Marihuana i njezin utjecaj na mozak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Pot, korova, trava, marihuana i tvor, samo su neki od uobičajenih riječi za marihuanu. Marihuana je biljka kanabisa koja se "obično pušili ili jede kako bi privukli euforije." (1). Tijekom godina, istražuje se negativan i pozitivn učinak marihuane na ljudski organizam i mozak. Marihuana je često korisna za liječenje AIDS-a, raka, glaukoma, multiple skleroze i kronične boli. Međutim, istraživači kao što su Jacques-Joseph Moreau su htijeli objasniti kako marihuana štetno utječe na funkcije središnjeg živčanog sustava i otežava pamćenje i kretanje mozga.
Marihuanino utjecanje na središnji živčani sustav se pridaje na ometanje normalne komunikacije između neurona. Ti živci reagiraju promjenom njihovog početnog ponašanja. Na primjer, ako pretpostavimo da je živac zaslužan za preuzimanje u kratkotrajnu memoriju, kanabinoida receptori ih učine nesposobnim za to. Dakle, ako netko ima na umu ono što je učinio prije pet minuta, nakon pušenja visoke doze marihuane, on ima problema. Marihuana biljaka sadrži 400 kemikalija i 60 od njih su kanabinoidi, koji su psihoaktivne tvari koje su proizvedene u tijelu nakon kanabisa . Kanabinoidi je aktivni sastojak marihuane. Najviše psihoaktivnih kanabinoida kemikalija u marihuani ima najveći utjecaj na mozak - tetrahydrocannibol, ili THC. THC je glavni aktivni sastojak u marihuani,i on utječe na mozak ometanjem aktiviranja specifične receptore, poznat kao kanabinoidni receptori. "Ove memorije receptora kontroliraju, misli, koncentraciju, osijećaj za vrijeme, i koordinirani pokret. THC također utječe na proizvodnju, različitih neurotransmitera." (2) Neurotransmiteri su kemijske, molekule koje nose signale između neurona. Neke od tih utječu na osobnost kao što su poremećaji, depresije i kronične anksioznosti. Psihijatri koji liječe shizof. bolesnike savjetuju da ne koriste ovaj lijek, jer marihuana može izazvati teške mentalne poremećaje i izazvati recidiv.
Kada na nečije pamćenje utječe visoka doza marihuane, kratkoročno pamćenje je blokirano. Marihuana je štetna na kratkotrajno pamćenje jer THC mijenja način na koji informacije obrađuje hipokampus, područje mozga odgovorno za pamćenje formacije. "Jedani dio mozga koja sadrži puno THC receptora je hipokampus, koji obrađuje memorije." (3) hipokampus je dio mozga koji je važan za pamćenje, učenje i integraciju senzornih iskustava sa emocijama i motivacijom . Također pretvara informacije u kratkoročne pamćenje. "Budući da je steroidni, THC djeluje na hipokampus i inhibira memoriju." (4) THC također mijenja način na koji se inf pohranjuju. "Kada THC utjeće na receptore u hipokampusu, to slabi kratkoročnu memoriju", (5) i štete živčanih stanica stvarajući strukturne promjene u hipokampusu regiji mozga. Kada korisnik ima visoku dozu marihuane, nove informacije ne registrira se u mozgu, a to može biti izgubljen oiz memorije i oni nisu u mogućnosti preuzeti nove podatke za više od nekoliko minuta. Tu je i smanjenje aktivnosti živčanih stanica.
Gotovo je pravillo na više od 95% ispitanika koji su konzumirali Marihuanu da se javljaju poremećaji kao npr: paranoja,tupost,nerazumijevanje pojmova,zaboravljivost,ponavljanje jednog te istog,pojaćano znojenje,umor,osijećaj gladi,pospanost,žeđ,razdražljivost,itd cijeli niz.
[FONT=&quot]Više manje koji poremećaji će se pojaviti ovise o osobnosti konzumenta,15mg THC-a može udvostrućiti broj otkucaja srca od normalnog što može biti kobno za nekoga tko npr:nezna da ima srćanu manu.Ispitivanja se provode svaki dan,ovim tekstom se tek jedan mali dio želi dati u javnost kako bi konzumenti najrasprostrnije droge na svijetu shvatili da Merihuana ipak nije tako bezazlena iako ima mnogo pozitivnih strana postoje i one negativne.Želimo samo skrenuti pozornost da je to ipak droga koja nažalost vrlo ćesto vodi ka teškim drogama.[/FONT]
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
U redu je tekst, ali zbilja, mogao si ovo malo oblikovati. Sve je previse stisnuto.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
WOW, :angry015: prestao sam čitati kada je napisao da je THC steroid.
1111by.jpg
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Poženjan prijevod u protivnom ide na "ingliš onli" kutak. Tekst i naslov je logično da budu u istom jeziku inače je "patka".
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Tekst je sa jednog britanskog medicinskog instituta,e sad neznam za link ako ovi budu to shvatili kao raklamiranje dobit ću još onih neg bodova a kao što vidiš imam ih dosta,maknuo sam ćlanak na engleskom i napisao samo najbitnije po naški-bila hrpa gluposti ili ne tako tvrde.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pravilo o reklamiranju odnosi se samo na reklamiranje prodavača/trgovina, budući da imamo obvezu prema sponzorima.
A niti svaki spomen ostalih trgovina ne mora se nužno smatrati nedozvoljenom reklamom, ovisi o situaciji i kontekstu.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Točno tako kako He-Man kaže, slobodno se preporuči nekakva trgovina (bila sponzor ili ne) ako će čovjeku pomoći.

