestiraju kao trnci, slabost, dezorijentiranost, nepokretnost itd.
MS je bolest kojoj je uzrok nepoznat, a samim tim nema ni lijeka, postoje nekakvi pokušaji pronalaska lijeka, ali to obično završava ko u mom slučaju(Dr. mi je nudio NOVU terapiju injekcijama koja je došla iz Švicarske,uz sljedeće riječi:eek:vo mi preporučamo s tim da ne odgovaramo za eventualne posljedice i financijski mi ne mogu pomoć, a jedna doza stoji cca 6000DEM(terapija je 12kom , bilo je to prije nekih 8god), zahvalio sam se na ponudi.Nedugo zatim naletio sam na knjigu 'marihuana zabranjeni lijek' i saznao za neke stvari u vezi te 'OPASNE DROGE' i počeo konzumirat redovito u medicinske svrhe.Da se razumijemo pušio sam travu i prije ali ono klinci, vikendom duvali.... rekreacijski.
Nakon što sam pročitao puno stvari koje mi nitko nije mogao ispričati jednostavno sam sve češće konzumirao ali s namjerom(u glavi sam stvari složio ovako:OVO JE ZA TEBE JEDINI LIJEK )
od toga dana nisam uzeo ni aspirin, ni nikakav lijek farmaceutskih divova.(njima je to samo posao, lova )
Želim samo da svi ljudi shvate da od MARIHUANE ima puno više koristi nego što se misli(ne samo u medicinskom pogledu) nego i u ekonomskom, ekološkom itd.
Svima koji boluju od MS PUŠITE TRAVU- to vam je jedini lijek i najsigurniji za vaš organizam( ne morate da pušite možete u hranu, čaj.....)
3 JOINTS PER DAY KEEPS THE DOCTOR AWAY !!!!!!!!!!
NEMOJ SE SMIJAT JA TO MISLIM NAJOZBILJNIJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ostavite se alkohola i cigareta i počnite sadit za sebe, kvaliteta a ne kvantiteta jedno je od najvažnijih pravila....
sorry idem malo naširoko sad ?!#$ ga ja
javit ću se ja još....
ako ima kakvih pitanja vezanih uz ovu temu tu sam javite se ....
...mogu ja još detaljnije !!!!!!!!!!!!!
SMOKE WEED EVERY DAY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JA IMAM SVOJ LIJEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Odlican medicinski post ! Napisi nam koje vrste koristis jer ipak nisu sve za sva ...

take care
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Reci detaljnije o samoj bolesti,i ako su bile ne ke promjene od kad si počeo pušit i kakve su,to malo više,kako ti je konkretno pomogla trava ako je....
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Drago mi je za tebe, ali kao što kolege kažu opiši malo više pre i posle konzumacije, kao i koju si vrstu tačno pušio. Inače, kako si sastavio post, ne mora da znači da si se izlečio od nje, tj. nisi lepo opisao šta te je navelo da ti je bolje baš od nje a ne od neke druge stvari koja je možda odgovorna isto.
 
14.02.2008
2
0
0
40
ej :) ja imam ms od prije pet godina, sad imam 25, ak mogu malo jos povecat pricu o korisnosti marihuane u medicinske svrhe. Dvije godine prije dijagnoze multiple imao i mb. hodgin - maligni tumor limfnih cvorova, isao sam na kemoterapiju pola godine cijelo to vrijeme konzumirao i sad jos uvijek svakodnevno (zbilja pomaze) al nazalost nemam uvjete ni prostor za sadnju. Marihuana se zbilja treba smatrati kao lijek i treba se malo olaksati nabava (za one koji nemaju uvjete za sadnju :)) )
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
@stoneface
Žao mi je kad čujem da je mlad čovjek bolestan, vidim da si vedra duha i zato navijam za tebe.
Imam samo jednu opasku (moram ja), zar ne bi bilo bolje (zdravije) da pušiš na bong ili vaporizer ? Puno je manje štetnih nusprodukata izgaranja ... još ako mješaš sa duvanom, nikako nije dobro.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Promjenio sam temu da nas ljudi bolje nadju preko googla. Umjesto MS napisao sam u title Multipleks skleroza i nadam se da se tako pise. Sve u svemu drzte se ljudi i pozitivno razmisljajte sto god da se desi.
 
14.02.2008
2
0
0
40
@choki123 govorim ti na sebI jedan primjer : kod multiple ti je vrlo obicna stvar spazmi - mišići se stišću kad nebi trebali uglavnom kad legneš ili sjediš- jako iritanta stvar :) jedno od djelovanja marihuane je da opušta mišiče i to vrlo djelotvorno :)) to možeš primjetiti kad hodaš napušen (obrati pažnju da ti je drukčiji hod jer su ti mišići opušteniji)
 
20.07.2010
3
0
0
37
Pozdrav! Izvinite shto ozivljavam ovako matoru temu ali moram da potrazim savet. Mojoj devojci (zeni XD) je pronadjen MS poshto je posle godinu dana problema sa hodanjem i ukocenoshcu najzad odlucila da poseti lekara. Uskoro pocinje sa nekim eksperimentalnim lecenjem koji se dosada pokazao uspeshan ali se josh uvek ne primenjuje dovoljno dugo da bi se ozvanicio...
Odgovor na pitanje "da li pomaze?" smo vec dobili iz prvog posta... Nego je pitanje koliko pomaze i na koji nacin? Koja je maksimalna kolicina (da se ne dodje do negativnih posledica) i da li je uopshte meshati sa tim novim nacinom lecenja?