Što se tiče teksta - hrpa gluposti.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ne znam zasto se svi ljudi na sajtu nadju u neku ruku napudnuti ako se postavi neki clanak o losim stvarima koje izaziva MArihuana.
Sve i jedna stvar na ovom svetu ako se koristi vise nego sto treba ima bar neke posledice.Tako da sam misljenja da i nama draga maridza ima svoje stetnosti.Ne zelim nikog da ubedjujem u nih,jer i sam iako ih znam i informisem se o njima,nastavljam da duvam,i duvacu ako da Bog srece do kraja zivota.Jedino sto cu se uvek truditi biti realan sa samim sobom,nisam vise klinac da se lazem kako je sve super i da se sve moze.Svako sa imalo mozga u glavi ce znati koje price piju vodu a koje ne...

Enjoy
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
SenzaPieta je napisao(la):
Ne znam zasto se svi ljudi na sajtu nadju u neku ruku napudnuti ako se postavi neki clanak o losim stvarima koje izaziva MArihuana.
Sve i jedna stvar na ovom svetu ako se koristi vise nego sto treba ima bar neke posledice.Tako da sam misljenja da i nama draga maridza ima svoje stetnosti.Ne zelim nikog da ubedjujem u nih,jer i sam iako ih znam i informisem se o njima,nastavljam da duvam,i duvacu ako da Bog srece do kraja zivota.Jedino sto cu se uvek truditi biti realan sa samim sobom,nisam vise klinac da se lazem kako je sve super i da se sve moze.Svako sa imalo mozga u glavi ce znati koje price piju vodu a koje ne...

Enjoy

O genije :vb_wave:

Svaka čast i hvala što si nam otvorio oči :clap:

Naravno,uz dobru podršku Dr.Growa. Ekskvizit.

Vidiš,mi smo o štetnim posledicama vutre razglabali i razglabali. Da si makar malo pročitao forum,video bi kilometarsku temu. + Video bi argumente i odgovore na njih. + Mnogo kvalitetnije tekstove. + Racionalna razmišljanja.

A ovde,ti staješ na stranu ovog smešnog teksta. Video si da su mu se nasmejali oni koji više znaju od tebe. No,to očigledno imaš onaj smešni bunt koji se stalno pojavljuje na ovom forumu. Biće leka i za to,samo napred u lupanju gluposti :thumb:

Ono što je meni sada zanimljivo je činjenica da ja sve više primećujem sličnosti izmedju dva nicka : Dr.Grow + SenzaPinceta = :family1:

Merge cells ;)
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Jbg,zaboravio sam na tog Bokija.

Nego: Dr.Lester Grinspoon - Marijuana,Forbidden medicine
Kucaj,nadji ;)
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
LucidDream ko tebi drma kavez?!?!?

Moje izlaganje je bilo generalno,a ti ovde odmah napadas licno,tako da brate sorry ali jos nisam tako nisko pao da te prozivam,ili pljujem po tebi ili tvom nicku itd...
Znas odavno sam shvatio da po svim forumima ima grupa ljudi koji su tu starosedeoci i koji uvek zele po svaku cenu da dokazu svoj primat i omalovaze sve ostale koji se pojave posle njih.Na moju srecu imun sam na takve likove,i ne dotice me njihovo razmisljanje,jer sam naucio izvlaciti zakljucke iz cinjenica a ne iz prica.
Pa da nastavim o toj povezanosti izmedju nckova o kojoj pricas,ja ovde nemam frendova kako sam to odavno rekao.Tako da brate ta tvoja prica pada u vodu.A sto se tice tog buntovnistva o kojem isto pricas,davno sam ja prestao biti buntovnik,jer nema smisla;drugi odlucuju sta smo,ko smo i gde cemo biti.Jedini nacin (moj) da se borim protiv toga je bas ova realnost o kojoj sam pisao.No vidim da i to nekom smeta,al jbg life is life...

Svako dobro ti zelim,i molim te nemoj me vise stavljati u usta ako ja tebe ne stavljam,i ako ja ne radim analizu tvoje licnosti nemoj ni ti moje;jer nit se znamo nit cemo se upoznati.


Btw nadji mi molim te bilo gde na ovom forumu,ili ti sajtu gde sam ja nekog licno napao i ispljuvao,kao sto ti mene ovde???

Tako da i ta prica o nekom leku,kojeg ce biti opet ne pije vodu,hijerahija je lepa stvar,al ja sam ipak za anarhiju,tako me nekako zivot naucio,sta ces...

Adiatur et altera pars (tu se vidi velicina ljudi :thumb:)

Enjoy
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.